Strani: 1

najobj sporočil: 31.870
[#2732699] 07.09.18 13:42
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 07.09.2018 13:45
... Pri tej zgodbi ne gre za uradno pomorsko središče Nata v koprskem pristanišču. ...

... OK, ker so okoli nas vsi člani NATO in nevtralna Avstrija in nas zaradi njegove obrambne narave nima kdo napasti, jaz glih nisem navdušen nad slovenskim članstvom v NATO, ampak to je še za mene škoda, ker če že moramo biti v NATO, potem bi zdaj lahko zgradili drugi tir, ga Trumpu uvalili kot slovenski prispevek za NATO in bi namesto ameriškega orožja za isti denar dobili železniško progo ...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2732706] 07.09.18 13:58
Odgovori   +    2
luka koper je pac sinonim za mutna posla
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2732712] 07.09.18 14:28
Odgovori   +    0
Kaže, da bi nekateri v navdušenju najraje, da bi Koper postal Natova vojaška luka, trajekti naj gredo v Trst ali Reko. Mogoče bi na Krasu izgradili poligon za vaje natovih vojakov ter za testiranje in uničenje orožja, vključno z izstrelki s torijem in izrabljenimi uranovimi izstrelki. Nekaj podobnega je na Sardiniji v mestu Quirra, kje okoliški prebivalci že desetletja umirajo od raznih vrst raka in seveda pijejo zastrupljeno vodo. Umirajo tudi natovi vojaki.
murje sporočil: 5.120
[#2732746] 07.09.18 16:53
Odgovori   +    0
Že v času Jugoslavije, ko smo bili ena vodilnih držav gibanja Neuvrščenosti je bilo jasno, da se hočejo zaradi našega geostrateškega položaja, sem spada tudi mesto Koper, polastiti vseh naših dobrin. Ker jim takrat ni uspelo, poskušajo sedaj z vsemi močmi uresničiti njihov sen in to resnično pomeni veliko tveganja za sam Koper in celotno obalo. Kot izgleda se ne znamo ali ne zmoremo izboriti, tako, kot npr. Avstrijci, da so vsaj nevtralni in ne nujno odvisni od enih ali drugih. Posebej v sedanjem trenutku, ko se je zopet pričela velika oboroževalna tekma, vsaka stran išče svoje zaveznike, ki tako, kot mi, seveda močno popuščajo in obljubljajo njihova pribežališča, pristanišča tako, kot so že naredili naši sosedje na Krku. Veste, zelo težko gre turizem in vojska skupaj, še posebej na tem našem področju, kjer smo bili vedno predmet spotike, tako ene kot tudi druge strani. Žalostno kam nas je naše vodstvo pripeljalo in še bolj žalostno, kam nas pelje in s tem seveda vse naše zanamce.
153 sporočil: 9.333
[#2732775] 07.09.18 20:40
Odgovori   +    0
Naravne danosti je pač treba izkoriščati,
jih v/za splošno javno dobro pametno tržiti.

Sodražan

Strani: 1