Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Lastništvo avtomobila je lanska moda

Strani: 1

gobim sporočil: 583
[#2761621] 04.03.19 17:08
Odgovori   +    6
Dejansko so spremembe v načinu uporabe mobilnosti bistveno večja grožnja tradicionalni avtomobilski insdustriji kot pa je električni avto.

Slednji je dejansko faktor, ki kompenzira negativne demografske trende in zasičenost trga ter ustvarja (kompenzira upad zaradi drugih vzrokov) novo povpraševanje.
sopranos sporočil: 11.404
[#2761632] 04.03.19 18:29
Odgovori   +    39
To samo pritrjuje moji tezi, da bi morala Slovenija več in bolj načrtno delati na urbanizaciji. Pri nas pa prostorsko politiko določajo kmetijci.

Ljubljano, Domžale, Škofja Loko, Vrhniko, Kranj, Grosuplje in ostala okoliška naselja in obične bi bilo treba združiti v neko širšo Ljubljansko metro regijo in poskrbeti za celovito prometno povezanost. Našteti kraji pa bi lahko predstavljali znotraj regijska središča. Samo za kaj takega bi bila potrebna vizija, pa neka prostorska politika, ki pa je v Sloveniji nimamo.

V SV Sloveniji bi morali vse resurse usmeriti v Maribor.

Pa potem še enotno povezati Obalo.

Ampak ne, mi bomo raje razvija tretjo razvojno os, da se bo nekaj tisoč posameznikov lahko bolj lahkotno izselilo iz Koroške, Zasavja in podobnih krajev, ki so obsojeni na propad. Ne glede na to koliko milijonov EUR se tja zmeče.

Ljubljanska metro regija, ki jo opisujem, bi lahko imela med 1-2 milijonoma prebivalcev. Letališče Brnik pa 4-5 milijonov potnikov na leto. Nastal bi pull factor za del Italije, Hrvaške, tudi Madžarske ter celo Avstrije (Koroška). Še zlasti če bi vse skupaj nadgradili s pametnimi davčnimi politikami.

Ampak saj vem, da sanjarim. Mi se bomo raje ukvarjali s sendviči in maketami.
Gustl sporočil: 13.628
[#2761672] 05.03.19 06:43
Odgovori   +    2
"Between 1983 and 2014 the share of Americans aged 20–24 with a driving licence fell from 92% to 77%.”

Da, avti se bodo menjavali za storitev transporta.

Iz Horjula v Polhov Gradec boš pa še dolgo se vozil sam, le da avto ne bo nujno tvoj, ampak bos za avto plačeval narocnino.
anon-421915 sporočil: 111
[#2761716] 05.03.19 09:47
Odgovori   +    7
Srecen, da sem dozivel razvoj in napredek motorjev in avtomobilizma, vznemirjenje ob novih modelih, angleskih nemskih italjanskih sportnih avtomobilih, spackov, katrc, sraufanja in novo svobodo gibanja in potovanj. Sedaj gre ocitno se samo za transport amorfnih mnozic.

Strani: 1