Strani: 1

mjanzekovic sporočil: 12
[#2737533] 12.10.18 09:54
Odgovori   +    4
Pri nas je bilo od prve zasajene lopate v zemljo do vselitve v hišo manj kot 6 mesecev od septembra - marca (montažna hiša). Osnovna plata nas je prišla cca 8 kEUR, to je bilo 3 000 več, kot sva računala, je pa malo naklona na parceli.

Komunalni prispevek sva plačala v dveh delih, ker na občini niso dovolili priklopa na vaški vodovod, VOKA pa ni dala soglasja, ker smo bili predaleč od glavnega voda. Torej smo imeli kapnico in zato nismo rabili plačati dela komunalnega prispevka za vodo. Za cesto (občinski kolovoz), javno razsvetljavo (drugi konec vasi) in plin, smo plačali cca 9 000 eur.
No, po 1 letu smo dobili priklop na vodovod in smo morali plačati še drugi del komunalnega prispevka. Že pri prvem izračunu meni nekaj ni šlo v račun, vendar sem imela druge skrbi in nisem našla napake. Pri komunalnem prispevku za vodo, pa sem še enkrat šla čez pravilnik, naštudirala formulo, pregledala še enkrat vso dokumentacijo in ugotovila, da imamo 1/3 parcele nezazidljive, občina pa nam je upalila komunalni prispevek na celotno površini, kar je v denarju pomenilo cca 2 000 EUR. Na našo srečo od izdaje 1. odločbe za komunalni prispevek še ni minilo 3 leta, zato je občina po uradni dolžnosti zadevo popravila. Za vodo smo potem plačali še 5000 eur, torej skupaj približno toliko kot vi.

Glede prezračevanja. Mi nimamo pasivne hiše, in nimamo prekuperatorja. V petih letih še nismo skurili 2 palet pelet na zimo, kar pomeni, da nas ogrevanje pride manj kot 500 eur/leto. Lani smo greli od 2. septembra, do začetka maja. Gretje - pritličje je talno, zgoraj, kjer je po tleh parket so radiatorji.
Glede na ceno prezračevalnega sistema, mislima, da sva se dobro odločila.

Edino, kar nama je žal: poleti grejemo vodo na toplotno črpalko, ki v kurilnici zelo ohladi zrak, v bistvu nam hladi celotni bivalni prostor v pritličju. Žal nama je tega, da nismo speljali razvoda za hladen zrak iz kurilnice v zgornje nadstropje ali v shrambo. Med gradnjo bi bilo to preprosto, sedaj je skoraj nemogoče.
anon-401092 sporočil: 113
[#2737574] 12.10.18 12:36
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-401092 12.10.2018 12:48
Še en drobec ljudskega mnenja:
glede oljenega parketa, najin primer: 3 otroci, parket tudi v kuhinji, zaenkrat BP (res pa šele pol leta v uporabi in res v hiši nimava kosmate favne, niti je ne bova imela). Keramike nisva hotela, ker je hladna (talno gretje jeseni in pomladi ne laufaš, torej ne pričakuj, da bo zaradi tega kaj toplejša). Zgoraj sva se prav zaradi trpežnosti materiala/cene/dobre prevodnosti talnega gretja/toplega občutka odločila za vinil v imitaciji lesa.
Rekuperacija: odločila sva se za centralni sistem. Cena za celoten sistem (če upoštevam subvencijo): 4.500€, pri čemer ničesar nisva delala sama (dejansko pa sem privarčeval tudi pri nakupu in montaži nape vsaj 500€, torej je dejanska cena sistema prezračevanja 4k€). Bi še enkrat kupil? Bi. Bi še enkrat centralnega? Tudi bi, ker: ne poznam nikogar, ki bi imel v hiši decentralnega, ker je menda precej glasen in vsekakor neprimeren za spalnico (ravno tam pa potrebujem svež zrak, ker med spanjem pač ne morem odpirati oken), ker pokrije celo hišo za manjši znesek.

Strani: 1