5 min
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
1 ura
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
1 ura
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
1 ura
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
2 uri
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
2 uri
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
2 uri
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
2 uri
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
4 ure
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
7 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
7 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
13 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
14 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
14 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
15 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
15 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
17 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
17 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5
18 ur
Henrik Fisker: v službi oblikoval izjemne avtomobile, kot podjetnik pa že drugič pred bankrotom 5

Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.795
[#2693215] 17.01.18 07:59
Odgovori   +    12
Popolnoma pretirano vtikanje v privatno lastnino. Koliko kilometrov ima moj avto čisto nikogar ne briga.

Za primer dam sledečo primerjavo: Kaj če bi še gospe morale objaviti svoje število kilometrov, ko menjajo "lastnika".
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2693222] 17.01.18 09:01 · odgovor na: 0513ANITO (#2693215)
Odgovori   +    5
[0513ANITO]
Popolnoma pretirano vtikanje v privatno lastnino. Koliko kilometrov ima moj avto čisto nikogar ne briga.

Za primer dam sledečo primerjavo: Kaj če bi še gospe morale objaviti svoje število kilometrov, ko menjajo "lastnika".
Kupci rabljenih vozil so posebna sorta ljubiteljev starejših vozil in jih nekaj preprosto vleče k nakupu, tudi, če bi za ceno rabljenega vozila lahko kupili novo podobno vozilo. Namesto represije je rešitev v popolnem delovanju trga, torej, kupec rabljenega vozila pove prodajalcu, da želi, da izbrano vozilo ima npr. točno 153.289 kilometrov, prodajalec namesti želene kilometre, kupec podpiše in so vsi zadovoljni.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2693223] 17.01.18 09:06 · odgovor na: 0513ANITO (#2693215)
Odgovori   +    9
[0513ANITO]
Popolnoma pretirano vtikanje v privatno lastnino. Koliko kilometrov ima moj avto čisto nikogar ne briga.

Za primer dam sledečo primerjavo: Kaj če bi še gospe morale objaviti svoje število kilometrov, ko menjajo "lastnika".
Jaz poznam obratni primer, pred leti mi je sodelavec pravil zgodbo svojega dedka, namreč se je hotel stari lisjak še enkrat oženiti na stara leta in si je v rojstnem listu popravil letnico rojstva (takrat se je to še dalo), tako da je bil videti mlajši.
Zdaj si pa predstavljaj razočaranje dame v zrelih letih, ki je nasedla na ta trik :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2693224] 17.01.18 09:10 · odgovor na: anon-317028 (#2693222)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (17.01.2018 09:11)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2693225] 17.01.18 09:10 · odgovor na: anon-317028 (#2693222)
Odgovori   +    4
[FIN-311684]
> [0513ANITO]
> Popolnoma pretirano vtikanje v privatno lastnino. Koliko kilometrov ima moj avto čisto nikogar ne briga.
>
> Za primer dam sledečo primerjavo: Kaj če bi še gospe morale objaviti svoje število kilometrov, ko menjajo "lastnika".

Kupci rabljenih vozil so posebna sorta ljubiteljev starejših vozil in jih nekaj preprosto vleče k nakupu, tudi, če bi za ceno rabljenega vozila lahko kupili novo podobno vozilo. Namesto represije je rešitev v popolnem delovanju trga, torej, kupec rabljenega vozila pove prodajalcu, da želi, da izbrano vozilo ima npr. točno 153.289 kilometrov, prodajalec namesti želene kilometre, kupec podpiše in so vsi zadovoljni.
Đizs, torej trdiš, da so kupci rabljenih vozil notorični kupci mačkov v žaklju.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2693227] 17.01.18 09:30 · odgovor na: anon-204390 (#2693225)
Odgovori   +    3
[vickibedi]
> [FIN-311684]
> > [0513ANITO]
> > Popolnoma pretirano vtikanje v privatno lastnino. Koliko kilometrov ima moj avto čisto nikogar ne briga.
> >
> > Za primer dam sledečo primerjavo: Kaj če bi še gospe morale objaviti svoje število kilometrov, ko menjajo "lastnika".
>
> Kupci rabljenih vozil so posebna sorta ljubiteljev starejših vozil in jih nekaj preprosto vleče k nakupu, tudi, če bi za ceno rabljenega vozila lahko kupili novo podobno vozilo. Namesto represije je rešitev v popolnem delovanju trga, torej, kupec rabljenega vozila pove prodajalcu, da želi, da izbrano vozilo ima npr. točno 153.289 kilometrov, prodajalec namesti želene kilometre, kupec podpiše in so vsi zadovoljni.

Đizs, torej trdiš, da so kupci rabljenih vozil notorični kupci mačkov v žaklju.
Tega niti naključno nisem pomislil. Je pa nakup rabljenega vozila resna in malo rizična zadeva. Osebno rabljenih vozil sploh ne kupujem, poznam pa nekaj prodajalcev, ki so tudi tovarniški uradni serviserji vozil, ki so povezani z drugimi evropskimi prodajalci in serviserji, ki se jim da zaupati. Torej, stvar je v zaupanju v prodajalca, po domače dober glas seže v deseto vas, to pa tudi ima svojo ceno.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2693228] 17.01.18 09:31 · odgovor na: anon-204390 (#2693223)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-317028 17.01.2018 09:32
[vickibedi]
> [0513ANITO]
> Popolnoma pretirano vtikanje v privatno lastnino. Koliko kilometrov ima moj avto čisto nikogar ne briga.
>
> Za primer dam sledečo primerjavo: Kaj če bi še gospe morale objaviti svoje število kilometrov, ko menjajo "lastnika".

Jaz poznam obratni primer, pred leti mi je sodelavec pravil zgodbo svojega dedka, namreč se je hotel stari lisjak še enkrat oženiti na stara leta in si je v rojstnem listu popravil letnico rojstva (takrat se je to še dalo), tako da je bil videti mlajši.
Zdaj si pa predstavljaj razočaranje dame v zrelih letih, ki je nasedla na ta trik :)
Kaj pa če mu je še vedno dobro stal in bil v voznem stanju?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2693234] 17.01.18 09:51 · odgovor na: anon-317028 (#2693228)
Odgovori   +    5
[FIN-311684]
> [vickibedi]
> > [0513ANITO]
> > Popolnoma pretirano vtikanje v privatno lastnino. Koliko kilometrov ima moj avto čisto nikogar ne briga.
> >
> > Za primer dam sledečo primerjavo: Kaj če bi še gospe morale objaviti svoje število kilometrov, ko menjajo "lastnika".
>
> Jaz poznam obratni primer, pred leti mi je sodelavec pravil zgodbo svojega dedka, namreč se je hotel stari lisjak še enkrat oženiti na stara leta in si je v rojstnem listu popravil letnico rojstva (takrat se je to še dalo), tako da je bil videti mlajši.
> Zdaj si pa predstavljaj razočaranje dame v zrelih letih, ki je nasedla na ta trik :)

Kaj pa če mu je še vedno dobro stal in bil v voznem stanju?
Kaj pa če ne ? Pa nimaveze, ne gre za to, kupec ima pravico vedeti kaj kupuje. Tudi delodajalci preverijo kandidata podolgem in počez. Kdor laže o svojih izkušnjah, izobrazbi ipd lahko računa na neljube posledice, če ga dobijo.
GegiZERO sporočil: 3
[#2693239] 17.01.18 10:16
Odgovori   +    3
Torej tudi za prevrtene kilometre je sedaj po vašem kriva vlada?!? LOL :p
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2693251] 17.01.18 10:38 · odgovor na: anon-204390 (#2693234)
Odgovori   +    3
[vickibedi]
> [FIN-311684]
> > [vickibedi]
> > > [0513ANITO]
> > > Popolnoma pretirano vtikanje v privatno lastnino. Koliko kilometrov ima moj avto čisto nikogar ne briga.
> > >
> > > Za primer dam sledečo primerjavo: Kaj če bi še gospe morale objaviti svoje število kilometrov, ko menjajo "lastnika".
> >
> > Jaz poznam obratni primer, pred leti mi je sodelavec pravil zgodbo svojega dedka, namreč se je hotel stari lisjak še enkrat oženiti na stara leta in si je v rojstnem listu popravil letnico rojstva (takrat se je to še dalo), tako da je bil videti mlajši.
> > Zdaj si pa predstavljaj razočaranje dame v zrelih letih, ki je nasedla na ta trik :)
>
> Kaj pa če mu je še vedno dobro stal in bil v voznem stanju?

Kaj pa če ne ? Pa nimaveze, ne gre za to, kupec ima pravico vedeti kaj kupuje. Tudi delodajalci preverijo kandidata podolgem in počez. Kdor laže o svojih izkušnjah, izobrazbi ipd lahko računa na neljube posledice, če ga dobijo.
Tudi delodajalci, kljub pogovorom in psiho testom ter zdravniškim pregledom, lahko zaposlijo slabega kandidata, ki ga v času poskusnega dela lahko odpustijo pa tudi kasneje mu lahko odpovejo pogodbo o zaposlitvi. Pri nakupu rabljenih vozil, vozila ne moreš kar tako »odpustiti«, sicer, bi kupci želeli bianco menico npr. da avto v enem mesecu vrnejo in dobijo denar nazaj z obrestmi vred...Prodajalec mora le paziti, da on ne ponareja podatkov o vozilu in je to pravzaprav vse, kupljeno – videno in tako kot je napisal gegiZero, vlada (pa tudi prodajalec) res ne more biti kriva za prevrtene kilometre, kajti običajno je tisti, ki je zajlo vrtel ali števec reprogramiral, globoko v ozadju.
pobalin sporočil: 14.456
[#2693253] 17.01.18 10:45 · odgovor na: GegiZERO (#2693239)
Odgovori   +    3
[GegiZERO]
Torej tudi za prevrtene kilometre je sedaj po vašem kriva vlada?!? LOL :p
Pomembno: naša vlada! Ker noče slišati trgovskih pozivov k večjemu nadzoru in represiji! Toliko o dvojnem rezilu liberalnih svobodnjaških tržnih Financ! Tudi "psi čuvaji" morajo jesti, piti in se malo veseliti!
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2693294] 17.01.18 12:57 · odgovor na: anon-317028 (#2693251)
Odgovori   +    2
[FIN-311684]
> [vickibedi]
> > [FIN-311684]
> > > [vickibedi]
> > > > [0513ANITO]
> > > > Popolnoma pretirano vtikanje v privatno lastnino. Koliko kilometrov ima moj avto čisto nikogar ne briga.
> > > >
> > > > Za primer dam sledečo primerjavo: Kaj če bi še gospe morale objaviti svoje število kilometrov, ko menjajo "lastnika".
> > >
> > > Jaz poznam obratni primer, pred leti mi je sodelavec pravil zgodbo svojega dedka, namreč se je hotel stari lisjak še enkrat oženiti na stara leta in si je v rojstnem listu popravil letnico rojstva (takrat se je to še dalo), tako da je bil videti mlajši.
> > > Zdaj si pa predstavljaj razočaranje dame v zrelih letih, ki je nasedla na ta trik :)
> >
> > Kaj pa če mu je še vedno dobro stal in bil v voznem stanju?
>
> Kaj pa če ne ? Pa nimaveze, ne gre za to, kupec ima pravico vedeti kaj kupuje. Tudi delodajalci preverijo kandidata podolgem in počez. Kdor laže o svojih izkušnjah, izobrazbi ipd lahko računa na neljube posledice, če ga dobijo.

Tudi delodajalci, kljub pogovorom in psiho testom ter zdravniškim pregledom, lahko zaposlijo slabega kandidata, ki ga v času poskusnega dela lahko odpustijo pa tudi kasneje mu lahko odpovejo pogodbo o zaposlitvi. Pri nakupu rabljenih vozil, vozila ne moreš kar tako »odpustiti«, sicer, bi kupci želeli bianco menico npr. da avto v enem mesecu vrnejo in dobijo denar nazaj z obrestmi vred...Prodajalec mora le paziti, da on ne ponareja podatkov o vozilu in je to pravzaprav vse, kupljeno – videno in tako kot je napisal gegiZero, vlada (pa tudi prodajalec) res ne more biti kriva za prevrtene kilometre, kajti običajno je tisti, ki je zajlo vrtel ali števec reprogramiral, globoko v ozadju.
Lažiranje števcev je velik biznis in kot piše v članku ima mafijske razsežnosti.
Gotovo so vpleteni tudi uvozniki rabljenih vozil, saj se večina avtov prevrti ko pridejo v SLO. Zadnja leta namreč tudi na naših tehničnih pregledih beležijo stanje kilometrov, kar sicer zmanjšuje možnost goljufij, ni pa buletproof.
anon-316368 sporočil: 957
[#2693295] 17.01.18 13:04
Odgovori   +    3
... prevrtavanje (je) mogoče izvesti brez, da bi kupci to opazili.
... prevrtavanje (je) mogoče izvesti, NE da bi kupci to opazili.
najobj sporočil: 31.867
[#2693302] 17.01.18 13:33 · odgovor na: anon-204390 (#2693234)
Odgovori   +    2
[vickibedi]
> [FIN-311684]
> > [vickibedi]
> > > [0513ANITO]
> > > Popolnoma pretirano vtikanje v privatno lastnino. Koliko kilometrov ima moj avto čisto nikogar ne briga.
> > >
> > > Za primer dam sledečo primerjavo: Kaj če bi še gospe morale objaviti svoje število kilometrov, ko menjajo "lastnika".
> > Jaz poznam obratni primer, pred leti mi je sodelavec pravil zgodbo svojega dedka, namreč se je hotel stari lisjak še enkrat oženiti na stara leta in si je v rojstnem listu popravil letnico rojstva (takrat se je to še dalo), tako da je bil videti mlajši.
> > Zdaj si pa predstavljaj razočaranje dame v zrelih letih, ki je nasedla na ta trik :)
>
> Kaj pa če mu je še vedno dobro stal in bil v voznem stanju?
Kaj pa če ne ? Pa nimaveze, ne gre za to, kupec ima pravico vedeti kaj kupuje. Tudi delodajalci preverijo kandidata podolgem in počez. Kdor laže o svojih izkušnjah, izobrazbi ipd lahko računa na neljube posledice, če ga dobijo.
... eh, pa saj kupec dobro ve, kaj kupuje, ko kupuje stari krš ... no, če pa je stanje števca prevoženih kilometrov edina stvar, ki ga zanima in na osnovi katere se odloči za nakup, pa je itak kompletno budalo in ni nič narobe, če mu prodajo muda za bubrege ...

P.S.: niti kupec novega avtomobila ne ve, kaj kupuje, ker se mu lahko pokvari prvi dan, ko ga odpelje iz trgovine ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2693362] 17.01.18 15:57 · odgovor na: najobj (#2693302)
Odgovori   +    3
[najobj]
> [vickibedi]
> > [FIN-311684]
> > > [vickibedi]
> > > > [0513ANITO]
> > > > Popolnoma pretirano vtikanje v privatno lastnino. Koliko kilometrov ima moj avto čisto nikogar ne briga.
> > > >
> > > > Za primer dam sledečo primerjavo: Kaj če bi še gospe morale objaviti svoje število kilometrov, ko menjajo "lastnika".

> > > Jaz poznam obratni primer, pred leti mi je sodelavec pravil zgodbo svojega dedka, namreč se je hotel stari lisjak še enkrat oženiti na stara leta in si je v rojstnem listu popravil letnico rojstva (takrat se je to še dalo), tako da je bil videti mlajši.
> > > Zdaj si pa predstavljaj razočaranje dame v zrelih letih, ki je nasedla na ta trik :)
> >
> > Kaj pa če mu je še vedno dobro stal in bil v voznem stanju?

> Kaj pa če ne ? Pa nimaveze, ne gre za to, kupec ima pravico vedeti kaj kupuje. Tudi delodajalci preverijo kandidata podolgem in počez. Kdor laže o svojih izkušnjah, izobrazbi ipd lahko računa na neljube posledice, če ga dobijo.

... eh, pa saj kupec dobro ve, kaj kupuje, ko kupuje stari krš ... no, če pa je stanje števca prevoženih kilometrov edina stvar, ki ga zanima in na osnovi katere se odloči za nakup, pa je itak kompletno budalo in ni nič narobe, če mu prodajo muda za bubrege ...

P.S.: niti kupec novega avtomobila ne ve, kaj kupuje, ker se mu lahko pokvari prvi dan, ko ga odpelje iz trgovine ...
Samo šenkanemu konju se ne gleda na zobe. Če konja kupuješ ga pregledaš in prešlataš čim več. Če prodajalec staro kljuse opremi z novo zobno protezo, temu se pa temu po domače reče nateg, ane ?
anon-344601 sporočil: 148
[#2693385] 17.01.18 17:17
Odgovori   +    0
Taka pobuda je lep primer kako in zakaj se veča število zaposlenih v DU. Taka določila v zakonu je potrebno speljati v življenje, določiti je potrebno zavezance (npr.: s strani proizvajalca pooblaščeni servisanti, pooblaščenci za tehnične preglede vozil (prva štiri leta ni potreben tehnični pregled - problem ?)), zagotoviti nadzor in sankcije, pa izvedba posebne računalniške aplikacije, ki bo povezovala različne baze podatkov, zatem dopolnitev nekaterih že obstoječih baz (inšpekcijski postopek, prekrškovni postopek, ....)
Skratka, Vlda se zaveda, da ob vsakem novem zakonskem določilu mora zagtoviti tudi njeno izvajanje. To pa zahteva finančne in človeške vire. Koliko teh virov bi ta pobuda stala pa naj zagovorniki pobude in kritiki birokracije ocenijo sami.
najobj sporočil: 31.867
[#2693458] 18.01.18 09:53 · odgovor na: anon-204390 (#2693362)
Odgovori   +    1
> > Kaj pa če ne ? Pa nimaveze, ne gre za to, kupec ima pravico vedeti kaj kupuje. Tudi delodajalci preverijo kandidata podolgem in počez. Kdor laže o svojih izkušnjah, izobrazbi ipd lahko računa na neljube posledice, če ga dobijo.
> ... eh, pa saj kupec dobro ve, kaj kupuje, ko kupuje stari krš ... no, če pa je stanje števca prevoženih kilometrov edina stvar, ki ga zanima in na osnovi katere se odloči za nakup, pa je itak kompletno budalo in ni nič narobe, če mu prodajo muda za bubrege ...
>
> P.S.: niti kupec novega avtomobila ne ve, kaj kupuje, ker se mu lahko pokvari prvi dan, ko ga odpelje iz trgovine ...
Samo šenkanemu konju se ne gleda na zobe. Če konja kupuješ ga pregledaš in prešlataš čim več. Če prodajalec staro kljuse opremi z novo zobno protezo, temu se pa temu po domače reče nateg, ane ?
... ja, ampak če ima staro kljuse novo zobno protezo, kupec pa tega ne vidi ali pa celo misli, da ima staro kljuse enako zobovje kot mlado žrebe, potem se naj raje ne ukvarja s konjskimi dirkami ... khmm, če ostanem pri tvoji primerjavi konjev z avtomobili in če dirke niso dirke oldtajmerjev, kjer pa novi avtomobili itak nimajo kaj iskati ...
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2693994] 21.01.18 13:47
Odgovori   +    0
Meni pa preprosto ni jasno, kako da proizvajalci v 21. stoletju že končno ne naredijo števcev, ki jih ne bi bilo mogoče prevrteti ali kako drugače lažirati!?

Strani: 1