Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek (šola #3) Zakaj Warren Buffett vlaga v Coca-Colo

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Moje finance (1)

Strani: 1

153 sporočil: 9.333
[#2730884] 29.08.18 21:13
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 153 29.08.2018 21:20
Je tudi za loterijskega odvisnika
poučna zgodovinska statistika ?

Sodražan
shevchenko sporočil: 21.898
[#2730887] 29.08.18 21:39
Odgovori   +    0
"Informacije iščite v kredibilnih medijih, izogibajte se forumov, svetuje."

a bejz no. kredibilni mediji? kateri kredibilni mediji?

»Z območja Lombardije izhaja tudi besedna zveza lombardni kredit, to je, ko si izposodite denar in daste nekaj v zastavo, recimo prijatelju kolo, ker vam je posodil 50 evrov,«

a bejz? jaz pa sem mislil, da lombardni kredit izhaja iz lobotomije, ker sem mislil, da moras prestati lobotomijo, da se gres kaj takega. sijajno, kako predstaviti enega najbolj toksicnih financnih instrumentov skozi primero o kolesu in 50 evrih...

vrhunski ste...
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2731040] 30.08.18 15:41
Odgovori   +    2
ale finance, zdaj ste se obsodili se na se en clanek o prednostih in pasteh lombardnega kredita. lepo vas prosim, da o zadevi poucite perspektivne mlade bikce, da ne bo kdo po crashu razsajal naokrog z brzostrelko. lepo pedagosko, v njim razumljivem jeziku.

bom dal par iztocnic. poznam par idiotov, ki so vredni nadaljevanja istoimenskega komada od fjodorja mihajlovica. govorim o potencialni knjizni uspesnici. pobje so samolobotomijo izvajali 2008, tik preden je spricnilo. spominjam se, da so bili takrat najbolj popularni balkanski skladi, kar bi dalo nadaljevanju posebno patino, cefurski melos se ocitno se vedno dobro prodaja. razbijam case, ruke mi krvave. jasno, vsi z lombardnimi krediti so sli long.

fast forward v konec 2017. idiotsko trilogijo po naukih fjodorja mihajlovica zakljucuje novodobno teslo, ki se je zapufalo z namenom "trgovanja" s kripto valutami. jasno, vsi po spisku so sli long. garantiran bestseller.

lombardni kredit na vrhuncu bikovskega marketa, tik pred crashom? ko se niti najvecjim mackom ni jasno kje ali kdaj bo priletelo? namrec, celo ce ga idiot vzame z namenom shortanja ali spekulacije z medvedjo robo, komot pristane na napacni strani stave.

torej. morda za zacetek primerjava dveh ekstremnih scenarijev, ko se lombardni kredit posreci ali ponesreci, z vsemi posledicami navrh? pa za ta brihtne kako ocenjevati tveganje, kako nagrado, in kaksen je odnos med njima? in kaksna je razlika med spekuliranjem in gemblanjem?

hvala vnaprej, naredimo skupaj ta svet manj nevaren.

ps. tudi fjodor mihajlovic je zlocin in kazen napisal cist zapufan. pa zraven se vecino ostalega opusa. tudi njega so jebale igre na sreco.

Strani: 1