Strani: 1

0219HRZEN sporočil: 1
[#2579656] 04.02.16 05:59
Odgovori   +    2
čas vnosa: 04.02.16 05:33
Poglejte se novo verigo ByXpress, tam sele novacijo z obljubami novega Googla ipd...
anon-344832 sporočil: 75
[#2579661] 04.02.16 06:30
Odgovori   +    30
Takšne finančne verige so kot nalašč ustvarjene za prepohlepne Slovence. Nikoli se ne bodo naučili, da do poštenega denarja lahko pridejo le z delom in z ničemer drugim! Ni dovolj, da nasedejo enkrat, dvakrat... spretnim prijateljem, ki jim obljubljajo vsemogoče. V začetku se jim smehljajo, lezejo v rit, se slinijo okoli njih... potem pa, ko pride čas izplačil, jih pa ni več moč priklicati. Na koncu prav vsake zgodbe, iz katerih se trmasto nočejo in nočejo prav nič naučiti, ostanejo sami s velikim bančnim kreditom ali pa s polno bajto (ki je že pod hipoteko!) kozmetičnih izdelkov...
anon-258837 sporočil: 1.755
[#2579675] 04.02.16 09:06
Odgovori   +    17
Zadnja sprememba: anon-258837 04.02.2016 09:07
Se strinjam. To, kar je popolnoma nerazumljivo je, da na te stvari nasedajo drugače čisto realni ljudje, ker je v tej shemi vedno vključen nekdo, ki daje vtis poštenosti in znanja. Enako se je pripetilo znanki, ki je šla v podobno zgodbo, ker ji je zadevo ponujala neka zaposlena znanka iz borze, zato se ji je zdelo varno. Bolj sem ji razlagala, da je to zagotovo prevara in nemogoče, naj ne naseda in ne nakaže denarja (meni je namreč isto ponujala), je vseeno šla v to. Čez nekaj časa mi je priznala, da je izgubila ves denar, tista zaposlena znanka z borze pa je poniknila. Naivnost v kombinaciji s pohlepom in neznanjem ljudi enostavno ne pozna meja. Slovenci imajo očitno še vedno preveč denarja...
anon-249438 sporočil: 14
[#2579680] 04.02.16 09:30
Odgovori   +    14
čas vnosa: 04.02.16 09:28
Sam delam v finančni industriji in vam lahko iz prve roke povem, da se vsaj na tedenski bazi srečujem z ljudmi, ki še vedno bolj verjamejo naključnim posameznikom z namazanim jezikom in popolnoma brez referenc kot pa osebam z vsemi licencami. Saj ne rečem, da je licenca dokazilo, da svetovalec ni baraba, vsekakor pa jih je med nami manj. Seveda pa je tako lepo slišati 20, 30 in več odstotne letne donose... Razumem, če je kdo zaveden prvič, ne razumem pa drugič, tretjič, itd. in za take mi ni popolnoma nič žal, če ostanejo brez investiranega denarja.
crt sporočil: 27.122
[#2579685] 04.02.16 09:35 · odgovor na: anon-249438 (#2579680)
Odgovori   +    8
[FIN-534953]
Sam delam v finančni industriji in vam lahko iz prve roke povem, da se vsaj na tedenski bazi srečujem z ljudmi, ki še vedno bolj verjamejo naključnim posameznikom z namazanim jezikom in popolnoma brez referenc kot pa osebam z vsemi licencami.
to niti ni tolko se vedno v smislu, da proces sicer tece, vendar... -- temvec je dokaj stalna stvar brez nekega trenda napredka.

(in ne, to ni mozno samo v sloveniji :)

cloveska zival je pac taka, da imajo ljudje od vsega najraje zgodbice in bozanje v smeri dlake, nakar gre dogajanje recimo takole:

- dober dan, jaz bi kupil X
- hm, a ste ziher, kaj pa tole...
- uh, kaksen brezveznik, grem drugam

- dober dan, jaz bi kupil X
- hja, hm... ampak poglejte...
- mah, vi ste samo fovs, da imam tko dobro idejo!!! grem drugam

- dober dan, jaz bi kupil X
- seveda, ni problema, takoj! (fala kurcu, koncno se lahko losam svojega X)
- tako se govori, se takoj vidi, da ste pravi strokovnjak, koncno sem na pravem mestu

kar se tice prisotnosti barab med ljudmi, ki so financne dejavnosti izbrali prav kot poklic... mislim, da ni treba globoko raziskovati za ugotovitev, da biti sredi denarja drugih ljudi pac se posebej godi nekemu psiholoskemu profilu. ni nujno, da samo temu, vsekakor pa takemu ja.

no, in kar dejanskih barab je... po mojem vtisu tvorijo odlicno simbiozo s svojimi strankami in maksimalno si zasluzijo eni druge.
anon-393175 sporočil: 1
[#2579727] 04.02.16 11:05
Odgovori   +    0
čas vnosa: 04.02.16 07:37
Kaj Traffic Monsoon je tudi?
abramovic sporočil: 3
[#2579731] 04.02.16 11:05 · odgovor na: 0219HRZEN (#2579656)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 04.02.16 08:43
Ja byexpress ima Mcoin. saj so ga polna omrežja. crypto valuta prihodnosti:)
anon-249438 sporočil: 14
[#2579738] 04.02.16 11:15 · odgovor na: crt (#2579685)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 04.02.16 11:11
[crt]
> [FIN-534953]
> Sam delam v finančni industriji in vam lahko iz prve roke povem, da se vsaj na tedenski bazi srečujem z ljudmi, ki še vedno bolj verjamejo naključnim posameznikom z namazanim jezikom in popolnoma brez referenc kot pa osebam z vsemi licencami.

to niti ni tolko se vedno v smislu, da proces sicer tece, vendar... -- temvec je dokaj stalna stvar brez nekega trenda napredka.

(in ne, to ni mozno samo v sloveniji :)

cloveska zival je pac taka, da imajo ljudje od vsega najraje zgodbice in bozanje v smeri dlake, nakar gre dogajanje recimo takole:

- dober dan, jaz bi kupil X
- hm, a ste ziher, kaj pa tole...
- uh, kaksen brezveznik, grem drugam

- dober dan, jaz bi kupil X
- hja, hm... ampak poglejte...
- mah, vi ste samo fovs, da imam tko dobro idejo!!! grem drugam

- dober dan, jaz bi kupil X
- seveda, ni problema, takoj! (fala kurcu, koncno se lahko losam svojega X)
- tako se govori, se takoj vidi, da ste pravi strokovnjak, koncno sem na pravem mestu

kar se tice prisotnosti barab med ljudmi, ki so financne dejavnosti izbrali prav kot poklic... mislim, da ni treba globoko raziskovati za ugotovitev, da biti sredi denarja drugih ljudi pac se posebej godi nekemu psiholoskemu profilu. ni nujno, da samo temu, vsekakor pa takemu ja.

no, in kar dejanskih barab je... po mojem vtisu tvorijo odlicno simbiozo s svojimi strankami in maksimalno si zasluzijo eni druge.

Se strinjam z vsem napisanim... določen psihološki profil v tej branži prevlada, vendar pa nismo vsi tega profila :) Sedaj pa zgleda, kot da se branim... hehehe
jezst sporočil: 4.758
[#2579749] 04.02.16 12:19
Odgovori   +    3
Tudi BITCOIN je ponzi shema, samo očitno jo še vedno nekdo napihuje. Po mojem mnenju ni daleč dan, ko bo raznslo sistem vsem v fris.
jaecon sporočil: 149
[#2579822] 04.02.16 15:18 · odgovor na: anon-344832 (#2579661)
Odgovori   +    1
[sulec07]

Točno tako in na seznam lahko dodamo še inflacijo raznoraznih coachov in programov npr. DreamBuilder Program, Access Bars, NPL ipd. Nič kar je vredno, ne nastane čez noč in brez trdega in poštenega dela...vse ostalo so samo limanice za naivneže, ki jih pri nas ne zmanjka.
anon-396762 sporočil: 1
[#2580408] 09.02.16 13:27
Odgovori   +    0
čas vnosa: 08.02.16 21:56
Želel bi si bolj verodostojnih člankov. Tukaj je vse bolj na tem, kdo je kaj rekel, po principu telefončkov. Nič preverjeno v realnem svetu, škoda da časopis Finance izgublja na kvaliteti. Pa ne poznam niti podjetja, ki stoji za tem kar je omenjeno v članku, niti kovanca Octacoin, ki je ravno tako omenjen. Že kako je članek sestavljen je razvidno, da gre za amatersko delo, z namenom pridobiti na kvantiteti in ne na kvaliteti članka. In seveda, že sam naslov je takšen, da ljudje komaj čakajo brati. Kar je v Sloveniji že kar navada.
anon-394104 sporočil: 6
[#2580801] 11.02.16 07:11
Odgovori   +    0
Piramidne prevare različnih vrst se pojavljajo že dolgo. Čudim pa se naivnosti državljanov, da nasedajo prevaram. Če me kdo povabi k sodelovanju, mu postavim nekaj vprašanj. Če nanje ne ve odgovora, ga postavim v zgodovino in se z njim več nočem pogovarjati.

Strani: 1