Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ustavimo vlado

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2769620] 13.04.19 08:39
Odgovori   +    23
Če ni Boga je vse dovoljeno, je rekel Dostojevski, če ni Boga je vse prepovedano, je odgovoril Lacan. V Sloveniji Boga-Zakona ni, Ustava je nekako odsotna, več ali manj od ustavnih sodnikov suspendirana. Naslovu »Ustavimo vlado« bi morali dodati »Ustavimo ta totalitarni politični diskurz«, ki ga vodi mlajša generacija politikov, ki je pravzaprav rezultat tega diskurza, ki mu je v 90. letih prejšnjega stoletja bolje kazalo.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2769624] 13.04.19 09:16 · odgovor na: anon-317028 (#2769620)
Odgovori   +    12
Ce je vlada leva in ce se ustavlja vlado, se ustavlja levico. ce je a=b je tudi b=a.
anon-316368 sporočil: 957
[#2769641] 13.04.19 11:42
Odgovori   +    15
Predraga ideologija
Za 'nas' ni nič predrago:

Kje so meje pregrade, za slovenske brigade,
ne za 'nas' ni pregrad in ne mej!

Bili 'smo' nič - bodimo vse.

Bili ste nič, to je res in se, žal, nazorno vidi še sedaj, ker so tudi potomci nič. Žal moramo gledati, da še po tolikih letih postajate vse.
FjodorKirilovic sporočil: 960
[#2769667] 13.04.19 18:48
Odgovori   +    6
Pa še te bodo morale državo prepričati s svojim posebnim programom, s katerim bodo prispevale, po oceni države, k večji raznovrstnosti osnovnošolskega izobraževalnega prostora na Slovenskem.
... ta ideološki boj vodi mlajša generacija politikov, celo visoko akademsko izobražena, ki se brez dvoma zaveda ustavnih postulatov liberalne družbe in ki se na zahodu, še bolj brez dvoma, v svojih krogih predstavlja kot utelešenje prav take liberalnosti in miselnega napredka
Slovenski liberalci niso dosti drugačni od svojih kolegov na zahodu.
Pri tem upoštevam pomen besede "liberal", kot je v rabi čez lužo in pomeni predvsem gibanje za več moči države in manj svobode posameznika. Torej gre za diametralno nasprotje klasičnim liberalcem, oz. libertarcem.

Liberalci zagovarjajo samomor kulture, v katero se se rodili naši očetje ali stari očetje.
Kot piše zgoraj, bi tolerirali kvečjemu zasebne šole, ki prispevajo k raznovrstnoti (diversity). Torej kako muslimansko ali LGBT šolo?
sopranos sporočil: 11.404
[#2769670] 13.04.19 19:38
Odgovori   +    26
Ampak kdo pa je Jernej Pikalo? Ekstremist stranke SD. Stranke, ki ima na vesti izvensodne poboje več 10.000 Slovencev. Revolucija se v Sloveniji nikoli ni končala. Razlika je samo ta, da so malo posodobili metode. In če so včasih nekaznovano morili, sedaj pač nekaznovano kršijo Ustavo, zakone. Vse z namenom, da Slovenci ostanejo lahko vodljive ovce, ki jim lahko prodaš Teš 6, drugi tir, Jankovića, Šarca in seveda to, da mora biti država vseprisotna in vsemogočna, da potem te leve stranke lahko vladajo brez konkurence.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2769673] 13.04.19 20:29
Odgovori   +    16
kot me ne preseneca slaboumnost in odsotnost vsakrsne morale pri nasih levakih, me tudi vsakokratno dokazovanje izvirnosti pri izigravanju pravne drzave ne... ce kaj, me preseneca, da pravna drzava vsake toliko sploh da od sebe kaksen znak zivljenja...

:-)

lpA
0213SUSTE sporočil: 119
[#2769708] 14.04.19 10:04
Odgovori   +    12
V kolikor ta boljševiška podlasica imenova Pikalo v parlament prinese tak predlog zakona, ga naj ne nesejo, ampak vržejo skozi okno na cesto.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2769713] 14.04.19 10:40 · odgovor na: 0213SUSTE (#2769708)
Odgovori   +    17
[0213SUSTE]
V kolikor ta boljševiška podlasica imenova Pikalo v parlament prinese tak predlog zakona, ga naj ne nesejo, ampak vržejo skozi okno na cesto.
Vse je možno, saj Slovenija postaja država, ki se zaradi načina izvolitve ad-hoc nesposobnih ljudi za opravljanje najvišjih državnih funkcij zapira vase, ker osebe, ki opravljajo npr. najvišje mednarodne državne funkcije (prej Cerar in Erjavec, danes Šarec in Cerar) niso sposobne normalne komunikacije s sogovorniki iz drugih držav. Tako nerazgledani in nerodni se na mednarodnih srečanjih skrivajo po vogalih in upajo, da jih nihče ne bo pogledal niti nič vprašal. Poglejmo za primer sosedne države s katerimi Šarec nima normalne komunikacije. Kurz, Orban, Salvini in Comte, Plenkovič so osebe s katerimi Šarec in njegova vlada ne želi komunicirati. Se je s katerim od njih naš frazerski premier Šarec srečal na državnem obisku?
najobj sporočil: 31.867
[#2769814] 15.04.19 09:45
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 15.04.2019 09:48
... Nastajajo brambovci – tisti, ki so za dom pripravljeni. Najbrž tako kot včasih Ante, danes pa Matteo. ...

... OK, če bi Matej Avbelj namesto Matteo napisal Bernardo, bi poleg zloglasnega za dom spremnega (= pripravljenega) Anteja Pavelića takoj pomislil na potomca hrvaških migrantov Bernarda Brščića in na njegovo stranko (za) Dom (spremni), zdaj pa sem rahlo zmeden, ker Benito Mussolini ni - ne da bi vedel - uporabljal borbenega poziva "per una casa pronta", da bi ga njegov ideološki naslednik Matteo Salvini lahko danes ponavljal ...

P.S.: za prevod ustaškega "za dom spremni" v italijanskega "per una casa pronta" sem si pomagal z Googlom, ker se moja italijanščina bolj ali manj konča pri štetju in nekaj izrazih iz različnih športov, tako da se poznavalcem italijanščine na totem forumu za morebitni napačni prevod opravičujem ...
najobj sporočil: 31.867
[#2769819] 15.04.19 10:06 · odgovor na: sopranos (#2769670)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 15.04.2019 10:13
[sopranos]
Ampak kdo pa je Jernej Pikalo? Ekstremist stranke SD. Stranke, ki ima na vesti izvensodne poboje več 10.000 Slovencev. Revolucija se v Sloveniji nikoli ni končala. Razlika je samo ta, da so malo posodobili metode. In če so včasih nekaznovano morili, sedaj pač nekaznovano kršijo Ustavo, zakone. Vse z namenom, da Slovenci ostanejo lahko vodljive ovce, ki jim lahko prodaš Teš 6, drugi tir, Jankovića, Šarca in seveda to, da mora biti država vseprisotna in vsemogočna, da potem te leve stranke lahko vladajo brez konkurence.
... holy shit ! ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, v Sloveniji vojne sploh ni bilo, ampak se je pri nas čas začel šele po vojni ...

P.S.: ker se revolucija v Sloveniji nikoli ni končala, bi zdaj bil že čas, da pod vodstvom za dom spremnega Brščića začnete oziroma nadaljujete s kontrarevolucijo in da s čiščenjem komunistične zalege nadaljujete svetlo tradicijo Rupnikovih domobrancev iz časov, ko - noben jih sploh ne omenja - za 60.000 Slovenk in Slovencev v italijanskih, nemških, madžarskih in hrvaških taboriščih in še 35.000 partizanov in aktivostov ubitih med 1941 in 1945 v Sloveniji vojne očitno ni bilo ... aja, mogoče sem butast, ampak pri najboljši volji v članku nisem razbral, kaj konkretno (= niti z besedo) v obveznih osnovnošolskih programih spada v obvezno obvezni in izbirno obvezni del, tako da imam občutek, da si je zadevo z "delitvijo" izmislil Avbelj, Pikalo pa je očitno bolj zvit pritožnikov na Ustavno sodišče, ker je na tak način preprečil, da bi se zaradi "svobodne" razlage sodbe Ustavnega sodišča plačevanje poučevanja verouka in drugih verskih vsebin v času brezplačnega jutranjega varstva, dopolnilnega in dodatnega pouka po ovinku vključilo v državni proračun, ob tem pa rahlo dvomim, da bi Avbelj in pritožniki enaka merila kot za sebe uporabili tudi za zasebne osnovne šole za otroke v Sloveniji rojenih in živečih muslimanov ... alzo, če skrajšam, raje ne bom nič rekel, ker bi me kakšen mimoidoči spet obtožil, da mariborski brezveznik žalim uglednega izrednega profesorja za evropsko pravo na Fakulteti za državne in evropske študije ....
kzupanc sporočil: 10.517
[#2769890] 15.04.19 15:05
Odgovori   +    0
Tako je. PIKA.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2769892] 15.04.19 15:10 · odgovor na: najobj (#2769819)
Odgovori   +    4
[najobj]
> [sopranos]
> Ampak kdo pa je Jernej Pikalo? Ekstremist stranke SD. Stranke, ki ima na vesti izvensodne poboje več 10.000 Slovencev. Revolucija se v Sloveniji nikoli ni končala. Razlika je samo ta, da so malo posodobili metode. In če so včasih nekaznovano morili, sedaj pač nekaznovano kršijo Ustavo, zakone. Vse z namenom, da Slovenci ostanejo lahko vodljive ovce, ki jim lahko prodaš Teš 6, drugi tir, Jankovića, Šarca in seveda to, da mora biti država vseprisotna in vsemogočna, da potem te leve stranke lahko vladajo brez konkurence.

... holy shit ! ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, v Sloveniji vojne sploh ni bilo, ampak se je pri nas čas začel šele po vojni ...

P.S.: ker se revolucija v Sloveniji nikoli ni končala, bi zdaj bil že čas, da pod vodstvom za dom spremnega Brščića začnete oziroma nadaljujete s kontrarevolucijo in da s čiščenjem komunistične zalege nadaljujete svetlo tradicijo Rupnikovih domobrancev iz časov, ko - noben jih sploh ne omenja - za 60.000 Slovenk in Slovencev v italijanskih, nemških, madžarskih in hrvaških taboriščih in še 35.000 partizanov in aktivostov ubitih med 1941 in 1945 v Sloveniji vojne očitno ni bilo ... aja, mogoče sem butast, ampak pri najboljši volji v članku nisem razbral, kaj konkretno (= niti z besedo) v obveznih osnovnošolskih programih spada v obvezno obvezni in izbirno obvezni del, tako da imam občutek, da si je zadevo z "delitvijo" izmislil Avbelj, Pikalo pa je očitno bolj zvit pritožnikov na Ustavno sodišče, ker je na tak način preprečil, da bi se zaradi "svobodne" razlage sodbe Ustavnega sodišča plačevanje poučevanja verouka in drugih verskih vsebin v času brezplačnega jutranjega varstva, dopolnilnega in dodatnega pouka po ovinku vključilo v državni proračun, ob tem pa rahlo dvomim, da bi Avbelj in pritožniki enaka merila kot za sebe uporabili tudi za zasebne osnovne šole za otroke v Sloveniji rojenih in živečih muslimanov ... alzo, če skrajšam, raje ne bom nič rekel, ker bi me kakšen mimoidoči spet obtožil, da mariborski brezveznik žalim uglednega izrednega profesorja za evropsko pravo na Fakulteti za državne in evropske študije ....
Tisto o pobojih res ne sodi zraven.
je pa Pikalo s predlogom pokazal, da je res skrajni ekstremist. Ne samo to, da je zmeden, neuk, močno prepotenten, analfabetski, čisti LUZER. To je bolj točna definicija. Take modele bi morali dati na zavod za zaposlovanje, ne pa da delajo nezaslišano škodo v Vladi RS.
najobj sporočil: 31.867
[#2769906] 15.04.19 15:45 · odgovor na: kzupanc (#2769892)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 15.04.2019 15:50
[kzupanc]
> [najobj]
> > [sopranos]
> > Ampak kdo pa je Jernej Pikalo? Ekstremist stranke SD. Stranke, ki ima na vesti izvensodne poboje več 10.000 Slovencev. Revolucija se v Sloveniji nikoli ni končala. Razlika je samo ta, da so malo posodobili metode. In če so včasih nekaznovano morili, sedaj pač nekaznovano kršijo Ustavo, zakone. Vse z namenom, da Slovenci ostanejo lahko vodljive ovce, ki jim lahko prodaš Teš 6, drugi tir, Jankovića, Šarca in seveda to, da mora biti država vseprisotna in vsemogočna, da potem te leve stranke lahko vladajo brez konkurence.
> ... holy shit ! ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, v Sloveniji vojne sploh ni bilo, ampak se je pri nas čas začel šele po vojni ...
>
> P.S.: ker se revolucija v Sloveniji nikoli ni končala, bi zdaj bil že čas, da pod vodstvom za dom spremnega Brščića začnete oziroma nadaljujete s kontrarevolucijo in da s čiščenjem komunistične zalege nadaljujete svetlo tradicijo Rupnikovih domobrancev iz časov, ko - noben jih sploh ne omenja - za 60.000 Slovenk in Slovencev v italijanskih, nemških, madžarskih in hrvaških taboriščih in še 35.000 partizanov in aktivostov ubitih med 1941 in 1945 v Sloveniji vojne očitno ni bilo ... aja, mogoče sem butast, ampak pri najboljši volji v članku nisem razbral, kaj konkretno (= niti z besedo) v obveznih osnovnošolskih programih spada v obvezno obvezni in izbirno obvezni del, tako da imam občutek, da si je zadevo z "delitvijo" izmislil Avbelj, Pikalo pa je očitno bolj zvit pritožnikov na Ustavno sodišče, ker je na tak način preprečil, da bi se zaradi "svobodne" razlage sodbe Ustavnega sodišča plačevanje poučevanja verouka in drugih verskih vsebin v času brezplačnega jutranjega varstva, dopolnilnega in dodatnega pouka po ovinku vključilo v državni proračun, ob tem pa rahlo dvomim, da bi Avbelj in pritožniki enaka merila kot za sebe uporabili tudi za zasebne osnovne šole za otroke v Sloveniji rojenih in živečih muslimanov ... alzo, če skrajšam, raje ne bom nič rekel, ker bi me kakšen mimoidoči spet obtožil, da mariborski brezveznik žalim uglednega izrednega profesorja za evropsko pravo na Fakulteti za državne in evropske študije ....
Tisto o pobojih res ne sodi zraven.
je pa Pikalo s predlogom pokazal, da je res skrajni ekstremist. Ne samo to, da je zmeden, neuk, močno prepotenten, analfabetski, čisti LUZER. To je bolj točna definicija. Take modele bi morali dati na zavod za zaposlovanje, ne pa da delajo nezaslišano škodo v Vladi RS.
... čuj, jaz predloga nisem bral, kolikor pa je bil predstavljen v medijih, pa sem ga razumel točno tako, kot sem tukaj napisal ... no, in čeprav gre za državni proračun za zanemarljive zneske, pa ni zanemarljivo, da so pritožniki hoteli - trdili so nasprotno - verouk in verske vsebine po ovinku vključiti v državni proračun, ker res ne vem, kaj drugega bi otroci na zasebnih (= katoliških) osnovnih šolah delali v času brezplačnega jutranjega varstva, dopolnilnega in dodatnega pouka ... khmm, če zdaj pozabim na cirkus - nehajmo se sprenevedat - ki bi ga ti isti starši naredili ob poskusu ustanovitve muslimanske zasebne osnovne šole, pa tudi če bi bila v kompletu samoplačniška ... alzo, če mene kaj vprašaš, ne bi glih rekel, da je Pikalo luzer v smislu nesposobnosti, ampak kvečjemu v smislu ideološke zaslepljenosti, čeprav iz prej opisanih razlogov v bistvu niti to ne, ker se jaz tudi ne bi pustil nategovati, pa majhen ali velik denar sploh ni pomemben ...
sopranos sporočil: 11.404
[#2769924] 15.04.19 18:24 · odgovor na: kzupanc (#2769892)
Odgovori   +    8
[kzupanc]
> [najobj]
> > [sopranos]
> > Ampak kdo pa je Jernej Pikalo? Ekstremist stranke SD. Stranke, ki ima na vesti izvensodne poboje več 10.000 Slovencev. Revolucija se v Sloveniji nikoli ni končala. Razlika je samo ta, da so malo posodobili metode. In če so včasih nekaznovano morili, sedaj pač nekaznovano kršijo Ustavo, zakone. Vse z namenom, da Slovenci ostanejo lahko vodljive ovce, ki jim lahko prodaš Teš 6, drugi tir, Jankovića, Šarca in seveda to, da mora biti država vseprisotna in vsemogočna, da potem te leve stranke lahko vladajo brez konkurence.
>
> ... holy shit ! ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, v Sloveniji vojne sploh ni bilo, ampak se je pri nas čas začel šele po vojni ...
>
> P.S.: ker se revolucija v Sloveniji nikoli ni končala, bi zdaj bil že čas, da pod vodstvom za dom spremnega Brščića začnete oziroma nadaljujete s kontrarevolucijo in da s čiščenjem komunistične zalege nadaljujete svetlo tradicijo Rupnikovih domobrancev iz časov, ko - noben jih sploh ne omenja - za 60.000 Slovenk in Slovencev v italijanskih, nemških, madžarskih in hrvaških taboriščih in še 35.000 partizanov in aktivostov ubitih med 1941 in 1945 v Sloveniji vojne očitno ni bilo ... aja, mogoče sem butast, ampak pri najboljši volji v članku nisem razbral, kaj konkretno (= niti z besedo) v obveznih osnovnošolskih programih spada v obvezno obvezni in izbirno obvezni del, tako da imam občutek, da si je zadevo z "delitvijo" izmislil Avbelj, Pikalo pa je očitno bolj zvit pritožnikov na Ustavno sodišče, ker je na tak način preprečil, da bi se zaradi "svobodne" razlage sodbe Ustavnega sodišča plačevanje poučevanja verouka in drugih verskih vsebin v času brezplačnega jutranjega varstva, dopolnilnega in dodatnega pouka po ovinku vključilo v državni proračun, ob tem pa rahlo dvomim, da bi Avbelj in pritožniki enaka merila kot za sebe uporabili tudi za zasebne osnovne šole za otroke v Sloveniji rojenih in živečih muslimanov ... alzo, če skrajšam, raje ne bom nič rekel, ker bi me kakšen mimoidoči spet obtožil, da mariborski brezveznik žalim uglednega izrednega profesorja za evropsko pravo na Fakulteti za državne in evropske študije ....

Tisto o pobojih res ne sodi zraven.
je pa Pikalo s predlogom pokazal, da je res skrajni ekstremist. Ne samo to, da je zmeden, neuk, močno prepotenten, analfabetski, čisti LUZER. To je bolj točna definicija. Take modele bi morali dati na zavod za zaposlovanje, ne pa da delajo nezaslišano škodo v Vladi RS.
SD je pravna naslednica Komunistične partije Slovenije. Vmes so se preimenovali v ZLSD. In sedaj so samo SD. Tako, da obstaja torej neposredna kontiuiteta.

Zakaj odpiram temo izvensodnih pobojev? Ker se SD za te poboje, z izjemo Pahorja, nikoli ni opravičila. Še več, iz te stranke so prihajale izjave, da so jih še premalo pobili. Tudi danes, skoraj 30 let po propadu Jugoslavije, in mimikriji demokratične stranke, SD še vedne NE ZMORE OBSODITI KOMUNIZMA kot zločinskega sistema. Kar je bil. Tako kot je bil zločinski sistem fašizem in nacizem.

Njihov ideološki sovražnik je še vedno Cerkev. In oni pač na to gledajo tako kot so gledali včasih - za boj proti sovražniku so dovoljena vsa sredstva. Ker bi pač v Evropi preveč zastrigli z ušesi, si pač ne privoščijo več fizičnih likvidacij. Sedaj se poslužujejo ostalih vrst likvidacij - medijske, ekonomske, davčne, sodne itd.

In ko enkrat to veš, ti je tudi jasno, kako se bodo člani stranke SD obnašali. Ker znotraj tega sistema lahko na površje priplava samo največji človeški drek.

In primer takega iztrebka je ravno Pikalo. Na FDV so se mu vsi smejali, ker je bil tako nesposoben. Vsem študentom je bilo jasno, da je tip tam samo zato ker je član stranke SD in ker Lukšiču leze v rit. In sedaj je ta tip minister.

Strani: 1