Izbrani forum: Servis

Izbrana tema: Pomembno vprašanje

Strani: 1

Rokc5 sporočil: 2.857
[#1927745] 18.12.12 19:31
Odgovori   +    0
Pozdravljeni!

Kaj je namen prijateljskih in šitlist na tem forumu?
Ali ne omejujejo mavričnega pregleda različnih mnenj in osiromašijo uporabnikovo izkušnjo forumske debate?
Btw. kje se jih vključi/izključi - doda na/vrže iz liste(samo toliko da bom vedel za vsak slučaj)
Hvala in lep pozdrav
crt sporočil: 27.122
[#1928077] 19.12.12 07:38 · odgovor na: Rokc5 (#1927745)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 19.12.2012 07:45
[Rokc5]
Pozdravljeni!
Kaj je namen prijateljskih in šitlist na tem forumu?
Ali ne omejujejo mavričnega pregleda različnih mnenj in osiromašijo uporabnikovo izkušnjo forumske debate?
koncept shitliste izvira iz srednje kamene dobe (yahoo forums nekoc like pre-2000), na financah je bil implementiran ze v prvi inkarnaciji foruma (2000+) oziroma, ce se prav spomnim, ze celo v predhodniku borza.dergan.si (1998+) na podlagi izrecnega povprasevanja. pri tem gre za to, da tvoja svoboda izrazanja ne pomeni obveznosti vsakogar, da bi te moral prenasati, ceprav seveda govorec to obicajno gleda po svoje.

mr. X: joj, mr. Y je povsem nedemokraticen in omejuje svobodo debate, jaz pa tako poln prodornih in svezih misli, ki bi vendar vsakomur razsirile horizont in bi jih MORAL vsakdo prebrati!

mr. Y: joj, ze spet ta mr. X, ki ne zna drugega kot najedat z vedno istimi fiksnimi idejami, life's too short for this shit.

friendlista - kakor so se finance skozi cas spreminjale po sirini vsebine, se je po sirini populacije in prevladujocem nacinu komunikacije zelo spreminjal tudi forum. s posebnim poudarkom na zelo. do te mere, da je povsem razumljivo, ce kdo rece "kurc gleda vse te orgije dretja, zanima me samo se tistih nekaj ljudi".

verjetno pa se v praksi uporablja tudi tako kot upvoti na postih, torej kot nacin izrazanja, da se z nekom strinjas.

posebej je pomembno, da je uporaba obojega v celoti prostovoljna. tako da najbolj preprosto povedano je smisel obeh list to, kar ljudje iz njiju naredijo.

no, jaz sem ti kot avtor verzij foruma 1 in 3 (ta je sedanja) razlozil zgodovinske korenine, gustl kot sef finance.si pa se lahko naprej pogovarja o globljem filozofskem in prakticnem smislu, ce vama bo obema do tega.
Btw. kje se jih vključi/izključi - doda na/vrže iz liste(samo toliko da bom vedel za vsak slučaj)
pri ogledu posameznega sporocila kliknes na ime avtorja, dobis celotno zgodovino njegovih postov, desno pa skatlico poslji sporocilo - dodaj (ali odvzemi) med prijatelje - dodaj (ali odvzemi) med ignorirane. delas lahko tudi prek izbire nastavitve v glavnem forumskem menuju.

ko koga kam dodas, bos od tam naprej pri ogledu sporocil videl ob avtorju kislo faco, ce gre za ignoriranega (kako ga potem sploh vidis? beri dalje) oziroma srcek, ce gre za prijatelja.

dodatno imas zgoraj vrstico, ki pravi:
Beri: vse / samo prijatelje [kolko] / brez ignoriranih [kolko]

z njo se lahko kadarkoli v trenutku odlocils, kaj, ce sploh, od obeh list bos uporabljal pri branju. izbira je sticky.

obstajajo ljudje, ki dajo vse sorte na ignore, ne preklopijo pa nacina branja in potem pisejo besne zgdobe o tem, kako da ignore ne dela :)

(premikam v Servis.)
bc123a sporočil: 48.253
[#1928095] 19.12.12 07:57 · odgovor na: crt (#1928077)
Odgovori   +    2
[crt]
friendlista - kakor so se finance skozi cas spreminjale po sirini vsebine, se je po sirini populacije in prevladujocem nacinu komunikacije zelo spreminjal tudi forum. s posebnim poudarkom na zelo. do te mere, da je povsem razumljivo, ce kdo rece "kurc gleda vse te orgije dretja, zanima me samo se tistih nekaj ljudi".
Friendlista ima en sam problem - je rahlo addictive. Dostikrat se mi zgodi, da preklopim na friendlisto in preberem samo tiste, s katerimi se strinjam :)))
crt sporočil: 27.122
[#1928117] 19.12.12 08:14 · odgovor na: bc123a (#1928095)
Odgovori   +    0
zato je bilo narejeno super comfy hitro saltanje nacina branja. od tu dalje pa ne more biti drugega kot stvar uporabnika, kaj bo iz tega naredil.

friendlista ima sicer tudi to "odvracalo", da tudi ce jo uporabljas in je aktivna, se vedno vidis vse zive teme, tudi ce morda ni v njih nobenega "tvojega" avtorja. kar je storasto. razlog je, da bi lepsa izvedba prinesla dodatno obremenitev na serverju. vendar je ta nedodelanost v bistvu koristna ravno zaradi tega, da ti gre malo na zivce in da vendarle se kaj drugega poskusis.

ce pa je kdo tako navelican preostalega foruma, da res izrecno zeli samo se prijatelje in ga omenjeno ne moti, potem ga vsekakor ne gre motiti pri tem.
bc123a sporočil: 48.253
[#1928121] 19.12.12 08:17 · odgovor na: crt (#1928117)
Odgovori   +    0
[crt]
zato je bilo narejeno super comfy hitro saltanje nacina branja. od tu dalje pa ne more biti drugega kot stvar uporabnika, kaj bo iz tega naredil.
Hej, saj se ne pritozujem, samo ugotavljam. Vsekakor je ta feature zanimiv in naj vsekakor ostane.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#1929463] 19.12.12 18:40 · odgovor na: crt (#1928077)
Odgovori   +    0
Imam še eno ZELO POMEMBNO VPRAŠANJE, ki me žuli zadnjega pol leta in ne najdem odgovora na njega.....
In bi ga res rad razčistil, ker je pomembno:

Kaj pomeni ime Gustl?

Najlepša hvala vsem za pomoč!
z lepimi pozdravi
Rokc
crt sporočil: 27.122
[#1929472] 19.12.12 18:49 · odgovor na: Rokc5 (#1929463)
Odgovori   +    2
gustl, daj pomagaj cloveku :)
bc123a sporočil: 48.253
[#1929493] 19.12.12 19:10 · odgovor na: crt (#1929472)
Odgovori   +    0
[crt]
gustl, daj pomagaj cloveku :)
de.wikipedia.org/wik...nant_Gustl :)
crt sporočil: 27.122
[#1929544] 19.12.12 20:05 · odgovor na: bc123a (#1929493)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [crt]
> gustl, daj pomagaj cloveku :)

de.wikipedia.org/wik...nant_Gustl :)
znan tudi kot castnik finance.
pcs sporočil: 5.462
[#1929676] 19.12.12 22:04 · odgovor na: (#1928293)
Odgovori   +    2
[gsavli]
> [bc123a]
> Friendlista ima en sam problem - je rahlo addictive. Dostikrat se mi zgodi, da preklopim na friendlisto in preberem samo tiste, s katerimi se strinjam :)))

Jaz imam na friendlisti tudi ljudi, ki imajo drugačna prepričanja od mene, a imajo izdelana stališča, ki jih znajo argumentirati in/ali vpogled v tematike, ki me zanimajo. Ti so najboljši.

Oba fičrja - šit in frendilsta sta mnogo uporabna, ker večina foruma je brezvezno nabijanje in drkanje, tisto je praktično nujno izklopit, kje pa maš cajt ali voljo za vso to solato gledat.
Podpišem. Brez tega bi bil forum neuporaben. Se pa zanimivi novinci kmalu pojavijo v kakem citatu prijatelja in potem jih pač dodaš in to je to.

M
anon-207617 sporočil: 6.899
[#1930057] 20.12.12 09:18 · odgovor na: pcs (#1929676)
Odgovori   +    1
[pcs]
> [gsavli]
> > [bc123a]
> > Friendlista ima en sam problem - je rahlo addictive. Dostikrat se mi zgodi, da preklopim na friendlisto in preberem samo tiste, s katerimi se strinjam :)))
>
> Jaz imam na friendlisti tudi ljudi, ki imajo drugačna prepričanja od mene, a imajo izdelana stališča, ki jih znajo argumentirati in/ali vpogled v tematike, ki me zanimajo. Ti so najboljši.
>
> Oba fičrja - šit in frendilsta sta mnogo uporabna, ker večina foruma je brezvezno nabijanje in drkanje, tisto je praktično nujno izklopit, kje pa maš cajt ali voljo za vso to solato gledat.

Podpišem. Brez tega bi bil forum neuporaben. Se pa zanimivi novinci kmalu pojavijo v kakem citatu prijatelja in potem jih pač dodaš in to je to.

M
Ja, tudi jaz tako uporabljam. super fičer.
Gustl sporočil: 13.625
[#1930391] 20.12.12 11:53 · odgovor na: Rokc5 (#1929463)
Odgovori   +    4
[Rokc5]
Imam še eno ZELO POMEMBNO VPRAŠANJE, ki me žuli zadnjega pol leta in ne najdem odgovora na njega.....
In bi ga res rad razčistil, ker je pomembno:

Kaj pomeni ime Gustl?

Najlepša hvala vsem za pomoč!
z lepimi pozdravi
Rokc
:)

Izpeljanka iz priimka Gostiša. Prijela se me je v gimnaziji, do te mere, da precej ljudi ne ve, kako mi je ime. Torej ni samo na forumu, dejansko me folk tako kliče in pozna.

Enak nick se pri prijateljih iz mladosti drži mojega očeta, tako da očitno ni nenavadna izpeljanka.

Upam, da sem bil koristen :)
najobj sporočil: 31.870
[#1932153] 21.12.12 11:43 · odgovor na: crt (#1928117)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 21.12.2012 11:50
[crt]
zato je bilo narejeno super comfy hitro saltanje nacina branja. od tu dalje pa ne more biti drugega kot stvar uporabnika, kaj bo iz tega naredil.

friendlista ima sicer tudi to "odvracalo", da tudi ce jo uporabljas in je aktivna, se vedno vidis vse zive teme, tudi ce morda ni v njih nobenega "tvojega" avtorja. kar je storasto. razlog je, da bi lepsa izvedba prinesla dodatno obremenitev na serverju. vendar je ta nedodelanost v bistvu koristna ravno zaradi tega, da ti gre malo na zivce in da vendarle se kaj drugega poskusis.

ce pa je kdo tako navelican preostalega foruma, da res izrecno zeli samo se prijatelje in ga omenjeno ne moti, potem ga vsekakor ne gre motiti pri tem.
... čuj, kaj to pomeni, da sem jaz na totem forumu pravzaprav pravi vaški posebnež, ker nikogar ne ignoriram niti nimam nikogar med prijatelji ? ...

P.S.: kako lahko slišiš drugačno mnenje od svojega, če ga nočeš slišati, ker ga ignoriraš ? ...
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2020548] 22.02.13 18:12 · odgovor na: Rokc5 (#1927745)
Odgovori   +    1
Pozdravljeni!

Imam en problem: na MMC RTVSLO Forumu mi še VEDNO (od novembra lansko leto) niso ukinil nadzora nad mojim uporabniškim imenom. Še vedno mi niso pojasnili, kateri od mojih prispevkov je bil kaplja čez rob (a sam sumim za kaj je šlo).

Hkrati na forumu tolerirajo leve izpade in hujskanje k nasilju in revoluciji, desnih mnenj pa ne tolerirajo.

Ali je kdo od vas včlanjen na MMC? Kaj mislite, bi Financarji morali narediti desant na MMC? Če hočejo vojno, pa naj jo imajo!!!! Poln kufr imam te yugo-soci-komi-anarho-wannabe-naprednih-levičarje v, ki drugim ne priznavajo pravice do njihovega mnenja!

Čisto sem besen, sreča, da lahko tu na financah normalno pojasnim moje mnenje :)
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2062969] 26.03.13 19:45 · odgovor na: Rokc5 (#1927745)
Odgovori   +    0
Pozdravljeni, spet potrebujem pomoč, tokrat je ZELO nujno. :=)


Torej, razmišljam, da bi menjal banko.


Trenutno sem komitent ene od ne tako dobro stoječih slovenskih bank. :=)

Kakšno je kaj vaše mnenje o SKB?

Hvaležen bom za vsako mnenje/priporočilo strokovnjakov iz Financ kot tudi forumskih gurujev.

Iskrena hvala vsem!
crt sporočil: 27.122
[#2063256] 27.03.13 07:26 · odgovor na: Rokc5 (#2062969)
Odgovori   +    0
[Rokc5]
Kakšno je kaj vaše mnenje o SKB?
mogoce je nekolko draga, pa ebanking je mickeno storast glede prijave. izven tega ok.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2180559] 26.07.13 21:15 · odgovor na: Rokc5 (#1927745)
Odgovori   +    0
Imam še eno vprašanje:

Ali bi bili pripravljeni načeti eno provokativno temo?

In sicer inženirske plače.

Ne vem koliko ste se tega dotaknili v temi pred enim tednom, ko ste sicer pisali o inženirjih.

Poskusite dobiti malce podatke od slovenskih podjetij. Potem to primerjajte z minimalno plačo/povprečno plačo/plačo učitelja/zdravnika/pravnika.

Povprašajte malce forumaše, pojdite na forum strojnistvo.com in objavite mnenja bralcev.

To je lahko tema, ki bi ob primerni direktni obdelavi na prvo žogo, lahko pomenila pravo BOMBO v slovenskem medijskem prostoru :=)
bc123a sporočil: 48.253
[#2180563] 26.07.13 21:19 · odgovor na: Rokc5 (#2180559)
Odgovori   +    2
[Rokc5]
Imam še eno vprašanje:

Ali bi bili pripravljeni načeti eno provokativno temo?

In sicer inženirske plače.

Ne vem koliko ste se tega dotaknili v temi pred enim tednom, ko ste sicer pisali o inženirjih.

Poskusite dobiti malce podatke od slovenskih podjetij. Potem to primerjajte z minimalno plačo/povprečno plačo/plačo učitelja/zdravnika/pravnika.

Povprašajte malce forumaše, pojdite na forum strojnistvo.com in objavite mnenja bralcev.

To je lahko tema, ki bi ob primerni direktni obdelavi na prvo žogo, lahko pomenila pravo BOMBO v slovenskem medijskem prostoru :=)
Pozno si prisel na to idejo, na forumu je bilo ze veliko povedano o tem, in ljudi to kaj dosti ne zanima. Delodajalci jamrajo, mularija pa hodi studirat na FDV. Pac, taksno ravnovesje se je vzpostavilo.
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2180569] 26.07.13 21:26 · odgovor na: bc123a (#2180563)
Odgovori   +    0
Zanimivo, jaz sem diplomiral na FDVju pa me ta tema vseeno blazno zanima :=))

Ej ne bom obupal, drkal bom uredništvo, dokler se ne zganejo :=)

INŽENIRJI IN RAZVOJNI ODDELKI PO FIRMAH - TO JE TEMA NE PA DEMOKRATIČNI SOCIALIZEM IN KUČAN/ŠOLTES/JANŠA/PAHOR.

Še enkrat (dopolnjujem prošnjo):

Uredništvo,

Imam še eno vprašanje:

Ali bi bili pripravljeni načeti eno provokativno temo?

In sicer inženirske plače.

Ne vem koliko ste se tega dotaknili v temi pred enim tednom, ko ste sicer pisali o inženirjih.

Poskusite dobiti malce podatke od slovenskih podjetij. Potem to primerjajte z minimalno plačo/povprečno plačo/plačo učitelja/zdravnika/pravnika. Lahko primerjate tudi z vidika obdavčitve, socialne kapice!!

Povprašajte malce forumaše, pojdite na forum strojnistvo.com in objavite mnenja bralcev, zaprosite ljudi če napišejo svoja kratka osebna pričevanja in se podpišejo z imenom in priimkom. Tako razočarani uni. dipl. inž. stroj. Janez Novak napiše svojo žalostno zgodbo.

Vse to objavite v tiskani izdaji časopisa.

Objavite statistike o izeljevanju: koliko je tehničnih kadrov, kam so šli. Kakšne so plače naših izseljencev strojnikov v Nemčiji, Avstraliji, v Gradcu v Avstriji.

Vse to lahko objavite.

To je definitivno tema, ki bi ob primerni direktni obdelavi na prvo žogo, lahko pomenila pravo BOMBO v slovenskem medijskem prostoru. :=)

Če lahko Ljubljanski Dnevnik/Mladina delata spin teden za tednom, ga lahko TUDI Finance!
bc123a sporočil: 48.253
[#2180576] 26.07.13 21:32 · odgovor na: Rokc5 (#2180569)
Odgovori   +    1
[Rokc5]
Zanimivo, jaz sem diplomiral na FDVju pa me ta tema vseeno blazno zanima :=))
Tole si oglej:

vimeo.com/25457159
vimeo.com/25957029
Rokc5 sporočil: 2.857
[#2180586] 26.07.13 21:45 · odgovor na: bc123a (#2180576)
Odgovori   +    0
Ful hvala!
Tudi tu je nekaj o tem:
videolectures.net/mp...jic_gtkps/

Strani: 1