Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Robert Golob: Vsi bomo nekakšni majhni petroli

Strani: 1

anon-187609 sporočil: 297
[#2678338] 12.10.17 00:19
Odgovori   +    14
G. Golob je torej za delitev SODO na dva dela, mu pač trenutno ustreza, vsi pa na mislijo tako. To je vse kar lahko povzamemo iz tega članka.

Ko opazujem parkirišče pred mega blokom v mojem kraju, mi ni jasno, kako se bo čez 10 let vsa tista gora pločevine na premajhnem parkirišču zvečer polnila, s kabli ki bodo viseli iz balkonov najbrž ne ... dolgo je še do električnih avtov, ki bodo pozimi zjutraj pri minus 10 vozila iz periferije proti Ljubljani ... začeti je torej treba pri decentralizaciji družbe, ne pri baterijah !?

Kar se pa omrežja tiče, 30 let je dolga doba, kaj pa če bo takrat v Evropi samo 5 fuzijskih enot v katerih bo gorelo malo sonce...ubog tisti ki takrat ne bo imel dovolj "kablov" ... v katere se slišim ne splača več vlagati...

Kdor se je peljal od Dunaja proti Bratislavi, mora priznati da je gomila vetrnic uničila pokrajino. Proizvodnja solarnih panelov in mega baterij, ima za okolje grozljive učinke. Vse troje bo torej evolucija nadomestila z nečim drugim, ali pa se bo človeštvo vrnilo v kameno dobo z manj kot 2 milijarde preživelih ... težko je napovedovati za 2 leti naprej, na pa govoriti, kaj bo čez 10 30 50 let, to je bolj za astrologe ...
smity sporočil: 248
[#2678353] 12.10.17 10:16
Odgovori   +    1
čas vnosa: 12.10.17 10:01
kako že pravijo višegrajci? Zahodnjaki plačajte nam, da bomo prestrukturirali svoje energijsko požrešno gospodarstvo. Mi pa tečemo maraton in po nasvetu pisca članka, naj se med tekom še ustrelimo v nogo. Izdajalci so res tisti, ki jih moraš imeti rad.

Strani: 1