Strani: 1

crt sporočil: 27.122
[#2729804] 23.08.18 16:19
Odgovori   +    8
Kalašnikov bo vstopil na trg električnih športnih avtomobilov
nekako normalno je, da se dan, ki se je zacel z
Svetovna banka izdala prve blockchain obveznice
nadaljuje s tem.
pobalin sporočil: 14.456
[#2729835] 23.08.18 18:05
Odgovori   +    2
Ful kul je tale sta.si-rejv sprega, naveza rusko-putinovskega državnega Sputniknjuz in para-državnega Kalašnikova pa tudi. Škoda, ker tukaj ni objavljena še fotografija Kalašnikovega super elektrošokantnega prototipa. Tesla beware, stiže ruskoje masl-elektrik-pimped-limo! :-)
en.kalashnikov.media...rkara-cv-1
Russia's Kalashnikov Concern is developing the technology of an electric supercar, which is expected to become a competitor of world leaders in this field, including Tesla, the company told Sputnik.
sputniknews.com/scie...-supercar/
Pa poglejmo, s čim vse se zadnje čase ukvarja Kalašnikov, ta konglomerat ruske uporabne znanosti in vojaške umetnosti...
Kalashnikov Concern builds futuristic vehicles for Russian police
The electric car ‘Ovum’, designed by one of the world’s leading weapons manufacturers Kalashnikov Concern, weighs half a ton and can reach up to 80kph (50mph) in speed. Kalashnikov promises that the egg-shaped three-wheeler will have a “very smooth drive”. And even if it is involved in a crash, the car, unlike some other electric vehicles, has little chance of bursting into flames, the manufacturer says.
The ‘Pulsar’ electric motorcycle is capable of going up to 100kph (62mph). Its engine is eco-friendly, doesn’t make much noise, and is 12 times cheaper to use than bikes which run on gas, the company says. Aside from helping law enforcement, Kalashnikov plans to design a commercial model of ‘Pulsar’ that will hit the mass market.
www.rt.com/news/4303...ikes-cars/
Kalashnikov Developers Showcase Humanoid Combat Robot
The impressive gigantic invention weighs about 4.5 metric tons and is equipped with two manipulator arms.
sputniknews.com/vide...bat-robot/
Kalashnikov unveils electric “flying car”
The “car”, which has sixteen sets of rotors, could have military applications down the road. Its applications could include scouting, communications, and other tasks.
www.popularmechanics...lying-car/
Tukaj je video tega kopterja, ki so ga z Youtuba že izbrisali.
en.kalashnikov.media...o-apparata
«Kalashnikov» presented an electric vehicle for the civilian market
en.kalashnikov.media...kogo-rynka
«Kalashnikov» presented a hybrid buggy OV-2
en.kalashnikov.media...baggi-ov-2
A convoy motorcycle designed by the Kalashnikov company is set to join President Putin’s official motorcade by 2019 after completing its trials, according to the head of Rostec – the company in charge of manufacturing the vehicle.
“We have shown the prototype, and our current goal is to create a truly innovative product, in accordance with all safety regulations,” Sergei Chemezov told reporters on the sidelines of the St. Petersburg International Economic Forum on Saturday. The company is also considering sending the motorcycle for mass production, the CEO said earlier.
It can travel up to 250km/h (155mph), and weighs 510kg (1,124 pounds). While meeting President Putin earlier this month, Chemezov noted that it is going to be “a beautiful motorcycle,” capable of competing with Western bikes.
www.rt.com/news/4278...otorcycle/
Test of the concept-bike "Izh" was held in Sochi on the track "Formula 1". The heavy motorcycle, developed by the Kalashnikov Concern, was presented at the "Army-2017" forum. Its dimensions - 2900x940x1250 mm. Weight - 510 kg. The maximum speed is 250 km / h. Acceleration from 0 to 100 km/h in 3.5 seconds. Max torque - 180 Nm. Engine - 110 kW, petrol, opposed. Earlier the motorcycle was shown to Vladimir Putin at an exhibition in Moscow.
en.kalashnikov.media...na-trasse-
«Kalashnikov» presented an electric motorcycle SM-1 for the Ministry of Defense of the Russian Federation
en.kalashnikov.media...oborony-rf
On balance it’s hard to say whether the Kalashnikov electric bikes are going to be any good. We don’t know what they will cost, weigh or how far they will go under real world conditions.
But for a company responsible for the creation of millions of AK-47s, it’d probably be foolhardy to discount them entirely.
jalopnik.com/the-mak...1819604903
Vsa ta ljudska tehnika in agitacijska propaganda pa je najbrž samo v službi prodaje tradicionalnega orožja in negovanja brenda, ki je v Sevastopolu na Krimu (itak!) dobil svoj prvi brend-brend market.
en.kalashnikov.media...poluostrov
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2729850] 23.08.18 19:53 · odgovor na: (#2729844)
Odgovori   +    0
Sorry to piss on russian parade; not really ;))
Sturm Gewehr - 44 je bil prej.

AK and StG – Kissing Cousins – Forgotten Weapons
www.forgottenweapons.com › Select-fire Rifles

Dec 12, 2012 - When people see the AK-47 and the StG-44 side by side an know nothing about their internal mechanisms, ..... AK46 is rough copy of STG44.


The AK-47. How much does it owe to German Design? A LOT! - SUBSIM ...
www.subsim.com › SUBSIM Radio Room Forums › General › General Topics

Jun 20, 2011 - Again, if the StG44 magazine was not copied directly, it's copy, the AS-44 ... AFAIK the AK-47 is not a clone of the StG 44, there are substantial ...


O robotih, avtih, etc: najboljši ruski konstruktorski biro zadnje case je PhotoShopski CS 12.0

Najnovejsi izdelki: Su 57, Armata; baje pa prihaja tudi "vesoljski" MIG-41. SAMO se par generacij pa bodo ujeli 60 let star SR-71.
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2729869] 23.08.18 21:45 · odgovor na: (#2729820)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 23.08.18 18:16
[republican]
Nimajo šans. Ruskega električnega superavtomobila ne bo kupil noben bogat ekofrik, ki da kaj nase. Še Rusi ne... oziroma oni sploh ne.
samo za tebe dubble, russofoba: www.google.si/url?sa...7251847061 tega je še in še.....
153 sporočil: 9.333
[#2729872] 23.08.18 21:48
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 153 23.08.2018 21:54
Dobra novica, ko na raznih koncih
sveta prav orožarji tuhtajo kaj naj
za širno občestvo za dobro (ob)velja !

Sodražan
pobalin sporočil: 14.456
[#2729885] 23.08.18 23:49 · odgovor na: (#2729844)
Odgovori   +    0
[rename]
Un 3-cikel za policaje je lusten....
Saj ga bodo vsak čas začeli delati tudi za civile in si ga boš lahko omislil. :-)
Teslin konkurent pa - jao, designer mora i eti sreco in veze, da ga Putin ne poslje risat v Sibirijo :-)))
#trabant na steroidih z retro kljucavnico hahaha
S strani in od zadaj me je spomnil na Daf/Volvo 66 Estate (zeleni, peta slika od zgoraj). Tudi kljuke imata podobne.
avengers-in-time.blo...af-66.html
O puškah pa nimam nobenega mnenja, samo izkušnjo, da so tiste v JLA rjavele hitreje kot fički in stoenke. :-P
anon-476752 sporočil: 484
[#2729886] 24.08.18 02:53 · odgovor na: pobalin (#2729885)
Odgovori   +    1
Design tega je... v slovenščini nenajdem besede... hm, atrocious?

A ti linki so zbirka holivudskih filmskih eksponatov? Avatar, vojna zvezd?
anon-476752 sporočil: 484
[#2729887] 24.08.18 03:20 · odgovor na: anon-476752 (#2729886)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-476752 24.08.2018 03:28
Zdej ne vem, a so zgornji linki kaka parodija al so resnični... pa to je rang iranskega dizajna....

A ni bolj smiselno elektromotor vgraditi v kolo namesto, da z njim ženejo ketno?
crt sporočil: 27.122
[#2729914] 24.08.18 08:50 · odgovor na: anon-476752 (#2729886)
Odgovori   +    1
[Macadamia]
Design tega je... v slovenščini nenajdem besede... hm, atrocious?
odvratno? ali pa ze kar ostudno? :)

(na design in avte se ne spoznam pol kurca nic, jezik mi je pa blizu)
code5 sporočil: 664
[#2729915] 24.08.18 08:53 · odgovor na: crt (#2729914)
Odgovori   +    0
"Atrocious" je ena od tistih besed, za katero tudi jaz ne najdem pravega slovenskega izraza.

Podobno še "peculiar", pa še bi se kaj našlo...
crt sporočil: 27.122
[#2729917] 24.08.18 08:57 · odgovor na: code5 (#2729915)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 24.08.2018 09:00
[code5]
"Atrocious" je ena od tistih besed, za katero tudi jaz ne najdem pravega slovenskega izraza.

Podobno še "peculiar", pa še bi se kaj našlo...

ja, ne dajo se vse stvari direkt dobesedno word for word in vedno enako.

ce si v taksni dejavnosti, da ti tako ali tako anglescina pomeni vecji del dnevnega branja in pozornosti kot slovenscina, potem skupaj z zgornjim nekako naravno pride do tega, da se v njej tudi bolj komot pocutis in da, kadar je treba na hitro nekaj formulirati, najprej pomislis na anglesko razlicico.

(in potem slejkoprej izves, da si izdajalec, zanicevalec in taka jajca :)

ps. i see your atrocious and raise you appalling
pobalin sporočil: 14.456
[#2729950] 24.08.18 09:54 · odgovor na: (#2729928)
Odgovori   +    4
[rename]
Tam, kjer jaz zivim, se s 4kolesnikom trda prede ;-)
Na pol poti med Bedančevo kočo in Pehtino kolibo? :-P
In na mojem radarju ni nic, kar nima 4x4 in kesona, vsaj 500kil nosilnosti.
Alora traktor ali pa Unimog.
Volvo je bil tak pred "100" leti... takrat so bili vsi avti taksni :-)
Samo reže okrog vrat so pa imeli že takrat bolj tesne in enakomerne kot ta vrhunski orožarski prototip. Si predstavljaš, kako mora to žvižgati in piskati pri 250 km/h?! :-)
Na hitro: vcasih je bilo strelivo korozivno.
Vidiš, v Jugi so obvladali ekonomijo. Korozivna municija je bila najbrž cenejša, prihodki od plačil vojaških obveznikov za "zarđalost" njihovih pušk znatni in potreba po stalni proizvodnji zavodov CZ zagotovljena. Tista vojska ni bila za obrambo, bila je sistemski element gospodarstva. :-)
Poleg tega pa so danes cevi kromirane (tudi zastavine). Imam primerke, ki so po leto in vec samo v omari, pa se cevi "sijaju" brez ciscenja. Tudi cistijo se ne vec, ampak po 500 in vec strelih, ceprav je stara sola pac stara sola in jaz po treningu vedno razstavim in ocistim.
Tole me je spomnilo na dimnikarsko tranzicijo. Včasih so hodili okrog z bicikli in vsi črni od premogovih saj, zdaj pa se pripeljejo športno elegantno oblečeni, malo pogledajo v "raufnk" plinske peči, ki je seveda tudi po 20 letih brezmadežen kot biblijska legenda, in ti za to zacolajo dvakrat toliko kot nekoč. Napredek stane. :-)
FIN-466864 sporočil: 3.316
[#2729969] 24.08.18 10:27 · odgovor na: (#2729873)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 23.08.18 22:11
[republican]
> [FIN-466864]
> > [republican]
> > Nimajo šans. Ruskega električnega superavtomobila ne bo kupil noben bogat ekofrik, ki da kaj nase. Še Rusi ne... oziroma oni sploh ne.
>
> samo za tebe dubble, russofoba: www.google.si/url?sa...7251847061 tega je še in še.....

Prvič vidim. A to res kdo kupuje? A sploh še obstaja?

P.S. Ne trudi se. Sem že sam našel... Marussia je bankrotirala leta 2014: carbuzz.com/news/has...aking-cars
men je itak vseeno...samo ti se preveč trudiš...


lp
najobj sporočil: 31.870
[#2730004] 24.08.18 12:24 · odgovor na: code5 (#2729915)
Odgovori   +    0
[code5]
"Atrocious" je ena od tistih besed, za katero tudi jaz ne najdem pravega slovenskega izraza.

Podobno še "peculiar", pa še bi se kaj našlo...
... čuj, "atrocious" je ena od tistih besed, za katero jaz sploh še nisem slišal, če pa sem slišal, pa sem pozabil, ker mi je "ugly" dovolj dobra ... no, je pa hecno, kako angleški "atrocious" stric Google prevede v slovenščino translate.google.si/.../Atrocious in kako v nemščino translate.google.si/.../Atrocious ...

P.S.: ker angleščine ne rabim glih vsaki dan, je moj besedni zaklad bolj švoh, ziher pa mi "brutal, barbaric, barbarous, savage, vicious, beastly, wicked, cruel, heinous", ki so za "atrocious" navedene kot sopomenke, ob pogledu na še tako grd avto ne bi padle na pamet ...
code5 sporočil: 664
[#2730019] 24.08.18 13:13 · odgovor na: najobj (#2730004)
Odgovori   +    0
Hja, eden mojih najljubših pisateljev sci-fi Charles Stross ima dve noveleti združeni pod naslovom Atrocious Archives (in druga od njih, The Concrete Jungle, je za moj okus ena najboljsih scifi novelet vobče); in na stalni razstavi Wellcome Collection (en ful odbit muzej/galerija/knjigarna med postajama Euston Square in Great Portland Street) so imeli ob mojem prvem obisku razstavo Atrocious Medical Instruments.

Hence, intriguing word, if I ever saw one :)
najobj sporočil: 31.870
[#2730046] 24.08.18 14:32 · odgovor na: code5 (#2730019)
Odgovori   +    0
[code5]
Hja, eden mojih najljubših pisateljev sci-fi Charles Stross ima dve noveleti združeni pod naslovom Atrocious Archives (in druga od njih, The Concrete Jungle, je za moj okus ena najboljsih scifi novelet vobče); in na stalni razstavi Wellcome Collection (en ful odbit muzej/galerija/knjigarna med postajama Euston Square in Great Portland Street) so imeli ob mojem prvem obisku razstavo Atrocious Medical Instruments.

Hence, intriguing word, if I ever saw one :)
... eh, lahko je svetovljanom biti razgledan, jaz moram biti srečen, če lahko grem čez mejo po kavo, riž in banane ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2730048] 24.08.18 14:37 · odgovor na: (#2729827)
Odgovori   +    1
[rename]
Hja, ce bi znali narest tako uporaben, zanesljiv in vzdrzljiv avto, kot je AK-47, bi bil to zagotovo best buy ;-)
Pa se kompatibilnost (z AK47) bi bila zagotovljena....ne vem sicer, ce so ze osvojili touch screen komande, ampak ni hudic, da ne bo...
V Lado Nivo das elektricni motor in svincene akumulatorje, pa je.
code5 sporočil: 664
[#2730051] 24.08.18 14:45 · odgovor na: najobj (#2730046)
Odgovori   +    0
Nisam ti ja baš svetovljanka, samo honorary Londončanka (moj dragi ima enkrat na dve leti tam oceanografsko konferenco, jaz sem pa travel agent, independent consultant, in zadnjih nekaj let, odkar se njihova firma pocasi potaplja, tudi general sponsor:)))) temu se rece javno-zasebno partnerstvo, hihi :)))))))
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2730057] 24.08.18 15:12 · odgovor na: anon-476752 (#2729887)
Odgovori   +    1
Nevzmetena masa. Kolo pelje po neravninah, masa kolesa ki bliskovito niha dol-gor, pa večja za težo motorja.
Mogoče rešljivo z ekstra hitrimi servo motorji. Servo za krilo od lovca F15 ima cca 70kw in lahko niha z 70Hz - torej 70 x na sekundo.
Ne spremljam, bi pa pri uspešni rešitvi odpadel del podvozja.

Tule je alek14 doma. ;)))
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2730062] 24.08.18 15:22 · odgovor na: (#2729851)
Odgovori   +    0
V blizini zivi prileten mozakar, ki je po cudezu prezivel rusko fronto. 3 leta je igral na MG 42. Cevi so menjali z azbestnimi rokavicami, ko postajale malo preveč svetlo rdeče.
Pravi da je za generalno čiščenje polja, to - TO.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2730066] 24.08.18 15:49 · odgovor na: (#2730064)
Odgovori   +    0
Njegova zgodba je v stilu: kad te neće, neče te.

Ko 90 letni Japonec ki je šel v manjše mirno mesto, Hirošima. Premestili so ga v bolnico v - Nagasaki. Kad te neće.........

Pravi da so rusi leteli preko polja kot v filmu Enemy at the gate. Vsak peti je imel puško. Rusi so MG42 imenovali električni mitraljez, zaradi visoke kadence.
anon-476752 sporočil: 484
[#2730079] 24.08.18 16:17 · odgovor na: najobj (#2730046)
Odgovori   +    0
To pride od kakih TV humorističnih nanizank, verjetno od Seinfelda, kjer so izjemno pretiravali s prodevniki. Drugega po TV ne gledam, sploh slovenskega ne in zato mi v spominu ostanejo njihove besedne zveze.
pobalin sporočil: 14.456
[#2730422] 27.08.18 16:00 · odgovor na: (#2729928)
Odgovori   +    0
[rename]
> [pobalin]
> S strani in od zadaj me je spomnil na Daf/Volvo 66 Estate (zeleni, peta slika od zgoraj). Tudi kljuke imata podobne.
> avengers-in-time.blo...af-66.html

Volvo je bil tak pred "100" leti... takrat so bili vsi avti taksni :-)
Evo, OZNA sve dozna, če bere Bloomberg.
www.bloomberg.com/ne...-prototype
Avtomobilska veja iževskih orožarjev je očitno tako ponosna na svojo svetlo avtomobilsko preteklost, da so prototip svojega konkurenta Tesli in drugi svetovni elektro-avantgardi našemili v model Iž 2125 Kombi, rojen daljnega leta 1973 po sovjetskem štetju. Tisti Iž izpred 45 let, ki je bil lokalni približek moskovskega Moskviča, se jim očitno še danes zdi tako dober in lep, da so mu v staro karoserijo vstavili futurističen elektro pogon in LED luči, mu pustili arhivske kljuke, prikrajšali pa so ga za kromirane odbijače in masko.
en.wikipedia.org/wiki/Izh_2125

Če bi na tak način delali rivajval Hrošča, Minija, Fiata 500 (pa tudi retroluk PT Cruiserja), bi tem modelom najbrž že kmalu po lansiranju pisali nekrologe. :-P
bc123a sporočil: 48.253
[#2730425] 27.08.18 16:04 · odgovor na: pobalin (#2730422)
Odgovori   +    0
[pobalin]
Evo, OZNA sve dozna, če bere Bloomberg.
www.bloomberg.com/ne...-prototype
Avtomobilska veja iževskih orožarjev je očitno tako ponosna na svojo svetlo avtomobilsko preteklost, da so prototip svojega konkurenta Tesli in drugi svetovni elektro-avantgardi našemili v model Iž 2125 Kombi, rojen daljnega leta 1973 po sovjetskem štetju. Tisti Iž izpred 45 let, ki je bil lokalni približek moskovskega Moskviča, se jim očitno še danes zdi tako dober in lep, da so mu v staro karoserijo vstavili futurističen elektro pogon in LED luči, mu pustili arhivske kljuke, prikrajšali pa so ga za kromirane odbijače in masko.
Tole res izgleda kot slaba sala, ampak po drugi strani, z 270 milijami avtonomije je tak avto pred precej ostale konkurence (sicer ob oblikovalskem skrpucalu v ta podatek resno dvomim). Samo se kaksnega italijanskega dizajnerja angazirajo :)

Namrec, razen tesle imajo vsi "konkurenti" smesno male dosege... neuporabni izven mesta.
pobalin sporočil: 14.456
[#2731273] 31.08.18 12:13 · odgovor na: bc123a (#2730425)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Tole res izgleda kot slaba sala,
Ne samo, da je zunanjost prasovjetska, kaj je znotraj pa ne vemo in ne vidimo, ampak so ti ratatata-beng-beng kujoni, ki se menda resno lotevajo vozil, ta svoj umotvor pred kratkim razstavili na sejmu orožja. Ob velikem sejmu avtomobilov ta teden v Moskvi pa so se očitno potuhnili kot miši v svojih luknjah. In to kljub celi plejadi fenomenalnih 2-, 3- in 4-kolesnih (tudi civilnih) vozil, s katerimi se zadnje čase hvali njihov agitprop s pomočjo kremeljskih svetovnih parainformacijskih kanalov!?
sputniknews.com/phot...show-2018/
www.autocar.co.uk/sl...-show-2018

Medtem ko putinizem dela za ljudstvo z razkazovanjem domače prezidentsko-senatne über-limuzine, paradržavni orožar-novokomponirani-vozilar svoje umotvore menda prodaja na orožarskih sejmih administratorjem naftnih despotij. O transparentnosti in preverljivosti takšnih kupčij raje ne bi..., za vtis o kvaliteti пропагандe и журналистикe dovolj pove že tale ROTFL citat:
Its power is up to 50 kW, and its maximum speed is 80 kilometers per hour. According to recent statements, future models of Kalashnikov electric cars will be able to move several times faster than current models.
sputniknews.com/busi...lashnikov/
[bc123a]
ampak po drugi strani, z 270 milijami avtonomije je tak avto pred precej ostale konkurence (sicer ob oblikovalskem skrpucalu v ta podatek resno dvomim). Samo se kaksnega italijanskega dizajnerja angazirajo :)
Namrec, razen tesle imajo vsi "konkurenti" smesno male dosege... neuporabni izven mesta.
Renaultov Zoe ima od lani do 250 m/400 km NEDC,
en.wikipedia.org/wik...enault_Zoe
Jaguar I-Pace ima 298 m/480 km WLTP oz. okrog 220 m/350 km EPA,
en.wikipedia.org/wik...uar_I-Pace

predvsem pa dvomim, da ruski paradržavni orožarji za svoj agitprop uporabljajo bolj stroge in realne standarde za te zadeve. Predvsem pa njihove cifre niso preverljive!
pobalin sporočil: 14.456
[#2740793] 04.11.18 23:58 · odgovor na: pobalin (#2731273)
Odgovori   +    1
No, kdo bi si mislil, da bo elektro super retro muskel avto Kalašnikova dobil virtualnega manjšega brata iz makedosnkega Gostivarja: podobno muskel-retro-soc-realističnega v ameriken uej maniri Jugota za tretje tisočletje. Pri Siolu so navdušeni, ker je menda očaral Američane. Kar ne bi smelo presenetiti, saj so se oni tam čez silno navduševali že nad makedonskimi fejk njuz, zdaj pa je pač na vrsti fejk kar. :-)
Makedonec narisal novodobnega yuga
Oznaki 5.0 na sprednjih blatnikih sporočata, da je v nosu vgrajen osemvaljnik iz forda mustanga, zato pa mora imeti posebne hladilne reže na pokrovu motorja. Merkler je ohranil prepoznavno kockasto obliko koncepta - yugo deluje na ključnih področjih zvest predhodniku, a prinaša precej novih elementov, ki ga izstrelijo v 21. stoletje.
siol.net/avtomoto/no...uga-482044

Strani: 1