Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2673126] 15.09.17 08:11
Odgovori   +    3
Mogoče sem le »stari« konzervativec pa vendar mislim, če banka, ki je polna denarja posojila ne da je potrebno dobro premisliti o bančnih razlogih, kajti vsaj tako kot je predstavljeno se denar na zunajbančnem trgu lahko dobi, le donos je potrebno zagotoviti. Mene te platformske obljube o 4%–10 % ali celo 12% letnega donosa spominjajo na sofisticirane »verige svetega Antona«, piramide...
bc123a sporočil: 48.253
[#2673133] 15.09.17 08:45 · odgovor na: anon-317028 (#2673126)
Odgovori   +    6
[FIN-311684]
Mogoče sem le »stari« konzervativec pa vendar mislim, če banka, ki je polna denarja posojila ne da je potrebno dobro premisliti o bančnih razlogih, kajti vsaj tako kot je predstavljeno se denar na zunajbančnem trgu lahko dobi, le donos je potrebno zagotoviti. Mene te platformske obljube o 4%–10 % ali celo 12% letnega donosa spominjajo na sofisticirane »verige svetega Antona«, piramide...
Ni delo banke da financira rizicne posle. Tega NE SME poceti.

Seveda so platformske obljube o letnem donosu cisto okej, ampak z njimi gre rizik, da izgubis vse.

V sloveniji je to nemogoce razloziti ljudem, zato jaz tu nikoli ne bi iskal startup kapitala.
kzupanc sporočil: 10.519
[#2673178] 15.09.17 12:12 · odgovor na: bc123a (#2673133)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [FIN-311684]
> Mogoče sem le »stari« konzervativec pa vendar mislim, če banka, ki je polna denarja posojila ne da je potrebno dobro premisliti o bančnih razlogih, kajti vsaj tako kot je predstavljeno se denar na zunajbančnem trgu lahko dobi, le donos je potrebno zagotoviti. Mene te platformske obljube o 4%–10 % ali celo 12% letnega donosa spominjajo na sofisticirane »verige svetega Antona«, piramide...

Ni delo banke da financira rizicne posle. Tega NE SME poceti.

Seveda so platformske obljube o letnem donosu cisto okej, ampak z njimi gre rizik, da izgubis vse.

V sloveniji je to nemogoce razloziti ljudem, zato jaz tu nikoli ne bi iskal startup kapitala.
Jasno! Točno tako. Kako bo banka dala milijone (1,5mio mend ani dovolj!!???) za neko inovativno trgovalno platformo z električno energijo na osnovi blokchaina? OK. Po moj eni tako velik problem, če imaš vsaj dvakratno hipoteko za ponudit.

Strani: 1