Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2694666] 25.01.18 12:22 · odgovor na: (#2694577)
Odgovori   +    5
čas vnosa: 25.01.18 09:50
Se odgovor na sosenji clanek, o pomanjkanju kadrov. You pay peanuts, you get monkeys.
Zdaj pa: naj mi nekdo nasteje EN, ENCAT, micen, mikro razlog ZAKAJ bi top top top programer tule delal za cca 15% kar dobi v tujini. Jaz ga pac NE vidim.
anon-408740 sporočil: 232
[#2694674] 25.01.18 12:53 · odgovor na: PyotrNovak (#2694666)
Odgovori   +    2
[PyotrNovak]
Se odgovor na sosenji clanek, o pomanjkanju kadrov. You pay peanuts, you get monkeys.
Zdaj pa: naj mi nekdo nasteje EN, ENCAT, micen, mikro razlog ZAKAJ bi top top top programer tule delal za cca 15% kar dobi v tujini. Jaz ga pac NE vidim.
Velik problem je, da se v Sloveniji v gospodarstvu vrtijo tako majhni denarji, da gospodarstvo prav dosti več niti ne prenese. Kar je seveda catch 22, saj taisto gospodarstvo sloni na delovno intenzivni produkciji in slabo plačani delovni sili. Rabijo sredstva, da lahko invstirajo v recimo industrijo 4.0, a niso dovolj profitabilna, da bi ta sredstva sploh zbrala.

Kar seveda na dolgi rok pomeni, da bo šlo vse v maloro, ker se leta 2020 v EU pač ne moreš iti delovno intenzivne panoge in imeti slovenskih plač (lahko imaš pa romunske).
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2694678] 25.01.18 13:05 · odgovor na: PyotrNovak (#2694666)
Odgovori   +    3
[PyotrNovak]
Se odgovor na sosenji clanek, o pomanjkanju kadrov. You pay peanuts, you get monkeys.
Zdaj pa: naj mi nekdo nasteje EN, ENCAT, micen, mikro razlog ZAKAJ bi top top top programer tule delal za cca 15% kar dobi v tujini. Jaz ga pac NE vidim.
Že Akrapovič je priznal, da njegove inženirje ne drži plača, ampak predvsem družine in navezanost na domače okolje (jaz bi rekel lokalpatriotizem ali pa zaplankanost). Seveda pa moraš vedeti, da ni vsak programer top programer. Pa tudi delovni tempo v tujini zna biti za povprečnega Slovenca peklenski.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2694680] 25.01.18 13:13
Odgovori   +    2
Vsakič se zavedam velike prednosti držav, ki so jim pri kakršnemkoli načrtovanju na voljo poglobljene analize, pomagajo pa jim različne ustanove in strokovne organizacije, kakršnih sami nimamo.
Moje izkušnje so slabe. Prvič je daleč od tega, da bi bile takšne analitske družbe res neodvisne (ponavadi so zlizane vsaj z največjimi vendorji). Drugič računajo mastne denarje za generične nasvete (v stilu centralizirajte infrastrukturo ali preidite v oblak). Tretjič njihov izdelek ima 0 komma Josef uporabne vrednosti. Fensi ppt predstavitev za management, za implementacijo pa se lahko obrišeš pod nosom, ker vsak resnejši partner ti bo rekel, da je to, kar so naumili v teoriji sicer možno, v praksi pa neizvedljivo.
Endimion sporočil: 10.251
[#2694687] 25.01.18 14:05 · odgovor na: anon-204390 (#2694678)
Odgovori   +    1
In eden od Akrapovičevih je pred cajtom pustil to in se polotil kmetijstva....
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2694711] 25.01.18 15:28 · odgovor na: Endimion (#2694687)
Odgovori   +    1
[Endimion]
In eden od Akrapovičevih je pred cajtom pustil to in se polotil kmetijstva....
In to je bil eden njegovih top inženirjev, če ne celo v vodstvu. Kar je zelo slab mesiđ, mislim ne samo za Akrapoviča, ampak za vsakršno takšno industrijo nasploh..Namreč kot kaže, se s takšnim poslom ukvarjajo bodisi edino obupanci, ki nimajo B scenarija ali takšni, ki so kako drugače osebnostno moteni osebki, saj je količina stresa in dela tolikšna, da plača, ki jo dobivajo, ne odtehta vložka. Ali pa so v SLO ljudje enostavno navajeni preveč udobnega življenja.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2694724] 25.01.18 16:20 · odgovor na: (#2694717)
Odgovori   +    0
[rename]
A ni bilo tako, da je pač preračunal, kaj je za družino najbolje in sta se zato z ženo odločila za kmetovanje... nekaj takega imam v spominu.

Malo guglam, na strojnistvo.com Akrapović ni ravno v čislih:
www.strojnistvo.com/...hp?t=45436

Ekola, našel:
"Mladi kmet Peter Apat iz Turistične kmetije Apat v Šaleški dolini pa je predstavil presunljivo osebno zgodbo, ko je zapustil svojo sanjsko službo pri mednarodno priznanem podjetju Akrapovič, za prevzem domače kmetije, kjer mu "mleko dajejo krave in kjer lahko tri krat na dan obeduje s svojo družino"."
www.program-podezelj...-16-2-2017

in izvirni članek "tu doma":
agrobiznis.finance.si/8854171
Ja, on je top-shit službo v (za SLO razmere) odličnem tehnološkem podjetju zamenjal za manj stresno delo na kmetiji. Ok, zemljo je podedoval in bi težko delal oboje, ampak glede na to, da je to naredil na začetku kariere, pri 30tih, pomeni da mu to delo res ni pomenilo dosti.

p.s.
Akrapoviča itak da pljuvajo, najbrž je res diktator, ampak če ne bi bil, ne bi uspel.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2694793] 26.01.18 09:45 · odgovor na: anon-408740 (#2694674)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 26.01.18 00:33
En od obeh ki jih poznam ima 7000 bruto, 3000 neto, po davkih in DDV mu ostane manj kot 25.000. ( NE, DDV ni od boga zapovedan. V US je povprecno 6%) Je casovno sesul ekipo 7 tujih programerjev, stava njegovega sefa z njihovim. Ta drugi pa je pri Amazonu in je tako ali tako killer elite.
Problem uravnilovke je v padanju zahtevnosti proizvodnje, ki smo jo sploh se sposobni furat. Koliko kadra v firmi je sposobnih programirat modern 5 osni center, struznico z gnanimi orodji, naredit 20 blatnikov na roko za avtobus po narocilu?? To se vidi pri soraj nicni rasti produktivnosti. N
Tale trenutni proizvodni cudez gre bolj na hlape, saj ni investicij v opremo, vzdrzevalce pa so zaradi manjsanja stroskov ze zdavnaj odpustili. (pogovor s clovekom ki prodaja rezervne dele)
Ljudje NEHAJTE sanjati o industriji 4.0 Ni NE denarja NE znanja.
Moja lokalna resitev, po sistemu: Kud koji, mili moji. Proces peljem v tako smer, da lahko prestavim vse skupaj v 10 dneh.
Treba je bit pripravljen, saj ne podcenjujem norosti nasih politikov in volilcev.
Nacionalizacija 2.0 ni nic nemogocega.
Endimion sporočil: 10.251
[#2694823] 26.01.18 12:05 · odgovor na: anon-204390 (#2694724)
Odgovori   +    3
Problem Akrapoviča ni v tem, da je ali ni diktator.

Njegov problem je v tem, da je po mentaliteti še vedno garažni podjetnik, ali mali obrtnik.

Furat firmo z 10 zaposlenimi NI ENAKO kot furat firmo s 500 zaposlenimi.

In tu veliko podjetnikov pade. Z manj ali bolj globokimi praskami. Tudi če je z bilancami podjetja vse v redu. Se pa v bilancah lahko to hitro pozna.

Mlada generacija, kamor niti jaz ne spadam več, danes bistveno bolj kalkulira kaj je primarno v njihovih življenjih. Akrapovič pa meni (in skozi njegove izjave to lahko opaziš), da je primarni motiv človeka denar. Podobnega je imel nek direktor kjer sem nedolgo tega delal... pa mu je v 4 mesecih polovica ekipe dala odpoved.

In čisto verjamem, da top-shit kader uide, v kolikor se mu CELOTNA računica ne izzide. Zaslužek + prosti čas + veselje - obveznosti na delu - obveznosti lastne > 0
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2694890] 26.01.18 15:45 · odgovor na: Endimion (#2694823)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Problem Akrapoviča ni v tem, da je ali ni diktator.

Njegov problem je v tem, da je po mentaliteti še vedno garažni podjetnik, ali mali obrtnik.

Furat firmo z 10 zaposlenimi NI ENAKO kot furat firmo s 500 zaposlenimi.

In tu veliko podjetnikov pade. Z manj ali bolj globokimi praskami. Tudi če je z bilancami podjetja vse v redu. Se pa v bilancah lahko to hitro pozna.

Mlada generacija, kamor niti jaz ne spadam več, danes bistveno bolj kalkulira kaj je primarno v njihovih življenjih. Akrapovič pa meni (in skozi njegove izjave to lahko opaziš), da je primarni motiv človeka denar. Podobnega je imel nek direktor kjer sem nedolgo tega delal... pa mu je v 4 mesecih polovica ekipe dala odpoved.

In čisto verjamem, da top-shit kader uide, v kolikor se mu CELOTNA računica ne izzide. Zaslužek + prosti čas + veselje - obveznosti na delu - obveznosti lastne > 0
Utilističen pristop je dober, ne rodi pa ničesar nadpovprečnega.

"We choose to go to the Moon in this decade and do the other things, not because they are easy, but because they are hard; because that goal will serve to organize and measure the best of our energies and skills, because that challenge is one that we are willing to accept, one we are unwilling to postpone, and one we intend to win."
JFK
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2694929] 26.01.18 19:20 · odgovor na: Endimion (#2694823)
Odgovori   +    4
čas vnosa: 26.01.18 12:40
Feničanski izum zdravi ali preprečuje veliko večino duševnih bolečin. Ko imaš enkrat 5000 NETO (po davkih) na mesec, se da delat.
Money is close to oxygen, there is just not much substites for it around.

Average Mechanical Engineer Yearly Salary in the United States. Mechanical Engineers earn a median salary of $83,590 per year. Salaries typically start from $53,640 and go up to $128,430.

Pa NE pozabit, da tam NI 22% harača še čisto na koncu.

Samo lokalni domorodci bi imeli in denar in prosti čas in 100 dni dopusta.
O takih dohodkih pa niti sanjajo ne več.

Strani: 1