Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Vrednostni tumor in vsegliharstvo

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.958
[#2717542] 09.06.18 07:26
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: FIN-379669 09.06.2018 07:45
Solidna analiza stanja.

Mene skrbi še nekaj pri slovenskih strankah: Stranka - to sem jaz.

Preveč je strank, vključno s SDS, pri katerih 99% sloni na vodji stranke. V tem smislu so mnoge te stranke malo orbanovske. Ta pojav traja že nekaj časa.

Čim ni dialoga znotraj stranke, to je tudi možnosti zamenjave voditelja, ne da bi to vplivalo kaj bistveno na rating, dotlej imamo opravka z egi vseh sort.

Jasno je, da se egi potem ne zmenijo ali pa se, vendar s figo v žepu.

Pa poglejmo, kateri dve stranki nista tako podvrženi temu sindromu: NSI in SD. Za vse drugo je načelo Stranka, to sem jaz, zelo močno prisotno.

Ko bomo dobili tehničnega mandatarja, bom vedel, da smo na poti normalizacije - pač to je del rešitve in zdravljenja našega političnega prostora.
rx170 sporočil: 6.398
[#2717553] 09.06.18 08:43
Odgovori   +    3
KAr je problem te naveze, da Janša ne deli zdravega Orbanovega evroskepticizma (politično primerne in vščečne proti migrantske retorike pač ne jemljem resno) ampak je do sedaj vedno bil zgolj bruseljski pudelj.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2717557] 09.06.18 09:03
Odgovori   +    39
Za slovenske podjetnike, zasebno gospodarstvo in naše delavce je Pahorjeva vlada, Bratuvškina in posebej tazadnja Cerarjeva bila avtoritarna vlada, torej mi že »uživamo« v cerarjevsko - orbaniziranem režimu, seveda, zaposleni v javnem sektorju tega ne opazijo, ker je za njih Slovenija normalna država. Orban Cerar jih je v javnem sektorju zaposlil 10 tisoč...Poglejmo le – te orbanizirane razpise za delovna mesta v javnem sektorju (javni upravi), zahtevajo se vnaprej postavljena merila prilagojena točno določeni osebi, seveda brez meritokratskih meril, podobno kot pri javnih naročilih v zdravstvu, ki so prav po cerar - orbanovsko prilagojena, da ustrezajo določenim ljudem. Zadnji Cerarjev orbanovski poseg v zasebni sektor je njegovo orbanovsko dovoljenje finančni globoki državi za globljene lastnikov majhnih družb, ki so pred leti po zakonu odkupovale lastne delnice (moja družba nije), zdaj pa naj bi bil po tolikih letih to prekršek!!! To je orbanizacija slovenske družbe, ne pa tista tralalala, tralala...kar beremo o Orbanu, seveda opravičilo Orbanu, ker si on takšnega dvomljivega orbanovskega davčnega posega na takšen orbanovski način ne bi privoščil. V Sloveniji v bistvu potrebujemo Orbana, da bi pretrgal orbanovsko kontinuiteto Pahorja, Bratuškove in Cerarja.
najobj sporočil: 31.909
[#2717763] 10.06.18 19:05
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 10.06.2018 19:07
... New York Times je v tem tednu dogajanje v slovenskih deželah povzdignil na globalno raven. Pravilno je opisal razpredanje medijskih in kapitalskih lovk Orbanovega režima v Sloveniji. ...

... evo, ker sem letos prvič v življenju volil za Janšata, ker pač nisem šel volit in na totem forumu vsi dobro vemo, da če ne voliš, voliš za zmagovalca, zato imam kot Janšatov volivec pravico in dolžnost povedati, da je Janša s svojim sedanjim povolilnim(!) povezovanjem - če ne glih smešen - vsaj malo pozen, ko pa je s svojimi z madžarskimi finančnimi injekcijami www.vecer.com/volitv...ds-6482056 podprtimi propagandisti na Nova24TV pred tem nekaj let razdiral in pljuval po vseh, ki niso na njegovi partijski liniji in to pravzaprav dela še naprej ... alzo, če Janša ne vidi, da je njegova Nova24TV problem, potem je on kot vrhovni šef za SDS res velik problem ...

P.S.: članka ne bom komentiral, ker sem se že naveličal komentirat vrednostne sodbe, kaj je za Avblja vrednostno zdravo in kaj ne ...
kzupanc sporočil: 10.519
[#2717831] 11.06.18 09:50
Odgovori   +    2
Aja, a vas boli? Kaj bi naredili, pa še ene stranke ne znate naredit. Virant je bil takrat videti skoraj heroj, pa se je hitro pokvaril. Zdaj je vsaj dobro, da SMC in verjetno tudi SMŠ in SAB ne bodo šli skupaj z levico. Težko se bodo med sabo uskladili tudi v SD in NSi (pa to je komaj polovica). Tako da...verjetno bodo kmalu nove volitve. Pohitite z ustanavljanjem in promocijo nove klasično liberalne stranke!
Gustl sporočil: 13.628
[#2717846] 11.06.18 10:27
Odgovori   +    9
"New York Times je v tem tednu dogajanje v slovenskih deželah povzdignil na globalno raven. "

Ne vem če je bil samo NYT v igri, ampak vsekakor pa to ni zanemarljivo...

Minuli teden sem bil v Berlinu in Copenhagnu na obisku pri sestrskih medijih. V obeh so me spraševali po "What's going on in Slovenia, is it bad?"

Recimo Danec mi pove, da je bral, da je "kar četrtina volivcev izbrala Alt-Right stranko".

Sploh nisem vedel, kje naj začnem razlagat, da ni tako in da se pravzaprav ni zgodilo čisto nič pretresljivega, novega, niti newsworthy ne...

Da je ta kao Alt-Right stranka pač največja, ena najstrejših, najbolje organizirana in najbolj stabilna stranka v državi, da vedno dobi cca toliko glasov, še preden si je kdorkoli izmislil nalepko alt-right, da jo sicer zadnje čase zanaša in hodi po glasove v (desni) populizem, ampak "kdo pa ne v tej 140-znakovni družbi".

Potem sva hitro našla vzporednico in prišla do "aja, saj pri nas na Danskem je isto, levo-desno se je pobrkalo in sedaj je vse skupaj mineštra".

Nisem si mislil, da bom moral kdaj zagovarjat SDS, ampak kar je preveč, je pa preveč :)

Strani: 1