Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2705659] 03.04.18 18:10
Odgovori   +    20
Kaj če ECB izda podobno odločbo o odvzemu dovoljenja tudi naši NLB, ker slovenska vlada dolgotrajno in neprekinjeno ovira prodajo banke, ki dokapitalizirana z državnim denarjem vnaša motnje na trgu?
ogo sporočil: 3.087
[#2705698] 03.04.18 21:12 · odgovor na: anon-317028 (#2705659)
Odgovori   +    6
[FIN-311684]
Kaj če ECB izda podobno odločbo o odvzemu dovoljenja tudi naši NLB, ker slovenska vlada dolgotrajno in neprekinjeno ovira prodajo banke, ki dokapitalizirana z državnim denarjem vnaša motnje na trgu?
Se bomo pa odcepili od EU. :)
Erik9999 sporočil: 149
[#2705721] 04.04.18 07:01
Odgovori   +    2
Avtor, ali tudi ti s člankom ne pomagaš pri ustvarjanju dovolj negativnega mnenja glede NKBM, kar lahko pripomore k množičnemu dvigu denarja in s tem nelikvidnosti ter posledično to kot argument k zaprtju, kar v članku očitaš? Dvojna merila?
LP
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2705730] 04.04.18 08:13 · odgovor na: Erik9999 (#2705721)
Odgovori   +    20
[Erik9999]
Avtor, ali tudi ti s člankom ne pomagaš pri ustvarjanju dovolj negativnega mnenja glede NKBM, kar lahko pripomore k množičnemu dvigu denarja in s tem nelikvidnosti ter posledično to kot argument k zaprtju, kar v članku očitaš? Dvojna merila?
LP
1.
Svoj čas sem razčlenjeval, kako naši največji gradbinci serijsko potvarjajo svoje bilance in izčrpavajo blagajno; po tvojem torej za njihove stečaje niso krivi oni in ta izčrpavanja, ampak jaz, ker sem na to opozarjal?
Potem sem razčlenjeval, kako gromozansko negativen kapital prikrivata oba Zvon Holdinga; po tvojem torej za njuna stečaja nista kriva ta negativna kapitala (čeprav so ju na koncu ugotovili tudi revizorji), ampak jaz, ker sem na to opozarjal?
Pred tedni sem razčlenjeval, kako Tesla konsistentno ustvarja izgubo (in vedno večjo); a če bo šla v stečaj, bom tudi za to kriv jaz, ker sem na to opozarjal?
Ta zadnji globalni primer je, kljub absurdnosti oziroma prav zaradi nje (tam en komentator v Sloveniji pač seveda ne more s svojimi pisanji zrušiti multinacionalke!), na mestu: ali res misliš, da ima moje pisanje podobno moč in doseg kot ECB-jeve uradne objave, ki jih čez 5 minut povzamejo čisto vsi svetovni finančni mediji?

2.
Pa še dodatno: kako si v tem, da opozarjam, da NKBM že več kot tri leta vztrajno ignorira vse ukaze, da mora prenehati z vsakodnevnim izplačevanjem stotisočev evrov gotovine slamnatim poslovnežem iz tujine, prepoznal "dvojna merila"? A praviš, da to tudi jaz počnem, ali kaj si želel povedati?

LP, Tadej
bc123a sporočil: 48.253
[#2705732] 04.04.18 08:24
Odgovori   +    1
A lahko kdo razlozi, zakaj ravno Rusi tako nujno rabijo pranje denarja? Sankcije? Glede mafije malo dvomim, saj denar lahko operejo ze v Rusiji veliko lazje s podporo oblasti.
FIN-525536 sporočil: 271
[#2705736] 04.04.18 08:41 · odgovor na: bc123a (#2705732)
Odgovori   +    6
[bc123a]
A lahko kdo razlozi, zakaj ravno Rusi tako nujno rabijo pranje denarja? Sankcije? Glede mafije malo dvomim, saj denar lahko operejo ze v Rusiji veliko lazje s podporo oblasti.
Perejo, ker Rusi rabijo denar na zahodu, ne v Rusiji. V Rusija ni dolgoročno stabilna, vsakič ko se zamenja car, se premoženje redistribuira. Na zahodu so pa pogosto podvrženi sankcijam, zato ga morajo oprati. Rabijo kooperativne EU banke, Latvija je idealna zaradi majhnosti in zgodovinske povezave. za obvode rabijo še kakšno državo, pogosto so uporabili Moldavijo. Več o shemi tukaj, fascinantno:
www.occrp.org/en/lau...t-exposed/
LeonTosic sporočil: 283
[#2705739] 04.04.18 09:23 · odgovor na: FIN-525536 (#2705736)
Odgovori   +    2
Sploh ne razumem da so dovoljeni dvigi gotovine. Ce bi meli interes prepreciti pranje denarja bi omejili dvig na 100 eur dnevno. Ostalo se placuje na trr ali s kartico. Samo gotovina prevec disi tudi poslancem in bankirjem, sicer bi se to resilo v enem dnevu. Dejstvo je, da tega nihce noce, samo pretvarjati se morajo, da se borijo proti pranji denarja. Ukrepi so silno enostavni, ce je interes. Pa vsaka pravna oseba ima lahko odprt en trr in to v kraju kjer je sedez. Enako naredis za fizicne osebe in je konec pranja denarja. Samo potem so tudi vsi v ecb ki se z nadzorom ukvarjajo cez noc nepotreben kader...
najobj sporočil: 31.870
[#2705749] 04.04.18 09:58
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 04.04.2018 09:59
... Odvzem dovoljenja je Versobank doletel leto dni po razkritju mreže bank, pogovorno poimenovane »ruska pralnica« (The Russian Laundromat), in zneskov, ki so jih te banke »oprale« za ruske stranke v obodbju 2011–2014, za katero je avtorjem razkritja uspelo pridobiti dovolj popolno dokumentacijo za takšne izračune; ...

... čuj, TadejK ... evo, ker sem kliknil na povezavo "The Russian Laundromat", zdaj jaz nekaj ne razumem ali pa je za ECB cela Rusija ena velika mafija, ki se ukvarja z nelegalno preprodajo drog, orožja in belega blaga, ker se namreč ne spomnim, da bi demokratični zahod v obodbju 2011–2014 proti Rusiji uvedel kakšne sankcije, pa da bi se kot pri Iranu poslovanje cele države štelo za nelegalno in zato vsaka denarna transakcija tiste države za pranje denarja ...

P.S.: ker Deutsche Bank ni na nalimanem seznamu, poslovanje Rusije z Nemčijo za ECB ni pranje denarja zato, ker je Nemčija za demokracijo v Evropi očitno tako pomembna kot Janša za demokracijo v Sloveniji ... khmm, če sem melo žleht in se spomnim na sodbo slovenskega ustavnega sodišča ...
sopranos sporočil: 11.404
[#2705750] 04.04.18 10:00 · odgovor na: LeonTosic (#2705739)
Odgovori   +    6
Že dolgo nisem prebral bolj trapastega predloga.
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2705770] 04.04.18 11:13 · odgovor na: LeonTosic (#2705739)
Odgovori   +    6
[LeonTosic]
Sploh ne razumem da so dovoljeni dvigi gotovine. Ce bi meli interes prepreciti pranje denarja bi omejili dvig na 100 eur dnevno. Ostalo se placuje na trr ali s kartico. Samo gotovina prevec disi tudi poslancem in bankirjem, sicer bi se to resilo v enem dnevu. Dejstvo je, da tega nihce noce, samo pretvarjati se morajo, da se borijo proti pranji denarja. Ukrepi so silno enostavni, ce je interes. Pa vsaka pravna oseba ima lahko odprt en trr in to v kraju kjer je sedez. Enako naredis za fizicne osebe in je konec pranja denarja. Samo potem so tudi vsi v ecb ki se z nadzorom ukvarjajo cez noc nepotreben kader...
Kaj pa je narobe, če ima človek rad gotovino...
0430ABAKU sporočil: 1.757
[#2705796] 04.04.18 13:13
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: 0430ABAKU 04.04.2018 13:15
Tele banke so očitno sama lumparija. Večja banka, večja lumpraija. Centralna banka, največja lumparija.

Mene zanima, ali bi bilo v tem nesvobodnem svetu sploh kjerkoli mogoče ustanoviti banko (lahko se ji tudi drugače reče, če zakon konkretno za banke predpisuje vse te nebuloze), ki ne bi bila pod okriljem centralne banke in bi bila nasploh neodvisna od vseh državno centralnih lumparij.

Delovala bi preprosto kot neodvisno samostojno podjetje in za kritje nudila npr. zlato podlago.
Sicer bi bila težko tržno rentabilna, saj bi morala imeti 100% pokritje in tile faloti z 10% kritjem so prehuda nelojalna konkurenca.

Živimo pač v nesvobodnem svetu. :-(
0430ABAKU sporočil: 1.757
[#2705852] 04.04.18 17:00 · odgovor na: (#2705822)
Odgovori   +    0
Čudno, da je ta sprejet sploh s tolikšno toleranco. Očitno nekaterim vplivnim je v interesu.

Spomnim se primera, ko se je en Američan hotel osvoboditi državnega monetarnega jarma in je začel izdajati čisto svoj denar. Povsem drugačen od dolarjev, na izgled in po imenu. Očitno je imel precej lokalnih privržencev, da je oblasti zadeva prišla pred oči.
Obtožili so ga ... ponarejanja denarja !?!?!?
Nazadnje, ko sem tole še nekoliko spremljal, je bil kazenski postopek v teku.
Torej očitno ne smeš tiskati niti bonov za monopoly, če potem dobi preveč privržencev, ki temu priznajo veljavo pravega denarja?

Strani: 1