Strani: 1 2

anon-87 sporočil: 111
[#5528] 28.09.06 09:23
Odgovori   +    0
ha ha ha... pa imajo svoj manifest.
anon-68365 sporočil: 59
[#5532] 28.09.06 09:33
Odgovori   +    0
Bi rekel nič novega ali že videno. Kadar zmanjka denarja in nisi za denar pripravljen delat svari, za katere je trg pripravljen plačevat. 
- Nacionaliziras premoženje in glej ga zlomka, denarja je spet dovolj.-
anon-93566 sporočil: 21
[#5918] 29.09.06 21:42
Odgovori   +    0
"Ekonomisti pa menijo, da je ta, sicer lepa ideja utopistična."

Ti ekonomisti so milo rečeno slabo obveščeni, da ne uporabim kak hujši izraz, ki bi si ga zaslužili. Ne samo da sta levi in desni ekonomist ŽE potrdila, da je UTD mogoč (tisto o "težki" izvedljivosti je le konformizem desnega), priti je moral FIZIK, da je pri vseh teh naših silnih ekonomistih tudi IZRAČUNAL, koliko bi ta UTD v Sloveniji znašal!

Preberite če hočete o tem tudi kaj vedeti (ne samo bevskati): www.gibanje.org/inde...php?id=305
anon-16741 sporočil: 3.984
[#5955] 30.09.06 15:59 · odgovor na: anon-93566 (#5918)
Odgovori   +    0
Ojej, prvič:
Največja rezerva pa je pri dohodninski lestvici. Ne le olajšava, tudi to, da je stopnja v spodnjem razredu nižja kot više, je neke vrste socialni korektiv. Seveda upravičen in ne pustimo si ga kar vzeti npr. z enotno davčno stopnjo, če ne dobimo nič namesto tega.

Kdaj boš nehal streljati kozle z vsiljevanjem tvojega vrednostnega sistema drugim? Stokrat smo že povedali, da če je nekaj zate pravično, za nekoga drugega morda ni.

Ojej, drugič:
V seštevku bi bili na istem kot prej, razen pri varnosti. Če izgubijo službo, izgubijo manj. Vsaj UTD jim teče dalje.

Aha. Ti predpostavljaš, da bosta dva človeka prostovoljno plačevala za "socialno varnost" - eden npr. 10k SIT in drugi 1 mio SIT mesečno, oba pa bosta v primeru uveljavljanja vplačil za socialno varnost dobila UTD v višini 150 EUR. Se hecaš, kajne?

Najbrž se ne, če upoštevam, da tudi pri "pravični" progresivni lestvici predpostavljaš, da so nad njo navdušeni vsi, tudi tisti v najvišjem razredu, ki zaradi nje plačujejo davke stotinam v spodnjem razredu. A ne bi ti enkrat te ljudi vprašal, če se jim res zdi v redu takšno odiranje in če boš dobil pozitiven rezultat pri več kot 1% se spet kaj oglasi s kleptomanskimi idejami.
gogi1 sporočil: 5.314
[#5966] 30.09.06 21:25 · odgovor na: anon-91864 (#5962)
Odgovori   +    0
;-)  Prijatelj, škoda je toliko časa izgubljati z idejo, katere avtor je zblojeni francoski levičar in so jo pograbili še bolj zblojeni slovenski "pravičniki". Ni čudno, da se je ideja našemu Omračenemu prvemu vraču zdela čudovita. Delomrzneži in sovražniki koncepta vseživljenjskega učenja se za trenutek vdajajo prividu, da se lahko do dohodka dokopljejo z ropom preostalih v družbi. Na srečo klima leta 2006 takih idejam ni več naklonjena in bodo zgnile v glavah njihovih avtorjev.

Delomrznežem & Company je počasi potrebno vbiti v trdajzaste betice, da dohodkov brez dela ne bo. In potrebno jim je čimprej dopovedati, ker sami od sebe zapopadli ne bodo, da bodo tisti, ki bodo želeli s pomočjo politikov ropati ostale v družbi, ostali vse bolj praznih rok in živeli slabo.

In še nekaj moram ugotoviti. Pravičniki v času, ko blodijo o UTD vsaj druge škode ne delajo. Njihovemu Centralnemu komiteju z Omračenim vračem na čelu je zmanjkalo davkoplačevalcu naropanega denarja zato se je moral pritajiti in mirovati. V skisanih možganih, ki sedaj ne poletavajo več po kontinentih sveta v iskanju novih božanstev, se je porodila nadvse bolna in pohabljena ideja o UTD v Sloveniji.

Vendar predlagam, da jih pustimo na miru v njihovi kontemplaciji. Jaz jih vidim kot skupino norcev v norišnici, ki so cel dan razgrajali, zdaj pa pri mizi igrajo šah in so mirni. Najbolje jih je pustiti pri miru, da ne začnejo spet razgrajati. Če jim vzameš šah (UTD), bodo spet nemirni in bodo delali škodo. Oni namreč živijo v svojem svetu in se in potrebujejo sanje.

shaman wrote:

 
Najprej mi ni jasno zakaj bi naj ta ideja bila lepa . Jaz vidim le še eno blodnjo in še en piskrček, ki ga molijo oni, ki bi radi, da jim država na račun davkoplčavelacev nekaj zagarantira . Da jim zagarantira, da bodo imeli plačo tudi če cela Slovenija ostane brez dela.

Torej, če privzamemo, da gre za le enega izmed neštetih (drugače precej neinventivnih in neoriginalnih in tokrat po vrhu še zblojenega) predlogov oz. izražanja želje po zaščiti s strani mamice države, ne vem zakaj so tako neambiciozni.
Če se že hecamo, zakaj se ne bi na full? Zakaj ravno in le 150 EUR. Zakaj ne 1000 ali 1500 ali recimo 3000 EUR neto garantirano? Glede na to, da kao želijo to , kot pravi naš fizik "boniteto" "dati" tudi "bogatim" bi morali vedeti, da bogatemu ob njegovemu "life stylu" 150 EUR mesečno ne pomeni nič. Revež si za to ne bo mogel privoščiti niti ene cigare na mesec. Kaj pa konjak? 

Evo recimo najprej si poglejmo tri naslednje lestvice za 1000, 1500 in 3000 garantiranih neto prihodkov od države:
 Do 14800 81%
Nad 14800 12000+16% ostanka
Nad 21600 13088+27% ostanka
Nad 28400 14924+41% ostanka
Do 20800 87%
Nad 20800 18000+16% ostanka
Nad 30400 19088+27% ostanka
Nad 34400 22472+41% ostanka
Do 38800 93%
Nad 38800 36000+16% ostanka
Nad 45600 37088+27% ostanka
Nad 52400 40722+41% ostanka

Zdaj pa, glede na to, da itak več kot 90% Slovenceljnov baje ima manj kot 16400 bruto, oz. manj kot 12kEUR neto, in ob dejstvu, da mi nudimo vsem več kot 12 KEUR neto, lepo odyebimo vso to komlicirano solato od lestvic in uvedimo EDS, kot se šika.
Pred tem se le moramo zmeniti koliko hočemo imeti garantiranih neto prihodkov na mesec.
Pri 1000 neto bomo lepo pobrali EDS v višini 81%. (bogate svinje se itak pritožujejo, da so do sedaj plačevale 70%. Do 81% ni velika razlika, torej?)
Pri 1500 neto bi pobrali EDS v višini 87%.
Pri 3000 neto pa bi pobrali EDS v višini 93%.

Eto. Zdaj pa Bajuk - marš računati učinke. Če ugotoviš, da bo kaj gnarja zmanjkalo dvigni davke podjetjem. Recimo, lahko začneš tako, da dvigneš davek na izplačane plače, pa potem davek na dobiček in na koncu se ozri po DDV. Nikakor, pod nobenimi pogoji in nikoli se pa ne dotikaj nepremičnin, ker 85% slovenceljnov ima lastna stanovanja/hiše, nekateri pa tudi dodatna ki jih oddajajo. Torej - ne diraj stari, da ne bo špetir!

Če bomo slovenski davkoplačevalci lepo družno s slovenskimi drevesi vkup tiščali in se medsebojno podpirali in imeli radi, se lahko zmenimo tudi za recimo 30000 EUR mesečni UTD. V tem primeru je EDS približno 100%.
Tako končno dosežemo davčno-prerazdeljevalno nirvano. Tudi bogate svinje ne bodo mogle več jamrati, saj se za 30kEUR dobi kar nekaj cigar in konjaka.
Žal od tu naprej ne moremo, ker nas yeba matematika in ker smo hoteli častiti trenutno lestvico kot veliko in nedotakljivo trajno slovensko vrednoto. Ko nam te velike vrednote ne bi bilo treba vpoštevati bi recimo lahko določili poljubne zneske UTD. Za primer si predstavljajte 100000 EUR mesečno. Ja, ja - prav ste prebrali 100k EUR. Seveda se podrazumeva, da bi EDS v tem primeru morali obvezno fiksirati na 100%, v izogib devijacijam v družbi.
No in sedaj povzemimo: Vsi bi dobili kar se in kolikor se sami zmenimo. Zagarantirano. Glede na to, da bi iz bruto plače izplačilo bilo nič EUR, denar ne bi več mogel biti uporabljen kot motivator za več dela ali za boljše delo, zato bi delali po svojih zmožnostih, željah, razpoloženjih in seveda vsi bi imeli šiht.
P.S. Takoj po sprejemu te zakonodaje bi zahtevali, da se kosti Marxa, Engelsa in Lenjina prenesejo v Slovenijo, kajti, če si mi tega ne zaslužimo, kdo potem?
 
anon-10743 sporočil: 2.011
[#6008] 01.10.06 11:08 · odgovor na: anon-91864 (#5980)
Odgovori   +    0

shaman wrote:
Vem prjatu in jeba je v tem, da se tega hudo globoko zavedam.
Ma, če tako blaznih izbruhov ne komentiram potem si zjebam kriterij in vse drugo na tem kurčevem forumu ni vredno debate, kar pomeni, da se mi ne da več drkati po tem forumu.
Očitno sem v bistvu nepopravljiv optimist, ki misli, da se slovensko uravnilovsko davčno blaznost in bedo še da ustaviti oz. spremeniti.


Jaz pa upam, da bo Drni na naslednjih volitvah s svojim Gibanjem dobil absolutno vecino. Da potem na hitro izvedemo vse te social engineering eksperimente (UTD, prepovemo meso, zapovemo "dobro misliti", morda se ukinemo denar in lastnistvo) in da se potem hitro ugotovi, da to ne pelje nikamor. Tako bom moral samo ene 4 leta ziveti v izgnanstvu.

Ker brez tega bomo se 20 let poslusali litanije o UTD, cloveku pred kapitalom in podobne ideje, in ideologi bodo vedno dobili ravno toliko pozornosti v javnosti da bodo lahko izsiljevali s svojimi utopijami, a ne dovolj da bi morali zanje tudi prevzeti odgovornost.
anon-36971 sporočil: 8.543
[#6009] 01.10.06 11:26 · odgovor na: anon-16741 (#5955)
Odgovori   +    0

Najbrž se ne, če upoštevam, da tudi pri "pravični" progresivni lestvici predpostavljaš, da so nad njo navdušeni vsi, tudi tisti v najvišjem razredu, ki zaradi nje plačujejo davke stotinam v spodnjem razredu. A ne bi ti enkrat te ljudi vprašal, če se jim res zdi v redu takšno odiranje in če boš dobil pozitiven rezultat pri več kot 1% se spet kaj oglasi s kleptomanskimi idejami.
 
vse kaže, da tukaj v SLO ni niti 1% onih, ki se jim taka ureditev ne zdi v redu. vsaj rezultati volitev in glasovanja v parlamentu izkazujejo tako oceno (takole čez palec). sicer pa baje vsi vi, največji nezadovoljneži iz najvišjega razreda, ustanavljate stranko in boš kaj kmalu videl koliko procentov vas je takih. en tak vaš predhodnik Vitomir Gros je prišel samo enkrat v parlament, ko še ni bilo povsem jasno za kaj vse se zavzema in se je uspešno pošlepal na Demos. najbolj pomenljiva izjava enega "njegovih" ministrov je glasila:"Do zdaj so komunisti kradli, zdaj bomo pa še mi malo!"
anon-79735 sporočil: 16.531
[#6014] 01.10.06 14:13 · odgovor na: anon-10743 (#6008)
Odgovori   +    0

Janezp wrote:



Jaz pa upam, da bo Drni na naslednjih volitvah s svojim Gibanjem dobil absolutno vecino. Da potem na hitro izvedemo vse te social engineering eksperimente (UTD, prepovemo meso, zapovemo "dobro misliti", morda se ukinemo denar in lastnistvo) in da se potem hitro ugotovi, da to ne pelje nikamor. Tako bom moral samo ene 4 leta ziveti v izgnanstvu.

Ker brez tega bomo se 20 let poslusali litanije o UTD, cloveku pred kapitalom in podobne ideje, in ideologi bodo vedno dobili ravno toliko pozornosti v javnosti da bodo lahko izsiljevali s svojimi utopijami, a ne dovolj da bi morali zanje tudi prevzeti odgovornost.
 Vse take neslane delitvene zamisli brez pokritja lahko ustavi edino DD.
anon-16741 sporočil: 3.984
[#6035] 01.10.06 19:25 · odgovor na: anon-36971 (#6009)
Odgovori   +    0

1tolar wrote:

 
vse kaže, da tukaj v SLO ni niti 1% onih, ki se jim taka ureditev ne zdi v redu. vsaj rezultati volitev in glasovanja v parlamentu izkazujejo tako oceno (takole čez palec). sicer pa baje vsi vi, največji nezadovoljneži iz najvišjega razreda, ustanavljate stranko in boš kaj kmalu videl koliko procentov vas je takih. en tak vaš predhodnik Vitomir Gros je prišel samo enkrat v parlament, ko še ni bilo povsem jasno za kaj vse se zavzema in se je uspešno pošlepal na Demos. najbolj pomenljiva izjava enega "njegovih" ministrov je glasila:"Do zdaj so komunisti kradli, zdaj bomo pa še mi malo!"
 
Daj si preberi za sabo, kaj napišeš, predno stisneš "Vpis sporočila". Tole tvoje izrigavanje je brez repa in glave, sam sebe izključuješ in to ne enkrat.
anon-36971 sporočil: 8.543
[#6041] 01.10.06 20:10 · odgovor na: anon-16741 (#6035)
Odgovori   +    0
jest samega sebe nikakor ne izključujem. kako boste pa liberalci s svojo stranko izrigavali (tole se mi zdi imeniten izraz za označevanje izvajanja politične propagande egoističnih navdušencev; si nekako predstavljam, da rigajo pred volilci) volilce bomo pa šele videli! ampak, ko že sedaj na forumu drugim ljudem postavljaš pogoje glede "oglašanja" opozorim na tvoje izmišljevanje "argumentov".
anon-93566 sporočil: 21
[#6173] 02.10.06 12:45 · odgovor na: anon-16741 (#5955)
Odgovori   +    0
Nisem navdušen nad progresivno lestvico, še posebej nad tem ne, da je stopničasta, saj to duši pobudo (se ti včasih enostavno ne splača več delati).

Zelo dobra debata o UTD z zelo močnima nasprotnikoma poteka na: http://libertarec.blogspot.com/2006/09/to-big-or-t o-nit-that-is-question.html

Uroš Boltin, ki je ZA proti Tomažu (Štihu?), ki je PROTI

Po moje je trenutno 2 : 0 za Uroša

:-)

Zanima me kako bo poraženec, po moje bo to Štih, prenesel poraz.

:-)
anon-89 sporočil: 10.178
[#6178] 02.10.06 13:05 · odgovor na: anon-93566 (#6173)
Odgovori   +    0
ti samo razloži, kdo bo ta utd plačal? če se strinjamo, da so sedaj davki ogromni bodo potem še večji, pa če gre za 30 ali 300 milijard več.
anon-10743 sporočil: 2.011
[#6182] 02.10.06 13:20 · odgovor na: anon-93566 (#6173)
Odgovori   +    0

UTD wrote:
Nisem navdušen nad progresivno lestvico, še posebej nad tem ne, da je stopničasta, saj to duši pobudo (se ti včasih enostavno ne splača več delati).

Zelo dobra debata o UTD z zelo močnima nasprotnikoma poteka na: http://libertarec.blogspot.com/2006/09/to-big-or-t o-nit-that-is-question.html

Uroš Boltin, ki je ZA proti Tomažu (Štihu?), ki je PROTI

Po moje je trenutno 2 : 0 za Uroša

:-)

Zanima me kako bo poraženec, po moje bo to Štih, prenesel poraz.

:-)


Ce te ne briga kdo bo orgijo placal si vedno zmagovalec. Ce pa uspes zvaliti stroske na manjsino v demokraticni drzavi (kjer voli vecina, placa pa potem manjsin) si pa sploh zmagovalec.

Kam to dolgorocno pelje, ti je lepo razlozil Bob (imeli boste same proletarce, pa si boste med sabo delili UTD). Ze sedaj je dovolj grozno da se v sloveniji splaca proglasiti za "reveza". Za bruhat. 75% populacije se po mojem steje med "reveze" in bi radi se kaj dobili od drzave. Ker se splaca.
tstih sporočil: 5.199
[#6184] 02.10.06 13:31 · odgovor na: anon-93566 (#6173)
Odgovori   +    0
Ko je ravno govora o meni - zadeve ne gledam kot tekme egov, ker je to v pogovoru o zapitku nebistveno. Na koncu bo namreč nekdo moral plačati realno ceno, ne domišljijske. Zato me zanima, koliko ta znaša. 

Zaenkrat kaže, da imam s svojimi 400 milijardami kar lepo prav in da se Gibanje s svojimi 25 milijardami moti.

Kot naravoslovca me zlahka prepričaš v nasprotno - če imaš le dobre argumente in potrpežljivost čakati na večer, ko se mi zaključi služba.

Zaenkrat pa stvar izgleda takole:

1. Polovico Slovencev ne plačuje dohodnine. Samo ti pomenijo strošek od 330 - 360 milijard SIT (kar je 10 x več od napovedi Gibanja),

2. 62% davkoplačevalcev je v najnižjem dohodninskem razredu. Če čez palec ocenimo strošek njihovega UTD na 300 EUR, tudi to pride 80 milijard.

----------------------------

Total = 400 milijard

p.s.
Tvoje navijaštvo mi je nerazumljivo. Da bi te zanimalo, kako bo "poraženec" prenesel poraz morata sogovornika stvar dojemati kot tekmo egov, ne kot iskanje resnice. Pri meni ni tako. Če je pri tebi - na stvar gledaš preveč osebno.

Over & out do večera.
tstih sporočil: 5.199
[#6187] 02.10.06 13:35 · odgovor na: tstih (#6184)
Odgovori   +    0
: 1. Polovico Slovencev ne plačuje dohodnine. Samo ti pomenijo strošek od 330 - 360 milijard SIT (kar je 10 x več od napovedi Gibanja),
: 2. 62% davkoplačevalcev je v najnižjem dohodninskem razredu. Če čez palec ocenimo strošek njihovega UTD na 300 EUR, tudi to pride 80 milijard.
: ----------------------------
: Total = 400 milijard

Aja, pa še tole. Izračuni so čez palec. Ampak izpostavljanje površnosti tu ne pomaga. Še takšno friziranje inputa ne spremeni bistveno končne številke. Dobiš 20-30 milijard. Pri 400 milijardah ni to nič. Ocena gibanja 25 milijard pa je preprosto - zgrešena. Ampak če to dokažem ne bo zame to nobena zmaga, ker racionalni razmislek v politiki ni preveč bistven. Zgolj ugotovitev, da so se na Gibanju grdo zmotili glede stroškov tega špasa.
anon-22303 sporočil: 897
[#6208] 02.10.06 15:52 · odgovor na: tstih (#6187)
Odgovori   +    0
Tomaž, saj veš da se levičarjem sladko jebe za stroške, ki jih povzročijo s svojimi blodnjami. Še posebej se jebe levičarjem, ki jih vodi dvakrat omračen človek. Prvič je omračen od levičarstva, drugič od bolezni. V taki druščini je denar nepomemben, saj gre za denar drugih. 100, 200, 300 ali pa morda 900 milijard. Briga njih za tvoj in moj denar.

Zato ti predlagam , da se ne ukvarjaš več z njimi ampak raje kaj napišeš, tisto zadnjič o elitah brez dosežkov je bilo prva liga.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#6222] 02.10.06 16:47 · odgovor na: anon-22303 (#6208)
Odgovori   +    0
1% suficita v BDP, namesto 1% bilančnega deficita, bi dal vsakemu državljanu letno dividendo v višini cca 35 ooo SIT.
In to mora biti cilj vsake vlade, čim višji BDP in čim višji suficit, ne pa, komu obesiti na pleča nek klošarski UTD.
tstih sporočil: 5.199
[#6226] 02.10.06 16:54 · odgovor na: anon-22303 (#6208)
Odgovori   +    0

gogi2 wrote:
Zato ti predlagam , da se ne ukvarjaš več z njimi ampak raje kaj napišeš, tisto zadnjič o elitah brez dosežkov je bilo prva liga.
http://libertarec.bl...sekov.html< /a>

Gustl, ali bi Finance objavile kakšen politični esej, ali pa se mora ta nujno vezati na gospodarstvo? Tole se naprimer ne, vendar je kar užitno branje.
Gustl sporočil: 13.628
[#6229] 02.10.06 17:07 · odgovor na: tstih (#6226)
Odgovori   +    0
Kdo pa je avtor tega?
anon-79735 sporočil: 16.531
[#6230] 02.10.06 17:10 · odgovor na: tstih (#6226)
Odgovori   +    0

tstih wrote:

http://libertarec.bl...sekov.html< /a>

Gustl, ali bi Finance objavile kakšen politični esej, ali pa se mora ta nujno vezati na gospodarstvo? Tole se naprimer ne, vendar je kar užitno branje.
Tomaž, tvoja diagnoza je odlična, le pri terapiji se še rahlo loviš, ker ne uvidiš, da lahko to bolezen velesocialne države odpravi le profitabilnost vsake organizacije, tudi države.
gogi1 sporočil: 5.314
[#6243] 02.10.06 18:44 · odgovor na: Gustl (#6229)
Odgovori   +    0
Tomaž Štih.

In prispevek je res izvrsten.
tstih sporočil: 5.199
[#6297] 03.10.06 08:34 · odgovor na: Gustl (#6229)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tstih 03.10.2006 08:34
: Kdo je avtor?

Jaz.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#6298] 03.10.06 08:38 · odgovor na: tstih (#6297)
Odgovori   +    0
..torej, stranka bo ali ne bo?
tstih sporočil: 5.199
[#6299] 03.10.06 08:45 · odgovor na: anon-9939 (#6298)
Odgovori   +    0
Bo. Se dela zadnja faza pred kongresom - program.
anon-28836 sporočil: 3.657
[#6305] 03.10.06 09:15 · odgovor na: anon-79735 (#6014)
Odgovori   +    0
Vec vidjeno s Kardeljevim samoupravljanjem!  Ceh je platila 20M YU z desetletno ekonomsko stagnacijo.  Eksperiment na 2M naj bi bil manj bolec.

LP MMM
anon-28836 sporočil: 3.657
[#6307] 03.10.06 09:19 · odgovor na: tstih (#6299)
Odgovori   +    0
CNN Breaking news :-)  Upam, da so stolcki porazdeljeni?  Da ne bo prevec demokracije od samega zacetka :-)

LP MMM

P.S.  Upam, da boste ustanovili Svet za upokojence ker okrog tega ssepate.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#6312] 03.10.06 09:41 · odgovor na: anon-28836 (#6305)
Odgovori   +    0

s56a wrote:
Vec vidjeno s Kardeljevim samoupravljanjem!  Ceh je platila 20M YU z desetletno ekonomsko stagnacijo.  Eksperiment na 2M naj bi bil manj bolec.

LP MMM
Si kar realen, da govoriš samo o desetletni stagnaciji, se pa s tabo strinjam, da so po smrti Kardelja in Tita politiki ostali brez kompasa, ker nista pravočasno uvedla DD.
Naš sedanji eksperiment brezplačne privatizacije brez DD pa že tudi povzroča konflikte, ki vodijo v pretep.
Ampak, to je tvoj, ne moj eksperiment.
anon-93566 sporočil: 21
[#6356] 03.10.06 13:06 · odgovor na: tstih (#6184)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Gustl 03.10.2006 13:15
Motiš se seveda ti. A nič hudega, vsak se zmoti. Glavno je da se pomote zavemo in ne vztrajamo pri njej ampak v skladu z argumenti, spoznanimi dejstvi, popravimo svoje stališče.

Pa še nekaj Tomaž, vajina razprava z Urošem Boltinom na spletni strani Libertarnega kluba je tako kakovostna, da je škoda, da je z naslovne strani ni mogoče najti. Ej, to tvoji spletni strani dviga rejting! Samo škoda je da je vajin pogovor tako skrit. Všeč mi je, da je ves čas konstruktiven. Bil si dostojen "nasprotnik".
anon-89 sporočil: 10.178
[#6362] 03.10.06 13:13 · odgovor na: anon-93566 (#6356)
Odgovori   +    0
tomaž se moti??? boltin je na koncu prišel že na 100 milijard plusa, pa je vse živo sklestil in ocenil čez prst. najbolj zabavno je, da se vsi strinjamo, da so davki previsoki vi bi jih pa še za nekaj 100 milijard dvignili. kaj če bi kdo od vas vsaj namignil od kje naj bi prišel ta denar?
anon-79735 sporočil: 16.531
[#6365] 03.10.06 13:27 · odgovor na: anon-89 (#6362)
Odgovori   +    0

Bob wrote:
tomaž se moti??? boltin je na koncu prišel že na 100 milijard plusa, pa je vse živo sklestil in ocenil čez prst. najbolj zabavno je, da se vsi strinjamo, da so davki previsoki vi bi jih pa še za nekaj 100 milijard dvignili. kaj če bi kdo od vas vsaj namignil od kje naj bi prišel ta denar?
Vsako podjetje, pa tudi država, lahko svojim lastnikom deli le del dobička in nič drugega in so vsake drugačne računice brezsmiselne. 
Tudi je brez smisla, da bi nekdo drugi, namesto vlade, naročil ali delal takšne programe, ker vlada je tista, ki mora poskrbeti, da bodo lastniki z dobičkom zadovoljni, sicer sledi zamenjava.

Strani: 1 2