8 ur
Najbolj brani članki danes
9 ur
Vlada za direktorico statističnega urada imenovala Apolonijo Oblak Flander
9 ur
Tesla zaradi varnostnih razlogov odpoklicala model poltovornjaka
11 ur
Hrvaško ustavno sodišče: Milanović ne more biti več ne mandatar ne premier. Trije sodniki menijo, da je taka "grožnja" protiustavna 5
11 ur
Bruselj: platforme Pornhub, Stripchat in Xvideos bodo morale izpolnjevati najstrožje obveznosti EU 4
11 ur
V Petrolu bodo predlagali 1,8 evra dividende bruto, več kot lani 1
11 ur
Petrolovi delničarji o dividendi 23. maja
12 ur
Ko se upokoji vodja gradnje
13 ur
Podjetja imajo le še do ponedeljka čas za predložitev dokazil o škodi v lanskih poplavah
13 ur
DZU vidijo priložnost v krepitvi digitalnih prodajnih kanalov
13 ur
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
14 ur
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
14 ur
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov 2
14 ur
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
15 ur
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
15 ur
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
15 ur
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
16 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
16 ur
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
16 ur
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla

Strani: 1

anon-214019 sporočil: 256
[#2502857] 26.02.15 01:14
Odgovori   +    16
Zakaj bi država pustila, da se banke rešujejo same?

Če bi, država ne bi imela več tolikšne moči,
politiki ne bi silili h koritu, temveč bi upravljali državo,
ne bi bilo izbrisov podrejencev,
banke si ne bi mogle graditi palač,
ne bi izplačevali milijonskih nagrad in odpravnin,
strici ne bi mogli obdržati zaslužnih pokojnin,
politične službe v EU bi se demokratično volile, ne podarjale odpisanim "zaslužnim",
ljudje bi imeli denar v bankah in ne v nogavicah,
banke bi denar obračale in ne podarjale izbrancem skozi "posojila",
...

Seveda so ljudje, tudi iz vrst stroke, ki so razpravljali, kako bi bilo, če bank ne bi dokapitalizitali, a jih je politika skupaj s priskledniki preglasila.

Kako lahko posluje banka z nič kapitala?
Banka Celje je z dokapitalizacijo v 100-odstotni lasti države www.rtvslo.si/gospod...ave/353778 torej je poslovala čisto brez denarja oziroma z negativnim črnim? fondom. Kako je to mogoče? Zakaj BS tega ni prej opazila in ukrepala? Glej gornje odgovore.

Prvinski greh je, da so banke v državni lasti in tudi še bolj, da se denar za dokapitalizacije prisilno potegne iz davkoplačevalskih žepov. Da je vsak državljan zaradi bank zapufan za en povprečen avto, če ne še več.

Nekdo na forumu je spraševal, kako lahko rečejo, da so dokapitalizacijo plačali davkoplačevalci, saj on ni dal zaradi bank dodatnega denarja državi? Mar gospod ne vidi, da imamo zjebano zdravstvo, ker ni denarja, da je šolstvo skoraj na psu, ker ni denarja, da njega vsak dan skrbi, kaj si bo država zopet izmislila, da bo pokrila luknjo. Bodo to nepremičninski davki, uvedene davčne blagajne, dodatne trošerine za ceste. Ne bojim se edino davka na neumnost, ker bi ga morali "elitniki" največ plačati!

Sploh pa podatki o dokapitalizaciji bank niso točni, kajti banke smo začeli sanirati z dokapitalizacijami že takoj po marmornatem bančnem bumu, ko so vse banke sebi zgradile palače iz marmorja. Dokapitalizirati smo jih začeli že leta 2006 m.delo.si/gospodarst...acije.html in potem vsako leto po malem naprej, vse do velike Čefurjeve dokapitalizacije in Jazbecovih odpisov podrejencev.
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2502873] 26.02.15 07:22
Odgovori   +    0
Šolski primer tega kako bi se gospodarstvo rešilo samo je velika depresija. Gospodarstvo se seveda ni rešilo samo.
anon-247964 sporočil: 6.948
[#2502874] 26.02.15 07:22
Odgovori   +    34
Ne vem, morda je Rok Novak premlad, da bi razumel zakaj je tako kot je, ali pa enostavno ni premislil zadeve do konca. Vse kar se je zgodilo in se bo še dogajalo je popolnoma logično. Gre za boj za ohranitev pozicij, ki si jih je tovarišija prigrabila z revolucijo, gre za "tekovine revolucije". Te pa je mogoče ohranjati le preko vsemogočne države in nič drugače. Ti ljudje, praviloma, ne znajo ustvarjati nove vrednosti, znajo le prerazporejati obstoječo vrednost v svoja korita. To pa lahko storijo le preko države in državnega lastništva. Seveda mora biti tudi zakonodaja napisana tako, da to omogoča, pa še to mnogokrat ni dovolj, zato morajo imeti absolutno kontrolo nad tožilstvom in sodstvom. Tovarišija je do svojega, beri "našega", sedaj državnega, pa tudi čisto osebnega, prišla z razlastitvijo prejšnjih lastnikov (tudi s poboji!). Temu se seveda ne bodo nikdar odrekli. To je pravi vzrok za obstoj vsemogočne države, ki obvladuje vse, vsako poro našega življenja.
Naslednje vprašanje je, zakaj ljudje to mirno gledamo in prenašamo. Odgovor je v resnici precej preprost. Ko enkrat ljudstvu poženeš tak strah v kosti in gene, kot so ga naši revolucionarji poslali slovenskemu, se to pozna dolge generacije. Teror je bil tako strahoten, da se to pozna genskemu zapisu naroda, saj so tako ali drugače "ukinili" kar zajeten procent najbolj sposobnega dela naroda (intelektualce, sposobne kmete, podjetnike, študente ...). Ta "genski" primanjkljaj se pozna še danes! Pa to še ni vse. To družbo smo naredili egalitarno in kdor je "štrlel" iz povprečja so ga porezali, da ni bil več moteč. Temu smo prilagodili tudi naš šolski sistem. Iz medijev smo naredili enoumna trobila, ki držijo narod pod kontrolo. Seveda je vse skupaj delovala pod budnim očesom Partije in njenega represivnega aparata Udbe ali SDV. Ljudje so se zaprli vase, niso dajali pobud, niso poizkušali ustvarjati nekaj novega. In vse to je ostalo nespremenjeno tudi v novi državi Sloveniji. Ljudje so invalidni v glavah, ker jih je podzavestno strah. In ta strah ni iz trte izvit, saj si lahko še danes kaznovan, le da na malo bolj mil način. Lahko te obsodijo naša sodišča, lahko te preganja policija in tožilstvo, lahko te preganjajo le posvečeni mediji, ali pa enostavno ne dobiš zaposlitve. To se dogaja tudi danes. Družba, ki temelji na povprečnežih, nima prihodnosti. Družba, ki se boji selekcije, v pozitivnem smislu, je obsojena na propad!
V takem vzdušju je torej nemogoče, da bi se stvari odvijale drugače.
Čisto za konec le še o sanaciji bank. Tudi če sprejmemo tezo, da smo morali sanirati banke z davkoplačevalskim denarjem, ne drži, da smo jih morali sanirati s tako pregrešno dragimi krediti. EU nam je ponujala bistveno ugodnejše kredite, vendar ob pogoju, da začnemo prave reforme, ki bi našo družbo dolgoročno spremenile. Tega pa tovarišija seveda ni dopustila. Cena za to bo seveda visoka, saj bomo v kratkem lahko naše državne banke dokapitalizirali še enkrat. Pravzaprav jih že ta trenutek (Gorenjska banka).
anon-257936 sporočil: 1.306
[#2502898] 26.02.15 08:44
Odgovori   +    13
Čeprav sem kakšnih 40 let starejša od Roka Novaka, se z zapisanim zelo strinjam. V ljudeh je dosti podjetnosti, ki pa jo državni aparat uspešno zatira. Najprej z nerazumljivo, neživljenjsko in preobsežno zakonodajo, nato pa še z nesposobnostjo in dvojnimi merili pri kaznovanju goljufivih posameznikov. Pri tem zadnjem ni toliko pomembno, da goljufaš - bolj pomembno je, kako se pišeš in koliko si nakradel. Vse v skladu s slovenskim pregovorom: tat živi, tatič visi.

Tudi Kugyju sem dala plus, predvsem zaradi trditve, kako težko popravljive so posledice poneumljanja generacij. Ena skupina državljanov je zatolčena zaradi birokracije, druga skupina pa razmišlja po Kardeljevo, jamra in voli Združeno levico.

Sami se bomo izvlekli iz krize, če nas ne bo "država" pri tem tako vztrajno ovirala, se vtikala v stvari, ki jo ne bi smele brigati, in nam pobrala vsega denarja za vzdrževanje preobsežnega aparata in za delovanje slabo organiziranih državnih služb (primer: zdravstvo).

Forumašu, ki je skeptičen do tega, da bi se lahko gospodarstvo rešilo samo, pa tole: niso vse gospodarske družbe v državni lasti.
7175S sporočil: 2.561
[#2502906] 26.02.15 09:15
Odgovori   +    4
"Mogoče bi pokazale nasprotno ali pa vsaj, da ni bilo treba reševati vseh bank, ampak samo sistemsko NLB in morda še NKBM. Abanke, Banke Celje, Probanke, Factor banke in zdaj po novem še Gorenjske banke pa niti ne. Prvi scenarij - prvi preračun - bi tako moral biti tisti, ki pokaže: če, zakaj in koliko je socializacija izgub bank sploh nujna."

Če državo Slovenijo nebi iz ozadja in tudi iz ospredja vodili kriminalci v belih ovratnikih iz vrst KKK (komunističnega kradljivega klana) in od njih plačane marionete, potem slovenska vlada in BS zagotovo nebi socializirali vseh izgub v slovenskih državnih bankah, zagotovo pa ne v tajkunskih bankah, Factor banki in v Probanki, ki bi ju v normalnih državah zagotovo poslali v stečaj, depoziti navadnih državljanov v vrednosti do 100.000 € so tako ali tako garantirani, premoženje KKK in z njimi povezanih marionet, pa bi bilo predmet stečajne mase (tako na dolžniški kot na upniški strani bilance). Vedeti je potrebno, da je slovenska komunistična vrhuška (medvojna in povojna generacija vodilne in diktatorske KPS) svoje sinove in vnuke namenoma šolala na vrhunskih univerzah v tujini, da so se izšolali za vse vrste pravnih in finančnih manipulacij ter malverzacij in so zaradi tega, ker so so na oblasti in ker imajo vrhunsko znanje v veliki prednosti pred ostalimi državljani, tudi pred visoko izobraženimi "idioti", ki so imeli to "smolo", da so se izšolali samo na slovenskih samozapravljalnih fakultetah. Zaradi te velike prednosti je KKK pri kraji državnega premoženja in pri vseh spletkah, prevarah in utajah davkov vedno tri korake pred dobronamernimi in poštenimi silami v državi, še posebnno, ker je na njihovi plačilni listi večina vodilnih in vodstvanih kadrov v širši JU, pravosodju, organih pregona, praktično vsi mediji in ves vodstveni kader skorumpiranih sindikalistov.
anon-363051 sporočil: 1
[#2503224] 26.02.15 20:55
Odgovori   +    0
čas vnosa: 26.02.15 20:46
Potreben bi bil tudi razmislek o tem, da tudi gospodarstvo umaknemo iz politike. Mislim, da se s tem dela še večja škoda in daje potuha raznim špekulativnim gospodarstvom, kakršno je - razen par svetlih izjem - pri nas.

Strani: 1