Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Semenj zapufanosti

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2755455] 29.01.19 19:45
Odgovori   +    20
Že na prvi pogled se vidi, da so od leta od 2008 do leta do leta 2018 Pahor, Bratuškova, Cerar, tudi Šarec že ima svoj delež, prav katastrofalno vodili javne finance in zapravljeli nekaj česar v državi nismo ustvarili. Po domače, javni sektor je pojedel slovensko državo in pahnil v v veliki dolg, ki bi bil še višji, če ne bi bilo Janševih Zujfov. Grčija, Ciper, Portugalska, Španija in Slovenija so največ povečale svoj dolg, s tem, da je Slovenija odstotkovna rekorderka, saj je javni dolg uspela povečati za 250% kar ni uspelo prav nobeni drugi državi.
najobj sporočil: 31.920
[#2755568] 30.01.19 12:10
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 30.01.2019 12:14
... ter Nemčija, ki se je šele po reformah v obdobju 2003–2005 odvadila »reševati« svoje ekonomske težave z zadolževanjem, dotlej pa je bila po javnem dolgu med evrskimi državami v zgornji tretjini. ...

... čuj, TadejK ... evo, ker si omenil Nemčijo, ki se je (menda) odvadila »reševati« svoje ekonomske težave z zadolževanjem in ker čez sedem let vse prav pride, sem se spomnil na tvoj odgovor forum.finance.si/?m=...987&single na mojo takratno provokacijo, pa me zanima, če si slučajno spremenil svoje mnenje ...

P.S.: na totem forumu sem že večkrat napisal in bom še enkrat, da se zadolževanje - kapitalizem deluje na kredit - lahko zmanjša edino v primeru, če se blizu planeta Zemlje ustavi in sparkira vsaj en Zemlji podoben planet, kjer njegovi prebivalci nimajo ničesar, kar se na Zemlji proizvaja in imajo hkrati dovolj denarja, da si to kupijo, ker vse ostalo v zvezi z BDP in zadolževanjem je na Zemlji pač bolj ali manj prelaganje iz votlega v prazno, kjer si sposobni iz razvitega sveta posredno ali kar neposredno delajo denar, s katerim v bistvu nimajo kaj početi, ker itak že vse imajo, nesposobnim v nerazvitem svetu pa ga nočejo dati ... alzo, če mene kaj vprašaš, bo na spremembo trenda zadolževanja treba še malo počakat, ker se bo sprememba zgodila približno takrat, ko bodo Nemci spravili svoj javni dolg na nulo in bodo trošili samo toliko, kolikor res naredijo oziroma poberejo z davki ...

Strani: 1