2 uri
Pregled ameriških trgov: Delnice podjetja SpaceX prvič po IPO v rdečem, CME Group pa ostaja brez izvršnega direktorja
2 uri
Fed je poslabšal letošnjo napoved za inflacijo in rast BDP. Pol odločevalcev bi podprlo obrestno zvišanje v 2026
4 ure
Najbolj brani članki danes
6 ur
Kako Američani merijo inflacijo
6 ur
Maja je prodaja na drobno zrasla nad pričakovanji. Trošenje manj premožnih omogoča zadolževanje
6 ur
10 vprašanj in odgovorov: kaj morate vedeti o nepremičninskem IPO na ljubljanski borzi 1
7 ur
Tako ELES skrbi za varovanje biotske raznovrstnosti.
8 ur
Sandoz v Sloveniji odprl nov center za podobna biološka zdravila
9 ur
Komisar za obrambo: V EU proizvajamo čisto napačno orožje 1
9 ur
Po Pekingu bi Zagreb lahko dobil še povezavo s Hongkongom
9 ur
Trump: ZDA v Iran ne bodo vložile »niti 10 centov«; ameriške borze gor
10 ur
Na Hrvaškem malomarnost rejcev prašičev sprožila nov val afriške prašičje kuge
10 ur
Kibernetski napad: ali veste, kaj vam je napadalec v resnici ukradel? (Oglas)
10 ur
Velik posel s trgovinami: kdo je kupil 13 Tuševih centrov in trgovin? 1
10 ur
Vodarska družba na ledu, ministrica Rifljeva in koncesionarji molčijo
11 ur
Pozor, čez vikend ne bodo delali eDavki
11 ur
Kako oceniti poslovne posledice kibernetskih tveganj (Oglas)
12 ur
Do 24. julija v 31 občinah popisujejo škodo po neurju s točo
12 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
13 ur
IZS študentom ljubljanske fakultete za gradbeništvo in geodezijo podelil najvišja priznanja

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kitajski zunanji minister v Sloveniji

Strani: 1

FIN-544124 sporočil: 6.590
[#3068469] 13.09.25 20:59
Odgovori   +    3
Kitajski zunanji ministerr je zelo visoka osebnost.

Glede na to iz kakšne države prihaja je bolj pomemben, kot kakšni voditelji evropskih držav.

Prišel je ponudit roko !!!
Pri tem je spomnila na opozorilo iz Bruslja, naj bo Pelješki most zadnja kitajska naložba na Hrvaškem, kar kaže na previdnost EU do kitajskega kapitala v regiji.
Bruselj dela ogromnop škodo EU !!!

Na povezavi je zanimiv govor, kaj je EU poslanec Jordan Bardella povedal Lajni v Evropskem paramanetu.

Podnapisi so v angleščini.


damijan.org/2025/09/...der-leyen/

Mimogrede je povdaril, kako je EU VAZAL Amerike.

Stotine milijard za energijo in sedaj še stotine milijard za orožje.

Kitajski zunanji minister preveč dobro ve na koga se na začetku lahko obrne.

Sploh se ne zavedamo, da nam Kitajska želi dobro.

EU bedaki se pa zapiramo pred BRICS !!!

Eu ima raje Zelenskega in mu meče milijarde, ki letijo v blato.

Upajmo, da ob novem glasovanju VDL spoka in se EU postavi na novo pot, ki jo je že nekoč hodila.
0531Zavar sporočil: 2.832
[#3068473] 13.09.25 21:14
Odgovori   +    4
S Kitajci je treba previdno, Dokler prodajajo TEMU in podobno plastiko, so dobrodošli.
Ko nadgradijo in prodajajo avtomobile on hitech je treba biti dvakrat previdden.
Ko začnejo pa izvažat svojo demokracijo, pa je treba orenk stopit na bremzo :)
leben1 sporočil: 862
[#3068519] 15.09.25 08:36 · odgovor na: 0531Zavar (#3068473)
Odgovori   +    1
Tudi njihova demokracija v primerjavi z našo EU, je očitno uspešnejša. Je kapitalska a hkrati usmerjena v napredek srednjega razreda in izboljšanje socialnih razmer, usmerjana z vrha, kar bi rada tudi VDLjeva, pa ji ne gre. Ona bi izboljšala samo vojaško industrijski kompleks in preko zelenih agend nabirala denar, vrnila ljudem pa tu in tam kako drobtinico, ravno toliko, da misli da bodo potem tiho. Res obstajajo različne vrste demokracij, pri vseh pa je pomembno kdo jih z vrha usmerja in za koga.
FIN-544124 sporočil: 6.590
[#3068522] 15.09.25 09:23 · odgovor na: leben1 (#3068519)
Odgovori   +    1
[leben1]
Tudi njihova demokracija v primerjavi z našo EU, je očitno uspešnejša. Je kapitalska a hkrati usmerjena v napredek srednjega razreda in izboljšanje socialnih razmer, usmerjana z vrha, kar bi rada tudi VDLjeva, pa ji ne gre. Ona bi izboljšala samo vojaško industrijski kompleks in preko zelenih agend nabirala denar, vrnila ljudem pa tu in tam kako drobtinico, ravno toliko, da misli da bodo potem tiho. Res obstajajo različne vrste demokracij, pri vseh pa je pomembno kdo jih z vrha usmerja in za koga.
Pri VDL in tudi marsikaterem šefu vlade je problem, ker več ne vidijo realnosti.

Zelo velik problem so regulative, ki jih je toliko, da se nam cel svet smeji.

In smo ujetniki lastnih regulativ, ki uničujejo gospodarstvo.

Da o histeriji razogljičenja niti ne pišem.

En velik problem je pa tudi Ukrajina.

Namesto, da bi EU kaj naredila za mir, še podpisujejo in spodbujajo Zelenskega, da nadaljuje vojno.

Zavračanje Rusije, Kitajske in nasploh BRICS pa je itak življenjska napaka.

Kot je huda napaka biti vazal kavbojem.

Strani: 1


vm-kiva