Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj je v ozadju bitke zahoda proti Huaweiu

Strani: 1

najobj sporočil: 31.870
[#2755405] 29.01.19 15:18
Odgovori   +    25
... Meng Vandžov, ki čaka na odločitev kanadskega pravosodja o ameriški prošnji z izročitev, je bila ključna za globalni prodor Huaweia. ...

... holy shit ! ... evo, če so lektorice na Financah tako zelo pametne, da so s "pišikaoštogovoriš" slovenščino Meng Wanzhou poslovenile v Meng Vandžov, potem naj bodo tudi načelne in naj kitajsko firmo Huawei poslovenijo v Huavej ...

P.S.: res me zanima, katero budalo si je izmislil "pišikaoštogovoriš" slovenščino in sploh se ne bi čudil, če je iz te bedarije naredil doktorat ...
1126DXSXU sporočil: 273
[#2756420] 03.02.19 21:43
Odgovori   +    4
Kaj je v ozadju?

Dokler so bile ameriške (beri wall street obvladovane) firme vodilne je bila svobodna trgovina zakon, zdaj pa ko niso več pa je treba po vsej sili narediti neke umetne bariere.
Je pa nadzor nad to opremo vsekakor potreben, samo kaj ko so ga Glih Američani sistematično ikunili v zadnjih desetletjih.

In kaj se bo doseglo?
Na tak način, Težko kaj drugačnega, kot se večji tehnološki zaostanek, saj se lahko zgodi da se bo tista polovica sveta, ki jo bodo opremili tile Kitajci "pogovarjala" pol hitreje.
Bo treba kaj bol pametnega pogruntat kot tole.
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2756906] 06.02.19 15:56 · odgovor na: najobj (#2755405)
Odgovori   +    1
[najobj]
... Meng Vandžov, ki čaka na odločitev kanadskega pravosodja o ameriški prošnji z izročitev, je bila ključna za globalni prodor Huaweia. ...

... holy shit ! ... evo, če so lektorice na Financah tako zelo pametne, da so s "pišikaoštogovoriš" slovenščino Meng Wanzhou poslovenile v Meng Vandžov, potem naj bodo tudi načelne in naj kitajsko firmo Huawei poslovenijo v Huavej ...

P.S.: res me zanima, katero budalo si je izmislil "pišikaoštogovoriš" slovenščino in sploh se ne bi čudil, če je iz te bedarije naredil doktorat ...
Tvoj komentar, vključno z angleškimi medmeti, odraža samo tvojo nepismenost.

Nelatinične pisave se v slovenščini prečrkujejo s slovenskimi glasovi - takšna so pravila. Lastna imena se zapisujejo takšna, kot so, poleg tega se latinične pisave ne prečrkujejo.
najobj sporočil: 31.870
[#2756939] 06.02.19 19:47 · odgovor na: FIN223552 (#2756906)
Odgovori   +    0
[FIN223552]
> [najobj]
> ... Meng Vandžov, ki čaka na odločitev kanadskega pravosodja o ameriški prošnji z izročitev, je bila ključna za globalni prodor Huaweia. ...
>
> ... holy shit ! ... evo, če so lektorice na Financah tako zelo pametne, da so s "pišikaoštogovoriš" slovenščino Meng Wanzhou poslovenile v Meng Vandžov, potem naj bodo tudi načelne in naj kitajsko firmo Huawei poslovenijo v Huavej ...
>
> P.S.: res me zanima, katero budalo si je izmislil "pišikaoštogovoriš" slovenščino in sploh se ne bi čudil, če je iz te bedarije naredil doktorat ...
Tvoj komentar, vključno z angleškimi medmeti, odraža samo tvojo nepismenost.

Nelatinične pisave se v slovenščini prečrkujejo s slovenskimi glasovi - takšna so pravila. Lastna imena se zapisujejo takšna, kot so, poleg tega se latinične pisave ne prečrkujejo.
... čuj, pa saj sem lepo napisal, da je nekdo s "pišikaoštogovoriš" slovenščino verjetno naredil doktorat, tako da ne vem, zakaj se razburjaš ... khmm, kot tudi ne vem, kdo v Sloveniji pozna kitajski jezik tako dobro, da kitajsko izgovorjavo kitajskega osebnega imena lahko prečrkuje s slovenskimi glasovi, istočasno pa ime kitajskega podjetja napiše enako, kot ga napiše celi svet ...

P.S.: holy shit je v angleščini izraz začudenja, tako da ne vem, zakaj bi bil jaz zato nepismen ... khmm, razen če se ti ne želiš samo malo kregat z mano, pa si se zajebal, ker sta za kreganje potrebna dva ...

Strani: 1