Strani: 1

anon-317581 sporočil: 124
[#2678045] 10.10.17 15:19
Odgovori   +    21
MDS je lani novembra za 2017 napovedal Slovenijo 1,8% rast. V resnici bo verjetno čez 4%.
Za leto 2018 napovedujejo 2,5% rast. Glede na to, da vlada pripravlja ukrepe na strani DOH, ki bodo dvignili neto plače in ker se bodo v leti 2018 bistveno povečali razvojni prilivi, lahko pričakujemo vsaj 3,5% rast, nič ne bi presenetila tudi rast preko 4,5%.
Torej, počakajmo in vodeli bomo, ali sam, kot aberveznik bolje napovem gospodarsko rast. Pri članku novembra 2016 sem napovedal 4,2%, MDS pa 1,8%.
Čemu, razen mešanju dreka, so ti ljudje sploh namenjeni?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2678071] 10.10.17 16:33
Odgovori   +    5
Se bo tudi zmanjšala masa za plače v javnem sektorju?
kzupanc sporočil: 10.517
[#2678120] 11.10.17 07:38
Odgovori   +    3
To se malo hecajo. A mi lahko kdo pokaže napovedi za 2017 izpred leta dni?
Za SLO trenutno kaže dobro. Vse je sedveda odvisno od mednarodnih razmer (največji trgi). Glede na napovedi za naše največje izvozn etrge je napoved za SLO povsem zgrešena. Prava bi bila 4%. Prihodnje leto se obeta veliko naložb, poraba države bo večja, privatna poraba ne bi smela biti slaba, izvoz pa bo dober, eč se napovedi MDS uresničijo. Iz kakšnega kofeta so to šlogali?
Seveda pa lahko da rasti sploh ne bo. Ali pa bo celo 5%. Kdo ve...
1011Arist sporočil: 1.037
[#2678166] 11.10.17 11:53 · odgovor na: kzupanc (#2678120)
Odgovori   +    1
[kzupanc]
To se malo hecajo. A mi lahko kdo pokaže napovedi za 2017 izpred leta dni?
Za SLO trenutno kaže dobro. Vse je sedveda odvisno od mednarodnih razmer (največji trgi). Glede na napovedi za naše največje izvozn etrge je napoved za SLO povsem zgrešena. Prava bi bila 4%. Prihodnje leto se obeta veliko naložb, poraba države bo večja, privatna poraba ne bi smela biti slaba, izvoz pa bo dober, eč se napovedi MDS uresničijo. Iz kakšnega kofeta so to šlogali?
Seveda pa lahko da rasti sploh ne bo. Ali pa bo celo 5%. Kdo ve...

Te IMF čarovnice so poplnoma nesposobne in bi jih bilo treba zažgati na grmadi, ker delajo sramoto svojemu stanu.

Ker si vprašal, sem statistično obdelal njihove napovedi v zadnjih štirih letih.
Zanimale so me napovedi za naslednje leto (to kar so sedaj napovedali za 2018)

Podatki kažejo, da je Slovenija v povprečju realizirala cca 3,2 % rast (to sem izračunal zato, da bomo lahko primerjali IMF napako napovedi)

IMF je v napovedil sistematično podcejeval Slovensko rast
2 o.t. (v vseh napovedil je ocenil premalo)
interval zaupanja pri napovedih je bil 2,54 o.t.

To pomeni, da je glede na kvaliteto preteklih napovedi in njegov interval zaupanja pri kvaliteti napovedi ne smemo razumeti, da bo gospodarska rast naslednje leto 2,5% kot je to zapisala novinarka.
Glede na interval zaupanja (kvaliteta preteklih napovedi) je IMF rekel, da bo gospodarska rast 2,5 +- 2,54.
Torej IMF napoved pomeni, da je lahko gospodarska rast naslednje leto od 0 do 5 %.
Taka napoved je po vsebini povsem brez vrednosti.
Na takih forumih pa se nekateri palite na take neumnosti.

Strani: 1