Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Mater vola, Trump!

Strani: 1

Endimion sporočil: 10.307
[#2700016] 02.03.18 12:34
Odgovori   +    19
Alo Simona..
Bloomberg je to povedal v desetih besedah: Ko Trump zarenči, Kitajska zazeha, Boing pa bo izgubil posel. Boing – kultno ameriško podjetje in proizvajalec letal, je vezan na ceno aluminija.
A Boing je nek fročoplanski start-up?

A ja Boeing si mislila... :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2700018] 02.03.18 12:35
Odgovori   +    15
Vse tisto, kar nas moti pri diktatorski, protekcionistični, trgovinsko nepošteni Kitajski, rešujemo s kitajskimi ukrepi. Protekcionizem, administrativno in politično izbiranje zmagovalcev in poražencev, uporaba države kot konkurenčne prednosti, so naša pribežališča in novo normalno.
Odkar je Kitajska (ocitno prezgodaj) postala clanica WTO je pac problem, kako kitajsko prisiliti, da uposteva pravila obnasanja na mednarodnem trgu.
sopranos sporočil: 11.404
[#2700026] 02.03.18 13:01
Odgovori   +    9
Trump je totalni narcisoiden idiot, ki se hrani z nesrečami drugih. In tako kot pri vsaki stvari bo tudi pri tej zadevi zakuhal velik problem. Ni sposoben ničesar izboljšati. Niti mu to ni v interesu. Razen tega, da bo kot predsednik poskušal potegniti največ zase. Hkrati pa mu položaj, ki ga zaseda omogoča, da naredi ogromno škode. In jo tudi bo.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2700027] 02.03.18 13:02
Odgovori   +    8
Ob omembi Trumpa mojem znancu pade na misel beseda »idiot«, meni pa veliki nemški filozof Hegel za katerega je prav tako veliki Brecht rekel, da ima sposobnosti enega največjih humoristov med filozofi. Heglu je bilo jasno, da se v neposredni bližini največjega reda nahaja največji nered in kar je zatrdil red mu takoj v istem dahu oporeka nered, red brez nereda živeti ne more, red je poročen s svojim nasprotjem neredom in Trump, ki niti ni ta pravi red je vedno v družbi z neredom.
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2700036] 02.03.18 13:18
Odgovori   +    4
ZDA so že na ravni Kitajske po vseprisotnosti in vsezmožnosti države, ekonomski moči, štancanju nekvalitetnih izdelkov, (dvo)partijski diktaturi, onesnaženosti in še marsičem.. Edino kulturno so še malo manj zategnjeni, pa še to je samo vprašanje časa.

EU mora biti vzor in ne postati isti ali še večji kos dreka z revanšizmom.
Ker kar se tiče humanizma je tudi EU že izgubila svoj ugled in nima več kaj pametovati živalim z vzhoda in zahoda..
anon-217002 sporočil: 275
[#2700065] 02.03.18 14:17
Odgovori   +    6
V šoli so nas učili, da je bil vzrok državljanske vojne v ZDA problem suženjstva. Danes vemo, da je uvedba protekcionističnih carin, v višini 48% povzročila secesijo juga. Carine so zaščitile »industrijski« sever in zagotovile delovanje države (takrat je bil to edini davek), vse naj bi pa plačal »agro« jug, ali preko carin, ali preko dražjih izdelkov severa. Samo upam lahko, da se zgodba ne bo ponovila.
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2700070] 02.03.18 14:31
Odgovori   +    29
Trump pravi: Amerika first. Nasi politiki pa so tiho in si mislijo: Bog je sebi najprej brado ustvaril. Sam sebi sem najblizji. Najprej jaz, potem jaz, potem jaz, potem dolgo dolgo nic, potem pa spet jaz.
najobj sporočil: 31.920
[#2700075] 02.03.18 14:55
Odgovori   +    17
Zadnja sprememba: najobj 02.03.2018 15:05
... Ne verjeti, da so edino konkurenca in konkurenčna podjetja tisto, kar zagotavlja dobro življenje ljudi, službe, plače, hrano in ne lakote, blaginjo in ne revščine, je tako kot verjeti, da globalnega segrevanja ni. Oboje verjame Donald Trump. ...

... ja, in če Simona verjame drugače kot Trump, verjetno še ni slišala za Microsoft, Google, Facebook ali Apple ... khmm, ali pa Simona res verjame, da imajo Microsoft, Google, Facebook ali Apple radi konkurenco, ker bi radi dobro življenje, službe, plače, hrano za vse in ne predvsem za sebe ...

P.S.: izrinjanje konkurence in ustvarjanje monopola je naravni proces podjetništva, ker z monopolom podjetje za sebe dobi največ, za konkurenco pa se mu sladko jebe ...
FIN-366791 sporočil: 1.267
[#2700187] 03.03.18 15:54
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: FIN-366791 03.03.2018 15:57
Preden obtožite Trumpovo administracijo za začetek trgovinske vojne, se raje informirajte in objavite kakšne so uvozne carine in druge omejitve v EU, na Kitajskem, Rusijo itd za ameriško blago npr. avtomobili, v primerjavi z ameriškimi carinami za uvoz za enake skupine blaga.
Trgovinska vojna traja že dalj časa in niso jo začeli Američani.
Njaprej pometimo pred svojim pragom, preden obtožimo druge.
Nisem se mislil, da bodo Finance postale tako tračarsk,i neprofesionalen, pristranski časopis.

Strani: 1