Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2723770] 18.07.18 11:09
Odgovori   +    11
Hja, EU je lepo. Nekaj kazni in budžet je poln. Saj ameriški se tako tudi futra - s kaznimi.

Lepo je biti zaposlen v strukturah EU.
dani14 sporočil: 6.657
[#2723771] 18.07.18 11:20
Odgovori   +    23
google nima več moje simpatije, ta fašistična koorporacija je izgubila mojo zadnjo trohico zaupanja vanjo z afero, ko je odpustila svojega programerja, ki je javno napisal, da smo si moški in ženske drugačni... udariti po prstih monopolističnega velikana, ki širi fašizem po svetu
sopranos sporočil: 11.404
[#2723789] 18.07.18 13:41
Odgovori   +    17
Američani jebejo evropske firme. In prav je,da sedaj še Evropa jebe ameriške firme. Naj Američani vidijo, da ima ta palica dva konca. Dobro bi bilo tudi, če bi še kakšno ameriško banko, bonitetno agencijo in revizijsko hišo malo oglobili.

Predvsem pa upam, da se bodo bolj osredotočili na to, da naredijo EU kot resnično enoten trg. Te kazni in nagajanja so v resnici veliko manj pomembne. Malo za ego gladiti.
anon-128631 sporočil: 2.624
[#2723790] 18.07.18 13:41
Odgovori   +    11
Edino pravilno.
Nedopustno je, da te izsiljuje, za njihove aplikacije in pogojuje delovanje telefona. Če se aparat proda je tistega, kateri ti blokira uporabo z brezveznimi aplikacijami potrebno kaznovati. Sedaj je to početje preseglo že vse meje dobrega okusa. Dogaja pa se celo, da se posodobitve teh aplikacij vezane tako, da tudi, če jih izključiš se ponovno namestijo.
sopranos sporočil: 11.404
[#2723792] 18.07.18 13:50 · odgovor na: anon-128631 (#2723790)
Odgovori   +    11
[darko32]
Edino pravilno.
Nedopustno je, da te izsiljuje, za njihove aplikacije in pogojuje delovanje telefona. Če se aparat proda je tistega, kateri ti blokira uporabo z brezveznimi aplikacijami potrebno kaznovati. Sedaj je to početje preseglo že vse meje dobrega okusa. Dogaja pa se celo, da se posodobitve teh aplikacij vezane tako, da tudi, če jih izključiš se ponovno namestijo.
Problem pri Androidu je, da dopušča, da aplikacije zahtevajo preveč podatkov. Recimo namestiš aplikacijo za svetilko, pa ti hoče dostop do stikov, fotografij itd. Upam, da to novo uredbo uporabijo za jebanje Googla, Facebooka, Appla itd., ne pa za malega trgovca, ki ima eno štacuno v neki mali vasi.
FIN-542579 sporočil: 497
[#2723796] 18.07.18 14:22 · odgovor na: anon-128631 (#2723790)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: FIN-542579 18.07.2018 14:27
Na to temo je izvrsten, s podatki in dejstvi podprt članek napisal Žiga Turk.

www.euractiv.com/sec...r-a-steak/


V bistvu spet pravi da ni zastonj kosila. Androidni telefoni so postali poceni, ker google šenkava software in celo vrača proizvajalcem delež marketinških prihodkov, ki jih dobi preko uporabe njihovih naprav.

Torej, Evropa to prepove -> dobimo posebne okleščene in dražje EU verzije aparatov, kjer bo moral uporabnik najprej it nalagat programsko opremo, da jih bo lahko sploh resno uporabljal.
Rezultat?
anon-203990 sporočil: 10
[#2723807] 18.07.18 15:09 · odgovor na: FIN-542579 (#2723796)
Odgovori   +    4
Google odgovor? Google preprosto naj regijsko blokira uporabo androida na EU področju.

EK rešitev? Naj umogoči konkurenčen brezplačni operacijski sistem.

Uporabnik pa seveda ostane z neuporabno napravo, ki jo lahko uporabi za podporo migajoče mize.

LOL
sopranos sporočil: 11.404
[#2723809] 18.07.18 15:20 · odgovor na: FIN-542579 (#2723796)
Odgovori   +    7
[FIN-542579]
Na to temo je izvrsten, s podatki in dejstvi podprt članek napisal Žiga Turk.

www.euractiv.com/sec...r-a-steak/


V bistvu spet pravi da ni zastonj kosila. Androidni telefoni so postali poceni, ker google šenkava software in celo vrača proizvajalcem delež marketinških prihodkov, ki jih dobi preko uporabe njihovih naprav.

Torej, Evropa to prepove -> dobimo posebne okleščene in dražje EU verzije aparatov, kjer bo moral uporabnik najprej it nalagat programsko opremo, da jih bo lahko sploh resno uporabljal.
Rezultat?
Ja, to, da Google svoje aplikacije forsira mene toliko ne moti. Me pa moti, da od mene zahtevajo podatke, ki jih za delovanje aplikacij popolnoma nič ne potrebujejo. Zakaj je pa Apple lahko bistveno bolj strikten glede tega?

Problem je tudi v tem, da je sedaj za ukrepanje zoper Google že zdavnaj prepozno. Ampak če se vrnemo v zgodovino, Google je v osnovi skopiral Apple iOS in ga dal zastonj vsem ostalim. Na ta način je poskrbel za to, da so iz igre izpadli tudi Microsoft, Blackbarry in ostali.

Jaz bi Google raje prisilil v to, da bi mi omogočil prilagoditev mojega Androida mojim željam. Recimo, če bi želel izbrisati Facebook ali Chrome, bi to lahko storil. Da bi Google v svoje Google Playu naredil zadeve tako, da meni ne bi bilo potrebno deliti preveč informacij z zunanjimi ponudniki aplikacij. To, da Google nekaj prednaloži mene niti malo ne moti. Ker 80-90% ljudi je s tem zadovoljnih in ne bodo veliko spreminjali.

Največji problem Evrope pa je v tem, da nima lastnega softwara - vse kar uporabljamo je razvito v ZDA. S tem je potem problem tudi pri branjenju evropske intelektualne lastnine. Vsi veliki - Microsoft, Apple, Google, Facebook sodelujejo z ameriškimi obveščevalnimi službami. V kako servilnem in podrejenem položaju je v resnici Evropa je najbolj očitno pokazal Trump. Čeprav je nerazledan, prostaški, narcisoiden itd. pa je vseeno takoj razumel, da z Evropo lahko pometa kakor se mu zazdi. Verjetno ravno na podlagi poročil lastnih agencij.
crt sporočil: 27.122
[#2723822] 18.07.18 17:02
Odgovori   +    3
Google might charge for Android after EU fine

seekingalpha.com/new...id-eu-fine
sopranos sporočil: 11.404
[#2723841] 18.07.18 19:52 · odgovor na: crt (#2723822)
Odgovori   +    5
[crt]
Google might charge for Android after EU fine

seekingalpha.com/new...id-eu-fine
Vse je odvisno od cene. Google sedaj malo ropota in grozi. V resnici bo pa vse ostalo po starem. Morda kakšna manjša sprememba, in to je to. EU še nikoli ni nič drastičnega naredila in tudi tukaj ne bo.

Google ima tudi precej masla na glavi in je par milijard, ki jih bo moral sedaj plačati drobiž.
vrac sporočil: 11.068
[#2723856] 18.07.18 23:08
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: vrac 18.07.2018 23:09
Delovanje Verstagnove (jaz sem jo v zvezi z umazanim izsiljevanjem Slovenije v zvezi s prisilno prodajo NLB večkrat imenoval po pomoti Verheugnova) je podobno Talibanom. Ženska je popolnoma skrenila s poti. Dela štalo in ta izrečena kazen Googlu bo na koncu pripeljala do posledic, ki bodo za evropske potrošnike mnogo dražje kot danes. Ona noče razumeti ničesar izven njene izkrivljene neoliberalne ideologije.
bc123a sporočil: 48.253
[#2723878] 19.07.18 08:30 · odgovor na: FIN-542579 (#2723796)
Odgovori   +    0
[FIN-542579]
Na to temo je izvrsten, s podatki in dejstvi podprt članek napisal Žiga Turk.

www.euractiv.com/sec...r-a-steak/


V bistvu spet pravi da ni zastonj kosila. Androidni telefoni so postali poceni, ker google šenkava software in celo vrača proizvajalcem delež marketinških prihodkov, ki jih dobi preko uporabe njihovih naprav.
Ni tako enostavno.

twitter.com/directhe...8035295232
bc123a sporočil: 48.253
[#2723890] 19.07.18 09:45 · odgovor na: sopranos (#2723809)
Odgovori   +    0
[sopranos]
Jaz bi Google raje prisilil v to, da bi mi omogočil prilagoditev mojega Androida mojim željam. Recimo, če bi želel izbrisati Facebook ali Chrome, bi to lahko storil. Da bi Google v svoje Google Playu naredil zadeve tako, da meni ne bi bilo potrebno deliti preveč informacij z zunanjimi ponudniki aplikacij. To, da Google nekaj prednaloži mene niti malo ne moti. Ker 80-90% ljudi je s tem zadovoljnih in ne bodo veliko spreminjali.
Vse aplikacije razen sistemskih lahko izbrises in blokiras. Tudi chrome. V bistvu je chrome samo uporabniski vmesnik za googlov web rendering engine, ki ga pa ne mores izbrisati, ker so prakticno vse aplikacije odvisne od njega. Lahko si instaliras Firefox, ki ima svoj rendering, a aplikacije X ki uporablja googlovo sistemsko storitev ne mores seveda prepricati, da bi uporabljala recimo firefoxov engine za rendering, ampak to bi bilo ze zelo zelo zelo tezko sploh narediti mozno.

Ce ne mores izbrisati facebooka to ni krivda googla ampak branda telefona. Na mojem facebooka nikoli ni bilo.
anon-17131 sporočil: 558
[#2723928] 19.07.18 11:04 · odgovor na: sopranos (#2723809)
Odgovori   +    1
[sopranos]
Ja, to, da Google svoje aplikacije forsira mene toliko ne moti. Me pa moti, da od mene zahtevajo podatke, ki jih za delovanje aplikacij popolnoma nič ne potrebujejo. Zakaj je pa Apple lahko bistveno bolj strikten glede tega?
Ker njegovi izdelki stanejo preko jurja.

Produkt pri Applu je iPhone.
Produkt pri Googlu so uporabniški podatki, telefon z Androidom je zgolj sredstvo.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2723929] 19.07.18 11:05
Odgovori   +    0
Ne vem, če je to utemeljeno. Po drugi strani bi Evropska komisija lahko kaj naredila na področju standardizacije IKT storitev. Recimo brskalniki: Eni govorijo da IE ni več varen, drugi da je najhitrejši Chrome, nekaj dela samo v določenem brskalniku, nekaj drugega spet drugje. Razvijalci rešitev (javnih servisov) in OS pa si lahko privoščijo, da neka aplikacija dela samo v določenih brskalnikih, dela do določene posodobitve, pa spet ne itd. Počasi postaja grozno. Kje je Evropska komisija, da bo naložila kazen Microsoftu ali HP-ju ali pa obema, če po neki posodobitvi Win10 nenadoma določeni tiskalniki ne tiskajo več ali pa neka pomembna aplikacija ne dela več?
sopranos sporočil: 11.404
[#2724022] 19.07.18 15:01 · odgovor na: bc123a (#2723890)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [sopranos]
> Jaz bi Google raje prisilil v to, da bi mi omogočil prilagoditev mojega Androida mojim željam. Recimo, če bi želel izbrisati Facebook ali Chrome, bi to lahko storil. Da bi Google v svoje Google Playu naredil zadeve tako, da meni ne bi bilo potrebno deliti preveč informacij z zunanjimi ponudniki aplikacij. To, da Google nekaj prednaloži mene niti malo ne moti. Ker 80-90% ljudi je s tem zadovoljnih in ne bodo veliko spreminjali.

Vse aplikacije razen sistemskih lahko izbrises in blokiras. Tudi chrome. V bistvu je chrome samo uporabniski vmesnik za googlov web rendering engine, ki ga pa ne mores izbrisati, ker so prakticno vse aplikacije odvisne od njega. Lahko si instaliras Firefox, ki ima svoj rendering, a aplikacije X ki uporablja googlovo sistemsko storitev ne mores seveda prepricati, da bi uporabljala recimo firefoxov engine za rendering, ampak to bi bilo ze zelo zelo zelo tezko sploh narediti mozno.

Ce ne mores izbrisati facebooka to ni krivda googla ampak branda telefona. Na mojem facebooka nikoli ni bilo.
Facebooka na dveh telefonih nisem mogel izbrisati. Sem poskusil. Ja, je pa nekaj odvisno tudi od proizvajalcev telefonov, ki zraven zapečejo še nekaj svojih jajc, poleg Facebooka.

Saj pravim, Google bi moral več pozornosti posvetiti temu, da ne spusti kar vsakega v svojo play trgovino. Sploh aplikacije, ki zahtevajo preveč osebnih podatkov uporabnika. Amapk Google seveda tega problema ne vidi, ker je on tisti, ki zbira največ podatkov. Android je pač sistem iz katerega podatki odhajajo na desetine, če ne na stotine naslovov.

Ampak Google se ne bo spremenil sam od sebe. Rabi zunanjo "spodbudo". In to, da se EU trudi v smeri večje zasebnosti in anonimnosti uporabnikov je zame pozitivno. Še več, mislim, da so čisto preveč popustljivi do Googla, Appla, Facebooka itd. Vem pa, da so to samo moje idealistične želje, sanje, ki ne bodo nikoli uresničene. Sama narava stvari gre v smer tega, da bo še več zbiranja podatkov, saj je večina produktov in storitev oblikovana tako, da te prisili, da daš soglasje in podatke.
sopranos sporočil: 11.404
[#2724023] 19.07.18 15:03 · odgovor na: anon-17131 (#2723928)
Odgovori   +    0
[toniu]
> [sopranos]
> Ja, to, da Google svoje aplikacije forsira mene toliko ne moti. Me pa moti, da od mene zahtevajo podatke, ki jih za delovanje aplikacij popolnoma nič ne potrebujejo. Zakaj je pa Apple lahko bistveno bolj strikten glede tega?

Ker njegovi izdelki stanejo preko jurja.

Produkt pri Applu je iPhone.
Produkt pri Googlu so uporabniški podatki, telefon z Androidom je zgolj sredstvo.
Ja, morda bi bilo bolje, če bi bil Android plačljiv in bi v zameno za to dobil več zasebnosti.
bc123a sporočil: 48.253
[#2724037] 19.07.18 15:30 · odgovor na: crt (#2723822)
Odgovori   +    1
[crt]
Google might charge for Android after EU fine

seekingalpha.com/new...id-eu-fine
Enkrat sem sel racunat, koliko so sploh "vredni" vsi ti podatki, ki jih recimo facebook zbira. 3 miljarde uporabnikov in 40 miljard USD annual revenue ... torej 1 EUR na mesec.

Si predstavljas, ce bi vsak uporabnik facebooka sprejel 1 EUR mesecne narocnine, lahko facebook popolnoma opusti reklame in vohanje za uporabniki?

Po moje so cifre z googlom podobne. Torej, naj mi google ponudi opcijo narocnine za 12 EUR na leto brez vohunjenja in brskanja po podatkih, pa takoj sprejmem.

Strani: 1