Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2671457] 06.09.17 17:44
Odgovori   +    15
Zadnja sprememba: anon-317028 06.09.2017 17:49
Fakin je rekel, da bi uveljavitev sodbe pomenila konec vsakega dogovarjanja in načrtovanja v zdravstvu ter konec zdajšnjega obvladovanja stroškov zdravstvenih storitev. Moramo ga popraviti, uveljavitev sodbe bi pomenila konec lobističnega dogovarjanja in mešetarjenja, načrtovanja v zdravstvu tako in tako ni, imamo le neomejeno neodgovorno kuštrinsko zapravljanje bolnišnic, stroške zdravstvenih storitev prav tako nihče ne obvladuje, za primer poglejmo le plače zdravnikov in izplačila preko podjemnih pogod, deoojev in espejev.
sopranos sporočil: 11.404
[#2671464] 06.09.17 18:48
Odgovori   +    6
Kaj nabijate glede teh košaric? Kaj pa racionalizacija pri plačah osebja, pa to koliko dejansko naredijo, pa koliko plačujejo za material itd.?

Zavarovalnice bi morale imeti tudi svoje bolnišnice. Da bi lahko celovito obvladovale stroške. Pa konkurenca bi morala biti med zavarovalnicami.

Ta ZZZS pa tudi Vzajemna. To je kar nekaj. Sploh se ne ve kdo pije, kdo plača. Plače se določajo centralno plansko. Prav tako stroški. Kaj kdo dobi se določa mimo zakona. Skratka čisti kaos. Ribarjenje v kalnem. Na koncu pa v temu čedalje bolj kaotičnem sistemu vedno bolj služijo Hrvatje.

Naj bodo recimo 4 zavarovalnice. Pa vsaka naj ima ene dve bolnišnice. Potem pa mene prav boli koliko plače ima kdo. Država naj samo skrbi, da se ne bodo kartelno dogovarjale, pa da ne bodo pri kakšnih zadevah preveč goljufale. Bo zadeva malo dražja. Samo bo pa delovala. Pa večina zdravnikov bo delala več in bolje.

Ne pa sedaj, da se izmišljujejo število obiskov, da potem nabijajo gor stroške. Imaš 5 obiskov, pa eno leto zapraviš, preden sploh kaj naredijo. Potem bi pa naredili vse v prvo. In to za isti denar kot sedaj pet brezveznih pregledov.
zoran13 sporočil: 2.420
[#2671496] 06.09.17 21:01
Odgovori   +    8
PLOMBA

V ZD Izola so mi zdravili spodnji zob, naredili plombo, za to sem plačal sem 80€, ki mi je po 6 mesecih padla ven. Sedaj nimam niti denarja in niti plombe. Ride Si Sapis.

Strani: 1