Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2673843] 19.09.17 14:29
Odgovori   +    4
To bo še veselica. Še več pravil=še večji kaos.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2673847] 19.09.17 14:42
Odgovori   +    9
Humoristi, zelo hitra napotnica je premalo, potrebna bo zelo zelo zelo hitra, sicer je tako in tako vseeno, Kolarjeva je zdravstveni sistem »rasturila«, število čakajočih nad dopustno čakalno dobo pa se je od njenega ministrskega nastopa do danes skoraj podvojilo, do konca mandata se bo z zelo hitrimi napotnicami celo potrojilo.
anon-18645 sporočil: 39
[#2673976] 20.09.17 06:59
Odgovori   +    10
A lahko tudi jaz črtam plačevanje zdravstvenega prispevka za tri mesece če pridem, ko sem naročen, pa moram potem še nekaj ur čakat, ali pa me pošljejo domov, ker zdravnika ta dan ni, pa jim je bilo pretežko poklicat in mi to povedat dan prej?

Ha, ha, "razen če je drugače strokovno utemeljeno". Vsakič, ko kdorkoli malo pritisne na zdravnike ti hitijo razlagat, da gre za strokovno zadevo, o kateri se z laiki ne morejo pogovarjat. Pa tudi ko gre za ekonomske zadeve, kjer so se v zadnjih desetletjih zdravniki dokazali kot resnični amaterji.

Pa kje je pravica, da zdravniško osebje obračuna med seboj stran od pacienta, ne pa preko pacienta kako sedaj? Lečeči zdravnik ti da eno navodilo, sobni drugo, sestre upoštevajo nekaj tretjega...

Naš zdravstveni sistem je vrhunski samo v enem: pobiranju denarja. V sistemu so zdravniki, ki so tudi vrhunski, ampak sistem sam je pa povsem gnil. In to je normalno. Edini sistem, ki bi deloval, je tisti, kjer bi denar sledil bolniku. Trenutno pa denar gre ustanovam, bolniki pa poskušamo ugotovit kdo se nas bo usmilil.
anon-394991 sporočil: 252
[#2673987] 20.09.17 08:25
Odgovori   +    4
Spet mešanje megle. NAmreč kaj pa v primerih, ko se ugotovi, da jaz pridem po terminu in čakam več ur. Potem pa me obvestijo, da je zdarvnik odsoten. KAsneje pa ugotovimo, da je delal v zasebni ambulanti za svoj žep. Jaz pa moram domov in sem zapravil čas in denar. Kdo pa bo v teh primerih plačal stroške meni.

Ali pa ko zdravnik raje gre na ministrstvo sedet in občasno še malo za izboljšanje finančnega stanja hodi v ambulanto takrat, ko ima čas. Kdo bo kril v teh primerih stroške meni, ko sem brezveze čakal v ambulanti.

Spet so pogruntavščine posameznikov samo, da prikirjejo svoje malomarno delo.
anon-398861 sporočil: 74
[#2674003] 20.09.17 09:37
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-398861 20.09.2017 09:38
Spet ima pacient samo pravice, pravice,.... ne pa tudi DOLŽNOSTI ...

Pacient ne pride na pregled, (tudi če odpove pregled - ambulanta ne more drugega naročiti za ta termin - ker preskakovanje vrste ni dovoljeno !), ambulanta ima izpad - čakalna doba pa je večja... Takih "neprihodov " na preglede pri nas je baje vsaj 10% !

V tujini, če pacient ne pride na dogovorjen termin, izvajalec IZSTAVI RAČUN njegovi zdravstveni zavarovalnici !
anon-398861 sporočil: 74
[#2674006] 20.09.17 09:45
Odgovori   +    0
" Najdaljšo dopustno čakalno dobo za posamezno vrsto zdravstvene storitve glede na stopnjo nujnosti določi zdravstvena ministrica v treh mesecih od uveljavitve zakona. "


..... to bo veselje brati :)



In KDO bo plačal zdravstveno storitev "DRUGO MNENJE", do katerega ima zdaj pravico pacient ? ZZZS ? :)))))

Strani: 1