Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2775209] 19.05.19 23:27
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: FIN-379669 19.05.2019 23:33
V državni upravi imamo ljudi, ki ne znajo niti več blefirati... za razliko od Hrvatov. Oni znajo vsaj po evropsko pisati pravljične NEPN, mi niti tega ne znamo več. (Še Poljaki, ki bodo imeli elektriko še 40 let pretežno iz premogovnih elektrarn, so na lestvici višje kot mi.)

Energetska politika je po TEŠ 6 in novi nedelujoči HE Mokrice potisnjena na obrobje. Imamo deficit v proizvodnji elektrike, vsa leta blokiranja malih pobud za male HE, vetrnice... bodo sedaj prišle na plano.

Če napišemo v NEPN, da bomo zgradili nov blok JEK 2, je recimo 60% problema rešenega. Ali ga bomo res? Papir vse prenese...

(Fotovoltaika v najboljšem primeru pokrije en del (samo) dodatnega povpraševanja po elektriki v naslednjih 20 letih, morda... Kaj pa bo počasi nadomeščalo TEŠ 6 in JEK 1 čez 20 ali 30 let, npr.? Tega pa nihče ne ve in kot kaže nikogar na MI ne zanima. Bomo imeli plinske elektrarne? Kaj sploh bomo počeli? Koliko plačali? Koliko bo elekttrika zato dražja - zaradi eko-pribitkov na računu - z drugimi besedami gre za takse?)

(Bomo kako tovarno v Slo, ki je zelo potratna glede rabe elektrike, zaprli?)

Strani: 1