Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2649538] 18.04.17 19:55
Odgovori   +    20
Zadnja sprememba: anon-317028 18.04.2017 19:59
Zaradi odlične finančne kondicije upokojencev iz javnega sektorja, ki jim pokojninsko osnovo sproti zvišuje štrukelj pa še izmišljene priboljške iz sklada dobijo, so v slabi kondiciji vsi ostali.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2649547] 18.04.17 20:31 · odgovor na: (#2649543)
Odgovori   +    10
Zadnja sprememba: anon-317028 18.04.2017 20:32
[MorituriTeSalutant]
> [FIN-311684]
> Zaradi odlične finančne kondicije upokojencev iz javnega sektorja, ki jim pokojninsko osnovo sproti zvišuje štrukelj pa še izmišljene priboljške iz sklada dobijo, so v slabi kondiciji vsi ostali.
..In naša generacija, pa še katera, je pač žrtvovana za socialni mir te brezbrižne, dolgoživeče, na naših plečih živeče populacije...
Želel bi, da bi vsi imeli več, torej upokojenci višje pokojnine in delavci višje plače, želel bi več delovnih mest...in pravkar zdaj ko BDP raste moramo narediti prelom, nekaj vsi žrtvovati in privleči več tujih investicij, ki bodo ustvarile več delovnih mest in posledično več plačanih davkov in prispevkov. Prvi korak? Vlada bo morala občutno znižati davek na kapital, davek na dobiček...in za začetek zamrzniti plače v javnem sektorju. Že slišimo kako štruklji v družbi semoličev tulijo...Ja, ta korak nam manjka, en droben korakec, le za nekaj časa zamrzniti plače v JS in občutno zmanjšati obremenitev kapitala. Druge zmagovite formule ni.
anon-154710 sporočil: 3.220
[#2649566] 19.04.17 07:21 · odgovor na: (#2649543)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-154710 19.04.2017 07:22
[MorituriTeSalutant]
> [FIN-311684]
> Zaradi odlične finančne kondicije upokojencev iz javnega sektorja, ki jim pokojninsko osnovo sproti zvišuje štrukelj pa še izmišljene priboljške iz sklada dobijo, so v slabi kondiciji vsi ostali.


No ja, tudi drugim upokojencem, kolikor opažam v svojem okolju, v večjem delu ni ravno hudega. Brez kreditov, z dragimi in relativno novimi avtomobili, poceni odkupljenimi stanovanji iz časov Jazbinškove sheme, privoščijo si toplice vsaj 1 x letno, pa morje, vsakodnevne kavice, kosila v gostilnah... Pri tem pa neskončno jamrajo, jamrajo in se v Sloveniji namerno ustvarja mnenje o "revnih" upokojencih. Japajade. Primerjajte enega upokojenca s 600 EUR prihodkov in nič krediti, brez najemnin, ter 4 člansko družino s 1000 EUR prihodkov in 30 letnimi krediti za stanovanje ali visoko mesečno najemnino, kar je v mojem mestu realnost. Upokojenski način življenja (torej zapravljanja) bi povprečnega zaposlenega ugonobil že v enem mesecu. Sicer pa je dovolj pogledati naokoli, v trgovskih centrih, kdo kupuje in zapravlja in polni vozove: upokojenci. In prav ti, ki so največji potrošniki, so obenem deležni največjih popustov, bonusov in ugodnosti. Ti ljudje so po 40 let v pokoju, v sistem pa so vplačevali le pol tega. Razliko pa plačujemo mi. Zato pa nimamo, da oni imajo. Žal je tako. In naša generacija, pa še katera, je pač žrtvovana za socialni mir te brezbrižne, dolgoživeče, na naših plečih živeče populacije, ki povrh še na črno (sedaj že tudi legalno) dela, ne plačuje davkov, temveč le uživa, uživa, uživa. In kdaj bomo na vrsti mi? Že za pokojnine zagotovo na Svetega Nikoli dan, naše pokojnine trošijo ti dolgoživeči; kaj bo z nami spričo prenizkih dohodkov, pa ni potrabno preveč ugibati. Očitno je bolje, da nas čimprej pobere, preden bomo terjali tistih 56 privarčevanih %, ki jih že danes nažira in jih je požrl Korlov volilec...

Če koga ta grenka resnica boli, naj ga pač boli.
Nekatere stvari imaš prav, druge pač ne. Vsi upokojenci nimajo bajnih pokojnin in ne živijo v razkošju. Vsakdo bi moral sam varčevati za svojo pokojnino in to v obstoječem sistemu pokojninskega zavarovanja. To da mi aktivna generacija plačujemo za današnjo generacijo upokojencev je nevzdržno. Vsakdo mora plačevati na svoj račun, ki ga bo ob upokojitvi lahko začel črpati( mogoče z 10-20% solidarnostjo, do tistih, ki predčasno izstopijo iz sistema zaradi bolezni ali invalidnosti). Kakšen je ta sistem, da jaz plačujem za današnje upokojence, ki so delali manj od mene in se predčasno upokojevali pri 50+ in ob tem imeli odmerjene pokojnine pri 70% plače, mi bomo pa delali do 67 leta in imeli odmero 50% plače. Kje je tu logika( aja, sem pozabil v politiki ni logike in še maršičesa ne)?
anon-191845 sporočil: 961
[#2649572] 19.04.17 08:27 · odgovor na: (#2649543)
Odgovori   +    2
Zdravo,

V tvojem delu življenja se s tabo popolnoma strinjam. Ena plača za 4 člansko družino in kredit,avto in šolarji.
V delu upokojencev pa ravno ne. Namreč 1-2% upokojencev zapravlja na veliko po tujini, da se jih doma ne vidi kako so bogati (tudi ti morajo živeti), 5-10% jim ima zelo dobre pokojnine in lepe denarce v nepremičninah oz. kar financah na bankah. Lahko rečemo minulo delo oz. za nekatere kraja premoženja.
Nato pride skupina 10-15% upokojencev ki ima ravno prav da počne vse tisto kar si opisal za njih. Nato imamo cca. 25% upokojencev, ki jim je ravno prav lepo in preživijo brez težav iz meseca v mesec. Sledi pa najhujši procent upokojencev, ki pa životarijo oz. so na robu prepada.
Imam 55 let, do penzije še cca. 10let, če bom zdrav me boš moral financirat kakih 15-20 let. Takšno je naše življenje.
Seveda tebi in vsem nam želim lagodnejše življenje. Je pa res da se ne zavedamo kako nam je lepo v prelepi naši domovini.
Lep sončen dan želim.
Kanzon sporočil: 2.392
[#2649578] 19.04.17 08:46 · odgovor na: anon-154710 (#2649566)
Odgovori   +    1
( aja, sem pozabil v politiki ni logike in še maršičesa ne)?

Logika ne obstaja,je samo osebni interes,ki se lahko poklopi še z interosom koga drugega.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2649625] 19.04.17 13:54 · odgovor na: Kanzon (#2649578)
Odgovori   +    0
[Kanzon]
( aja, sem pozabil v politiki ni logike in še maršičesa ne)?

Logika ne obstaja,je samo osebni interes,ki se lahko poklopi še z interosom koga drugega.
Očitno živimo v družbi, v kateri obstaja močna interesna logika.
anon-294011 sporočil: 8
[#2649645] 19.04.17 15:32
Odgovori   +    0
čas vnosa: 19.04.17 10:08
No, ja...nekateri bi upokojence kar odstranli, kot da so glavni vir vseh problemov...nič ni narobe z upokojenci, narobe je z državo, Evropo, svetom...in vse te nepremičnine, ki jih imajo sedanji upokojenci, se bodo nekega dne prenesle na sedanjo mlado generacijo, ki bo zopet nekoč upokojena in kriva vsega slabega, kar se bo dogajalo takratni mladi generaciji...
kot, da se sedanja generacija ne zaveda, da so ti, včasih tako osovraženi, upokojenci v bistvu njihovi starši in še prehitro bodo prevzeli njihovo mesto...
svet se vrti...hitreje, kot se zavedamo...
murje sporočil: 5.120
[#2652594] 11.05.17 10:54
Odgovori   +    2
BOBU BOB

"Tudi po upokojitvi je treba starejšim, ki zmorejo in želijo, zagotoviti, da se izobražujejo in delajo, ne pa, tako kot zdaj, jim delo prepovedati."
Tomaž Banovec član strokovnega sveta Zveze društev upokojencev
Torek, 9.maj 2917
www.vecer.com/bob-dneva

Strani: 1