Strani: 1

alpha7B5sn sporočil: 1.597
[#3083531] 04.06.26 11:46
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: alpha7B5sn 04.06.2026 11:50
Sem proti podatkovnim centrom. Poglejte dogajanje npr. v svetlih ZDA. In pa na svetovnem trgu pomnilniških elementov. (Ne omejeno le na omenjeno.) Zlasti tisto, ki in kar (še) ni v mainstream medijih. (...) V zgornjem članku je le delček mnogo širše problematike. Je pa iz njega dovolj očitna namera o prenosu bremen (večinoma iz zasebne sfere) na rajo (kar je pravzaprav originalna agenda).
primvla sporočil: 1.424
[#3083532] 04.06.26 11:56 · odgovor na: alpha7B5sn (#3083531)
Odgovori   +    8
clovk mora sparat, da ma masina (in njen ponavadi od socialne drzave zatirani lastnik) za jest. se dobr, da v clanku niso omenjali vode, za katero bosta tidve "plemeni" tud v resnem spopadu.
leben1 sporočil: 853
[#3083533] 04.06.26 12:18
Odgovori   +    11
Ukinejo ali omejijo naj električne avte, pa bo pol problema rešeno. Ali pa porabljajo za UI samo zeleno sončno in vetrno energijo. Lahko pa uvozijo poceni plin iz Rusije. Samo nas bi hebali.
FIN-379669 sporočil: 9.511
[#3083534] 04.06.26 12:23
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: FIN-379669 04.06.2026 12:24
Lastniki AI, če so privatniki, naj si zgradijo svoje vire energije, npr. FV in vetrnice, pa kupijo zraven baterije... da poganjajo svoje IT sisteme. Potem pa naj svojo IT storitev prodajajo na svetovnem trgu.
FIN-544124 sporočil: 6.557
[#3083535] 04.06.26 13:11
Odgovori   +    5
Evropska komisija opozarja, da se moramo pripraviti na eksplozivno rast povpraševanja po elektriki zaradi podatkovnih centrov za umetno inteligenco...
Ajajaj, že spet ta Evropska komisija.

Leta nazaj, ko so vehementno hoteli izriniti vse avtomobile na bencin in dizel in na silo uvesti električne, so jim strokovnjaki razlagali, da imamo premalo električne energije in preslaba omrežja za vso to navlako.

Potem še digitalna navlaka in UI.

Čeprav so na začetku vsega tega spet neki kvazi strokovnjaki razlagali, da digitalno porabi manj elektrike, pa očitno temu ni tako.

Le kdaj bo te kreature v Bruslju srečala pamet ?
alekolar sporočil: 1
[#3083539] 04.06.26 14:50 · odgovor na: leben1 (#3083533)
Odgovori   +    6
Tega pa ravno NE razumem. Avto ki je najbolj prilagodljiv(glede porabe elektrike) bi ukinil ker ga lahko polniš kadar je na razpolaga elektrike, kje je tukaj logika. Podatkovne centre bi pa puistil svobodno naj kuriji kolikor morejo. To je res zgrešeno z logiko. Avtomobil bi mogli uporablajti za dodatno rabo ko je višek energije jo shraniš v avtomobil in ko jo manjka jo lahko počrpaš iz avtomobila naprimer 30%. Tako bi imel razbremenjeno omrežje in hrnail energijo ko je višek (ko sije sonce)
alpha7B5sn sporočil: 1.597
[#3083543] 04.06.26 15:40 · odgovor na: primvla (#3083532)
Odgovori   +    2
[primvla]
clovk mora sparat, da ma masina (in njen ponavadi od socialne drzave zatirani lastnik) za jest. se dobr, da v clanku niso omenjali vode, za katero bosta tidve "plemeni" tud v resnem spopadu.
Hungary’s battery boom is causing a water crisis (Ben Aris, BNE IntelliNews, 2. junij 2026)
www.intellinews.com/...sis-446127
najobj sporočil: 33.315
[#3083552] 04.06.26 20:29
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: najobj 04.06.2026 20:40
... Evropska komisija: Perite ponoči, da bo dovolj elektrike za UI ...

... evo, zdaj sem se spomnil, da so pred kratkim v Švici - ne vem, če povsod ali samo v enem kantonu - imeli referendum, s katerim so zaradi motenja nočnega miru v večstanovanjskih stavbah ponoči prepovedali splakovanje WC školjk, bruseljska fonderlajdra - cesarica si perila seveda ne pere sama, zato centrifuge še ni slišala - pa bo ljudem v EU z dekretom ukazala, da morajo zaradi šparanja elektrike svoje perilo prati ponoči ... no, in ker vsake toliko - vsi sosedi bodo bolj težko prali istočasno - zagnana centrifuga blagodejno vpliva na nočni počitek, bodo njeni podložniki zjutraj lahko spočiti odšli na delo, seveda če bodo delo sploh še imeli, ker bo itak UI delala namesto njih ... eh, jebiga ...

P.S.: z bizarnim referendumom o nočni prepovedi splakovanja WC školjk so prfuknjeni tudi Švicarji, ampak oni so si smrad zaradi tišine izbrali sami, prebivalci EU pa si smrada bruseljske fonderlajdre že dolgo ne izbiramo sami ...

Strani: 1


vm-kiva