Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako se pobrati, potem ko propadete

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[#2719716] 22.06.18 15:04
Odgovori   +    0
Hehe, tule je pa nekaj štofa za reciklaže. Prezident in slovenski svak Trump je poglavje zase, jasno. Na drugi strani pa Jerovškova kariera in še posebno Bricovi stroji po uradnih bilancah nsta ravno zgodbi o velikem poslovnem uspehu.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2719729] 22.06.18 15:55
Odgovori   +    0
Jerovšek je takrat povedal, da so naredili največjo napako, ko so kljub tem razmeram začeli graditi novo in drago poslovno stavbo, kar jih je pokopalo.
Največjo napako je naredil, ker poslovnega modela ni pravočasno preusmeril v SW, temveč je še naprej prodajal zgolj železnino. V tistem času pa se je zgodba v tem segmentu naglo zaključevala, kdor se ni pravočasno obrnil je propadel. Podobno kot kasneje tisti ponudniki, ki iz DOS-a niso pravočasno presedlali na Windows.
Toda Jerovšek zaradi neuspeha očitno ni obupal. Kmalu zatem je ustanovil podjetje Moja kariera. Podjetje je specializirano za posredovanje kadrov vodilnega menedžmenta in strokovnjakov iz informacijskih in komunikacijskih tehnologij.
Ja, super, če je le v potencialnih IT managerjih odkril tisto česar mu je manjkalo, ko je še sam vodil IT podjetje :)
Kako pa mu je na novo uspelo pridobiti zaupanje partnerjev? Zelo pomembno je imeti pravi poslovni model. Kupcem je treba dati nekaj, kar potrebujejo. Če to imaš, te stranke potem same prepričujejo za sodelovanje. Zato s tem nisem imel težav.
Evo mene pa ni prepričal. Misim razen takrat pred desetletji, ko sem enemu sodelavcu svetoval nakup računalnika pri Jerovšek Computers (pa še ta denar ni bil moj) :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2719739] 22.06.18 16:14 · odgovor na: pobalin (#2719716)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Hehe, tule je pa nekaj štofa za reciklaže. Prezident in slovenski svak Trump je poglavje zase, jasno. Na drugi strani pa Jerovškova kariera in še posebno Bricovi stroji po uradnih bilancah nsta ravno zgodbi o velikem poslovnem uspehu.
Trump je imel predvsem bogatega očeta (ki je obogatel na državno financiranih nepremičninskih projektih), pa tudi sicer ni bil nek biser podjetnika:
en.wikipedia.org/wik...Fred_Trump

tapravi frajer je bil v resnici njegov dedek, v nekem času svoje kariere je celo iz konjskih kadavrov delal hamburgerje za zlatokopače, sicer je pa umrl (relativno) mlad in najbrž ga je pil in preganjal babe, da se je kar kadilo za njim.
en.wikipedia.org/wik...rick_Trump

Strani: 1