Izbrani forum: Glavni forum
Izbrana tema: članek Dobra novica: obeta se davčna razbremenitev s.p.
Strani: 1
sporočil: 28.844
V primeru samostojnih podjetnikov se je na ministrstvu naredila analizasama se je, niso tega poceli konkretni ljudje.
Nismo vlada, ki bi bila nezmotljivazelo blaga formulacija :P
kaj bo z normiranimi doo?
sporočil: 2.317
Glavni predvolilni bombončki pa letijo že od začetka te vlade in to
so neprestana višanja plač v javnem sektorju.
In seveda škodljivim nevladnikom ter samoproglašenim kulturnikom.
In seveda škodljivim nevladnikom ter samoproglašenim kulturnikom.
sporočil: 1.953
Roko na srce, kaj dosti izbire niso imeli. Predvsem v luči tega, da
so si sami sebi povišali plače za 20 do 30%.
Še bolj kot to pa me boli dejstvo, da na povišice niso vezali učinkovitosti, racionalizacije števila zaposlenih, nagrajevanja po uspešnosti, ... in podobnega, kar je bit v privatnem sektorju.
Sindikati pa nosijo del odgovornosti za luknjo, ki nastaja.
Še bolj kot to pa me boli dejstvo, da na povišice niso vezali učinkovitosti, racionalizacije števila zaposlenih, nagrajevanja po uspešnosti, ... in podobnega, kar je bit v privatnem sektorju.
Sindikati pa nosijo del odgovornosti za luknjo, ki nastaja.
sporočil: 4.551
[XDONA1]Povišico, da bi vezali na uspešnost.
Roko na srce, kaj dosti izbire niso imeli. Predvsem v luči tega, da so si sami sebi povišali plače za 20 do 30%.
Še bolj kot to pa me boli dejstvo, da na povišice niso vezali učinkovitosti, racionalizacije števila zaposlenih, nagrajevanja po uspešnosti, ... in podobnega, kar je bit v privatnem sektorju.
Sindikati pa nosijo del odgovornosti za luknjo, ki nastaja.
Ne me smejat.
Ali to sploh kje obstaja ;).
Tale bomboncek je mogoče bolj v smeri, da sebi ne režejo prihodkov, ko bojo izven trenutnih služb.
Normiranstvo je v trenutnem obsegu po moje čisto normalno za slo razmere.
Veljati bi moralo vsaj še za doo je.
sporočil: 11.230
[XDONA1]Predvsem je to korak v smeri, kako samemu sebi olajšat poslovanje, ko več ne boš minister... Ali poslanec.
Prvi predvolilni bombonček....
sporočil: 1.953
[odvisnik]Da, obstaja, v privat sektorju je to nekaj normalnega, moralo bi tudi v javnem. V bistvu meni to ni smešno, verjetno pa tudi tebi ne, ker to plačujemo vsi v privatnem sektorju.
> [XDONA1]
> Roko na srce, kaj dosti izbire niso imeli. Predvsem v luči tega, da so si sami sebi povišali plače za 20 do 30%.
> Še bolj kot to pa me boli dejstvo, da na povišice niso vezali učinkovitosti, racionalizacije števila zaposlenih, nagrajevanja po uspešnosti, ... in podobnega, kar je bit v privatnem sektorju.
> Sindikati pa nosijo del odgovornosti za luknjo, ki nastaja.
Povišico, da bi vezali na uspešnost.
Ne me smejat.
Ali to sploh kje obstaja ;).
Tale bomboncek je mogoče bolj v smeri, da sebi ne režejo prihodkov, ko bojo izven trenutnih služb.
Normiranstvo je v trenutnem obsegu po moje čisto normalno za slo razmere.
Veljati bi moralo vsaj še za doo je.
Normiranstvo je bilo ok tako, kot je bilo, veljati bi moralo res samo za majhne sp-je, ne pa kot poligon za izkoriščanje nižje obdavčitve raznih "svetovalcev" in obvodov. In še posebej NE za tiste, vezane na enega delodajalca.
sporočil: 1.953
[Endimion]Ko ne bo več minister ali poslanec se pa ne bi smel sekirat. Razen če nas bo presenetilo in pride na oblast Levica :)
> [XDONA1]
> Prvi predvolilni bombonček....
Predvsem je to korak v smeri, kako samemu sebi olajšat poslovanje, ko več ne boš minister... Ali poslanec.
sporočil: 4.551
[XDONA1]
> [odvisnik]
> > [XDONA1]
> > Roko na srce, kaj dosti izbire niso imeli. Predvsem v luči tega, da so si sami sebi povišali plače za 20 do 30%.
> > Še bolj kot to pa me boli dejstvo, da na povišice niso vezali učinkovitosti, racionalizacije števila zaposlenih, nagrajevanja po uspešnosti, ... in podobnega, kar je bit v privatnem sektorju.
> > Sindikati pa nosijo del odgovornosti za luknjo, ki nastaja.
>
> Povišico, da bi vezali na uspešnost.
> Ne me smejat.
> Ali to sploh kje obstaja ;).
>
> Tale bomboncek je mogoče bolj v smeri, da sebi ne režejo prihodkov, ko bojo izven trenutnih služb.
>
> Normiranstvo je v trenutnem obsegu po moje čisto normalno za slo razmere.
> Veljati bi moralo vsaj še za doo je.
Da, obstaja, v privat sektorju je to nekaj normalnega, moralo bi tudi v javnem. V bistvu meni to ni smešno, verjetno pa tudi tebi ne, ker to plačujemo vsi v privatnem sektorju.
Normiranstvo je bilo ok tako, kot je bilo, veljati bi moralo res samo za majhne sp-je, ne pa kot poligon za izkoriščanje nižje obdavčitve raznih "svetovalcev" in obvodov. In še posebej NE za tiste, vezane na enega delodajalca.
Pod obstaja sem mislil na ostali svet, da je plača vezana na storilnost v js.
sporočil: 1.953
Ja, je, tudi po svetu. Recimo primer Švedske, Nove Zelandije, UK,
pa še kje.
Recimo, ponekod ima vodja raziskovalne skupine možnost, da prinese bele kuverte in jih razdeli med posameznike, kot neke vrste nagrado. Ko/če pride nekdo tukaj k nam, se lahko čudi, da kaj takega ni mogoče.
Recimo, ponekod ima vodja raziskovalne skupine možnost, da prinese bele kuverte in jih razdeli med posameznike, kot neke vrste nagrado. Ko/če pride nekdo tukaj k nam, se lahko čudi, da kaj takega ni mogoče.
sporočil: 19
Za take neumnosti je potrebno uvesti osebno odgovornost in
participacijo pri "narobnih odločitvah". Naj povrnejo
transakcijske&ostale stroške vsem, ki so ljudem nastali zaradi
takih neumnosti in neodločnosti. Te vsakodnevne spremembe vodijo v
kaos in nezmožnost kakršnegakoli planiranja - domači in predvsem
tuji investitorji jim pošiljajo jasne signale! Slovenija postaja
uninvestable.
sporočil: 6.579
Na podeželju, vaseh , po navadi vedo, da je prišlo volilno leto
lokalnih volitev.
Takrat župani delajo vse mogoče in nemogoče.
Investicije se zaključujejo in trakovi odprtja se režejo, kot po tekočem traku.
Nekoč je en rekel, da škoda, ker vsako leto ni lokalnih volitev, ker vsaj takrat se na vasi kaj naredi.
Društva, ki so že na spisku župana dobijo še več donacij in še kakšno društvo zraven.
V glavnem si župani kupujejo glasove s proračunskim denarjem.
Nekaj podobnega se dogaja tudi na državni ravni.
Vsaka oblast ve na koga se je potrebno obrniti in komu nekaj dati.
Dobro vedo, kje ljudi čevelj žuli in s čim se kupujejo glasovi.
Z malo sreče lahko Golob še enkrat vlada.
Mimogrede, ima ogromno ljudi spomin zlate ribice.
Deliti tuj denar je najlepše.
Takrat župani delajo vse mogoče in nemogoče.
Investicije se zaključujejo in trakovi odprtja se režejo, kot po tekočem traku.
Nekoč je en rekel, da škoda, ker vsako leto ni lokalnih volitev, ker vsaj takrat se na vasi kaj naredi.
Društva, ki so že na spisku župana dobijo še več donacij in še kakšno društvo zraven.
V glavnem si župani kupujejo glasove s proračunskim denarjem.
Nekaj podobnega se dogaja tudi na državni ravni.
Vsaka oblast ve na koga se je potrebno obrniti in komu nekaj dati.
Dobro vedo, kje ljudi čevelj žuli in s čim se kupujejo glasovi.
Z malo sreče lahko Golob še enkrat vlada.
Mimogrede, ima ogromno ljudi spomin zlate ribice.
Deliti tuj denar je najlepše.
sporočil: 118
Omejiš in potem vidiš, da si zajebal in greš korak nazaj - pri
čemer bodo še vedno sp na slabšem kot prej.
Žal bo večina vzela to kot bonbonček ja, v resnici pa je totalni zajeb in norčevanje iz folka. Sam da jebejo sistem in družbo.
Žal bo večina vzela to kot bonbonček ja, v resnici pa je totalni zajeb in norčevanje iz folka. Sam da jebejo sistem in družbo.
Strani: 1
