2 uri
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
2 uri
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
2 uri
Najbolj brani članki danes
3 ure
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi
4 ure
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
5 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
5 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
5 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
5 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
6 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
6 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
6 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
6 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
6 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
7 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
7 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
8 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
9 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
9 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
9 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Strani: 1

tilenrexi sporočil: 6.775
[#2725307] 26.07.18 17:14
Odgovori   +    0
To je samo dokaz, da je potrebno imeti jajca. Bravo!
FIN-454644 sporočil: 10.890
[#2725311] 26.07.18 17:39
Odgovori   +    0
In kaj je subvencionirani produkt, prosim? Da ga hitro kupim.
hansi sporočil: 862
[#2725375] 27.07.18 09:56
Odgovori   +    3
Morda bi lahk avtor zadevo zapisal brez naziva podjetja, ker v Sloveniji je biti uspešen negativno in vzbuja nevoščljivost.
Sicer se pa z avtorjem zelo strinjam!
Pretekli teden me je poklical predstavnik podjetja, ki pomaga podjetjem pripravljati dokumentacijo za razpis.

Zakaj sploh ta podjetja, oz njihovo pomoč rabimo?
Zato, ker uradniki na ministrstvu ne znajo (ne želijo) pregledati vlog, oz. iščejo le napake, zaradi katerih lahko vloge zavrnejo. Na nek način ima zadeva predznak korupcije.
Pred leti sem sam pripravil dokumentacijo za takšen razpis. Uradniki na ministrstvu oz. njihovih službah so me večkrat poklicali in vprašali, če je moje novo podjetje doo univerzalni pravni naslednik sp. Povedal sem , da nimam nobenih problemov s prevzemanjem vseh obveznosti iz naslova že zaprtega sp-ja. Ker mi kasneje niso upoštevali bilanc sp-ja in ker nisem predložil prevzetih pogodb, nisem dosegel dovolj točk za subvencijo. Moji ugovori so bili brezplodni.
Torej uradniki so me poklicali, da so mi lahko "odbili točke", niso pa vprašali, če lahko pošljem kopije pogodb, ki sem jih navedel v dokumentaciji.

Subvencij ne potrebujemo, ker se preveč denarja porabi za neproduktivne priprave dokumentacije tako na strani pripravljavcev, kot ministrstva.
Izplen je pa tak, da "lovci na subvencije" dobijo denar za neekonomične naložbe (npr. kogeneracije), davkoplačevalci pa to plačujemo. Ob izteku državne podpore je pa naprava neekonomična in jo je treba zapreti.

Strani: 1