Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako bo Otmar Zorn z laserji ščitil čebele

Strani: 1

crt sporočil: 27.122
[#2758607] 15.02.19 12:18 · odgovor na: (#2758603)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 15.02.2019 12:23
[rename]
Glede naprave sem pa zelo skeptičen... če bazira na "fejs rekognišn" in potem "strelja", si zelo težko predstavljam, kje bi tak proces "dezinfekcije" sploh lahko potekal, saj je v panju zelo malo prostora; predvsem pa čebele ne stojijo pri miru, da jih bo nek "3cpo" skeniral in potem lučkal...?
@Crt?
tudi meni se zdi na prvo zogo vprasljivo.

bolj jasni so pristopi z elementom, ki se segreva (na primer ena taka satnica) - na podlagi tega, da varoji prej zmanjka volje do zivljenja pri visokih temperaturah kot pa cebelam.

ja, vem, da prihaja iz indije... ako su lagali mene i ja lazem vas :)

ko se ze gremo orozne sisteme na ravni zuzelk, evo, jaz pogosto pomislim na mini raketni sistem za obrambo proti muham :P
bc123a sporočil: 48.253
[#2758614] 15.02.19 12:46 · odgovor na: (#2758603)
Odgovori   +    1
[rename]
Glede naprave sem pa zelo skeptičen... če bazira na "fejs rekognišn" in potem "strelja", si zelo težko predstavljam, kje bi tak proces "dezinfekcije" sploh lahko potekal, saj je v panju zelo malo prostora; predvsem pa čebele ne stojijo pri miru, da jih bo nek "3cpo" skeniral in potem lučkal...?
Malo sem si ogledal slike, izgleda doable (kar se detekcije prsic in ciljanja tice), ampak cebele bi moral imeti na prostem in jih "sprehoditi" skozi ociscevalnico.

Crt? :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2758615] 15.02.19 12:48 · odgovor na: crt (#2758607)
Odgovori   +    0
[crt]
> [rename]
> Glede naprave sem pa zelo skeptičen... če bazira na "fejs rekognišn" in potem "strelja", si zelo težko predstavljam, kje bi tak proces "dezinfekcije" sploh lahko potekal, saj je v panju zelo malo prostora; predvsem pa čebele ne stojijo pri miru, da jih bo nek "3cpo" skeniral in potem lučkal...?
> @Crt?

tudi meni se zdi na prvo zogo vprasljivo.

bolj jasni so pristopi z elementom, ki se segreva (na primer ena taka satnica) - na podlagi tega, da varoji prej zmanjka volje do zivljenja pri visokih temperaturah kot pa cebelam.

ja, vem, da prihaja iz indije... ako su lagali mene i ja lazem vas :)
Denar na mizo pa gremo :)
ko se ze gremo orozne sisteme na ravni zuzelk, evo, jaz pogosto pomislim na mini raketni sistem za obrambo proti muham :P
crt sporočil: 27.122
[#2758616] 15.02.19 12:49 · odgovor na: bc123a (#2758614)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [rename]

> Glede naprave sem pa zelo skeptičen... če bazira na "fejs rekognišn" in potem "strelja", si zelo težko predstavljam, kje bi tak proces "dezinfekcije" sploh lahko potekal, saj je v panju zelo malo prostora; predvsem pa čebele ne stojijo pri miru, da jih bo nek "3cpo" skeniral in potem lučkal...?

Malo sem si ogledal slike, izgleda doable (kar se detekcije prsic in ciljanja tice), ampak cebele bi moral imeti na prostem in jih "sprehoditi" skozi ociscevalnico.

Crt? :)
to bi slo, zadeva bi pac stala na vhodu.

lahko tudi s tem dodatkom, da imas kot vstop v panj ne samo luknjo, temvec zaprt koridor, ki sega v notranjost in usmerja promet (taksen koridor je menda popularen kot obramba za primer ropa, torej ko druge cebele prihajajo tezit tvojim - domace se postavijo na notranji izhod iz koridorja in se derejo this is sparta :)
crt sporočil: 27.122
[#2758620] 15.02.19 12:54 · odgovor na: (#2758619)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 15.02.2019 12:55
[rename]
Glede "očiščevalnice" pa moraš vedeti, da vse čebele ne letajo zunaj.
Ene so notri, rihtajo zarod, stražijo na vhodu, itd. Zato je problem, če očiščevalnica ne bi bila dovolj učinkovita, pride varoja v notranjost in potem se naseli v zalego in se potem mularija rodi s parazitom na hrbtu.
karkoli lahko spuca not prihajajoce cebele, cetudi delno, je koristno, ker velik problem je ravno re-invazija -- ti po svojem programu skrbis za mehanicne in kemicne proti-varojske ukrepe, ravno si lepo pospravil, pa ti uvozijo novo rundo od soseda i tako 50 60 puta.
crt sporočil: 27.122
[#2758624] 15.02.19 12:57 · odgovor na: (#2758623)
Odgovori   +    3
[rename]
A poznaš tiste nastavke za na žrelo, ko naj bi kemično očistil varojo?
Prospektualno deluje... v praksi pa ne ravno.
ja, lej... kup stvari se konca z "razlika med teorijo in prakso je v tem, da v teoriji ni razlike, v praksi pa je". to je nekako default until proven otherwise.

ena redkih izjem je asimina :)

Strani: 1