Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo si upa: Peter Prevc

Strani: 1

tasilo sporočil: 9.830
[#2500145] 15.02.15 22:50
Odgovori   +    5
"... da tudi vlada, ki sicer ni zavzela dobrega položaja, le čaka, kaj se bo zgodilo (tudi v primeru BS)"

Za prejšnjo in sedanjo vlado pa v rubriki Kdo si upa raje objavite spodnjo pesem pesem Marka Kravosa. Pesem je apoteoza in himna sodobnemu slovenskemu političnemu sprenevedanju, izmikanju, izmotavanju, izogibanju, nebulozenju, odrivanju, zanikovanju, ... Torej Kdo si upa: Marko Kravos


JAZ O TEM


Jaz o tem ne vem,
me ni bilo zraven,
sem bil bolan,
sem šel na stranišče,
nisem nič videl.

Jaz nočem s tem nič imet,
kaj se ve, kaj se s tega skuha,
ne bom nič rekel,
naj rečejo drugi,
ki se zdaj skrivajo.

Jaz imam rad mir,
naj se pokažejo mladi,
ki še nimajo obveznosti.

Jaz ne bom šel za druge v šmir,
ko bojo drugi, bom tudi jaz:
Franko, Cupo, Nadja in drugi.

Se nič ne bojim,
samo pameti in previdnosti je treba,
ne pa proti vetru scat.

Je boljše, da malo počakamo,
kaj se ve, kaj je koristno in pametno,
je treba načrtno in organizirano, praktično.

Vsak se po svoje bori!
Naj vsa stvar sama dozori,
potem bomo videli
na katerem koncu prijeti.
153 sporočil: 9.333
[#2500146] 15.02.15 23:08
Odgovori   +    3
Našemu pogumnegu Petru Prevcu pošiljam
dvestopetdesetmetrov dolgo čestitko in mu
želim, da bo v prihodnje (do)skočil v novo razliko !

Sodražam
anon-209987 sporočil: 886
[#2500154] 16.02.15 01:19
Odgovori   +    8
Peter je pristal pri 250- setih, cestitke.
Vlada, s takim nacinom dela ne bo pristala, temvec strmoglavila.
Upam, da prej, predno dokoncno strmoglavimo se mi z njo.
anon-247964 sporočil: 6.948
[#2500160] 16.02.15 06:36
Odgovori   +    11
Vlada se niti ne pripravlja na pristanek, ker ve, da bo odletela. Ne ve pa še kdaj in tako sedaj uživa in čaka. Tako jim je bilo pač naročeno. Upamo lahko le, da nebo ta vlada pred svojim koncem dosegla rekorda, tistega v zadolževanju država namreč.
Prevcu pa le čestitke.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2500175] 16.02.15 08:11
Odgovori   +    9
Če gre že za primerjavo samo tole.Prevc je profi športnik,točno ve kdaj in kako.Ekipa vlade so večinoma nesposobni lenuhi,ki so v politiki videli svojo "odskočno mizo"ali zaletišče.In nekateri tudi daleč pristali.Če bi želel kdo oporekati naj napiše kaj so pred vstopom v politiko koristnega ustvarili Erjavec,Židan,Klemenčič,ex Bratuškova,Cerar,če naštejem samo nekatere.

Napišem pa drugo misel v zvezi s Prevcem in njegovimi rezultati.Čestitke in pohvale bi bilo samo ponavljanje že znanega.Gre za nek drug pogled na šport.Bliža se revija skokov v Planici,materi smučarskih skokov.Že danes je prisotna tista ogabna novinarska reklama :Pridite,padel bo nov rekord...prenovljena skakalnica dopušča skoke do xm...same znane floskule,ki želijo privabiti čimveč publike.To je sicer v redu,toda pretiravanje je preveč osladno.Vemo,da je Prevc trenutno v formi in ,če uspe še v Falunu ,bo nabit z novo energijo kar pomeni,da lahko skoči preko meje dopustnega.Upajmo,da je toliko dozorel in ima mentorje,ki mu bodo PREPREČILI hraniti lakoto po senzaciji tistega dela publike,ki naseda predvsem vabilom zakaj naj pride v Planico.Zaradi novega svetovnega rekorda,ki po prepričanju nekaterih pripada samo Planici.
Če pride do poškodbe bo heroj hitro pozabljen,iskali bodo novega.Kruta resnica današnjega športa.
BojanRi sporočil: 5.518
[#2500188] 16.02.15 09:00
Odgovori   +    4
Vlada je že dolgo nazaj strmoglavila, vendar še preučujejo ali je strmoglavljenje res strmoglavljenje ali pa je uspešen skok. Ko bodo preučili pa se bodo preudarno odločili kako naj ukrepajo, ker take odločitve potrebujeo čas.

Strani: 1