Strani: 1

murje sporočil: 5.120
[#2698885] 23.02.18 16:14
Odgovori   +    4
KARTIČNO PLAČEVANJE

27.01.2018 je bila prava panika v trgovskih centrih Spar, Tuš v Kopru, ker niso delovali plačilni sistemi ter POS terminali in je bilo zaradi tega potrebno na bankomat po denar za plačilo. Težava pa je bila tudi na bankomatih, saj je tudi tam zmanjkalo gotovine. Ustvarjale so se kolone potrošnikov, ki so hoteli plačati nakup, saj kartic ni nihče sprejemal, tako, so pojasnili v trgovinah. Katastrofa od katastrof. Vse skupaj je prav gotovo začinila uredba EU, ki prepoveduje provizijo za plačilo storitve s plačilno kartico. Povsod je bila ena nejevolja, velika gužva, velike čakalne vrste, nemoč trgovcev in bančnikov, saj se je sistem sesul tudi na bankomatih, kjer je pisalo o varstvu in zaščiti osebnih podatkov. Obrazložitve nobene, nobenega opozorila ali obvestila! Odpovedal je celoten sistem vodenja in varstva pravic potrošnika!
Pošta ni v tem prav nobena izjema, saj se mora prilagoditi, ne več lastni Poštni banki d.d. temveč NKBM d.d. v kateri lasti je sedaj. Še dobro se spominjam dneva, ko sem bil zaradi nastalih razmer, primoran plačevati položnico za 15€, pri tem pa sem uporabil kartico mastercard. Velika napaka, kajti provizija je bila višja, kot je bilo samo plačilo na položnici, neslutenih 17€. Vse skupaj pa velja zato, ker na poštah uporabljajo plačilne kartice, kot da bi dvignili gotovino. Ob tem ne smemo mimo nove Evropske uredbe še iz leta 2015/847, ki določa sledljivost denarja in pravila o informacijah o plačnikih in prejemnikih plačil,saj moramo za vsako plačilo položnice, dati osebno izkaznico ter povedati tudi mesto rojstva. Varstvo osebnih podatkov zelo na nivoju, saj morajo vsi poslušati vse te peripetije, bomo videli, kaj bo po mesecu maju, ko stopi v veljavo novela zakona o varstvu osebnih podatkov. Trenutno je sicer že malo boljše zaradi QR kode, ki jo sedaj na novih položnicah tiskajo domala za vse uporabnike in plačnike, od komunalnih, vodovodnih, elektro, plinskih, stanovanjskih, bančnih, zavarovalniških in ostalih storitvah, pa tudi tukaj se včasih zaplete, saj so poštni čitalniki ter podatkovne pištole že malo zastareli. Prav tako velja osebna identifikacija tudi za prejemnike paketov, kar vse skupaj močno povečuje časovni termin in nasploh so se kljub modernim tehnologijam, že kar nekaj časa, samo še povečujejo vrste na poštah. Ob tem ne smemo pozabiti tudi na zaposlene, ki samo izvajajo do konca zbirokratizirane postopke, ki bi naj odkrili vse možne deviacije finančnega sistema.
anon-394991 sporočil: 252
[#2698887] 23.02.18 16:29
Odgovori   +    4
Tukaj je popolnoma zgrešena politika. Namreč ko gledamo provizijo za uporabo storitev se obračunavajo provizije na pošti celo do 2€ na eno položnico. Tako so si sami krivi, če zgubljajo stranke. Tukaj ves čas pravim, da bi lahko banka obračunavala max 0,60€ po položnici. Če nekdo dvigne denar pa max 0,60€. Tako bi oboji bili zadovoljni. Sedaj pa sami sebi kopljejo jamo in izgubljejo stranke.

Kdor misli, da je šlo za preusmeritev denarja na TRR zaradi sive ekonomije se je zmotil. Lobiranje je bilo zato, da bi čimbolj prisilili ljudi, da bi plačevelali provizije za razna plačila. Zato naj se že enkrat zresnijo na POŠTI in začenejo sočasno graditi sistem podobni PAY PAL-u zaradi poslovanja ljudi preko spleta in bi spet lahko pošta Slvoenije potegnila od tukaj nekaj denarja za provizije.

Zato je potrebno poostriti nadzor nad poslovanjem in goljufe pri plačevanju provizij enostavno pozapreti in prepovedati poslovanje.
anon-394991 sporočil: 252
[#2698888] 23.02.18 16:35 · odgovor na: murje (#2698885)
Odgovori   +    5
Zelo dobro si napisal. Če jaz kupim recimo nek izdelek mi prodajalec da določen popust pri gotovinskem plačilu. Če pa plačam isi izdelek z plačilno kartico pa mi prodajalec ne da popusta, saj to razliko pobere banka. Torej ali je smiselna takšna ekonomija. Zato je potrebno že enkrat rešiti zakaj so plačilne kartice in komu so namenjene. Če gledamo sodobno tehnologijo je vedno dobro imeti pri roki toliko denarja, da si lahko kupiš živila in nujne potrebščine. Sam sem doživel primer, ko sem bil na poti in v avtu sem imel zelo malo bencina. Imel ga nisem do konca poti. Pridem na prvo črpalko in je bilo opozorilo, da ne deluje plačevanje z plačilnimi karticami. Tako bi izvisel takoj po štartu, če nebi imel toliko denarja, da napolnim rezervoar.
Zato je potrebno upoštevati tudi staro dobro prakso, da je tehnika lahko kdaj tudi zatajila in kapitulirala.
slovenecnb1 sporočil: 5.590
[#2698890] 23.02.18 17:07 · odgovor na: anon-394991 (#2698888)
Odgovori   +    8
[tone30]
Zelo dobro si napisal. Če jaz kupim recimo nek izdelek mi prodajalec da določen popust pri gotovinskem plačilu. Če pa plačam isi izdelek z plačilno kartico pa mi prodajalec ne da popusta, saj to razliko pobere banka. Torej ali je smiselna takšna ekonomija. Zato je potrebno že enkrat rešiti zakaj so plačilne kartice in komu so namenjene. Če gledamo sodobno tehnologijo je vedno dobro imeti pri roki toliko denarja, da si lahko kupiš živila in nujne potrebščine. Sam sem doživel primer, ko sem bil na poti in v avtu sem imel zelo malo bencina. Imel ga nisem do konca poti. Pridem na prvo črpalko in je bilo opozorilo, da ne deluje plačevanje z plačilnimi karticami. Tako bi izvisel takoj po štartu, če nebi imel toliko denarja, da napolnim rezervoar.
Zato je potrebno upoštevati tudi staro dobro prakso, da je tehnika lahko kdaj tudi zatajila in kapitulirala.
točno zato v Nemčiji laufa gotovina ker so popusti in za drobnarije čeprav bi eni radi vse zdigitaliziral ampak zato d abi nas imeli pod nadzorom in še več obral....
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2698902] 23.02.18 19:32 · odgovor na: slovenecnb1 (#2698890)
Odgovori   +    13
Posta postaja najbolj gnilo gnezdo, od katerega bo treba cimdlje stran. Za placilo poloznic dokument. Fuj. Banda pokvarjena.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2698916] 23.02.18 21:13
Odgovori   +    4
Mar res še obstajajo ljudje, ki plačujejo položnice na pošti? Kje pa živijo, v 20.stoletju morda? Če je tako, naj se privlečejo v 21. in pričnajo plačevati s klikom.
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2698942] 24.02.18 09:22
Odgovori   +    3
Neumnost se pač drago plača...

Pametni gremo na n26.com - ko bo nas dovolj, bo tudi pošta starim mamam znižala provizije..
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2698943] 24.02.18 09:24 · odgovor na: anon-166232 (#2698916)
Odgovori   +    9
[COP]
Mar res še obstajajo ljudje, ki plačujejo položnice na pošti? Kje pa živijo, v 20.stoletju morda? Če je tako, naj se privlečejo v 21. in pričnajo plačevati s klikom.
Kaj res še obstajajo ljudje, ki uporabljajo NLB? :D

Strani: 1