Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj nemoralnež uporablja Uber

Strani: 1

KDSKLADI02 sporočil: 124
[#2776194] 24.05.19 09:33
Odgovori   +    7
Uberjeva prednost je transparentnost.

:) Peter, a je to šala? Vsaj ti bi moral razumet ta poslovni model. Uber prodaja podatke svojih strank tretjim osebam in v večini ne veš komu, niti se nisi strinjal s tem. Oni so ogromni rudnik podatkov. To je njihova prednost. Slabost/zaostanek običajnih taksistov v primerjavi z Uberjem je, da navadnemu takstistu daš tisti bankovec za 5 ali 10 eur in on ne ve ničesar o tebi in te čez 5 minut že pozabi. Uber te ne pozabi nikdar več.
najobj sporočil: 31.870
[#2776286] 24.05.19 14:38
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 24.05.2019 14:39
... Da Uber še vedno tolče gromozansko izgubo in da mu lahko očitamo, da predatorsko osvaja trg, me kot kupca ne moti toliko kot uradni taksist, ki ve, da veš, da te želi prinesti okoli, a se ti pač ne da prepirati. ...

... OK, če pozabim, da so za Perota vsi taksisti barabe, mene bolj zanima, zakaj Uber še vedno tolče gromozansko izgubo, če pa je predatorsko že osvojil trg, zdaj pa posluje tako transparentno, da morajo njegovi slabo plačani vozniki s svojimi vozili voziti po natančno določenih najkrajših poteh, ker ti njegova aplikacija - v nasprotnem ne bi mogla - že vnaprej izračuna, koliko boš plačal ... jebiga, meni tukaj nekaj ne štima, če se z napačnimi predpostavkami nisem že v osnovi zajebal ...
Biznis9999 sporočil: 39
[#2776287] 24.05.19 14:39
Odgovori   +    1
To sporočilo je izbrisal avtor (03.11.2020 15:26)
Gustl sporočil: 13.625
[#2776376] 25.05.19 09:18 · odgovor na: KDSKLADI02 (#2776194)
Odgovori   +    5
[]
Uberjeva prednost je transparentnost.

:) Peter, a je to šala? Vsaj ti bi moral razumet ta poslovni model. Uber prodaja podatke svojih strank tretjim osebam in v večini ne veš komu, niti se nisi strinjal s tem. Oni so ogromni rudnik podatkov. To je njihova prednost. Slabost/zaostanek običajnih taksistov v primerjavi z Uberjem je, da navadnemu takstistu daš tisti bankovec za 5 ali 10 eur in on ne ve ničesar o tebi in te čez 5 minut že pozabi. Uber te ne pozabi nikdar več.
Kogar skrbi, da Uber ve, da se je iz letališča peljal v hotel, je najbrž tudi hotel rezerviral prek telefona iz javne govorilnice (sicer Booking prevec ve), s sabo ima papirni zemljevid mesta (sicer Google preveč ve) in domov pošlje dopisnico, da je srečno prispel (sicer Facebook preveč ve).

Tujo valuto si je pa priskrbel že mesec prej, narocil pri Banki Slovenije (sicer banka preveč ve).

Za takega Uber vsekakor ni primeren. Hudič je, ker ta tega ne bere tu (sicer Finance preveč vedo :)
Gustl sporočil: 13.625
[#2776380] 25.05.19 09:27
Odgovori   +    5
Ko te taxist na LJ letaliscu vpraša "A govorite slovensko?", že veš, da je poštenjačina.
bc123a sporočil: 48.253
[#2776550] 26.05.19 22:03 · odgovor na: Gustl (#2776376)
Odgovori   +    3
[Gustl]
> []
> Uberjeva prednost je transparentnost.
>
> :) Peter, a je to šala? Vsaj ti bi moral razumet ta poslovni model. Uber prodaja podatke svojih strank tretjim osebam in v večini ne veš komu, niti se nisi strinjal s tem. Oni so ogromni rudnik podatkov. To je njihova prednost. Slabost/zaostanek običajnih taksistov v primerjavi z Uberjem je, da navadnemu takstistu daš tisti bankovec za 5 ali 10 eur in on ne ve ničesar o tebi in te čez 5 minut že pozabi. Uber te ne pozabi nikdar več.

Kogar skrbi, da Uber ve, da se je iz letališča peljal v hotel, je najbrž tudi hotel rezerviral prek telefona iz javne govorilnice (sicer Booking prevec ve), s sabo ima papirni zemljevid mesta (sicer Google preveč ve) in domov pošlje dopisnico, da je srečno prispel (sicer Facebook preveč ve).
A se enkrat ponovimo za g. Generalnega, v cem je fora Uberja?

Ce prav vem, in morda si mi ti povedal, recimo Uber mirno vozi v Munchnu. Ker je Uber tam samo rezervacijski in placilni sistem, vozijo pa dobri domaci Munchenski taksisti. Right?

In Uber nima problema nikjer, kjer vozijo zanj tapravi taksisti, ker potem ni problemov z licencami, ni problemov z znajem, in navsezadnje zaradi Uberja ni problemov s placilom (tako kot pri Cammeotu, kjer imajo placilo s kreditno kartico samo za okras in jim itak prakticno ne dela ze eno leto - dodajanje kartic v racun namrec).

Problematicen Uber, tisti, ki je odgovoren prakticno za cisto ves bad rap, je UberPOP - uberjeva storitev ki bi jo lahko tudi na veliko oglasevali kot "izognite se cisto vsej zakonodaji ki velja za javni prevoz in tudi davke utajite", in je je, ce prav vem, zaradi crackdowna drzav vedno manj. Mislim da je nekaj casa ali pa se je v Franciji, pa seveda v ZDA, drugje pa so hudica cisto upraviceno pregnali.

Problem Uberja, kot je implementiran tam, kjer nima problemov, je v tem, da je 20% marze pac premalo da bi vzdrzeval sililicondolske zurerje (kar je bil v bistvu management pod vodstvom Travisa Kalanicka), in bi Uber moral biti bistveno bolj ucinkovit da bi lahko zdrzal 20% marzo. Ker v sloveniji je se 20% bistveno prevec za trg, zato pa pri nas Uberja ni.
Gustl sporočil: 13.625
[#2776551] 26.05.19 22:15 · odgovor na: bc123a (#2776550)
Odgovori   +    3
[bc123a]

Ce prav vem, in morda si mi ti povedal, recimo Uber mirno vozi v Munchnu. Ker je Uber tam samo rezervacijski in placilni sistem, vozijo pa dobri domaci Munchenski taksisti. Right?
Marsikje je tako. Tudi v Stockholmu te večinoma pride pobrat nek taxist, je avto poliman z vsemi možnimi tarifami. Morda je celo isti taxit, ki bi te sicer nategnil, ampak če ga bookiraš prek Uberja, te ne more.

To je fora Uberja in zato je Uber fajn. Ne rabiš se jebat s tem, samo naročiš in se pelješ, plačal boš brez natega in ne rabiš skrbeti za valuto.
bc123a sporočil: 48.253
[#2776589] 27.05.19 07:30 · odgovor na: Gustl (#2776551)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [bc123a]
>
> Ce prav vem, in morda si mi ti povedal, recimo Uber mirno vozi v Munchnu. Ker je Uber tam samo rezervacijski in placilni sistem, vozijo pa dobri domaci Munchenski taksisti. Right?

Marsikje je tako. Tudi v Stockholmu te večinoma pride pobrat nek taxist, je avto poliman z vsemi možnimi tarifami. Morda je celo isti taxit, ki bi te sicer nategnil, ampak če ga bookiraš prek Uberja, te ne more.

To je fora Uberja in zato je Uber fajn. Ne rabiš se jebat s tem, samo naročiš in se pelješ, plačal boš brez natega in ne rabiš skrbeti za valuto.
Seveda. Samo 20% marza ni dovolj za pozitivno poslovanje fratboysov iz silicijeve doline. Navsezadnje je to samo glorificiran rezervacijsko-placilni sistem za taksije. Booking.com za taksije. Njihova cela ideja je bila postati neke vrste svetovni monopolist in se ni obnesla.
Gustl sporočil: 13.625
[#2776599] 27.05.19 07:46 · odgovor na: bc123a (#2776589)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [Gustl]
> > [bc123a]
> >
> > Ce prav vem, in morda si mi ti povedal, recimo Uber mirno vozi v Munchnu. Ker je Uber tam samo rezervacijski in placilni sistem, vozijo pa dobri domaci Munchenski taksisti. Right?
>
> Marsikje je tako. Tudi v Stockholmu te večinoma pride pobrat nek taxist, je avto poliman z vsemi možnimi tarifami. Morda je celo isti taxit, ki bi te sicer nategnil, ampak če ga bookiraš prek Uberja, te ne more.
>
> To je fora Uberja in zato je Uber fajn. Ne rabiš se jebat s tem, samo naročiš in se pelješ, plačal boš brez natega in ne rabiš skrbeti za valuto.

Seveda. Samo 20% marza ni dovolj za pozitivno poslovanje fratboysov iz silicijeve doline. Navsezadnje je to samo glorificiran rezervacijsko-placilni sistem za taksije. Booking.com za taksije. Njihova cela ideja je bila postati neke vrste svetovni monopolist in se ni obnesla.
Ja, tu bodo odpisi.

Kot sem ze veckrat napisal - rezultat Uberja bo uber.

Recimo v Ljubljani jaz uporabljam že skoraj izključno Cammeo kot najboljši približek.
bc123a sporočil: 48.253
[#2776609] 27.05.19 08:12 · odgovor na: Gustl (#2776599)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Recimo v Ljubljani jaz uporabljam že skoraj izključno Cammeo kot najboljši približek.
pa ti dela kreditna?
Gustl sporočil: 13.625
[#2776615] 27.05.19 08:39 · odgovor na: bc123a (#2776609)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [Gustl]
> Recimo v Ljubljani jaz uporabljam že skoraj izključno Cammeo kot najboljši približek.

pa ti dela kreditna?
Zaenkrat se dela, da je shranjena.

Placat sem se vedno moral z gotovino.

Ampak najbrž bo...
PETROL09 sporočil: 251
[#2776632] 27.05.19 09:44 · odgovor na: Gustl (#2776615)
Odgovori   +    1
Ko sem zadnjič z Cammeo app klical taxi sem čakal več kot 5 minut brez odgovora (3-4x v nekaj mesecih). Na zemlejevidu je bil komaj viden 1 ali 2 avta. A to še sploh deluje?
Zdaj sem app zbrisal ker očitno ni storitve.
Gustl sporočil: 13.625
[#2776633] 27.05.19 09:48 · odgovor na: PETROL09 (#2776632)
Odgovori   +    0
[]
Ko sem zadnjič z Cammeo app klical taxi sem čakal več kot 5 minut brez odgovora (3-4x v nekaj mesecih). Na zemlejevidu je bil komaj viden 1 ali 2 avta. A to še sploh deluje?
Zdaj sem app zbrisal ker očitno ni storitve.
To je del klasičnega problema LJ taksistov zadnje case. So termini, ko ni taxijev. Nobenih. Se mi je ze nekajkrat zgodilo. Da, tudi s Cammeo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2776658] 27.05.19 12:02 · odgovor na: Gustl (#2776615)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [bc123a]
> > [Gustl]
> > Recimo v Ljubljani jaz uporabljam že skoraj izključno Cammeo kot najboljši približek.
>
> pa ti dela kreditna?

Zaenkrat se dela, da je shranjena.

Placat sem se vedno moral z gotovino.

Ampak najbrž bo...
No, jaz je niti shraniti ne morem, tezil na njihov support, poizkusil s kupom kartic, jim poslal natancen opis kaj in kako ne dela - celo vmes z N26 resil en njihov bug ki je povzrocal da je cammeo sporocal drugacno napako od ostalih card providerjev...

Ampak se vedno ne dela.
bc123a sporočil: 48.253
[#2776660] 27.05.19 12:03 · odgovor na: Gustl (#2776633)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> []
> Ko sem zadnjič z Cammeo app klical taxi sem čakal več kot 5 minut brez odgovora (3-4x v nekaj mesecih). Na zemlejevidu je bil komaj viden 1 ali 2 avta. A to še sploh deluje?
> Zdaj sem app zbrisal ker očitno ni storitve.

To je del klasičnega problema LJ taksistov zadnje case. So termini, ko ni taxijev. Nobenih. Se mi je ze nekajkrat zgodilo. Da, tudi s Cammeo.
Tudi meni. In tudi na lep dan, ne samo takrat ko je 20 cm snega :)
Gustl sporočil: 13.625
[#2779889] 18.06.19 09:46 · odgovor na: bc123a (#2776660)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [Gustl]
> > []
> > Ko sem zadnjič z Cammeo app klical taxi sem čakal več kot 5 minut brez odgovora (3-4x v nekaj mesecih). Na zemlejevidu je bil komaj viden 1 ali 2 avta. A to še sploh deluje?
> > Zdaj sem app zbrisal ker očitno ni storitve.
>
> To je del klasičnega problema LJ taksistov zadnje case. So termini, ko ni taxijev. Nobenih. Se mi je ze nekajkrat zgodilo. Da, tudi s Cammeo.

Tudi meni. In tudi na lep dan, ne samo takrat ko je 20 cm snega :)

Poročilo s terena.

Ker je Cammeo vedno težje dobit, sem si nalozil se Taxi Metro app.

Ni tako enostaven, ni maila s podatki po vožnji, imajo pa očitno vecjo floto in jih je lazje dobit.

Sem ze na 50:50 uporabe.
bc123a sporočil: 48.253
[#2779893] 18.06.19 09:54 · odgovor na: Gustl (#2779889)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [bc123a]
> > [Gustl]
> > > []
> > > Ko sem zadnjič z Cammeo app klical taxi sem čakal več kot 5 minut brez odgovora (3-4x v nekaj mesecih). Na zemlejevidu je bil komaj viden 1 ali 2 avta. A to še sploh deluje?
> > > Zdaj sem app zbrisal ker očitno ni storitve.
> >
> > To je del klasičnega problema LJ taksistov zadnje case. So termini, ko ni taxijev. Nobenih. Se mi je ze nekajkrat zgodilo. Da, tudi s Cammeo.
>
> Tudi meni. In tudi na lep dan, ne samo takrat ko je 20 cm snega :)


Poročilo s terena.

Ker je Cammeo vedno težje dobit, sem si nalozil se Taxi Metro app.

Ni tako enostaven, ni maila s podatki po vožnji, imajo pa očitno vecjo floto in jih je lazje dobit.

Sem ze na 50:50 uporabe.
Rondo app meni nehal delati. odlogiral me je ven, ne pusti mi logirati, ceprav spremenim password na sajtu. Brez logina pa po novem ne mores vec bukirati vozenj. Salabajzeri.

Strani: 1