Strani: 1

Gustl sporočil: 13.628
[#2703033] 18.03.18 08:34
Odgovori   +    4
Zanimiv projekt, ampak...

Hm, meni vrže ven kot osebni raj na Zemlji - Richmond, UK.
Se nikoli slišal...

Se mi zdi, da so me pozabili vprašat po podnebnih preferencah. UK je bolj proti koncu mojih potencialnih rajev.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2703038] 18.03.18 08:45
Odgovori   +    4
bleferaj. a metalo bo vn samo kraje v angliji, zda in avstraliji? fake research...
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2703040] 18.03.18 08:59
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-178149 18.03.2018 09:01
Strokovnjki SAS in slovenske matere sin dr. Pivk, sram vas je lahko za tako bedarijo. Sicer sem pa naredil več kot 10 naključni in nenaključnih nastavitev in vse so se končale v ZDA, pomilsite 1 celo na Z obali (Portland), kjer vem iz osebnih izkušenj, da je prijetno, pa vendar daleč od raja. Ostalo pa na vzhodu ZDA, recimo Bostonu, kjer je kvaliteta življenja dokaj vprašljiva po osebnih informacijah. Mi bolj deluje kot naključno izbiranje anglosaksonskih mest po turističnem vodniku in ne analitiča ocena stanja kvalitete bivanja. Sicer pa kako če biti v neki državi raj na zemlji. če je stopnja relativne revščine v njej 3 največja v OECD.

Še enkrat sramujte se zmazka!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2703047] 18.03.18 09:37
Odgovori   +    8
Po Aristotelovi Nikomahovi etiki je srečnost najvišji cilj našega življenja, se pravi dobro življenje in...da bi bili srečni. Kaj je sreča? Je to Bogastvo? Čast? Užitek v vsakodnevnem seksanju z drugim? Filozof pravi, da je sreča že vsajena v nas in je z nami neločljivo povezana. Ljudje v raju na Zemlji, ki se mu reče Perth so po tehnologiji strojnega učenja srečni. Tudi v Novem mestu smo srečni. Danes nam strojno učenje, po domače računalnik, napoveduje srečo in raj.

Bolj skromen superračunalnik z imenom »Globoka misel« iz Adamsovega Štoparskega vodnika po Galaksiji je potreboval sedem in pol milijonov let, da je dal odgovor na poslednje vprašanje o življenju, vesolju in sploh vsem. Ko se je ljudstvo po sedem in pol milijonov let zbralo pred Globoko Mislijo, jim računalnik postreže z dgovorom: »42«. Seveda, ljudstvo je bilo razočarano. Globoka Misel je priznala, da drugega odgovora nima, bo pa ga imel drugi računalnik, ki bo prišel za njo, ki mu ona ni vredna izračunati niti operacijskih parametrov pa vendar je povedala, da šele ko bodo ljudje zvedeli, kako se glasi vprašanje, bodo tudi razumeli, kaj pomeni odgovor. Zaenkrat je še vedno številka »42«.
anon-316368 sporočil: 957
[#2703067] 18.03.18 12:29
Odgovori   +    4
To je raj na Zemlji, ki ga je našla NAPREDNA analitika.
Beseda "napreden" v zgornji zvezi je ena od mnogih jezikovne okornosti slovenskih piscev, ki se pojavlja že nekaj časa. V slovenščini ima beseda "napreden" socialno konotacijo in pomen v zvezi z ljudmi, mislimi ali idejami, nikakor pa ne v zvezi s predmeti, napravami ali tehnikami. Te niso 'napredne', ampak so "izpopolnjene", "nove", izboljšane", lahko tudi "optimizirane", "najboljše" ali kako drugače kvalitetne. Prevod 'napreden' v smislu 'izboljšan' je v bistvu okoren in nedomišljen prevod angleške besede 'sophisticated' ali 'advanced'. Ne prva ne druga beseda, ki ju prevajajo kot 'napreden' nimata pomena naprednosti v socialnem smislu ali v zvez z idejami. V anglešini 'advanced class' nikokor ne pomeni česa naprednega, ampak 'nadaljevalni' tečaj ali kaj podobnega. Težko bi v anglosaksonskem svetu našli zvezo "advanced scientist', bomo pa našli 'advanced procedure', vednar je boljši prevod 'izpopolnjena metoda', ki lahko je, lahko pa tudi ni 'napredna'. 'Sofisticiran' človek ni nekdo, ki je 'napreden', ampak je izboljšan, popravljen, če hočete - rafiniran, itd. Če že kdo uporablja angleško izposojenko, potem se mi zdi bolje napisati 'sofisticiran' kot pa 'napreden', ker besedo lahko vsakdo, ki je ne razume, preskoči, ali gre celo pogledat v slovar, ga pa ne zavaja z napačnim pomenom. Pač v skladu z nasvetom pokojnega prof. Križaniča: 'Knjigo berem - z vinom se krepčam, znak preskočim - če ga ne poznam!
kzupanc sporočil: 10.517
[#2703180] 19.03.18 11:19
Odgovori   +    0
Middlebury, United States
North Arlington, United States

Z malo različnimi nastavitvami.
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2703194] 19.03.18 12:36
Odgovori   +    0
Wallington, New Jersey
Malakoff, France
Kdo me vzame in reši ?
tomazkos sporočil: 556
[#2703805] 22.03.18 11:00
Odgovori   +    0
North Adelaide, AUSTRALIA :)
1126DXSXU sporočil: 273
[#2732952] 09.09.18 20:35
Odgovori   +    0
Mah ne vem, če je to ravno tisti raj, ki bi ga hotel.
Res je sonca kar precej, ampak potem bi tudi. Kakšen sredozemski otok rulal se prej.
Kakšne taprave naravne ali zgodovinske lepote tudi nimajo.
Kulinarike tudi ne.
Bližina kulturnih in znanstvenih metropol, razen Sydnea je vsekakor na repu.

Glede varnosti pa... ne vem no, mogoče National geografic naklada, ampak a ne živi tam naokoli par najbolj strupenih kač in v morju kar nekaj precej nevarnih živali. Tako, da v državi, kjer se brez skrbi ne moreš vsesti naokoli si nikoli nisem želel.

Algoritem je pa verjetno res bolj podoben taonemu iz Douglasa Adamsa. Lol
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2733429] 12.09.18 12:54
Odgovori   +    0
Meni je vrglo ven Kamerun v zahodni Afriki. :-)
Med Nigerijo in Kongom.

Strani: 1