13 min
Pomembna nova zmaga podjetniških izbrisancev na ustavnem sodišču
14 min
Fiskalni svet ima več pripomb na proračune za obdobje 2024 in 2027
24 min
Slovenski Siemens prejemnik nagrade feniks za najboljši projekt poslovnega svetovanja
34 min
Hrvaški velikan z avtodeli je na zadnjem pohodu prevzel tudi slovenski del Stahlgruberja
54 min
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
54 min
Zakaj je Tito prejel italijansko državno odlikovanje in kaj imata s tem vprašanje meje in gospodarstvo
1 ura
Delež eko kmetij večji. Kakšni so drugi kazalniki zelene rasti?
1 ura
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
2 uri
Guverner Vasle za Bloomberg: Junijski rez izgleda verjeten, tudi nadaljni, če se uresničijo gospodarske napovedi v praksi
2 uri
Pomoč ali past na cesti? Na to pri avtovlekah pazite, da ne boste plačali preveč
2 uri
Apple bo morda pričel s proizvodnjo iPhonov v Indoneziji
3 ure
Terme Olimia sredi več kot 60-milijonskih naložb
4 ure
Kaj preostane kmetiji, ki zamuja z odplačevanjem posojila
4 ure
Ste pozabili uveljavljati olajšavo za otroke? Še imate čas, večina do 29. aprila
4 ure
Relax: s preoblikovanjem v delniško družbo do še večjega ugleda (Oglas)
5 ur
Vino tedna: Chardonnay erigone 2021, Domaine Vicomte de Noüe-Marinič
5 ur
Natečaj: S kmetije za Vas 2024 (Oglas)
5 ur
Klet Vipava 1894 ima novega enologa
7 ur
Volitve na Hrvaškem: HDZ 61 mandatov, SDP 42 1
10 ur
Prihajajo novi naložbeni skladi: kdo jih bo upravljal in kdo financiral

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Frankfurt in Dunaj: Presenetljiva presenečenost

Strani: 1

premza sporočil: 4.276
[#2587140] 15.03.16 23:00
Odgovori   +    1
Zarjavelega vodovoda se ne da popraviti z vodo.
anon-236090 sporočil: 26
[#2587175] 16.03.16 09:17
Odgovori   +    0
Bi bil zanimiv avtorjev pogled na naslednje korake (obeh strani) v Hetini zgodbi.
velikipok sporočil: 1.340
[#2587176] 16.03.16 09:18
Odgovori   +    4
Tadej, zdaj pa čisto za res.
A si ti v obeh primerih res verjel, da bodo odreagirali drugače?
Jaz niti za trenutek. Na eni strani so ljudje, ki so plačani od donosa, na drugi pa ljudje, ki so plačani od gobcanja.
Prvi običajno odgovarjajo z izgubo službe in sodnimi postopki (odškodninke, kazenske), drugi pa le politično kar je enako kot nikoli za nič.
In enakih primerjav, le da še več in še bolj neumnih, lahko najdeš tudi pri nas. Dajva za primer le jazbečarjevih sprenevedanje in aroganca.
Da o lovljenju čarovnic na tem mestu ne bom.

Čuj, kako si opravil s petkovimi investment bankerji oz. z njihovim nadaljevanjem v ponedeljek? Greš na kosilo in kasneje k Draghiju?
153 sporočil: 9.333
[#2587203] 16.03.16 10:40
Odgovori   +    0
Banksterski itd. žonglerji vneto žonglirajo,
bele golobe izpod črnega klobuka spuščajo,
cirkuškega odra prostovoljno ne zapuščajo, za
kakršnekoli zamere iz prizorišča ne odpuščajo.

[A bojevniki naj borbo strumno, povezani, nadaljujejo !]

Sodražan
pelle sporočil: 737
[#2587214] 16.03.16 11:28
Odgovori   +    0
Reakcije ne presenečajo. V časih, ko "veličine" pojma nimajo, kaj narediti, je še najbolj odigrati, češ "druga stran se obnaša nerazumno". Pri volilcih, ki pojma nimajo, to pali. Please notice razliko, kako deželni glavar sčporoča svojim kmetom, da je taprav.. da njega pa ne bodo jeb.l neki od zunaj. In po koroških krčmah zdaj nazdarvljajo, češ, ta naš je pa taprav.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2587228] 16.03.16 12:40 · odgovor na: velikipok (#2587176)
Odgovori   +    6
[velikipok]
Čuj, kako si opravil s petkovimi investment bankerji oz. z njihovim nadaljevanjem v ponedeljek?
Misteriozno so potihnili. Morda je celo bolje tako, zato sem tudi jaz ostal tiho, ampak imam občutek, da bodo spet poklicali, ko/če bodo presodili, da jim tako ustreza. Bom pa tudi jaz do takrat imel priložnost razmisliti, kaj ustreza meni.

Ah, ta finančni kapitalizem :)
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2587232] 16.03.16 13:11 · odgovor na: anon-236090 (#2587175)
Odgovori   +    1
[xrokx]
Bi bil zanimiv avtorjev pogled na naslednje korake (obeh strani) v Hetini zgodbi.
Nekaj časa bo verjetno tišina, maja pa zna biti nenadoma še en krog pogajanj. Tudi zato, ker zdaj druge deželne vlade pritiskajo na državno vlado, naj se pogaja, doseže kompromis in tako ohrani ugled države in dežel. Če bi se ravnali po zadnjih izjavah Schellinga ...
www.tt.com/wirtschaf...es-aus.csp
Dass zuletzt Kritik von seinen Parteikollegen aus Niederösterreich, Oberösterreich und Tirol kam, kommentierte Schelling damit, dass diese sich zuerst an Kärnten richten müssten.
... potem ne bo popustil, ampak bomo videli.
najobj sporočil: 31.906
[#2587249] 16.03.16 14:28 · odgovor na: anon-15342 (#2587228)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 16.03.2016 14:34
[TadejK]
> [velikipok]
> Čuj, kako si opravil s petkovimi investment bankerji oz. z njihovim nadaljevanjem v ponedeljek?

Misteriozno so potihnili. Morda je celo bolje tako, zato sem tudi jaz ostal tiho, ampak imam občutek, da bodo spet poklicali, ko/če bodo presodili, da jim tako ustreza. Bom pa tudi jaz do takrat imel priložnost razmisliti, kaj ustreza meni.

Ah, ta finančni kapitalizem :)
... čuj, če ti ustreza in če zato svojo linijo hočeš ohranit, je že zdaj pametno razmislit o večerji z manj hodi kot zadnjič ...

P.S.: ker se na finančne trge niti približno ne spoznam kot na linije, me zanima, kateri finančni vlagatelj zmore na finančnih trgih povzročit, da tečaj evra proti ameriškemu dolarju v četrtek po slabi uri strmega upadanja preide v še strmejšo rast in petek konča močnejši kot pred razglasitvijo novih ukrepov ECB ... jebiga, ko nekdo nekaj prodaja, ker verjame, da je nekaj prodati dobro, mora tisto drugi kupovat, ker verjame, da je tisto kupit dobro ... evo, in za take odločitve rabiš več časa kot dobre pol ure za "trgovanje" v eno smer in še pol ure za isto stvar v kontra smer, še več pa rabiš za to denarja, pa tudi če nisi skrben in s finančnim znanjem nafilan finančni vlagatelj na finančnih trgih ... OK, če isto stvar hkrati kupuje in prodaja isti oziroma z njim povezan finančni vlagatelj na finančnih trgih, potem ta ne rabi niti skrbnosti niti finančnega znanja, ampak rabi samo dovolj denarja, da nobenega drugega finančnega vlagatelja sploh ne pripusti v svojo "finančno" igro ...
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2587277] 16.03.16 15:06
Odgovori   +    2
Tadej, kaj se jodlarji ne znajo tako, kot mi, po tihem najameš revizorje, poveš, kaj morajo napisat, mastno plačaš, skriješ rezultate, narediš zakon za nazaj, ostrižeš na polno in zaključiš? No, ne čisto zaključiš, ker te potem EU sodišče štrafne, sicer čez leta, ampak kaj bi se s tem obremenjevali?
pcs sporočil: 5.462
[#2587339] 16.03.16 23:00
Odgovori   +    0
Učinkovitost ukrepov ECB lahko opazujemo danes, EUR gre spet v nebo.

M
pobalin sporočil: 14.456
[#2587418] 17.03.16 12:05 · odgovor na: najobj (#2587249)
Odgovori   +    0
[najobj]
evo, in za take odločitve rabiš več časa kot dobre pol ure za "trgovanje" v eno smer in še pol ure za isto stvar v kontra smer, še več pa rabiš za to denarja, pa tudi če nisi skrben in s finančnim znanjem nafilan finančni vlagatelj na finančnih trgih ...
Čuj, ko berem, da to menda vedno bolj počnejo neki algoritmi, pomislim na možnost, da svojemu računalniku (danes je to že kar telefon, jutri ura) odobrim nekaj dobropisa, zaženem algoritem in ga pošljem v igralnico. In ma, da se mi vrne s kupom dobička!
Hočem reči, da nam v filmih že desetletja kažejo predsednika ZDA/Rusije z nekakšnimi kovčki, rdečimi gumbi, varovali, kodami itn. za sprožitev jedrske vojne. Mene pa zanima, kje so rdeči gumbi vsaj za algoritme finančnih mešetarjev, če jih za Nicke Leesone menda ni mogoče narediti.
najobj sporočil: 31.906
[#2587437] 17.03.16 13:41 · odgovor na: pobalin (#2587418)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [najobj]
> evo, in za take odločitve rabiš več časa kot dobre pol ure za "trgovanje" v eno smer in še pol ure za isto stvar v kontra smer, še več pa rabiš za to denarja, pa tudi če nisi skrben in s finančnim znanjem nafilan finančni vlagatelj na finančnih trgih ...
Čuj, ko berem, da to menda vedno bolj počnejo neki algoritmi, pomislim na možnost, da svojemu računalniku (danes je to že kar telefon, jutri ura) odobrim nekaj dobropisa, zaženem algoritem in ga pošljem v igralnico. In ma, da se mi vrne s kupom dobička!
Hočem reči, da nam v filmih že desetletja kažejo predsednika ZDA/Rusije z nekakšnimi kovčki, rdečimi gumbi, varovali, kodami itn. za sprožitev jedrske vojne. Mene pa zanima, kje so rdeči gumbi vsaj za algoritme finančnih mešetarjev, če jih za Nicke Leesone menda ni mogoče narediti.
... OK, če boš z računalniškim algoritmom osušil igralnico, sicer nisem glih najbolj ziher ... evo, ziher pa sem, da toti stric www.youtube.com/watc...6vi528gseA partije pokra ne more izgubiti ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2587442] 17.03.16 13:51 · odgovor na: najobj (#2587437)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 17.03.2016 13:53
[najobj]
... OK, če boš z računalniškim algoritmom osušil igralnico, sicer nisem glih najbolj ziher ... evo, ziher pa sem, da toti stric www.youtube.com/watc...6vi528gseA partije pokra ne more izgubiti ...
Totega strica, ki ga stalno ponujaš in se nanj sklicuješ, sem se že naveličal. Je pa takoj za njim prišel na vrsto posnetek (menda A.D. 2003) tvojega strica z enim drugim stricem, ki se mi že nekaj mesecev zdi veliko bolj zanimiv od tvojega, a ga bosta očitno Donnie in Hillary pohrustala za malico:
www.youtube.com/watc...JaW32ZTyKE
najobj sporočil: 31.906
[#2587448] 17.03.16 14:02 · odgovor na: pobalin (#2587442)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 17.03.2016 14:05
[pobalin]
> [najobj]
> ... OK, če boš z računalniškim algoritmom osušil igralnico, sicer nisem glih najbolj ziher ... evo, ziher pa sem, da toti stric www.youtube.com/watc...6vi528gseA partije pokra ne more izgubiti ...
Totega strica, ki ga stalno ponujaš in se nanj sklicuješ, sem se že naveličal. Je pa takoj za njim prišel na vrsto posnetek (menda A.D. 2003) tvojega strica z enim drugim stricem, ki se mi že nekaj mesecev zdi veliko bolj zanimiv od tvojega, a ga bosta očitno Donnie in Hillary pohrustala za malico:
www.youtube.com/watc...JaW32ZTyKE
... eh, saj sem se ga jaz tudi, ampak do zdaj nisem slišal še nikogar tako pomembnega, ki bi tako preprosto in prostodušno povedal, v čem je finta ...

P.S.: povedati na kratko je za neki forum zelo pomembno, ker se ljudem ne da gledat in poslušat daljših prispevkov, čeprav so kot Bernie zelo zanimivi in utemeljeni ...
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2587667] 18.03.16 17:49
Odgovori   +    1
Številni komentatorji so vzroke za razočaranje finančnih trgov nad novimi ukrepi ECB iskali v izjavi njenega predsednika Maria Draghija na tiskovni konferenci po seji sveta ECB, češ da je ležarina zdaj dosegla svoj maksimum. A če bi trge res razočaralo takšno »zagotovilo«, bi to pomenilo, da imajo spomin zlate ribice; Draghi je namreč isto zagotovil že ob uvedbi 0,1-odstotne ležarine (Introductory statement to the press conference with Q & A, ECB, 5. junija 2014), pa vnovič ob njenem dvigu na 0,2-odstotno raven (Introductory statement to the press conference with Q & A, ECB, 4. septembra 2014).
In en teden pozneje je Draghijev prvi ekonomist že povedal, da lahko to ležarino brez nadaljnjega vnovič povečajo, če/ko se jim bo to zazdelo potrebno: www.bloomberg.com/ne...en-outlook

To, da je EUR/USD zadnji teden rinil v ECB-ju neljubo smer, kajpak nič ni vplivalo na to spremembo smernic besedičenja :)

Strani: 1