Strani: 1

shevchenko sporočil: 21.898
[#2397622] 26.05.14 10:45
Odgovori   +    16
kje pa ste bili dosedaj?

banda
anon-274438 sporočil: 2.890
[#2397643] 26.05.14 10:57
Odgovori   +    16
Človek bi mislil, da je to stvar ministrstva za finance...
anon-247964 sporočil: 6.948
[#2397647] 26.05.14 11:00
Odgovori   +    22
"Dragonja: Lotiti se moramo problema neplačevanja prispevkov"
Neverjetno! Ko mine mandat, se na obzorju pojavi senca pameti. Kaj so delali doslej. Leteti bi morale glave na DURS-u in vladi, ker so mirno gledali stran in ob tem molzli tiste, ki so delali in se trudili ustvarjati. Toda, kaj hočemo, taka je narva demokratičnega socializma - tepi konja, ki vleče!
jezst sporočil: 4.758
[#2397651] 26.05.14 11:02
Odgovori   +    21
Dragonja: Lotiti se moramo problema neplačevanja prispevkov
Lotiti se moramo najprej in predvsem čiščenja takih rdečkarskih voluharskih smradov, kot je Dragonja in ostala postkomunističnotranzicijksomafijska združba, ki je gospodarstvo dobesedno zadušila. Podjetja NE MOREJO plačevati prispevkov, ne da jih nočejo. Ubili, zadušili, obdavčili, pokradli, skorumpirali. To je vaša metoda in zapuščina. Zdaj bi pa šli spet z ognjem in mečem nad gospodarstvo. Oni bi mlatili še edinega, ki z vedrom iz potapljajočega se čolna polnega ljudi odmetava vodo... Grrr.
LUSTRACIJA na vseh nivojih, do zadnje knjižničarke. TO POTREBUJEMO, vse ostalo je uzalud.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2397667] 26.05.14 11:13
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-317028 26.05.2014 11:16
Mehanični formalizem in profesionalna lenoba v povezavi s korupcijo, je bolezen slovenskega birokratskega sistema. Zakaj smo na lestvici svetovne konkurenčnosti za leto 2014 med 60 državami zasedli 55. mesto, pri vladni neučinkovitost pa 56. mesto? Zakaj vlagatelji v Sloveniji obupujejo? Joc Pečečnik, ki namerava prenoviti Plečnikov stadion štiri leta čaka na okoljevarstveno soglasje!!!!! Naj mu ga dajo ali zavrnejo. Leta 2010 je vložil zahtevo za izdajo okoljevarstvenega soglasja, 2012 ga je dobil, stanovalci so se pritožili....in do maja/2014 Ministrstvo za kmetijstvo in okolje še vedno ni odločilo o pritožbi.... Zdi se, kot da bi birokrati imeli nekakšne skrite povezave z zainteresiranimi strankami in čakajo le na nekaj tisočakov pod roko. V primežu sistemske korupcije, imajo birokrati proste roke in delajo brez vsakega nadzora ministra ali vlade.

Informacija iz Dnevnika na: www.dnevnik.si/slove...o-soglasje
anon-49458 sporočil: 2.114
[#2397671] 26.05.14 11:19
Odgovori   +    14
To ni problem, temveč zgolj posledica problemov.
lencep sporočil: 608
[#2397673] 26.05.14 11:21
Odgovori   +    18
Kako je že bilo nekoč:
Če prispevki niso bili plačani najkasneje 15 dni po plači, so bila sredstva zamrznjena in so šla prvenstveno za plačilo prispevkov.
In dandanes:
Država je klecnila pod pritiski tajkunskih in pajdaških lobijev ter sprejela zakonodajo, ki omogoča odlaganje plačila prispevkov, ko pa gre firma v stečaj, pa je poplačilo prispevkov žal šele terciarnega pomena!

Popolna učinkovitost boja proti celotni sivi ekonomiji oziroma delu na črno pa je lahko zgolj produkt zblojenih FDV-jevskih miselnosti. Ker nimajo stika z realnostjo, se nočejo zavedati, da je država sama s svojo pretirano fiskalizacijo ter porabo največji generator dela na črno.
Če bi ljudje prejemali pošteno plačilo za svoje delo in bi jim ostalo zadosti sredstev za pokrivanje potreb, bi bilo tudi manj dela na črno.
Sicer pa ga je tako ali tako nemogoče v celoti izkoreniniti, saj tudi v Nemčiji, Avstriji in podobnih državah zajema cca 15-20%.
anon-274438 sporočil: 2.890
[#2397675] 26.05.14 11:24 · odgovor na: lencep (#2397673)
Odgovori   +    18
[lencep]
Kako je že bilo nekoč:
Če prispevki niso bili plačani najkasneje 15 dni po plači, so bila sredstva zamrznjena in so šla prvenstveno za plačilo prispevkov.
To je edino normalno...

Koliko ljudi sploh ne ve, da jim pokojninska doba ne teče? To je sistemska goljufija.
anon-171153 sporočil: 4.257
[#2397679] 26.05.14 11:28
Odgovori   +    18
Vprašanje za ministra Dragonjo:
v svojem predstavitvenem nastopu za ministra ste obljubili 60.000 novih delovnih mest.
Koliko novih delovnih mest ste že ustvarili?
Kdaj boste prišli do številke 60.000?
anon-17131 sporočil: 558
[#2397682] 26.05.14 11:34 · odgovor na: lencep (#2397673)
Odgovori   +    14
[lencep]
Kako je že bilo nekoč:
Če prispevki niso bili plačani najkasneje 15 dni po plači, so bila sredstva zamrznjena in so šla prvenstveno za plačilo prispevkov.
Dobri stari časi! Resno.

Danes ti pošiljajo opomine pred izvršbo 4-8 dni po roku plačila.
Delajo pobote, ne da bi preverjali dejanska plačila na dan pobota in ne znajo poknjižiti niti enega simple popravka REK obrazca. Kar pomeni, da oddani in plačani REK zanje praktično ne obstaja, za obveznost, ki nastane s popravkom pa ti tečejo zamudne obresti od oddaje prvotnega obrazca, čeprav si v preplačilu.

Davčni referent zna povedati pa samo, da za "to zadevo ni pristojen".

Banda, nesposobna, birokratska.
purinoli sporočil: 8.690
[#2397687] 26.05.14 11:38
Odgovori   +    11
Naj začne pri sebi (državi), ki tudi ne plačuje prispevkov nekaterim zaposlenim v firmah v državni lasti.
anon-221230 sporočil: 3.052
[#2397695] 26.05.14 11:44 · odgovor na: jezst (#2397651)
Odgovori   +    3
Tole pa podpišem TAKOJ!
anon-221230 sporočil: 3.052
[#2397702] 26.05.14 11:51 · odgovor na: lencep (#2397673)
Odgovori   +    4
Če prispevki niso bili plačani najkasneje 15 dni po plači, so bila sredstva zamrznjena in so šla prvenstveno za plačilo prispevkov...

Se strinjam, povem pa še nadaljevanje: zaradi vsesplošnega nategovanja s plačili se ta denar nateče v firmo prepočasi. Če gre do poplačila vse za plačilo prispevkov, ni denarja za plačilo dobaviteljev. Ker ni denarja za plačilo dobaviteljev, dobavitelj reče DOVOLJ in ne da robe. Ker dobavitelj ne da robe, delavci nimajo kaj delati ali prodajati. Če delavci nimajo kaj delati ali prodajati, ni novih faktur, novega denarja za prispevke itd, itd...
Takole to pri nas gre.
Kdor bo tole rešil bo CAR!

p.s. še to, ko bo država začela plačevati svoje obveznosti na valuto in hkrati še v nekih razumnih valutnih rokih (15-30dni in ne 60-90dni), takrat se lahko nadejamo vsaj sence izbolšanja.
Lep dan
anon-221230 sporočil: 3.052
[#2397704] 26.05.14 11:59 · odgovor na: anon-17131 (#2397682)
Odgovori   +    7
.. in še ena cvetka z DURS-a.

Nekoč sem imel obveznost plačila davka v nekem znesku. Ta znesek sem na dan nakazal. Čez 14 dni dobim opomin pred izvršbo za ta znesek. Pokličem na DURS v Mb, kjer mi neka dama objasni, da sem ta znesek res dolžen. Poslal sem ji izpisek, s katerega je bilo lepo razvidno, da je bil znesek res plačan. Glej ga zlomka; ker sem se pri plačilu zmotil v referenci, sem bil za njih dolžnik. Potem pa mi vešča reče; meni pa je blo tak čudno, da imate na enem kontu dolg, na drugem pa za enak znesek plus, semo nisn vedla kak te to...
Seveda sem moral napisati prošnjo za prekniženje in se hkrati še globoko opravičit za tako "šlamparijo". Bebci!
anon-51551 sporočil: 1.517
[#2397708] 26.05.14 12:02 · odgovor na: anon-221230 (#2397704)
Odgovori   +    7
[tomven]
.. in še ena cvetka z DURS-a.

Nekoč sem imel obveznost plačila davka v nekem znesku. Ta znesek sem na dan nakazal. Čez 14 dni dobim opomin pred izvršbo za ta znesek. Pokličem na DURS v Mb, kjer mi neka dama objasni, da sem ta znesek res dolžen. Poslal sem ji izpisek, s katerega je bilo lepo razvidno, da je bil znesek res plačan. Glej ga zlomka; ker sem se pri plačilu zmotil v referenci, sem bil za njih dolžnik. Potem pa mi vešča reče; meni pa je blo tak čudno, da imate na enem kontu dolg, na drugem pa za enak znesek plus, semo nisn vedla kak te to...
Seveda sem moral napisati prošnjo za prekniženje in se hkrati še globoko opravičit za tako "šlamparijo". Bebci!
Saj je še danes enako !! Za vsako preknjižbo je potrebno napisati prošnjo in to v LJ !! To so takšni i...ti, da človek težko dojame. Slovenija pač !!!
anon-274438 sporočil: 2.890
[#2397715] 26.05.14 12:09 · odgovor na: anon-221230 (#2397702)
Odgovori   +    3
[tomven]
Če prispevki niso bili plačani najkasneje 15 dni po plači, so bila sredstva zamrznjena in so šla prvenstveno za plačilo prispevkov...

Se strinjam, povem pa še nadaljevanje: zaradi vsesplošnega nategovanja s plačili se ta denar nateče v firmo prepočasi. Če gre do poplačila vse za plačilo prispevkov, ni denarja za plačilo dobaviteljev. Ker ni denarja za plačilo dobaviteljev, dobavitelj reče DOVOLJ in ne da robe. Ker dobavitelj ne da robe, delavci nimajo kaj delati ali prodajati. Če delavci nimajo kaj delati ali prodajati, ni novih faktur, novega denarja za prispevke itd, itd...
Takole to pri nas gre.
Kdor bo tole rešil bo CAR!

p.s. še to, ko bo država začela plačevati svoje obveznosti na valuto in hkrati še v nekih razumnih valutnih rokih (15-30dni in ne 60-90dni), takrat se lahko nadejamo vsaj sence izbolšanja.
Lep dan
Ja, v bilancah je še vedno cel kup neobstoječega denarja... domine bodo še padale.
anon-17131 sporočil: 558
[#2397719] 26.05.14 12:13 · odgovor na: anon-221230 (#2397704)
Odgovori   +    7
[tomven]
.. in še ena cvetka z DURS-a.

Nekoč sem imel obveznost plačila davka v nekem znesku. Ta znesek sem na dan nakazal. Čez 14 dni dobim opomin pred izvršbo za ta znesek. Pokličem na DURS v Mb, kjer mi neka dama objasni, da sem ta znesek res dolžen. Poslal sem ji izpisek, s katerega je bilo lepo razvidno, da je bil znesek res plačan. Glej ga zlomka; ker sem se pri plačilu zmotil v referenci, sem bil za njih dolžnik. Potem pa mi vešča reče; meni pa je blo tak čudno, da imate na enem kontu dolg, na drugem pa za enak znesek plus, semo nisn vedla kak te to...
Seveda sem moral napisati prošnjo za prekniženje in se hkrati še globoko opravičit za tako "šlamparijo". Bebci!
Ne začenjaj, ker ne bo konca. ;)

Pred leti, pred famozno prenovo računalniškega sistema in pred e-davki, sem imel preplačilo prispevkov, minorne zneske.

Pokliče referentka in pravi, "A veste na tem kontu imate pa preplačilo, in vprašam: "v čem je problem?"
"Ja ne smete ga imet."
"Kako, da ne. Kaj pa vas stane, če sem vam preveč nakazal?"
"Ja, jaz pol nimam "nule"."

Vprašanje, če zna povedati, kdaj naj bi preplačilo nastalo, ker ga mi nismo našli, je bilo čista znanstvena fantastika, edino kar sem razumel, je bila "nula".

Ker so je pričenjalo poletje, sem si razlagal, da če referent nima "nule", na vseh kontih pri vseh strankah, da ne sme na dopust in sem ob naslednjem nakazilu poračunal.
anon-257936 sporočil: 1.306
[#2397744] 26.05.14 12:53
Odgovori   +    2
Dragonja: lotiti se moramo problema neplačevanja prispevkov.

Ko bi bila jaz ministrica, bi takele bedarije ne upala bleknit.

G. minister, ne "lotiti se moramo", ampak bi to že morali delati. In na tej konferenci ali kje že ste se slikali, povedati državljanom, kakšne uspehe ste v zvezi s tem dosegli. Ne pa "lotiti se moramo". Poleg tega, če mislite, da boste izterjali tisto milijardo zaostankov od "mrtvih konjev", se pa precej motite. Bo treba malo bilance spucat in se sprijazniti z dejanskim stanjem.

Moj nasvet: najprej uštimajte evidence in povezavo med DURS, ZZZS in IPZ. Pri vseh silnih milijonih, ki ste jih izplačali za programsko opremo, bi vam to že moralo laufat. Potem pa začnite delat red pri tekočih obveznostih zavezancev. Če se boste ukvarjali z mrtvimi konji, vam bodo še živi zbezljali.

Kar se pa sive ekonomije in vaših uspehov pri tem tiče: prav nič vam ne verjamem.
anon-318613 sporočil: 664
[#2397783] 26.05.14 13:17
Odgovori   +    0
Iz prispevka veje, da so "birokrati", t.j. državni uradniki začeli bolj pridno pobirati davke (so pobrali 96mio več kot včasih).

Izava ministrice: "Ta vlada se je problema lotila celovito, verjamem, da bo tudi prihodnja - katera koli že bo - z aktivnostmi nadaljevala", kaže na verjetnost nenehnega vmešavanja vlade v operativno delo "stroke" - birokratov.

Predpostavka, da "stroka" - birokrati, delajo po črki zakona z enakimi vatli in vsem pobirajo "kar nam pripada" vodi do zaključka:

1. vsakokratna vlada so potencialni strici iz ozadja, ki na špagicah držijo "stroko" - birokrate.
2. "stroka" - birokrati, se ne obnašajo strokovno, saj dopuščajo, da ne rečemo sodelujejo pri vlečenju špagic.

Glede na to, da gre za novce t.i. javne koristi, bi bilo v njenem imenu pričakovati "strokovno" ukrepanje "strokovnjakov", ki naj bi preganjali in kaznovali tovrstne barabije po službeni dolžnosti.
anon-293951 sporočil: 1.660
[#2397802] 26.05.14 13:26
Odgovori   +    0
čas vnosa: 26.05.14 13:04
a se ne bi odpravli k notarjom in odvetnikom inzobarje, delajo vsi na črno

Strani: 1