Strani: 1

anon-316054 sporočil: 125
[#2601959] 17.06.16 08:05
Odgovori   +    21
Tudi kaj hujšega smo že preživeli.
BREXIT bi bil lahko tudi dobrodošel. Mogoče bi se evropski birokrati začeli zavedati, da nismo mi zaradi njih, ampak da so oni tam zaradi nas in bi začeli sprejemati kakšne koristne odločitve za razvoj in prihodnost EU. Ker pa je to malo verjetno, bi bil BREXIT verjetno uvod v razpad in preobrazbo EU, kar tudi ni nujno slabo. Trenutno je situacija takšna, da vsak birokrat manj v Bruslju pomeni manjši strošek za posamezno državo.
BlueOcean sporočil: 129
[#2602042] 17.06.16 14:01
Odgovori   +    17
Zanimivo, kako malo komentarjev sproža ta članek. Očitno Slovence Brexit ne skrbi preveč. Britanija ni naš velik trgovinski partner, bolj je zanimiva kot na pol turistična destinacija. To bo seveda ostala v vsakem primeru. Bolj prizadene npr.Nizozemce pa še koga. Ampak meni se zdi, da naj se odločijo kot pač hočejo. Že tako ali tako so šli tako po svoje, da so bolj nož v hrbet evropski ideji kot njena podpora. Ne vem, kdaj se bo evropa zavedla, da je ZDA v veliko stvareh njen konkurent št.1. In Britanija ga v tem izdatno podpira. Ob tem se ne želim spuščati v razpravo zakaj Unija slabo funkcionira, moje mnenje pa je, da zaradi britanskega soliranja fokus zanesljivo ni tako oster kot bi bil sicer. Tudi njeni uradniki v Bruslju imajo večinoma drugačne ideje od preostalih Evropejcev. Seveda ne nujno slabše, tudi ne boljše, ampak drugačne. Združbo v kateri eden ves čas (to ni samo občasni problem) vleče na svojo stran pa je zelo težko usklajevati. Saj veste: Nemci furajo svojo strogost, Francozi svojo prijaznost, a nekako se uskladijo, Britanci pa so ves čas nekaj posebnega in nikoli jim nič ni prav. Zato bi utegnil biti Brexit dobra stvar. Evropa se utegne strezniti in postrojiti kot je treba!
XVISO sporočil: 1.518
[#2602107] 17.06.16 22:52
Odgovori   +    5
čas vnosa: 17.06.16 18:22
O privrženci Brexita vejo, da njihova kraljica dobi prek 300 mio EUR kmetijskih subvencij, in njene bankete bodo morali sedaj sami plačevati?
anon-169261 sporočil: 1.078
[#2603255] 23.06.16 12:11 · odgovor na: XVISO (#2602107)
Odgovori   +    8
Ne vem, če kraljica dobi evropska sredstva, zagotovo pa se
princ Charles gre eko kmetovanje s precejšnjim kupčkom evropskega
denarja.

No moramo pa vedeti, da se imajo Angleži itak za "nad narod" z vso
svojo aristokracijo.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2603606] 24.06.16 14:39
Odgovori   +    0
10 posledic brexita - kako bo ta vplival na vašo denarnico
Žal je naslov tegale članka napačen, oziroma vsaj ne v skladu z vsebino.
Jaz upam, da BO (v prihodnosti!) brexit na mojo denarnico vplival blagodejno.

Ker žal ugotavljam, da JE (v sedanjosti in bližnji preteklosti) do zdaj že vplival zelo porazno. Precejšen del prihrankov je namreč čez noč že šel v maloro.

Upam torej, da je glavnina mimo, naprej pa le na boljše.
Konkretno zdaj pa "ropam" britanski Amazon.

Strani: 1