Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Uber ima pet milijard izgube

Strani: 1

najobj sporočil: 31.870
[#2788018] 09.08.19 11:37
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 09.08.2019 11:42
... Tako veliko izgubo pripisujejo predvsem stroškom povezanih z uvrstitvijo Uberja na borzo, ki se je zgodil 9. maja. ...

... alzo, če jaz zdaj to prav razumem, za uvrstitev nove delnice na svoj trgovalni seznam borza (katera ?) zahteva plačilo pet milijard dolarjev ... eh, jebiga ...

P.S.: zdaj razumem, zakaj toti siol.net/novice/svet...ante-63249 majstri nočejo na borzo, ker je boljše pet milijard dolarjev v roki, kot pa borza na strehi ... khmm, čeprav jaz bolj verjamem, da Uber z rezultati poslovanja muti sto na uro, če so finančni analitiki res to napisali in Financarji niso spet nekaj narobe prevedli ...
najobj sporočil: 31.870
[#2788063] 09.08.19 13:58
Odgovori   +    3
... Uber ima v ZDA sicer že 70-odstotni tržni delež, z izgubo bodo po lastnih napovedih poslovali še vsaj tri leta. ...

... evo, zdaj sem se spomnil, da ni Uber prvi, ampak je nekdo www.rtvslo.si/svet/z...let/404117 to finto z izgubo zaradi izogibanja davkom v Ameriki že uporabil ... no, je pa Dara Khosrowshahi verjetno prvi, ki si je ne glede na vedno večjo razširjenost svojega poslovanja s slabo(!) plačanimi vozniki z njihovimi lastnimi(!) vozili to upal javno objaviti in zaradi izogibanja davkom izgubo "planirati" kar za tri leta vnaprej ...

P.S.: da ne bi kdo na totem forumu slučajno še kdaj rekel, da imamo v Sloveniji zblojeno davčno zakonodajo in da so slovenski dacarji nesposobni ...

Strani: 1