Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Tečnarjenje

Strani: 1 2 3 4 5 6

najobj sporočil: 31.870
[#2709817] 30.04.18 13:03 · odgovor na: (#2709601)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 30.04.2018 13:06
[Petunija1]
Najprej dobra novica:

Bill Cosby, razvpiti ameriški zvezdnik, ki ga je več kot 60 žensk obtožilo spolnega napada, je bil v četrtek končno spoznan za krivega, grozi mu do 30 let zapora. Mnogim se zdi ta odločitev prelomna, saj pravosodni sistem ni naklonjen žrtvam spolnih zlorab, sploh če je na drugi strani tako vpliven in bogat moški.

Sodišče je o tem primeru lani že enkrat odločalo vendar je bil zaradi "hung jury" proces razveljavljen. Tokrat je sodnik dovolil pričanje večim žrtvam, tako da je lahko tožilstvo prikazalo, da je šlo pri njem za ponavljajoči vzorec delovanja, poleg tega se je vmes zgodil Weinsteingate in Metoo, kar je prispevalo k večji ozaveščenosti glede te tematike ali kot je povedala znana odvetnica in borka za pravice žensk Gloria Allred:

'Women are believed,' and not only on #MeToo, but in a court of law where they were under oath, where they testified truthfully, where they were attacked, where they were smeared, where they were denigrated, where there were attempts to discredit them."

"After all is said and done, women were finally believed, and we thank the jury so much for that."

www.nytimes.com/2018...trial.html
... OK, če res ni tvoj namen ustvarjanje sovražnikov - mislim na realni svet in ne na toti forum - s svojim agresivnim feminizmom za moj okus rahlo pretiravaš, kljub temu pa na totem forumu enakomislečih cenim tvojo svojeglavost ...

P.S.: čeprav še vedno ne morem verjeti, je zdaj mogoče bolj jasno, zakaj Cliff Huxtable ni bil okulist ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2709892] 01.05.18 01:11 · odgovor na: (#2709588)
Odgovori   +    0
Petunija, tudi če te tole pobalinstvo totalno vrže iz feminističnega tira, vedi, da je mišljeno kot kompliment: Bravo, kar tako naprej. Ti si mož beseda! :-)
najobj sporočil: 31.870
[#2709926] 01.05.18 12:02 · odgovor na: (#2709828)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 01.05.2018 12:18
[Petunija1]
> [najobj]
> > [Petunija1]

> ... OK, če res ni tvoj namen ustvarjanje sovražnikov - mislim na realni svet in ne na toti forum - s svojim agresivnim feminizmom za moj okus rahlo pretiravaš, kljub temu pa na totem forumu enakomislečih cenim tvojo svojeglavost ...
Nacisti ne marajo Judov, Viole ne marajo Dragonsov, večina moških ne mara feministk. A je še kaj drugaj novega?

Če se tebi zdi zavzemanje za enakovrednost med spoloma agresivno pretiravanje, se ti pač zdi, zame je to najbolj normalna stvar na svetu.
... ja, in najbolj normalna stvar na svetu je, da ima večina moških zelo rada ženske, nisem pa glih ziher, da ima večina moških (in žensk) zelo rada agresivne feministke, ki so si vzele pravico, da govorijo v imenu vseh žensk ...
> P.S.: čeprav še vedno ne morem verjeti, je zdaj mogoče bolj jasno, zakaj Cliff Huxtable ni bil okulist ...

Ne vem na kaj ciljaš, upam, da ne namiguješ, tako kot so nekateri drugi, da žrtev ni bila dovolj lepa da bi jo Cosby posilil.
... evo, Cliff Huxtable se je očitno www.youtube.com/watc...nr3r5ZTpbI malo drugače od tebe zavzemal za enakovrednost med spoloma in glede na tole en.wikipedia.org/wik..._the_world mu od držav celega(!) sveta samo v Sloveniji in Severni Koreji ni uspelo, kjer pa glede na spremembe, ki jih je v zadnjem cajtu doživel Kim Jong Un lahko pričakujemo, da bo Slovenija ostala edina država na svetu, ki se ji uradno jebe za moške oziroma očete ... aja, če se prav spomnim njegove vloge v nadaljevanki The Cosby Show, ki ga je upravičeno izstrelila med zvezde, je bil Bill Cosby ginekolog, če zdaj razumeš, na kaj ciljam ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2710050] 02.05.18 19:37 · odgovor na: (#2710033)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [najobj]

> ... ja, in najbolj normalna stvar na svetu je, da ima večina moških zelo rada ženske, nisem pa glih ziher, da ima večina moških (in žensk) zelo rada agresivne feministke, ki so si vzele pravico, da govorijo v imenu vseh žensk ...
>

Če bi imela večina moških v resnici zelo rada ženske potem bi bili že davno enakovredni, tako pa nismo. Podobno zmotno bi bilo trditi, da imajo mesojedci zelo radi živali zato ker radi jedo meso. Gre pač za koristi, ki jih od nekoga/nečesa dobiš.

Meni to očitaš, tebe pa očitno ne moti, da si vzameš pravico govoriti v imenu večine moških in žensk.

Tukaj se pa zelo motiš. Namreč moški dojema žensko kot objekt poželenja, ženska pa dojema moškega kot objekt, ki manjka v njeni viziji lastnega idealnega bivanja. Oba se motita, namreč ker moški navsezadnje ugotovi, da je njegov objekt poželenja minljiv, ženska pa ugotovi, da njena druga polovica (njen drugi družinski steber) sploh ni to kar si je predstavljala, pa se začne boj med spoloma.
Moški v zahodni družbi popusti pred žensko (postane copata) ali se od nje loči (če ne zdrži več), v patriarhalnih okoljih (muslimanskih ali podobnih iz tretjega sveta, kjer ločitev ne pride v poštev ) pa jo mlati in išče spolno uteho drugje...
Takole da ti thread ne bo zamrl...(še preden je zaživel)
www.youtube.com/watc...JZSYt1hPfM
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2710060] 02.05.18 20:25 · odgovor na: (#2710058)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-204390 02.05.2018 20:39
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Tukaj se pa zelo motiš. Namreč moški dojema žensko kot objekt poželenja, ženska pa dojema moškega kot objekt, ki manjka v njeni viziji lastnega idealnega bivanja. Oba se motita, namreč ker moški navsezadnje ugotovi, da je njegov objekt poželenja minljiv, ženska pa ugotovi, da njena druga polovica (njen drugi družinski steber) sploh ni to kar si je predstavljala, pa se začne boj med spoloma.
> Moški v zahodni družbi popusti pred žensko (postane copata) ali se od nje loči (če ne zdrži več), v patriarhalnih okoljih (muslimanskih ali podobnih iz tretjega sveta, kjer ločitev ne pride v poštev ) pa jo mlati in išče spolno uteho drugje...
> Takole da ti thread ne bo zamrl...(še preden je zaživel)
> www.youtube.com/watc...JZSYt1hPfM

Motiš se kvečjemu ti, ker tako kot najobjestnejši ne želiš razumeti, da poželenje še ni spoštovanje, ki je predpogoj, da nekoga tretiraš kot sebi enakovrednega. In tudi tvoje trditve, da samo v orto patriarhalnih okoljih moški tepejo ženske in skačejo čez plot je strel v prazno.

P.s. Glede zamiranja mojega threda se ti pa ni treba pretirano sekirati, ker gre, podobno kot pri Pobalinu, za dolgoročen projekt.
Poželenje (sex, če hočeš) je glavni motiv moškega v odnosu do ženske. To vedo tako moški, kot tudi ženske, ki so zaštekali kako deluje ta igra. Vse ostalo je naša civilizacijska fasada in pretvarjanje. Se pa strinjam, da ne moremo biti ves čas šimpanzi in se moramo bremzat iz civilizacijskega vidika in to..., amapk prej ko ti bo to jasno, prej boš razčistila svoje zgrešene predstave (in boš zajagala kakšnega tipa) :)
www.youtube.com/watc...tXby3twMmI
najobj sporočil: 31.870
[#2710234] 04.05.18 13:27 · odgovor na: (#2710033)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 04.05.2018 13:28
[Petunija1]
> [najobj]

> ... ja, in najbolj normalna stvar na svetu je, da ima večina moških zelo rada ženske, nisem pa glih ziher, da ima večina moških (in žensk) zelo rada agresivne feministke, ki so si vzele pravico, da govorijo v imenu vseh žensk ...
Če bi imela večina moških v resnici zelo rada ženske potem bi bili že davno enakovredni, tako pa nismo. Podobno zmotno bi bilo trditi, da imajo mesojedci zelo radi živali zato ker radi jedo meso. Gre pač za koristi, ki jih od nekoga/nečesa dobiš.

Meni to očitaš, tebe pa očitno ne moti, da si vzameš pravico govoriti v imenu večine moških in žensk.
... ups, moja napaka, se opravičujem ...

P.S.: če pogledaš naliman link iz nadaljevanke The Cosby Show, lahko vidiš na duhovit način predstavljeno razliko med moškim in žensko, ki vsaj po mojem vedno je bila, je in bo, čeprav se zadnje cajte razni metroseksualci in feministke to razliko - nima nobene zveze s spoštovanjem med spoloma - trudijo odpraviti ... aja, pa o koristih, ki jih od nekoga/nečesa dobiš, si tole www.youtube.com/watc...pEj00g9CyE poglej, ker vidim, da za Billa Cosbya nisi slišala, dokler se na stara leta ni pojavil v nadaljevanki MeToo ...
najobj sporočil: 31.870
[#2710259] 04.05.18 14:40 · odgovor na: (#2710253)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 04.05.2018 14:44
[Petunija1]
> [najobj]


> P.S.: če pogledaš naliman link iz nadaljevanke The Cosby Show, lahko vidiš na duhovit način predstavljeno razliko med moškim in žensko, ki vsaj po mojem vedno je bila, je in bo, čeprav se zadnje cajte razni metroseksualci in feministke to razliko - nima nobene zveze s spoštovanjem med spoloma - trudijo odpraviti ...
Da, to je zgolj tvoje mnenje, jaz in tudi današnja znanost menimo drugače. Sicer pa problem ni toliko v razlikah kot v tem da so že od nekdaj podlaga za diskriminacijo žensk, kar demantira tudi tvojo tezo, da nimajo veze s spoštovanjem.
... eh, blagor tebi in današnji znanosti za vašo pamet ...

P.S.: čisto vsi se glih ne strinjajo www.biblija.net/bibl...set=2&l=sl z vami, češ da mož in žena nista že od samega začetka eno, ampak jebeš zgodovino ...
anon-329690 sporočil: 305
[#2710437] 06.05.18 08:34 · odgovor na: (#2710427)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
Med žrtvami aprilskega mizogino-terorističnega napada v Torontu je bila tudi Slovenka

Po poročanju radia Ognjišče je bila med žrtvami napada, ki ga je v Torontu 23. aprila izvedel mizogini terorist Alek Minassian, ko je s kombijem namerno zaplužil v množico ljudi na pločniku in ciljal predvsem na ženske, tudi kanadska Slovenka, 33-letna Andrea Knafelc Bradden.Gospa je bila dejavna v slovenski župniji in slovenskem klubu Simon Gregorčič.
www.druzina.si/ICD/s...a-v-kanadi

Glede na to, da je bil Minassian pripadnik Incelov, ki so del alt-right scene, ki po božje časti Jordana Petersona, bi se pri Družini, kjer so prvkar izdali njegovo knjigo, lahko zamislili, koga in kakšne ideje promovirajo.
Glede na to, da je imela napadalka v Mosulu le vagino, ki jo definira kot žensko, bi se lahko na Financah zamislili, koga in kakšne ideje dovolijo na forumu:

www.independent.co.u...32276.html

Spol, politična pripadnost, nacionalnost, status...to so pač različne kategorija, a logika izpeljave ostaja ista. Razen če to vse skupaj nima prav nobene veze s Petunijo, kot nasilni napad v Kanadi nima veze s Petersonom? Gre le za opazovane skupne lastnosti dveh različnih oseb.

Tako kot Petunija tudi Peterson nikjer ne tolerira ali celo promovira nasilja! Tudi če so vse dosedanje morilce rodile izključno ženske, to ne pove o njih čisto nič drugega.
anon-329690 sporočil: 305
[#2710470] 06.05.18 16:05 · odgovor na: (#2710456)
Odgovori   +    0
Poleg ostalega mislim tudi, da za obtožbo kako Jordan Peterson zagovarja beli supremacizem, nimaš nobenega konkretnega dokaza.

How I Feel About Being Called a White Supremacist | H3H3 & Jordan B Peterson

www.youtube.com/watc...RFVp4Xatho
anon-329690 sporočil: 305
[#2710483] 06.05.18 17:35 · odgovor na: (#2710479)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
> [sajmonelavesela]
> Poleg ostalega mislim tudi, da za obtožbo kako Jordan Peterson zagovarja beli supremacizem, nimaš nobenega konkretnega dokaza.
>
>

Če hodi kot raca, izgleda kot raca in se oglaša kot raca, potem je raca, četudi pravi, da je labod. Peterson zanika obstoj sistematičnega zatiranja nebelih ljudi in žensk, kar je zgodovinsko dejstvo in verjame v naravno belo moško superiornost. Edino kar ga loči od običajnega supremacista je to, da svoja prepričanja zavija v celofan kvazi intelektualizma.

Njegovi fanatični privrženci grozijo, nadlegujejo in doxajo njegove kritike, Minassian je pač šel še en korak dlje. Peterson tega ne podpira eksplicitno, obsoja pa tudi ne. Konstantno žali svoje nasprotnike in prodaja neumne teorije zarot.

Ljudje kot si ti, bi danes, v imenu svobode govora, Hitlerju dajali platformo, ko bi drek priletel v ventilator, pa se poskrili v mišje luknje in trdili, da tega ni bilo mogoče predvideti.
Saj - kot pravim, nobenega dokaza nimaš.

Kaj naj bi jaz počel, če bi Hitler bil živ, je pa očitno namenjeno temu, da diskreditiraš še mene. Neke vrste argumentum ad hitlerium.

Reductio ad Hitlerum is a form of association fallacy.[2][3] The argument is that a policy leads to – or is the same as – one advocated or implemented by Adolf Hitler or the Third Reich and so "proves" that the original policy is undesirable.
anon-329690 sporočil: 305
[#2710493] 06.05.18 20:11 · odgovor na: (#2710492)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
> [sajmonelavesela]

> Saj - kot pravim, nobenega dokaza nimaš.
>

Lol. Pravi nekdo, ki Petersonovo samoopredelitev navaja kot vsebinski argument. Če bi torej Hitler zanikal, da je nacist in diktator, bi mu pač morali verjeti na besedo, kajne.

> Kaj naj bi jaz počel, če bi Hitler bil živ, je pa očitno namenjeno temu, da diskreditiraš še mene. Neke vrste argumentum ad hitlerium.
>

Glede na to, da Peterson, ki ga očitno podpiraš, svoje nasprotnike konstantno primerja z nacisti in maoisti, se mi je pač zdelo, da te tovrstna primerjava ne bo motila. Ampak kot se je že večkrat izkazalo, so tisti, ki druge označujejo za hitro užaljene specialne snežinkice sami največja snežinkica.
Ni prvič, da me kdo diskreditira potem, ko sem razkril njihov blef.

Sicer pa, kdo pa so nasprotniki Petersona? Za kateri klub sploh igra model?
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2710494] 06.05.18 20:27 · odgovor na: anon-329690 (#2710493)
Odgovori   +    1
[sajmonelavesela]
> [Petunija1]
> > [sajmonelavesela]
>
> > Saj - kot pravim, nobenega dokaza nimaš.
> >
>
> Lol. Pravi nekdo, ki Petersonovo samoopredelitev navaja kot vsebinski argument. Če bi torej Hitler zanikal, da je nacist in diktator, bi mu pač morali verjeti na besedo, kajne.
>
> > Kaj naj bi jaz počel, če bi Hitler bil živ, je pa očitno namenjeno temu, da diskreditiraš še mene. Neke vrste argumentum ad hitlerium.
> >
>
> Glede na to, da Peterson, ki ga očitno podpiraš, svoje nasprotnike konstantno primerja z nacisti in maoisti, se mi je pač zdelo, da te tovrstna primerjava ne bo motila. Ampak kot se je že večkrat izkazalo, so tisti, ki druge označujejo za hitro užaljene specialne snežinkice sami največja snežinkica.

Ni prvič, da me kdo diskreditira potem, ko sem razkril njihov blef.

Sicer pa, kdo pa so nasprotniki Petersona? Za kateri klub sploh igra model?
Za Pittsburgh Penguins.
anon-329690 sporočil: 305
[#2710503] 07.05.18 06:27 · odgovor na: (#2710497)
Odgovori   +    2
[Petunija1]
> [sajmonelavesela]

> Ni prvič, da me kdo diskreditira potem, ko sem razkril njihov blef.
>

Ti si tukaj razkril zgolj svojo nesposobnost logičnega razmišljanja. Sicer pa ne vem zakaj meniš, da te kdorkoli diskreditira. Peterson trdi, da pravica ne biti užaljen ne obstaja.
Petrson zgolj pravi, da če hočeš razmišljati, moraš obenem riskirati, da boš s tem koga užalil.
> Sicer pa, kdo pa so nasprotniki Petersona?

Odvisno koga vprašaš. Če Petersona, potem so to radikalni levičarji - neo-marxisti, če mene, so to vsi dobronamerni in intelektualno pošteni ljudje. Saj kot je povedala Tabatha Southey je Jordan Peterson "the stupid man’s smart person". www.macleans.ca/opin...rt-person/
Nič ni narobe, če se ne strinjaš s Petersonom, ampak zgolj diskreditacije so premalo za dokazovanje nasprotnih dejstev. In tukaj ti šepaš.

www.youtube.com/watc...yDo&t=507s
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2710506] 07.05.18 07:35 · odgovor na: (#2709601)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
Najprej dobra novica:

Bill Cosby, razvpiti ameriški zvezdnik, ki ga je več kot 60 žensk obtožilo spolnega napada, je bil v četrtek končno spoznan za krivega...
Kaj pa zgodba iz Indije? Veliko Slovencev in Slovenk ima guruje v Indiji, ki menda odvzamejo slabo karmo, Slovenčki naredijo nekaj sklecov, dajo nekaj denarja in je vse odpuščeno...Moški so v četrtek ugrabili 16-letnico, ko so bili njeni starši na poroki, in jo posilili v bližnjem gozdu v zvezni državi Džarkand. Ko se je družina pritožila vaškemu svetu, je ta moškim v petek ukazal, da morajo plačati denarno kazen v višini 50.000 rupij (625 evrov) in narediti 100 trebušnjakov...Kazen je moške razburila, zato so napadli starše dekleta, nato pa dekle pretepli in jo živo zažgali...piše nawww.rtvslo.si/svet/i...tva/454032
najobj sporočil: 31.870
[#2710521] 07.05.18 10:27 · odgovor na: (#2710336)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [najobj]

> P.S.: čisto vsi se glih ne strinjajo www.biblija.net/bibl...set=2&l=sl z vami, češ da mož in žena nista že od samega začetka eno, ampak jebeš zgodovino ...
O jezušček mili, pa ne da mi ti v resnici kot tehten argument ponujaš citat iz Svetega pisma?
... čuj, toti citat iz Svetega pisma je približno takšen znanstven dokaz, kot je znanstveno dokazano, da imajo moški v genih zapisano potrebo za diskriminacijo žensk ...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2710619] 07.05.18 19:44 · odgovor na: (#2710603)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [FIN-311684]
> > [Petunija1]
> > Najprej dobra novica:
> >
> > Bill Cosby, razvpiti ameriški zvezdnik, ki ga je več kot 60 žensk obtožilo spolnega napada, je bil v četrtek končno spoznan za krivega...
>
> Kaj pa zgodba iz Indije?...Moški so v četrtek ugrabili 16-letnico, ko so bili njeni starši na poroki, in jo posilili v bližnjem gozdu...nato pa dekle pretepli in jo živo zažgali...

Ti bi torej eno slabo dejanje rad opravičeval z drugim?
Bill Cosby je gnoj...
anon-329690 sporočil: 305
[#2710633] 07.05.18 20:35 · odgovor na: (#2710601)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-329690 07.05.2018 20:37
Vidim, da še kar naprej diskreditiraš Petersona, mene in v bistvu kar vse, ki se s tabo ne strinjajo glede Petersona, in se brez dokazov pač ne damo kar tako. Do sedaj sem opazil že vsaj naslednje diskreditacije:

1. Da je Peterson beli in moški supremacist
2. Da je seksist
3. Da je šovinist

Za vse to seveda nimaš nobenega objektivnega dokaza. Tudi mene si se lotila z argumentum ad hitlerium.

Zdaj pa si še odraslega moškega iz povezave poimenovala fantek, to je pomanjševalnica, očitno spet namenjena diskreditaciji osebe, katere ideje te motijo - tokrat po ključu starosti oz. fizičnega izgleda. Pa ne samo to, še nižje gre cela zadeva pri tebi - tudi lažno si ga obtožila izjave, da trg določa ceno IN pravilnost ideje, samo za to da si na osnovi tega lahko uporabila ŠE EN, NOV ad hitlerium argument.

Ki, ponavljam, sploh ni povezan z izjavo osebe, ampak zgolj in samo s tvojo dodano lažjo o izjavi, da trg določa poleg cene tudi pravilnost ideje.

Sem mislil, da je tukaj tema Tečnarjenje, ne pa ABC diskreditiranja in laži. Očitno je Peterson spet zadel žebelj po glavici, vsaj kar se tebe tiče!
anon-329690 sporočil: 305
[#2710650] 08.05.18 06:32 · odgovor na: (#2710648)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
Človek, ki kljub široko dostopnim informacijam in nasprotnim dejstvom, trdi, da v Severni Ameriki danes rasizem in šovinizem nista več družbeni problem ampak ju kot problem predstavljajo zgolj neo-marksistični zarotniki je beli moški supremacist tako kot je zanikovalec holokavsta antisemit.
www.youtube.com/watc...0p_pQ7PTYU

Po tvoji definiciji je tudi Morgan Freeman beli supremacist. V videu pravi: "Danes? Danes rasizem ni problem". In on za razliko od tebe živi v Severni Ameriki.

Temnopolti beli supremacist - ha,ha :-)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2710810] 09.05.18 09:17 · odgovor na: (#2710773)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
Slučajno sem naletela na tale članek mises.org/wire/weste...born-woman ki je bil objavljen na strani MisesInstitute in ki želi prodati idejo, da je neoliberalni kapitalizem Božji dar in da bi ga morale feministke sprejeti z odprtimi rokami, ker je bojda edini garant za ženske pravice in splošno dobrobit, ne pa da ga skupaj s patriarhatom kritizirajo in se štatijo z marksisti.

Se mi je kar milo storilo, ko se je izkazalo, da ravno Slovenija izpodbija to neoliberalno tezo.

Nobena skrivnost ni, da smo kar se tiče indeksa "Ecomomic Freedom" precej švoh, trenutno na 64. mestu, za Mehiko in pred Albanijo. Tudi pred Francijo in Italijo, pa vsemi bivšimi bratskimi republikami, razen Kosovom (lol). www.heritage.org/index/ranking

Ampak to nikakor ne pomeni, da nismo med najboljšimi državami kar se tiče pravic žensk. Na lestvici GIWPS( Georgetown Institute for Women, Peace and Security) smo zasedli odlično 4. mesto, pred nami so zgolj Islandija, Norveška in Švica. Bravo mi! giwps.georgetown.edu...anking.pdf
Kar dokazuje, da v Sloveniji vlada matriarhat, kar sem ti enkrat že povedal, pa si zanikala, zdaj pa sama dokazala.
najobj sporočil: 31.870
[#2710911] 09.05.18 14:50 · odgovor na: (#2710866)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 09.05.2018 14:52
[Petunija1]
> [vickibedi]
> > [Petunija1]
> > Slučajno sem naletela na tale članek mises.org/wire/weste...born-woman ki je bil objavljen na strani MisesInstitute in ki želi prodati idejo, da je neoliberalni kapitalizem Božji dar in da bi ga morale feministke sprejeti z odprtimi rokami, ker je bojda edini garant za ženske pravice in splošno dobrobit, ne pa da ga skupaj s patriarhatom kritizirajo in se štatijo z marksisti.
> >
> > Se mi je kar milo storilo, ko se je izkazalo, da ravno Slovenija izpodbija to neoliberalno tezo.
> >
> > Nobena skrivnost ni, da smo kar se tiče indeksa "Ecomomic Freedom" precej švoh, trenutno na 64. mestu, za Mehiko in pred Albanijo. Tudi pred Francijo in Italijo, pa vsemi bivšimi bratskimi republikami, razen Kosovom (lol). www.heritage.org/index/ranking
> >
> > Ampak to nikakor ne pomeni, da nismo med najboljšimi državami kar se tiče pravic žensk. Na lestvici GIWPS( Georgetown Institute for Women, Peace and Security) smo zasedli odlično 4. mesto, pred nami so zgolj Islandija, Norveška in Švica. Bravo mi! giwps.georgetown.edu...anking.pdf
>
> Kar dokazuje, da v Sloveniji vlada matriarhat, kar sem ti enkrat že povedal, pa si zanikala, zdaj pa sama dokazala.
Očitno ne razumeš pomena besede matriarhat. V Sloveniji ni nikakršnega matriarhata, če bi bil, bi imeli na vseh najbolj izpostavljenih funkcijah ženske, tako pa ob prihajajočih volitvah nimamo niti ene resne politične stranke, ki bi jo vodila ženska.

Razlog, da smo tako visoko na tej lestvici je pa seveda v naši socialistični zapuščini, ki smo jo, za razliko od nekaterih drugih vzhodnoevropskih držav, uspeli ohraniti.

Poljska je bila denimo ena prvih držav, ki je legalizirala splav, že v 30-tih letih prejšnjega stoletja, sedaj so pa ženske tam soočene z možnostjo popolne prepovedi, tudi v primeru posilstva.... V 50-60tih so Švedinje hodile opravljati splav na Poljsko, sedaj morajo hoditi Poljakinje v tujino. Kar je še en dokaz več, da borba za ženske pravice ni nikoli dokončan boj in da dokler bodo obstajali moški bo moral obstajati tudi feminizem.
... evo, zdaj sem se nekaj spomnil ... čuj, kaj pa če se oni Primc iz stranke Glas za otroke in družine boji, da bi moški nehali obstajat in se bori za otroke v družinah dveh moških, pa zato noče žensk v svoji stranki ... khmm, ker da je oni Veber navadna copata je itak dobro znano in v stranko Sloga zaradi navidezne sloge moške sploh ne upa kandidirat ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2710966] 09.05.18 21:22 · odgovor na: (#2710866)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]
> > [Petunija1]
> > Slučajno sem naletela na tale članek mises.org/wire/weste...born-woman ki je bil objavljen na strani MisesInstitute in ki želi prodati idejo, da je neoliberalni kapitalizem Božji dar in da bi ga morale feministke sprejeti z odprtimi rokami, ker je bojda edini garant za ženske pravice in splošno dobrobit, ne pa da ga skupaj s patriarhatom kritizirajo in se štatijo z marksisti.
> >
> > Se mi je kar milo storilo, ko se je izkazalo, da ravno Slovenija izpodbija to neoliberalno tezo.
> >
> > Nobena skrivnost ni, da smo kar se tiče indeksa "Ecomomic Freedom" precej švoh, trenutno na 64. mestu, za Mehiko in pred Albanijo. Tudi pred Francijo in Italijo, pa vsemi bivšimi bratskimi republikami, razen Kosovom (lol). www.heritage.org/index/ranking
> >
> > Ampak to nikakor ne pomeni, da nismo med najboljšimi državami kar se tiče pravic žensk. Na lestvici GIWPS( Georgetown Institute for Women, Peace and Security) smo zasedli odlično 4. mesto, pred nami so zgolj Islandija, Norveška in Švica. Bravo mi! giwps.georgetown.edu...anking.pdf
>
> Kar dokazuje, da v Sloveniji vlada matriarhat, kar sem ti enkrat že povedal, pa si zanikala, zdaj pa sama dokazala.

Očitno ne razumeš pomena besede matriarhat. V Sloveniji ni nikakršnega matriarhata, če bi bil, bi imeli na vseh najbolj izpostavljenih funkcijah ženske, tako pa ob prihajajočih volitvah nimamo niti ene resne politične stranke, ki bi jo vodila ženska.
Ti ne razumeš, namreč matriarhat pomeni, da so predvsem družine (zasebna sfera) pod vladavino mam, oziroma žensk. In to v Sloveniji je case. Zakaj v javnem življenju ne prevladujejo ženske, pa je bilo prelito že na litre črnila, pa tudi to ne drži čisto zares. Doočene sfere so takorekoč napolnjene z ženskami (sodnija npr.)..
Razlog, da smo tako visoko na tej lestvici je pa seveda v naši socialistični zapuščini, ki smo jo, za razliko od nekaterih drugih vzhodnoevropskih držav, uspeli ohraniti.

Poljska je bila denimo ena prvih držav, ki je legalizirala splav, že v 30-tih letih prejšnjega stoletja, sedaj so pa ženske tam soočene z možnostjo popolne prepovedi, tudi v primeru posilstva.... V 50-60tih so Švedinje hodile opravljati splav na Poljsko, sedaj morajo hoditi Poljakinje v tujino. Kar je še en dokaz več, da borba za ženske pravice ni nikoli dokončan boj in da dokler bodo obstajali moški bo moral obstajati tudi feminizem.
Na Poljskem je na oblasti kler in ta pač ženske goni za štedilnik. Socialisti pa po drugi strani izkoriščajo feminizem za dosego lastnih ciljev, to pa tudi menda veš.
pobalin sporočil: 14.456
[#2710974] 09.05.18 21:58 · odgovor na: (#2710866)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
Poljska je bila denimo ena prvih držav, ki je legalizirala splav, že v 30-tih letih prejšnjega stoletja, sedaj so pa ženske tam soočene z možnostjo popolne prepovedi, tudi v primeru posilstva.... V 50-60tih so Švedinje hodile opravljati splav na Poljsko, sedaj morajo hoditi Poljakinje v tujino. Kar je še en dokaz več, da borba za ženske pravice ni nikoli dokončan boj in da dokler bodo obstajali moški bo moral obstajati tudi feminizem.
Iz te tvoje splavne logike sledi, da na Poljskem zadnjih 70+ let do absolutne prevlade "zakona in pravičnosti" ni bilo moških, na Švedskem so pa moški izginili proti koncu prejšnjega stoletja? Pa Angelca Likovič je moški. In dokler bodo obstajale ženske, bo moral obstajati mačizem. :-)
najobj sporočil: 31.870
[#2711372] 11.05.18 15:26 · odgovor na: (#2711355)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [najobj]

> ... evo, zdaj sem se nekaj spomnil ... čuj, kaj pa če se oni Primc iz stranke Glas za otroke in družine boji, da bi moški nehali obstajat in se bori za otroke v družinah dveh moških, pa zato noče žensk v svoji stranki ... khmm, ker da je oni Veber navadna copata je itak dobro znano in v stranko Sloga zaradi navidezne sloge moške sploh ne upa kandidirat ...
Primcu je do sedaj vse gladko teklo, od kar se je pa z vašo Kanglo začel družiti, mu gre pa samo navzdol. Bi bilo bolje, da bi ga pustili pod Pohorjem balirati.
... čuj, kaj bi ti rada letela na ignore ? ...

P.S.: Kangla niti Mariborčan ni, pa da bi ga kdo zaradi tega po pomoti lahko imel za mojega, tako da takih provokacij na totem forumu ne bom več dolgo trpel ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2711386] 11.05.18 16:14 · odgovor na: (#2711352)
Odgovori   +    1
[Petunija1]
Tole si pa prav po pobalinsko napačno zinterpretiral.
Seveda sem, kot vedno.
Kot je opozorila Slavenka Drakulić ženska nikoli ni bila samo svoja ampak je njeno telo, zaradi sposobnosti reprodukcije, vedno bilo tudi stvar politike zato se bodo vedno našli tisti, ki jo bodo želeli kontrolirati in zato se bo morala vedno boriti za svoje pravice.
Kot je opozoril moj pokojni praded, čigar polbrat je padel v Galiciji, moški nikoli ni bil samo svoj ampak je njegovo telo zaradi sposobnosti vojskovanja vedno bilo tudi stvar politike, zato se bodo vedno našli tisti, ki ga bodo želeli kontrolirati in zato se bo moral vedno boriti za svoje pravice.
Primer iz Poljske je zgolj dokaz, da nobena pravica ni izborjena za večno ampak je družba v resnici toliko krhka tvorba, da so pravice vedno na prepihu.
Da ne bom spet pobalinsko odrezav in zato narobe razumljen (amen pa to), pokorno javljam, da se s to trditvijo popolnoma strinjam.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2711388] 11.05.18 16:18 · odgovor na: (#2711341)
Odgovori   +    0
[Petunija1]
> [vickibedi]

> Ti ne razumeš, namreč matriarhat pomeni, da so predvsem družine (zasebna sfera) pod vladavino mam, oziroma žensk.

Ne, matriarhat pomeni tole: "Matriarchy is a social system in which females (most notably in mammals) hold the primary power positions in roles of political leadership, moral authority, social privilege and control of property at the specific exclusion of males - at least to a large degree." In razen pri nekaj starih plemenih danes ne obstaja.
Obstaja, namreč še pri bonobo opicah, ampak to debato sva že enkrat imela, (pa če se spomnim, ti ni bila ravno všeč moja razlaga za takšno družbeno obliko :)
Ženske so vedno imele nekaj besede v zasebni sferi, problem je bil v javnem delovanju, ker le-ta prinaša družbeno in gospodarsko moč, ki potem vpliva tudi na pogoje življenja v zasebni sferi. Zaradi česar danes še vedno živimo v moškem svetu, kjer se zasleduje predvsem moške interese, ženske pa so si zaradi feminizma uspele izboriti zgolj kakšne samoten otoček na katerem lahko vladajo.

To, da ima ženskina beseda enako težo v družini pač še ni matriarhat ampak enakovrednost. Slovenija ima eno največjih stopenj zaposlenosti žensk, kdor prinaša denar v družino ima pa tudi moč.
To pa drži popolnoma, zato pravim da je čim višja stopnja zaposlenosti tako žensk, kot moških najboljša oblika emancipacije..
> Na Poljskem je na oblasti kler in ta pač ženske goni za štedilnik. Socialisti pa po drugi strani izkoriščajo feminizem za dosego lastnih ciljev, to pa tudi menda veš.

Pogoje za splav so zaostrili že leta 1993 in kolikor vem so od takrat bili na oblasti tudi bivši komunisti oz. socialisti ampak ko je treba za*ebat ženske se znajo moški hitro poenotiti, levi in desni šovinisti so oboji isti.
Poljaki so močno pod vplivom klera, edina razlika da eni nosijo križ, drugi pa rdečo zvezdo (in teh je manj). Sicer pa Poljska je poseben primer. Če pogledaš Slovenijo, mi imamo pa pri levičarskih strankah obraten primer - presežene ženske kvote:
www.rtvslo.si/sloven...nsk/454157
pobalin sporočil: 14.456
[#2711392] 11.05.18 16:26 · odgovor na: (#2711341)
Odgovori   +    3
[Petunija1]
Pogoje za splav so zaostrili že leta 1993 in kolikor vem so od takrat bili na oblasti tudi bivši komunisti oz. socialisti ampak ko je treba za*ebat ženske se znajo moški hitro poenotiti, levi in desni šovinisti so oboji isti.
Redke so države, v katerih je več moških kot žensk, v glavnem pa smo okrog 50:50, zato se sprašujem, zakaj tako besno napadaš samo moške, ne pa tistih žensk, ki volijo take nazadnjake. Tega problema jaz ne vidim na relaciji moški-ženske ampak na relaciji naprednjaki-nazadnjaki.

In lahko ti povem, da ultra/anarho-feministke s svojim agresivnim buldožeriranjem gomile zgodovinskih krivic mene in najbrž še koga bolj rinete na napačno, kot pa ohranjate na svoji strani. Hočem reči, bolje imeti več nepopolnih zaveznikov kot peščico popolnih. To slednje je namreč jarko osvetljena pot v totalitarizem.
pobalin sporočil: 14.456
[#2711394] 11.05.18 16:35 · odgovor na: najobj (#2711372)
Odgovori   +    1
[najobj]
P.S.: Kangla niti Mariborčan ni, pa da bi ga kdo zaradi tega po pomoti lahko imel za mojega, tako da takih provokacij na totem forumu ne bom več dolgo trpel ...
Hm, je to lokalšovinizem ali razredna/kastna nestrpnost? So kmetje iz okolice spodnještajerske prestolnice dobri samo za oskrbovanje meščanske tovarišije/gospode s pridelki (še najraje žlahtno tekočimi) in kakšno policajsko službo?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2711428] 11.05.18 19:48 · odgovor na: pobalin (#2711394)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> [najobj]
> P.S.: Kangla niti Mariborčan ni, pa da bi ga kdo zaradi tega po pomoti lahko imel za mojega, tako da takih provokacij na totem forumu ne bom več dolgo trpel ...

Hm, je to lokalšovinizem ali razredna/kastna nestrpnost? So kmetje iz okolice spodnještajerske prestolnice dobri samo za oskrbovanje meščanske tovarišije/gospode s pridelki (še najraje žlahtno tekočimi) in kakšno policajsko službo?
Toti Štojerci se ne zastopijo dobro niti med seboj. Ampak zanimivo, da se celo s svojimi najbližjimi sosedi Prekmurci ne zastopijo najbolje (zadnjič sem od enega Prekmurca slišal, da je ena hujših žalitev, če jih slučajno po pomoti imenuješ Štajerc).
najobj sporočil: 31.870
[#2711796] 14.05.18 09:41 · odgovor na: pobalin (#2711394)
Odgovori   +    1
[pobalin]
> [najobj]
> P.S.: Kangla niti Mariborčan ni, pa da bi ga kdo zaradi tega po pomoti lahko imel za mojega, tako da takih provokacij na totem forumu ne bom več dolgo trpel ...
Hm, je to lokalšovinizem ali razredna/kastna nestrpnost? So kmetje iz okolice spodnještajerske prestolnice dobri samo za oskrbovanje meščanske tovarišije/gospode s pridelki (še najraje žlahtno tekočimi) in kakšno policajsko službo?
... ja, vse to in še več ... jebiga, Kanglerju iz časov županovanja lahko marsikaj pozabim, tistega javno-privatnega ropanja ljudi pod krinko prometne varnosti z radarji po celem Mariboru pa požrešni pokvarjeni barabi enostavno ne morem ...

P.S.: Bojan Požar je "čisti" Mariborčan in čeprav ga poznam že celo življenje, zato niti približno ni "moj" ...
najobj sporočil: 31.870
[#2711799] 14.05.18 09:51 · odgovor na: anon-204390 (#2711428)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 14.05.2018 09:53
[vickibedi]
> [pobalin]
> > [najobj]
> > P.S.: Kangla niti Mariborčan ni, pa da bi ga kdo zaradi tega po pomoti lahko imel za mojega, tako da takih provokacij na totem forumu ne bom več dolgo trpel ...
>
> Hm, je to lokalšovinizem ali razredna/kastna nestrpnost? So kmetje iz okolice spodnještajerske prestolnice dobri samo za oskrbovanje meščanske tovarišije/gospode s pridelki (še najraje žlahtno tekočimi) in kakšno policajsko službo?
Toti Štojerci se ne zastopijo dobro niti med seboj. Ampak zanimivo, da se celo s svojimi najbližjimi sosedi Prekmurci ne zastopijo najbolje (zadnjič sem od enega Prekmurca slišal, da je ena hujših žalitev, če jih slučajno po pomoti imenuješ Štajerc).
... OK, na oni strani Trojan imate drugače zrihtano med sabo, ampak če je Štajerc baraba, je za mene pač baraba, jebiga ...


P.S.: če žabar Prekmurca po govorici zamenja s Štajercem, je bolj kot užaljen Prekmurec lahko jezen sam nase, ker niti svoje "madžarščine" ne zna dovolj dobro ...

Strani: 1 2 3 4 5 6