Strani: 1

0126Bacis sporočil: 3.010
[#2840038] 23.04.20 06:31
Odgovori   +    15
Globalno pa je zadeva precej hujša:

Novi koronavirus je morda pod nadzorom, toda prihaja še precej hujša nadloga, tsunami globalne recesije, primerljiv z Veliko depresijo (1929)!

www.portalplus.si/37...-lockdown/
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2840046] 23.04.20 07:45
Odgovori   +    38
Zadnja sprememba: anon-317028 23.04.2020 07:55
Marsikdo je prijetno, pravzaprav več kot prijetno presenečen, da smo v tem kratkem času uspeli ustvariti v Sloveniji skupnost in se skupaj upiramo korona virusu ter ne dovolimo, da nas povozi, kaže tudi, da so v pravem času pravi ljudje na pravem mestu.

Priplavale so tudi sile teme, brez njih ne gre. Poglejmo jih v belih oblekah na naslovnici Dnevnika z dne 22.04.2020 www.dnevnik.si/10429...oronavojno Zgrozi nas pogled na sliko. Zdravstveno osebje zaposleno v javni (ne zasebni) bolnišnici, seveda, glavni so kuštrini, pred ptujsko bolnišnico protestira in noče sprejeti v zdravljenje obolelih starostnikov.

Sprašujemo se, če so na sliki res zdravniki, ki so prisegli, da bodo reševali življenja in po vseh svojih močeh pomagali obolelim ter ne bodo sodelovali v genocidu, ki ga korona virus izvaja nad našimi dedki in babicami v domovih upokojencev? So ostali brez srca in zdrave pameti? So res prisegli na Apolona Zdravnika in Asklepija in Higiejo in Panakejo in na vse bogove in boginje?
FIN-366556 sporočil: 177
[#2840054] 23.04.20 08:26
Odgovori   +    4
"Ukrepi niso tako izdatni kot v Nemčiji. A nisem si mislil, da mi bo država kot direktorju sploh kdaj priskočila na pomoč."
Tole je poanta.
Tisti, ki so že zdaj pred nami, bodo dobili še večji pospešek pred ostalimi.
Tisti, ki so daleč zadaj, ne bodo dobili nič. In bodo še bolj zadaj, v kolikor je to sploh mogoče.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2840073] 23.04.20 08:56 · odgovor na: FIN-366556 (#2840054)
Odgovori   +    19
[FIN-366556]
"Ukrepi niso tako izdatni kot v Nemčiji. A nisem si mislil, da mi bo država kot direktorju sploh kdaj priskočila na pomoč."
Tole je poanta.
Meni, mojem podjetju, država neposredno ni pomagala, njene pomoči niti ne potrebujemo, račune (tudi nezapadle) in davke imamo plačane. Pomagala bo podjetjem, ki bi jih korona virus lahko ubil, ta podjetja bodo sodelovala z mojim podjetjem, zaposlovala bodo, tudi odpuščala, torej delovala bodo in se krog med dobavitelji in kupci npr. naročniki časopisov, ne bo pretrgal. Nekaterim država pomaga posredno, večini neposredno. Pomembna je pomoč v pravem trenutku, tudi znotraj podjetja. Spomnim se krize leta 2008-2009. Včasih zadostuje, če podjetje za 2-3 mesece za 10%-20% zniža plače, si finančno opomore in posledično ohrani zaposlitve.
rx170 sporočil: 6.393
[#2840081] 23.04.20 09:23 · odgovor na: (#2840045)
Odgovori   +    3
[alek14]
>Julija bo – če seveda nič ne bo šlo narobe – naš svet malo bolj podoben prejšnjemu.

Hm. Če bodo do takrat vsi ukrepi sproščeni in v EU ne bodo vsi primeri zatrti - bo nov val. To je neizogibno. Če ogenj ni do konca pogašen in se gašenje prekine, se bo ogenj nazaj razplamtel.

Kako bi bili zatrti vsi primeri? Kdaj sploh prideš na ničlo? Kako veš, da morda ni ostalo 10 neodkritih asimptomatskih?
axocor sporočil: 79
[#2840089] 23.04.20 09:37 · odgovor na: anon-317028 (#2840046)
Odgovori   +    7
[FIN-311684]
Marsikdo je prijetno, pravzaprav več kot prijetno presenečen, da smo v tem kratkem času uspeli ustvariti v Sloveniji skupnost in se skupaj upiramo korona virusu ter ne dovolimo, da nas povozi, kaže tudi, da so v pravem času pravi ljudje na pravem mestu.

Priplavale so tudi sile teme, brez njih ne gre. Poglejmo jih v belih oblekah na naslovnici Dnevnika z dne 22.04.2020 www.dnevnik.si/10429...oronavojno Zgrozi nas pogled na sliko. Zdravstveno osebje zaposleno v javni (ne zasebni) bolnišnici, seveda, glavni so kuštrini, pred ptujsko bolnišnico protestira in noče sprejeti v zdravljenje obolelih starostnikov.

Sprašujemo se, če so na sliki res zdravniki...
Pravi ljudje na pravem mestu: Janez Janša 333, kar od Boga postavljen za to situacijo? Kot pravi tale odštekani kratki video: youtu.be/_3_jKEPIq-Y
P: volil NSi na zadnjih volitvah, zaradi ekonomskega programa.

Glede SB Ptuj (pred tem se je omenjalo SB Brežice): gre za to, kar je v ozadju in zaposleni to dobro vedo. Obe bolnišnici sta dejansko za zapreti, če hočemo kaj sprememb v zdravstvu in Korona je priložnost, da se to stori po ovinku vsaj z eno od obeh. Zato revolt.
alain sporočil: 5.172
[#2840147] 23.04.20 11:32 · odgovor na: (#2840045)
Odgovori   +    7
Ali bo nov val, ali se bomo postopno prekužili ali pa bo virus zamrl kot sars 1 ti enostavno ne veš, zato bi bilo dobro, da bi enkrat nehal opletati s svojimi mnenji kot da so sveta resnica in dejstvo. Če vsi vrhunski infektologi pravijo, da ne vejo, kako se bo virus razvijal naprej, potem ti pač veš še bistveno manj.
mar123 sporočil: 1.403
[#2840188] 23.04.20 12:27
Odgovori   +    1
Tale koronaveselica naj kar traja, vsi dobimo dodatke, nas ima država res rada :)
lojze1 sporočil: 755
[#2840336] 23.04.20 18:22
Odgovori   +    0
čas vnosa: 23.04.20 15:08
Kljub čemu?
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2840357] 23.04.20 19:20 · odgovor na: alain (#2840147)
Odgovori   +    4
[alain]
Ali bo nov val, ali se bomo postopno prekužili ali pa bo virus zamrl kot sars 1 ti enostavno ne veš, zato bi bilo dobro, da bi enkrat nehal opletati s svojimi mnenji kot da so sveta resnica in dejstvo. Če vsi vrhunski infektologi pravijo, da ne vejo, kako se bo virus razvijal naprej, potem ti pač veš še bistveno manj.
Se POPOLNOMA strinjasm s teboj!!! :)

Drugače pa, če z zdravo kmečko pametjo malce na široko pogledaš in kritično preseješ informacije, take in drugačne; se pravi tiste, ki nekaj veljajo in tiste, ki so samo plod nake propagande, take ali drugačne, tudi z učinkovitimi cepivi ... je situacija taka: tudi Kitajci, ki delajo s polno paro in celo na različnih cepivih, se sedaj bojijo in bojujejo proti drugemu valu, da se ne bi preveč razplamtel.... pričakujejo, povsem realno tudi tretji jesenski val, ko bodo verjetno raznere za širjenje virusa ponovno nekako bolj idealne, kar se vremenskih in podnebnih pogojev tiče.... O sevih tukaj še ni niti govora, tako kakor npr. pri gripi .... Sars, ki ni bistveno drugačen od tegale cov-2; še na wikwpediji, ki sicer ni neka natančnost, so popravili podatke, so pač uspšeli zajeziti lokalno, ... in to je bil uspeh, ki je tokrat propadel in virus se je razširil po svetu, kar bo neprimerno težje zatreti oz. bodo sankcije pač na svetovni ravni oz. v domeni posameznih držav.... Tako, na kratko: v stare čase se ne bomo vrnili tako hitro in tako enostavno .... Na to je potrebno računati in malce se bo potreebno tudi prilagoditi.... Upam samo, da ne bodo kakšni neumnih ukrepov sprejeli, kot je npr. notranjeobčinsko ipd! :)
alain sporočil: 5.172
[#2840400] 23.04.20 22:22 · odgovor na: (#2840285)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: alain 23.04.2020 22:26
Ni ga nobenega infektologa na svetu, ki bi trdil da bo novi val, to trdiš samo ti...pa itak se obnašaš kot da si glavna avtoriteta na področju infektologije in epidemiologije, kar je smešno...pojma nimaš, tako kot nihče nima pojma ali bo drugi val...nehaj se delati najpametnejšega tukaj na forumu. Ukrepi pa se bodo sprostili, ker drugače v določeni točki še hrane ne boš več imel za jesti. Več kot očitno delaš v javni upravi in taki bi seveda lahko bili z zagotovljeno plačo še dve leti doma in gledali v stene.
alain sporočil: 5.172
[#2840408] 23.04.20 22:38 · odgovor na: (#2840406)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: alain 23.04.2020 22:42
V članku nikjer ne vidim, da bi kdo trdil, da bo drugi val. Še vedno to trdiš samo ti kot glavna korona avtoriteta foruma Financ. In zakaj tega nihče ne ve, zato ker je virus nov in nihče ne ve, kako se bo obnašal čez pol leta. In še enkrat verjamem, da delaš v javni upravi z zagotovljeno plačo, zato potem lahko pametuješ po forumu, kako ni pametno sproščati ukrepe. Me res zanima, kako bi govoril, ko ne bo več hrane na policah trgovin.
alain sporočil: 5.172
[#2840414] 23.04.20 22:53 · odgovor na: (#2840411)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: alain 23.04.2020 22:56
Že večkrat so vsi vodilni infektologi povsod po svetu povedali, da ne vedo, kako se bo virus obnašal v prihodnosti, ker je nov. Eni korona virusi se obnašajo tako, drugi drugače. Kot drugo kako bo potekala prekuženost prebivalstva spet ne ve nihče. Skratka sama ugibanja in tudi ti samo ugibaš o prihodnjem razvoju virusa. Se ti pa vidi, da tudi če si vodilni na svetu za svoje področje, ti je to močno udarilo v glavo in zdaj misliš, da si pojedel pa vso pamet tega sveta in obvladaš čisto vse. Poznamo veliko takih, ki obvladajo vsa področja življenja in mislijo, da so najpametnejši.
alain sporočil: 5.172
[#2840418] 23.04.20 23:12 · odgovor na: (#2840416)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: alain 23.04.2020 23:16
Ne nič nam ne pove, ker nihče ne ve, kako se bo virus obnašal v prihodnosti in kako bo potekala prekuženost, ko bodo ukrepi delno sporoščeni...Lahko pa tudi zaključiva debato s tem, da ti misliš, da bo stanje zelo slabo, jaz pa mislim, da bo stanje dobro. Ob tem, da jaz ugibam, ti pa jasno itak veš.
Inzeko sporočil: 204
[#2840433] 24.04.20 04:15 · odgovor na: alain (#2840418)
Odgovori   +    0
[alain]
... jaz pa mislim, da bo stanje dobro. Ob tem, da jaz ugibam, ...
Na osnovi katerih dejstev?
alain sporočil: 5.172
[#2840453] 24.04.20 08:33 · odgovor na: Inzeko (#2840433)
Odgovori   +    3
Na osnovi dejstev, da zame ta virus pač ni tak bav bav kot ga nekateri hočejo prikazati. Ljudje že zdaj hodijo v službe vsak dan, otroci se nemoteno igrajo, torej se virus ne širi ravno tako blazno kot bi spet nekateri radi prikazali. 80% ljudi že zdaj preboli virus ali tako da sploh ne vedo, da so ga imeli ali v blagi obiki. Prihaja poletje, ki dostikrat upočasni širjenje virusa. Sars 1 je sam poniknil brez cepiva. Na svetu se ogromno energije vlaga v iskanje zdravila in cepiva. Tako da vse to skupaj je zame zadosten znak, da ne bo nič hudega ob sproščanju ukrepov. Pri čemer sem poudaril, da pač ugibam, tako kot ugibajo tudi vsi infektologi. Nisem jaz VIP kot alek, ki pa pač vse ve.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2840855] 25.04.20 09:48 · odgovor na: alain (#2840400)
Odgovori   +    9
[alain]
Ni ga nobenega infektologa na svetu, ki bi trdil da bo novi val
To je tako kot z večino stvari, ki jih tukaj trdiš. Recimo trdiš, da nek podatek X skrivajo. Pa bi ta podatek, če bi te res zanimal, našel dobesedno v treh minutah in to v uradnem viru (vsaj meni je vzelo približno toliko časa). In sem ti dal link, ampak ti si še naprej ponavljal in ponavljal svoje.

Tako tudi tukaj. Cel kup postov si napisal s ponavljanjem in parafraziranjem trditve, češ da "ga ni infektologa na svetu, ki bi trdil da bo novi val". Pa bi v treh minutah našel desetine linkov na uradne izjave pristojnih strokovnjakov, ki to čisto uradno trdijo oziroma ocenjujejo za zelo verjetno. Ti jih dam pet, pa ne kar tam od enih, ampak od nacionalno pristojnih ekspertov za področje epidemije COVID-19; teh pet navajam, z linki na vire, zate in za narodovo informiranost; če greva pa stavit za 500 evrov, ti jih bom pa našel dobesedno še 500:

Dr. Ian Young MD, Clinical Professor of Medicine, University of Belfast; Advisor to the Ministry of Health: "A second wave of Covid-19 is almost inevitable."
www.belfastlive.co.u...s-18024365

Dr. Robert Redfield MD, Director of the Centers for Disease Control:
"The second wave could be even more dangerous. There is a possibility that the assault of the virus on our nation next winter will actually be even more difficult than the one we just went through."
www.health.com/condi...oronavirus

Korean Center for Disease Control and Prevention: "A second wave of coronavirus infections appears inevitable and South Korea will do everything necessary to prepare for it."
www.koreaherald.com/...0421000817

Dr. Thomas House, Professor of Statistics, Univesity of Manchester; Team Leader of the Task Group on COVID-19 Epidemic Modelling: "What we will see when the second wave comes is going early into lockdown doesn't protect you"
www.wired.co.uk/arti...e-lockdown

Dr. Jasmina Panovska-Griffiths, Senior Research Fellow in Mathematical Modelling, University College London:
[Q] "So is a second wave of infection inevitable?"
[A] "We can learn from history (...) The four major flu pandemics of the past century – the Spanish flu, Asian flu, Hong Kong flu and swine flu – all came in several waves, too."
www.wired.co.uk/arti...e-lockdown
Inzeko sporočil: 204
[#2840863] 25.04.20 10:32 · odgovor na: anon-15342 (#2840855)
Odgovori   +    6
[TadejK]
In sem ti dal link, ampak ti si še naprej ponavljal in ponavljal svoje.
Tadej, ne daj se trolom!
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2840867] 25.04.20 10:42 · odgovor na: Inzeko (#2840863)
Odgovori   +    0
[Inzeko]
Tadej, ne daj se trolom!
Nekateri ljudje nekatere stvari zelo zelo težko sprejmejo ali razumejo... In vsak človek ima svoje točke, ali zadeve, ki mu ne gredo najbolje.

Ali je zato trol!?

Verjetno res izpade tako.... :) Včasih smo rekli, da je kot pokvarjena gramofonska plošča! :)) Ponavlja eno in isto, preskakuje nazaj in ne more naprej.... :))
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2840896] 25.04.20 12:19 · odgovor na: anon-333107 (#2840867)
Odgovori   +    7
> [Inzeko]
> Tadej, ne daj se trolom!

[FrRoSt]
Nekateri ljudje nekatere stvari zelo zelo težko sprejmejo ali razumejo... In vsak človek ima svoje točke, ali zadeve, ki mu ne gredo najbolje.
Ali je zato trol!?
Verjetno res izpade tako.... :) Včasih smo rekli, da je kot pokvarjena gramofonska plošča! :)) Ponavlja eno in isto, preskakuje nazaj in ne more naprej.... :))
Jaz ga nisem okarakteriziral z nobeno slabšalno oznako. Je pa vseeno tako, da po mojem:
- si vsi želimo, da bi se ta epidemija izkazala za zelo blago in zelo kratkoživo,
od te točke naprej pa se delimo v dve skupini:
- eni pravimo, da večina resnih znanstvenih študij in medicinskih podatkov na žalost kaže, da ta epidemija ni ne zelo blaga ne zelo kratkoživa;
- drugi pa pravijo, da ta epidemija je zelo blaga in zelo kratkoživa.

Ampak tudi, če ti slednji to ponavljajo zelo zelo na glas, pa če so zelo zelo posmehljivi do taprvih, tega virus čisto nič ne ve in ne vidi in ne sliši, zato to tudi čisto nič ne bo vplivalo na to, koliko blaga ali neblaga in kratkoživa ali dolgoživa bo njegova epidemija. In nadalje, ne glede na to, kako glasno to ponavljajo na tem forumu, se bojim da se tudi delnice v njihovih portfeljih ne bodo zaradi tega njihovega udejstvovanja nič bolj podražile ...
alain sporočil: 5.172
[#2841000] 25.04.20 20:40 · odgovor na: anon-15342 (#2840896)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: alain 25.04.2020 20:47
Zelo dobro ves, da na netu obstaja tudi cel kup mnenj zdravnikov, ki pravijo, da korona ni nic drugacna kot druge normalne virusne infekcije a ne? Sem preprican, da si prebral tudi kontra mnenja. In kot drugo kaksen bo drugi val, ce sploh bo, bomo ocenjevali, ko bo. Aja pa se to, ce mislis, da jaz pri svojih letih, kaj pisem po enem forumu Financ, ker bi s tem mislil, da bodo moje delnice kaj drazje, pa je to zelo zelo zelo zaljivo do mojega intelekta. Meni na konec pameti ne pride, da bi napisal, da je tvoje mnenje o koroni tako kot je, zato ker imas odprte shorte na delnice. Ravno jaz sem nestetokrat opozarjal na temah slovenskih delnic, da ce eni mislijo, da bojo z zapisi na forumu dvignili cene, so smesni.
hostamox sporočil: 8.460
[#2841007] 25.04.20 21:28 · odgovor na: alain (#2841000)
Odgovori   +    5
[alain]

Mogoče te Tadej spremlja in ve, da nisi ravno tup in ti servira argumente proti.

Jaz bi že zdavnaj nehal:).
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2841024] 25.04.20 22:47 · odgovor na: alain (#2841000)
Odgovori   +    6
[alain]
Zelo dobro ves, da na netu obstaja tudi cel kup mnenj zdravnikov, ki pravijo, da korona ni nic drugacna kot druge normalne virusne infekcije a ne?
Ti si postavil izrecno tezo "Ni ga nobenega infektologa na svetu, ki bi trdil da bo novi val".

Jaz sem ti zgolj dal link na pet zelo pristojnih infektologov, vključno z glavnimi odločevalci VB, ZDA in Južne Koreje, ki trdijo, da bo novi val. Pri tem bi debato nehal. Če pa te ta tematika iskreno zanima in želiš nadaljnje gledanje in branje, pa:

WHO: Do Not Question Whether There Will Be a Second Wave of Virus Infections
www.bloomberg.com/ne...wave-video

Bloomberg QuickTake: Why a Second Wave of Covid-19 Is Already a Worry
www.bloomberg.com/ne...-quicktake
alain sporočil: 5.172
[#2841029] 25.04.20 23:33 · odgovor na: anon-15342 (#2841024)
Odgovori   +    0
Se strinjam, da nehamo debato...vsak ima svoje mnenje...cas bo pokazal....
hostamox sporočil: 8.460
[#2841030] 25.04.20 23:46 · odgovor na: anon-15342 (#2841024)
Odgovori   +    0
se pravi čas da se začne drugi val na dol, še na borzi.:)
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2841032] 26.04.20 00:03 · odgovor na: hostamox (#2841030)
Odgovori   +    2
[hostamox]
se pravi čas da se začne drugi val na dol, še na borzi.:)
Če mene vprašaš, bi bil ta drugi val že zdavnaj tu, če ne bi bilo pričakovanj, da bo Fed ob naslednjem pomembnem rukerju navzdol šel "all in" in začel kupovati delnice oziroma vsaj delniške ETFe (kot to že vneto počne BoJ - www.ft.com/content/f...70cff6e4d3 ). 401(k) pač ne sme preveč in predolgotrajno pasti.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2841128] 26.04.20 12:58 · odgovor na: anon-15342 (#2840896)
Odgovori   +    0
[TadejK]
> > [Inzeko]
> > Tadej, ne daj se trolom!
>
> [FrRoSt]
> Nekateri ljudje nekatere stvari zelo zelo težko sprejmejo ali razumejo... In vsak človek ima svoje točke, ali zadeve, ki mu ne gredo najbolje.
> Ali je zato trol!?
> Verjetno res izpade tako.... :) Včasih smo rekli, da je kot pokvarjena gramofonska plošča! :)) Ponavlja eno in isto, preskakuje nazaj in ne more naprej.... :))
Jaz ga nisem okarakteriziral z nobeno slabšalno oznako. Je pa vseeno tako, da po mojem:
- si vsi želimo, da bi se ta epidemija izkazala za zelo blago in zelo kratkoživo,
od te točke naprej pa se delimo v dve skupini:
- eni pravimo, da večina resnih znanstvenih študij in medicinskih podatkov na žalost kaže, da ta epidemija ni ne zelo blaga ne zelo kratkoživa;
- drugi pa pravijo, da ta epidemija je zelo blaga in zelo kratkoživa.

Ampak tudi, če ti slednji to ponavljajo zelo zelo na glas, pa če so zelo zelo posmehljivi do taprvih, tega virus čisto nič ne ve in ne vidi in ne sliši, zato to tudi čisto nič ne bo vplivalo na to, koliko blaga ali neblaga in kratkoživa ali dolgoživa bo njegova epidemija. In nadalje, ne glede na to, kako glasno to ponavljajo na tem forumu, se bojim da se tudi delnice v njihovih portfeljih ne bodo zaradi tega njihovega udejstvovanja nič bolj podražile ...
Saj vem, da ga nisi okarakteriziral! :))

Se pa verjetno tudi ne gre za delnice ali portfelj. V končni fazi smo tukaj, ko ima vsak vsaj kako v žepu, tako da bi bili v končni fazi vsi temu podvrženi.....

Pravilno ocenit in rzumeti zadevo ni (vedno) lahko! Objektivno pa sploh ne!! Zadeva je vedno reltivna! In to na osebni ravni. Tukj pa še kako pride do pomen izraz INDIVIDULIZCIJA. :)

Zato vedno pravim, da bi moral vsak napisti prvo spis: KJE in Kako živim/o. Da bi videl in razumel njegov pogled...

Tukjle je en tak lep primer. Sicer je kolumna samo povprečno dobra, komentarji spodj pa jo naredijo ODLIČNO. :)

www.finance.si/89599...rspektivni

ali je epidemija resna, ali je zelo blga, je stvar individualnega mnenja. Širitev ima svoje znčilnosti in če te presekš, ali pa vsaj omejiš, je lahko pač zdeva nekako znosna.

Navkljub vsemu počasi tudi mene zčenja stiskati v želodcu, saj si marskdo ne more niti zamišljati, koliko nas bo to lahko stalo... in mladi bodo spet zpuščli slovenijo in se bomo kar vrteli v tem začaranem krogu....

Strani: 1