Strani: 1

zoran13 sporočil: 2.420
[#2616314] 14.09.16 09:06
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: zoran13 14.09.2016 09:06
ŽELEZOVi OKSIDi

Kako pa se statistično obravnavajo ali sploh, železovi oksidi iz Luke Koper, ki jih po Kopru in okolici, razpiha močna burja in še kakšna tramontana, da se mestne ulice od železovega prahu dobesedno svetlikajo...
anon-293288 sporočil: 72
[#2616319] 14.09.16 09:14
Odgovori   +    2
to, da je zrak v majhni vasici slovenske doline tihe bolj onesnažen, kot v Pekingu ob prižganem rdečem alarmu ni nobeno čuso. pri zdravi pameti ni družbe ali države, ki bi dovolila tako abotnost, kot je ponorelost dobesedno kjerkoli kurjenja na prostem in t.i. biomase v kaminih, kaminskih pečeh, centralni,.. vse iz časov tehnologije Ferenc-Joške (Franc Jožef). To sem trdil pred dvema desetletjima in več, ko so Finance naravnost v deliriju ponorelo poveličevale obrtnika pred znanstvenikom, dretje v noči pred osnovno človekovo pravico tišine noči,.. kam je šla pamet v osem in poln milijradni populaciji ljudi pa samo enkrad od ekrana pa skozi okno pogledati, če se že peš predebeli ne odpravimo 10 metrov do nakupovalno-obrtniškega asfaltno-betonskega raja z drevesom na reklamnem panoju. biomasa je naša nafta se dere masa - bedaki in konji, si dovoljujem in sem neznosno blag.
anon-383066 sporočil: 68
[#2616341] 14.09.16 10:11 · odgovor na: anon-293288 (#2616319)
Odgovori   +    2
Kaj je spet za naf**t siromake z kako trošarinco ali od boga požegnanim filtrom?
Če ti silni inšpektorati in statistiki niti bevsknejo ne proti VW, jim tudi proti biomasi ni treba....
0329Softb sporočil: 3.757
[#2616344] 14.09.16 10:18
Odgovori   +    1
Naša država je v škodo vseh nas s subvencijami stimulirala prehod na biomaso. Še sam sem (prvič in edinič) prislinil piskerček in predelal bajto na ogrevanje z biomaso. Ne glede na 105 % ;) izkoristek peči, se iz mojega dimnika kar solidno kadi in ob nizkem tlaku precej pomagam težko dihati celi ulici.
Za gospodinstva in zrak so zaenkrat edina prava rešitev toplotne črpalke. Prava država (po vzoru Nemčije) bi namesto subvencij prehod na top. črpalke, od katerih bi VSI imeli korist, stimulirala s trajno samoodpovedjo dajatev na el.energijo porabljeno za njihovo delovanje.
Mrnjafko sporočil: 544
[#2616542] 15.09.16 09:23 · odgovor na: (#2616296)
Odgovori   +    0
[jezdec666]
Kako pa to izračunate? Recimo na podlagi goljufivih podatkov o motorjih diesel posameznih proizvajalcev avtomobilov?
Na podlagi prodanih količin brihta! Seveda sedaj, ko je gorivo cenejše povsod razen v Italiji, emisije traksov in transfernih voznikov na naših avtocestah tu ne morejo biti zajete in statistika pokaže všečne rezultate. Vsi veseli, razen Bramorja in podobnih. Najprej na emisije nabijejo take svinjske davke, da vsak kupi še samo Lupota 1.1 TDI, ki troši po kapljicah, potem podražijo gorivo prek vsake mere, pol pa jokajo, da iz naslova prodaje goriv imajo v proračunu luknjo. Sovražni govor gor ali dol, za to obstaja samo ena beseda - BEDAKI.

Strani: 1