Strani: 1

jurijjurij sporočil: 4.944
[#2726694] 03.08.18 18:33
Odgovori   +    1
Zunanjetrgovinski primanjkljaj ZDA je lani znašal 552 milijard dolarjev, letos pa je kljub carinam in trgovinskim sporom Trumpa s svetom na poti, da bo še višji.
Karkoli Trumpeln dela se v USA splača proizvajati malo dobrin. Ceneje (in boljše) je, če jih uvozijo. Logika blontnega frizerja ni konstruktivna, da bi proizvodnjo preneseli (nazaj) v ZDA in jo optimizirali, robotizirali in pocenili, ampak da na uvoz nabiješ carine. To zna vsak butast trgovec. Zanima me ali so Applovi telefoni v ZDA sedaj dražji, ker ji proizvajajo na Kitajskem, ali pa bo Apple znižal dobičke.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2726696] 03.08.18 18:38 · odgovor na: jurijjurij (#2726694)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-204390 03.08.2018 18:39
[jurijjurij]
>Zunanjetrgovinski primanjkljaj ZDA je lani znašal 552 milijard dolarjev, letos pa je kljub carinam in trgovinskim sporom Trumpa s svetom na poti, da bo še višji.

Karkoli Trumpeln dela se v USA splača proizvajati malo dobrin. Ceneje (in boljše) je, če jih uvozijo. Logika blontnega frizerja ni konstruktivna, da bi proizvodnjo preneseli (nazaj) v ZDA in jo optimizirali, robotizirali in pocenili, ampak da na uvoz nabiješ carine. To zna vsak butast trgovec. Zanima me ali so Applovi telefoni v ZDA sedaj dražji, ker ji proizvajajo na Kitajskem, ali pa bo Apple znižal dobičke.
Amerika je ustvarila ta prečudoviti globalni svet, ki ga zdaj Trump ruši.
Upam da se zato ne bo zmanjšala moja penzija ;)
www.youtube.com/watc...0k&index=8
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2726697] 03.08.18 18:39
Odgovori   +    2
Američanom se je nekaj zmešalo. Država, ki je ustvarila Bin Ladena in Al Kaido, ustvarila Talibane, ustvarila Islamsko državo in razne teroristične Nosra fronte v Siriji, soustvarila teroriste iz Belih čelad, podpira izraelski terorizem v Gazi, država, ki preko CIE razširja in financira terorizem po celem svetu želi razglasiti Rusijo kot državo, ki sponzorira terorizem po svetu...Več v članku »Senators introduce bill to slap 'crushing' new sanctions on Russia« na: thehill.com/homenews...-on-russia

Strani: 1