Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Vozniki, pozor, začenja se nacionalna akcija Hitrost

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Glavni forum (5)

Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[#2592603] 18.04.16 20:19
Odgovori   +    0
Namesto akcije bi morali kontrolirati izvajanje zakona o CPP vsak dan. Ne pa nekaj na horuk, pol pa na dopust. Lep dan.
anon-385702 sporočil: 9
[#2592605] 18.04.16 21:02
Odgovori   +    0
čas vnosa: 18.04.16 20:21
Nedvomno so alkohol in prevelika hitrost ter objestna vožnja pomemben razlog za smrtne žrtve in težke poškodbe. Zakaj nihče odkrito ne pove, da je zadnji leti verjetno največji krivec za nesreče slabo vzdrževanje cest.
anon-391350 sporočil: 230
[#2592650] 19.04.16 09:45
Odgovori   +    0
Danes ste se pa sami MadMaxi zbrali na Financah. Need for speed strong one in these drivers is.
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2592667] 19.04.16 11:04
Odgovori   +    0
Največja izmerjena hitrost znotraj omejitve hitrosti 30 km/h, je bila 81 km/h, znotraj omejitve hitrosti 40 km/h, je bila 130 km/h ter znotraj omejitve hitrosti 50 km/h, je bila 177 km/h, je še pokazala študija.
Ta je dobra. Torej, tisti, ki so zgornjo študijo naredili pravijo: dobili smo enega z 82 km/h (omejitev 30 km/h), dobili smo enega s 130 km/h (omejitev 40 km/h) in enega s 177 km/h (omejitev (50 km/h). In sedaj je potrebno ukrepanje. In to ukrepanje je pobiranje denarja za v proračun. In kaj se bo s pobranim denarjem naredilo? Nič, kar se varnosti tiče. Nekdo si bo s tem denarjem izpalačal pripravljenost, nekdo bo dofilal DUTB, nekdo bo dal v TEŠ, nekdo bo plačal ljudem, da se bodo udeležili demonstracij, nekdo bo šel pa na strokovno potovanje na Bahame gledat, če se res potapljajo. Sem bo šel denar in ne mi flozat o študijah, ker so nepotrebne iz vsaj dveh razlogih: prvi je, da stanejo in drugič, da ni po teh študijah nič drugače. No, še tretji razlog je: kakor je človek vzgojen, tak je in vedno več je naduvancev, ki nočejo in ne znajo upoštevat družbenih pravil. Sankcij pa za problematične itak ni in to drakonskih kazni, brez izjeme. Primer: če si zaradi takšne in drugačne objestnosti (alkohol, prevelika hitrost, pa to ne mislim 5 km/h preveč, pogosto neupoštevanje prometnih pravil, itd.) povzročil škodo, boš celo življeneje ali pa zelo dolgo dobo iz dohodkov plačeval škodo. Neko rento, ki bi bila vezana na % prihodkov oz. premoženjskega stanja. Če si pa povzročil smrt ali pa trajno invalidnost, pa celo življenje. In ni šans, da boš skril kakršnokoli premoženje. Če se boš delal bedaka, da nič nimaš, ti pridejo pa dacarji kruh iz ust ven potegnit pri zajtrku. In red bi bil hitro, seveda, če ne bi bilo izjem. In jebe se mi za psihične bolečine povzročiteljev in njihovih družinskih članov.
Aja, so vrli izdelovalci študije naredili študijo, kam gre denar za uporabo cest, ki jih plačam ob vsakoletni registraciji? Res me hudo zanima, ker nekako ne opazim, ko se vozim vsak dan po cestah.

Strani: 1