Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Proti novi krizi ne bo delovalo isto orožje

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2736336] 02.10.18 20:49
Odgovori   +    28
Nas mora zanimati kako je Slovenija pripravljena na krizo in kako smo pripravljeni? Slabo, zelo slabo. Leta 2008 smo bili malo zadolžena država skoraj brez dolga, kaj pa imamo danes? Približno 180 tisoč zaposlenih ljudi v javnem sektorju, večinoma nesposobnih za opravljanje dela in seveda preplačanih. Poudariti moramo, da imamo še na tisoče pravih parazitov v kulturi, ki snemajo filme, ki jih nihče ne gleda in pišejo knjige, ki jih nihče ne bere pa še za to ničvredno delo jim država plačuje prispevke, z druge strani nam danes primanjkuje gradbenih delavcev, čistilcev, komunalcev, voznikov, kuharjev, natakarjev...kar je praznina, ki bi jo lahko napolnili po krajšem usposabljanju z nesposobnimi kulturnjaki in kulturnjakarjih, po domače z Mrkaičevimi svetimi kravami. Če bo bodoča kriza počistila s to parazitsko zalego bo to dobra kriza, dobra za tiste, ki so danes v pleničkah in prihajajo za nami.
ogo sporočil: 3.087
[#2736422] 03.10.18 12:55
Odgovori   +    2
Glavni problem so ravno bailouti. Ker slednji omogočajo rizično početje.
Zakaj bi se obnašal racionalno, če bom v primeru profitov, slednje pobral v svoj žep, v primeru sranja, pa me itak država reši?
Vse kao za zaščito države in ljudi. V resnici se pa ščiti samo pogoltne elite.
simona2 sporočil: 2.201
[#2736425] 03.10.18 13:04 · odgovor na: ogo (#2736422)
Odgovori   +    0
ja.. se strinjam... vendar... kaj pa narediš, ko gre v maloro država in v okviru evra nimaš hitrega bail outa in brezpogojne solidarnostne pomoči takoj, ko je treba, in kolikor je treba, ne pa, da se uskladiš, ko je že prepozno, in ko rabi država trikrat več... kaj narediš takrat, ko je bail out najcenejši za davkoplačevalce cele skupnosti ... jaz sem članek tako razumela... ker nova kriza ne bo na podjetjih, ki so se razdolžila pri bankah, ker nova kriza ne bo na bankah, ki so jih sanirale države, in ker bo nova kriza torej na državah -- jaz sem članek razumela kot bail out last resort za takšne primere - še posebej, ker govori o čezmejnem skupinskem reševanju...

Strani: 1