Strani: 1

slovenecnb1 sporočil: 5.589
[#2750371] 30.12.18 09:19
Odgovori   +    37
Tole kar je zapisano v gospodarstvu močno čutimo. Dokler bo imel Bruselj temeljno poslanstvo birokracijo in dušenje vsega kar dela in ustvarja je beg možganov v Silicijevo dolino neizbežen in tudi drugam. Tko da rešitev je vedno v ljudeh. Dokler bo Junker vodil EU kot neko samopostrežno gostilno za svoje prisklednike drugi pa to plačujemo je scenarij samo eden in to je razpada EU
razen če se zgodi naravna katastrofa ali še kaj drugega hujšega.Bojim se da ta scenarij razpada in trenutnega vodenja zbirokratizirane in močno preplačane bruseljske srenje odgovarja vsem državam BRIC ker bodo potem lažje vstopale v EU preko posameznih držav V. Britanija pa je že ena od prvih na radarju, ki ji pomoč močno ponuja Saudova arabija in se tudi ve zakaj drugače pa je slia zelo jasna iz severa proti jugu London pa je že sedaj vse drugo samo britancev ni. Moje sklepanje je jasno EU je izpeda kapitalsko, razvojno pred vsem pa moralno kar jo bo dokončalo če ne bo pravih ljudi maja 2019 prišlo na oblast kar pa dvomim ker so v glavnem sami priskledniki tako kot v slo je kopi paste tudi v EU. Eno samo brezdelje, poziranje in jebanje delovnih ljudi
sopranos sporočil: 11.404
[#2750376] 30.12.18 09:29
Odgovori   +    30
Mody se moti. Rešitev ni v tem, da se gre nazaj, ampak v tem, da se gre naprej. Italija, Grčija, Francija, Portugalska, Španija itd. morajo spremeniti način dela. In tega se ne da narediti na način, da se dviga samo davke in ne izvaja reform. Vrnitev nazaj na inflacijo in razdrobljenost, meje, različne valute itd., bi Evropo naredilo samo še manj konkurenčno. Treba je poglobiti integracijo, de facto vzpostaviti enotno gospodarsko območje in tudi zamejiti politično moč lokalnih ekstremistov. Hkrati pa odpraviti demokratični primanjkljaj EU. Narediti federalno Evropo.

Če tega nismo sposobni, potem bomo izgubili vsi. Še največ razni Grki, Italijani itd.


Amerika in Kitajska dominirata zaradi ogromnega notranjega trga, ki omogoča potrebno ekonomijo obsega za nastanek svetovnih multinacionalk. Amerika pa seveda še dodatno dominira, ker je svetovni red napisala sebi na kožo.

Evropa pa samo opazuje, stoka in se smili sama sebi. Mi se pogovarjamo o tem, kako bi delali samo 4 dni na teden, kako so nadure suženjstvo. Delavca se ne sme odpustiti, ker slabega delavca ni, so samo slabi delodajalci. DDV imamo 22, nekje celo 25, 27%. V ZDA imajo 4 mobilne operaterje, pri nas jih je nekaj 100. Ne more to iti.

Italijani so zavozili na celi črti, na koncu se pa najdejo bedaki, ki za to krivijo Nemčijo. Ja, Nemci niso neke hude perle, samo niso pa tako slabi, kot se jim pripisuje.
slovenecnb1 sporočil: 5.589
[#2750385] 30.12.18 10:01 · odgovor na: sopranos (#2750376)
Odgovori   +    13
[sopranos]
Mody se moti. Rešitev ni v tem, da se gre nazaj, ampak v tem, da se gre naprej. Italija, Grčija, Francija, Portugalska, Španija itd. morajo spremeniti način dela. In tega se ne da narediti na način, da se dviga samo davke in ne izvaja reform. Vrnitev nazaj na inflacijo in razdrobljenost, meje, različne valute itd., bi Evropo naredilo samo še manj konkurenčno. Treba je poglobiti integracijo, de facto vzpostaviti enotno gospodarsko območje in tudi zamejiti politično moč lokalnih ekstremistov. Hkrati pa odpraviti demokratični primanjkljaj EU. Narediti federalno Evropo.

Če tega nismo sposobni, potem bomo izgubili vsi. Še največ razni Grki, Italijani itd.


Amerika in Kitajska dominirata zaradi ogromnega notranjega trga, ki omogoča potrebno ekonomijo obsega za nastanek svetovnih multinacionalk. Amerika pa seveda še dodatno dominira, ker je svetovni red napisala sebi na kožo.

Evropa pa samo opazuje, stoka in se smili sama sebi. Mi se pogovarjamo o tem, kako bi delali samo 4 dni na teden, kako so nadure suženjstvo. Delavca se ne sme odpustiti, ker slabega delavca ni, so samo slabi delodajalci. DDV imamo 22, nekje celo 25, 27%. V ZDA imajo 4 mobilne operaterje, pri nas jih je nekaj 100. Ne more to iti.

Italijani so zavozili na celi črti, na koncu se pa najdejo bedaki, ki za to krivijo Nemčijo. Ja, Nemci niso neke hude perle, samo niso pa tako slabi, kot se jim pripisuje.
Podpišem za vaše razmišljanje, tudi sam sem tega mnenja samo siutacija gre ravno v nasprotno smer žal. Delam veliko , razmišljam veliko, ko pa kaj želiš spremeniti ker veš da bi šlo za eno ali dve stopnici na boljše in bilo lažje te sistem zavre in EU je v bistvu pod ročno zavoro, žal
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2750429] 30.12.18 17:00
Odgovori   +    11
EU vodijo razglaseni pevci, ki niso dobri za zboriste, pa solirajo. Dobri politiki, dobra politika. Slabi politiki, slaba politika. Zgleda pa, da vsi narodi posiljajo v Bruselj tiste, ki se jih zelijo doma znebiti. Vestagerjeva npr. Gorje nam, ce dobi oblast. To bi bil zadnji zebelj v krsto EU. Neumna, hudobna, agresivna, destruktivna, sovrazna, zagnana. Posast se plazi po EU.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2750479] 31.12.18 09:43
Odgovori   +    21
Včasih se tudi pametni ekonomisti zapletejo v populistični odpis dolgov in Mody kar tako napiše, da je Grkom treba odpisati dolg. Poglejmo mikro nivo, npr. bilanco mojega ali kakega drugega podjetja. Bilanca ima aktivo in pasivo, torej, na levi strani so našteta sredstva, na desni strani so viri sredstev.

Med sredstvi so tudi kratkoročne terjatve, kar pomeni, da bodo sešteti vsi računi, ki jih je podjetje izstavilo v leto 2018 ali prej in na dan 31.12.2018 ne bodo plačani ali odpisani. Recimo, da bi podjetje imelo tudi dolgoročne terjatve, npr. 10 tisoč evrov, ki jih je posodilo podjetju Grčija d.o.o., ki ima to dolgoročno posojilo med viri sredstev in ker ima veliko izposojenih virov sredstev (kot država Grčija, tudi Slovenija je z velikim javnim dolgom blizu), se moj dolžnik Grčija d.o.o. odloči, da mi moje posojilo ne bi vrnil, najame nekaj vrhunskih ekonomistov, ki začnejo pisarit po uglednih svetovnih revijah, da je najboljše, da posojilodajalci podjetju Grčija d.o.o. odpišejo dolgove.

Tudi jaz in moje mikro podjetje bi moralo odpisati 10.000 evrov, po domače podariti ta denar Grčiji d.o.o.. Kavelj je v tem, da tudi jaz imam obveznosti do virov sredstev, moram plačati davke, prispevke, dobavitelje, plače delavcem...in kako naj jih plačam, če sem kar tako odpisal 10 tisočakov dolga malo lopovskem podjetju Grčija d.o.o....Podobno je pri dolžni državi Grčiji, ki ima svoje upnike – banke, ki imajo svojo bilanco, svojo aktivo in pasivo, svoje vire in obveznosti, svoje delničarje, ki za svoj denar s katerim banka razpolaga želijo dividendo, če pa se odpiše Grčiji dolg so izgubili svoj denar...

Drugače bi bilo, če bi se v EU ustanovil poseben sklad, ki bi ga z s posebnim davkom, ki bi se lahko imenoval »Davek za odpis dolga Grčiji« na referendumu sprejeli državljani EU, jaz bi zagotovo bil proti iz preprostega razloga, ker bi Grki, če bi jim jutri odpisali 300 milijard dolga in bi bil njihov dolg nič (zero, nula) v nekaj letih ustvarili dvakrat večjega.
jutekszalec sporočil: 338
[#2750919] 03.01.19 19:28 · odgovor na: anon-317028 (#2750479)
Odgovori   +    4
Ustvarili bi dvakrat večjega, če bi jim kdo posodil denar. Zakaj bi sploh kdo hotel posoditi denar zapravljivcem? Jaz nikoli ne bi kupil nobene obveznice.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2750930] 03.01.19 20:00 · odgovor na: jutekszalec (#2750919)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-317028 03.01.2019 20:16
[jutekszalec]
Ustvarili bi dvakrat večjega, če bi jim kdo posodil denar. Zakaj bi sploh kdo hotel posoditi denar zapravljivcem? Jaz nikoli ne bi kupil nobene obveznice.
Saj v tem je "Kavelj 22", tisti, ki bi Grčiji želeli posoditi denar (Američani?) in niso grški upniki zahtevajo od grških upnikov (Evropejcev?) naj odpišejo dolg, da jim prav oni posodijo denar, saj je na svetu (Ameriki?) veliko nepokritega natisnjenega denarja in je bolje, da ga posodijo državi Grčiji kot da ležijo na kupu denarja. Morajo pa ga posoditi državi, ker v tem primeru nihče nič ne sprašuje. Tudi naš junak Čufer je bogsigavedi zakaj posodil denar po 7% obresti meri od...bohsigavedi koga. Zanimivo, tisti, ki želijo posoditi Grčiji denar po recimo 5% obrestni meri sploh ne računajo na to, da jim bo Grčija vrnila denar in prav v tem je kavelj, v bistvu ne želijo da dobijo denar vrnjen, tudi slovenski upniki ne želijo, bodo pa z veseljem planili po slovenskem premoženju.
jutekszalec sporočil: 338
[#2750935] 03.01.19 20:17 · odgovor na: anon-317028 (#2750930)
Odgovori   +    5
Problem je v tem, ker upravljalci raznih skladov posojajo tuj denar, odgovarjajo pa za nič. Svojega denarja noben priseben investitor ne bi posodil nobeni prezadolženi državi. Problem je tudi v tem, da smo prisiljeni imeti prihranke v pokojninskih skladih, v katere nam vplačuje delodajalec. Možnosti trenutno so pa samo ali precenjene delnice ali obveznice, ki realno ne morejo biti odplačane. In potem imam trenutno raje v obveznicah in upam da bo prej borzni zlom kot bankrot prezadolženih izdajateljev obveznic in da še pravočasno skočim nazaj v delniški pokojninski sklad. Če bi zraven obstajal še kak zlati ali srebrni pokojninski sklad, teh težav ne bi bilo.
Ostaja pa še vedno glavna in največja težava in tudi zelo verjetna, da bo država enkrat v prihodnosti te sklade enostavno zaplenila.
jutekszalec sporočil: 338
[#2750937] 03.01.19 20:21 · odgovor na: jutekszalec (#2750935)
Odgovori   +    3
Pa še dodatni problem da če se ukine evro, bodo kar naenkrat vsi obvezniški skladi ničvredni. In seveda tudi razna življenjska zavarovanja in tako naprej.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2750942] 03.01.19 20:50 · odgovor na: jutekszalec (#2750935)
Odgovori   +    18
[jutekszalec]

Ostaja pa še vedno glavna in največja težava in tudi zelo verjetna, da bo država enkrat v prihodnosti te sklade enostavno zaplenila.
Prav v tem je problem. Slovenija je država kje v zadnje čase na volitvah zmagujejo ad-hoc ustanovljene stranke s ciljem zmage na volitvah in plenjenja države. Neodgovorne stranke. Torej, stranke, brez tradicije, ki nimajo nikakršne odgovornosti do države v genih. Poglejmo kaj dela Šarec? Kadruje in pleni. Javni sektor bodo kmalu obvladovali večinoma nesposobni kadri, zaposleni na podlagi politične pripadnosti, po hrvaško uhljebi. Že prej jih je Cerar zaposlil veliko. In, kaj bo ena od takšnih vlad naredila v prihodnosti, ko bo trebalo vrniti za 5. milijard Čuferjevih obveznic? Državi denarja nihče ne bo želel izposoditi, politika pa ve, da pokojninski skladi imajo 5. milijard denarja...Možnosti sta le dve, prvič, vlada odstopi, drugič, po Kordiševsko nacionalizira pokojninske sklade kar bo opravičil prof. Damijan, ki bo s študijo dokazal, da je nacionalizacija le začasna, njegova Babič in Kordež pa bosta dokazovala, da upokojenci sploh niso upravičeni do pokojnin iz skladov, ker v bistvu gre za kapitaliste, ki so po Kordiševsko nacionalizirani.
r-fin sporočil: 326
[#2750959] 04.01.19 04:13
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: r-fin 04.01.2019 04:17
Brezpotrebno "nalaganje"; saj ta povzetek, originala oz. celote nisem bral.
Scenarij dva ni relevanten. Gre Nemcija ven, potem se bosta pa med in mleko cedila za vse, ker bo lahko vsak delal kar bo hotel?! Blesarija, smo ze bili tam. Lahko pa bi kdo izstopil iz eura, seveda s privzetimi dolgovi iz eura; ne pa z odpisom - no ce mu bi te priznali upniki lahko (ne pa kot avtomatizem v "breme" eura).
Scenarij ena ni mogoč, ker nic ne ostaja "nespremenjeno". Scenarij tri, vprasanje je samo kako hitro se bo oblikovalo enotno eur-okolje in ali bo to fed model ali kaj boljsega.
Drži pa ena "rdeca nit" iz komentarjev, vendar izven vsebine clanka, gledano celoviteje, EU moramo poiskati nacin kako izstopiti iz okvirjev zbirokratiziranega upravljanja s strani nekih "starcev" in politicnih norm iz casov, ki so minuli.

Strani: 1