Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.958
[#2731703] 02.09.18 23:26
Odgovori   +    5
Noben problem. Imeli bodo čisto, a prodajno gledano drago elektriko. Kar pomeni, da bo vsak industrialec, ki je pri pameti, šel s s tovarno drugam - kjer je elektrika bistveno cenejša.
Morda si Kalifornija to privošči, ena Kitajska pa še dolgo ne. No, tudi marsikatera druga ameriška država ne.

in pol kaj so naredili? A mislijo, da se bodo z uvedbo 80% OVE negativni klimatski vplivi ustavili na meji s Kalifornijo?

Hmm, če zapitek plačajo bogataši, bo še šlo, sicer bo življenje za navadnega državljana predrago. (No, morda je to cilj, da živi v Kaliforniji pol manj prebivalstva, le bolj bogati, Švajcarska, npr.)

S podražitvami elektrike gredo tudi drugi stroški gor, plače pa bodo šle realno precej počasneje gor.
Mrnjafko sporočil: 544
[#2731739] 03.09.18 09:20
Odgovori   +    5
Ni tehnični problem elektriko razogljičiti. Osnovni problem je, po čem. Razen tega, če se "šlepajo" na sosednjih sistemih gre to lažje (malo energije sem, malo tja v maniri belega šuma in imaš v povprečju izmenjavo nič) in se lahko hvališ. To je tako, kot da bi imel kolektorje in bi poleti vročo vodo ves čas filal v toplovodno omrežje, pozimi pa naza jemal. V povprečju pa bi se prejeta in oddana energija izravnali. Včasih smo rekli: "I tata bi, sine!" Vsak podobnost z net meteringom je naključna :-) . Ja, da se, poglejte, kako je šlo na grškem otoku Tilos. Gre, samo, če ne bi bilo EU subvencij bi namesto 50 € vsako gospodinjstvo plačevalo mesečno 500 €.
Bodimo si na jasnem, obnovljivci tipa sonce, veter enostavno ne morejo zagotoviti takega raskošja dostopa do elektrike, kot ga imamo zdaj na globalni ravni že zaradi prenizkega ERoEI. Enostavno ne gre. Pika. Fizikalne omejitve.

Strani: 1