Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.958
[#2726980] 06.08.18 12:56
Odgovori   +    18
Sedaj smo pri obtožnici, proti koncu 2019 bo glavna obravnava, sodba na prvi stopnji bo dana v roke v začetku 2021, in...

Tožilstvo je počakalo, malo so napihnili zneske, da gre pravno za sedaj "skozi", nato bodo ti zneski na sodišču "dokazano" padali na 50.000 eur in še precej manj neupravičenega zaslužka, kvalifikacija kaznivega dejanja se bo nižala in recimo leta 2021 absolutno zastara kazenska zadeva.

Ni težko biti odvetnik v takih primerih, le iskati načine zavlačevanja.

Pa še davčno je zadeva že blizu zastaranja oziroma je kar zastarana, če je bil sploh kak postopek začet...

Torej, v naši državi se v bistvu samo hecamo. Show must go on. A se sploh parlamentarnim strankam sanja, kaj so realni problemi te države?
slovenecnb1 sporočil: 5.616
[#2726990] 06.08.18 13:15
Odgovori   +    13
In potem se vsi čudijo zakaj ljudje nočejo plačati davkov Če do 100 za te javnosektaske parazite ne bo nikoli dovolj kjer koli sama korupcija ali zakoni za legalno krajo
FIN-379669 sporočil: 7.958
[#2727002] 06.08.18 13:49 · odgovor na: slovenecnb1 (#2726990)
Odgovori   +    9
Zelo težko bi se strinjal s teboj.

Ljudje zelo bogaboječe plačujejo davke, zmikavti ali drzneži, ki niso nikoli krivi, pa ne.
FIN-366791 sporočil: 1.267
[#2727032] 06.08.18 15:21
Odgovori   +    7
Državno tožilstvo je poskrbelo, da bodo vsi postopki zastarali, kot je to običajno pri naši pokvarjeni eliti. Dogovorjeno. Mafija. Ljudi nič ne moti, dokler jim ne bo cegel padel na glavo.
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2727098] 06.08.18 19:25
Odgovori   +    9
Glede na to, da med obtozenimi ni Zemljarica, je precej jasno, da so polovili male ribe, da 5 letno sprenevedanje partijske kamarile, ki je prestrelila kompleten javni sektor, vkljucno s sodstvom in preiskovalnimi organi, dobi nek marketinski epilog.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2727281] 07.08.18 21:50
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: robi2107 07.08.2018 21:50
Kitajci takele potem, ko jih obsodijo, odpeljejo na štadion in pospravijo s kuglo v tilnik. Ker tole, kar so počeli oni (pa še cel kup njim podobnih), ima vse znake sabotaže. Z vsemi svinjarijami pri javnem naročanju v zdravstvu, infrastrukturi, energetiki, povsod.... so od začetka 90-ih tej državi povzročili več 10 milijardno škodo. Če pa zraven prištejem še vso svinjarijo okoli kraje nekdanjega družbenega premoženja, pa bi se škodo dalo meriti v stotinah milijard. Potem se pa najde ena jebena milojka, ki pravi, da bo za zdravstvo treba še bolj ožeti davkoplačevalce!!! Da ne bi niti pomislili. Naj najprej od te golazni poberejo nazaj pokradeno, če je treba tudi s prekim sudom, potem se pa lahko pogovarjamo o davkih. Jebemumater, če se človek ne bi z orožjem uprl tej državi.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2727285] 07.08.18 22:08 · odgovor na: slovenecnb1 (#2726990)
Odgovori   +    2
[slovenecnb1]
In potem se vsi čudijo zakaj ljudje nočejo plačati davkov
Še v Jugi smo imeli pregovor, da če še tako nateguješ državo, je nikoli ne boš nategnil toliko, kot ona nateguje tebe. Glede tega se časi od tedaj niso prav nič spremenili. Ali se še kdo spomni, koliko je znašal DDV leta 97? Ali zaradi višjega davka, ki ga plačujemo danes, živimo kaj bolje? Izbranci pri koritu ja, ostali pa jebemo ježa.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2727499] 08.08.18 22:27 · odgovor na: (#2727326)
Odgovori   +    0
[rename]
Leta 97 smo imeli še 5% prometni davek.
Zaradi pristopanja v EU, smo DDV uvedli leta 99, znašal je 19% (nižji pa 8%).
Imaš prav. Na brzino sem zamešal letnico uvedbe DDV in čas, ko se je ustanavljala DURS. Hvala za popravek. Vprašanje o stopnji pa je bilo zgolj retorično. Sam seveda zelo dobro vem, kakšne so bile stopnje, vem pa tudi to, da zato, ker danes plačujemo višji DDV, ne živimo nič bolje.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2727683] 10.08.18 10:46 · odgovor na: (#2727656)
Odgovori   +    1
[rename]
Glede na to, da je bil ddv pogoj za vstop v EU, jaz trdim, da zivimo bolje v EU/EMU, kot pa prej.
Zaradi dviga stopnje DDV z 19 na 22% živimo bolje???? Očitno nisi razumel poante moje trditve oz. retoričnega vprašanja, ki se je glasilo: "Ali zaradi višjega davka, ki ga plačujemo danes, živimo kaj bolje?" Ne gre torej za vprašanje DDV da ali ne, kakor tudi ne za biti v E(M)U ali ne, temveč za dvig davčne stopnje. Če država zaradi višje davčne stopnje pobere toliko in toliko več davka, bi razumen človek logično pričakoval, da bo zaradi več denarja, ki ga je dobila, izboljšala delovanje javnega servisa za državljane, kajti temu so namreč davki, vsaj v teoriji, prvenstveno namenjeni. No, pri nas temu ni tako, zato bi bila edina logična izpeljava, da je ta razlika harač, ki ga davkoplačevalci plačujemo raznim stricem, tastom, zetom, svakom, prijateljem, in kar je še teh jaz-tebi-ti-meni korupcijskih navez, saj se dvig davčne stopnje na našem standardu pozna kvečjemu v bolj praznem žepu, ne pa boljšem življenju. Davek na korupcijo, torej. Kajti ta država bi lahko funkcionirala popolnoma enako z manjšo, ali pa bolje z enako količino pobranega denarja, če nam tega denarja ne bi stalno kradli. Se kdaj vprašaš, kako bi danes izgledalo življenje v tej državi, če nam skozi vsa ta leta pri javnem naročanju (ali mimo njega) ter v procesu pri(h)vatizacije ne bi pokradli nepredstavljivo količino denarja in drugega premoženja?? To je poanta, ne pa sam DDV.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2727702] 10.08.18 12:25 · odgovor na: (#2727689)
Odgovori   +    0
[rename]
Premikas tarco.
Jaz sem govoril o 5% prometnem davku, ki se je nato spremenil v 19% ddv, ker je bil to eden od pogojev za vstop v EU.
Dvig ddv na 20 in nato na 22% je druga zgodba. Vemo, da so ga dvignili kao zaradi krize; vemo pa tudi, da ga niso spustili na predkrizno raven.
Ne, je ne. Še enkrat dobro poglej: "Ali se še kdo spomni, koliko je znašal DDV leta 97? Ali zaradi višjega davka, ki ga plačujemo danes, živimo kaj bolje?" Ne se zdaj obešat na napačno postavljeno letnico uvedbe DDV. Sem se zaradi nje že posul s pepelom. Nisem pa nikjer primerjal nekdanje 5% stopnje PD in 19% stopnje DDV, kolikor je ta znašala ob njegovi uvedbi leta '99 (kakor si me ti pravilno popravil), saj mi je zelo jasno, da ti dve stopnji sploh nista primerljivi zaradi različnega načina obračunavanja davka (enofazen vs. večfazen obračun) in iz tega izvirajoče različne davčne osnove. Niti ga nisem kjerkoli omenjal. Si ga pa omenjal ti, ne vem sicer zakaj.

Sicer pa sam dvig splošne stopnje DDV z 19 na 20% nima s krizo nobene zveze. Uzakonjen je bil namreč z 41. členom Zakona o izvrševanju proračuna RS za leto 2002 in 2003, objavljenem v Ul. RS št. 103/2001 z dne 17.12.2001, torej v času, ko o kakšni krizi ni bilo ne duha ne sluha. Da država potem, ko enkrat kakšne davke zviša oz. vpelje kakšne nove, na njihovo kasnejše znižanje oz. odpravo praviloma pozabi, pa tudi ni nič novega. Saj nisi na svetu od včeraj, da bi se temu čudil.

Strani: 1