Strani: 1

tilenrexi sporočil: 6.775
[#2705273] 31.03.18 12:25
Odgovori   +    9
Ne vem, res. Me kar malo stisne, ko tole berem. Upam samo, da so lepo okrog prenesli DUTB pri nakupu stavbe. Fizične trgovine so vedno bolj out in vedno bolj in je spletna trgovina in res zelo avtomatizirane prodajalne. Petrolovi artikli imajo res visoke marže, vendar tale stavba je ogromna in morali bi res veliko tega prodati, da bi se splačalo. Na Petrolu trošim za nepotrebne stvari res samo takrat, ko jih nujno potrebujem. Da bi kupoval redne artikle na Petrolu po dvojni ceni, mi ne pade na pamet. Skratka, upam, da bodo tole res premišljeno storili in se ne bodo zaleteli na vrat na nos v tak ogromen projekt.
anon-187609 sporočil: 297
[#2705281] 31.03.18 13:07
Odgovori   +    6
7-eleven poslovni model v Evropi živi samo na Švedskem, Danskem in Norveškem, najbrž z razlogom, je pa tudi tam pretežno v povezavi s Shell.

V ZDA in v Aziji je to dokaj popularno v urbanih središčih. Nova niša ki so jo našli je lokalno prevzemanje spletnih pošiljk.

Po moje tukaj državni monopolist nima kaj iskati... bo pa to še en žebelj v krsto slovenskih Trafik, ki že tako dihajo na škrge.
slovenecnb1 sporočil: 5.591
[#2705286] 31.03.18 13:59
Odgovori   +    8
Bolj logično bi bilo da bi odpiral elektrarne in električne polnilnice ne pa trgovino za prodajo krame k je itak 80% stvari popolnoma neživljensko potrebnih ki jih ponujajo.

Ampak za to jtreba pa imeti znanje in kapital ki pa ga Petrol ki je izključno davčni bankomat nima in skuša to kompenzirati na potrošniških izdelkih in na dobaviteljih kar pa v sloveniji ne bo šlo ker smo nasičeni in s premajhno kupno močjo

Strani: 1