Strani: 1

Pezo sporočil: 608
[#2053279] 19.03.13 12:54
Odgovori   +    2
Koprivec se je na lanski Managerjevi lestvici najbogatejših Slovencev uvrstil na 60. mesto. "Težak" je 15,4 milijona evrov

To je seveda občutno premalo, kajneda, zato:

širitev v tujino. "Med drugim tudi zaradi visoke cene dela v Sloveniji,"
anon-92991 sporočil: 43
[#2053486] 19.03.13 14:58
Odgovori   +    3
Bravo Janez.
anon-217896 sporočil: 3.961
[#2053504] 19.03.13 15:15 · odgovor na: (#2053321)
Odgovori   +    0
Da, boljse da prenese svoje investicije preko granice, tam kjer se rudece ideje slabse prodajajo. Mislim, da bo postal glavni cilj slovenskih podjetnikov iscem...iscem.... preracunavam - Prezid/Hrvaska.
anon-58010 sporočil: 1.849
[#2053808] 19.03.13 19:20
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-58010 19.03.2013 19:20
Prvi cilj bo odprava smradu iz naprav z a reciklažo odpadkov?
pobalin sporočil: 14.456
[#2054388] 20.03.13 09:57 · odgovor na: Pezo (#2053279)
Odgovori   +    5
[Pezo]
Koprivec se je na lanski Managerjevi lestvici najbogatejših Slovencev uvrstil na 60. mesto. "Težak" je 15,4 milijona evrov
To je seveda občutno premalo, kajneda, zato:
širitev v tujino. "Med drugim tudi zaradi visoke cene dela v Sloveniji,"
Ne vem, kdo je kje ta tej lestvici šentflorjanskega napuha, sem pa prepričan, da nekaterim upravičeno dvigne tlak. Recimo, da je nekdo desetletja gradil posel in ga po nekih čudnih naključjih iz obrti dvignil na raven srednje velikega podjetja, ki ima zaradi konservativnega poslovanja in zmernega življenskega sloga lastnika pod črto obvladljive dolgove, nekaj lastnih osnovnih sredstev in denarja ter zato neto vrednost 15 milijonov. Ne 15 milijonov za jahte, helikoptersko smučanje, kaviar in šampanjec, ampak v osnovnih sredstvih in poslovni trdnosti. In potem se najde neki pezo, ki bi rad kar na pamet in počez moraliziral?!

Se je Pezo kdaj oglasil z vprašanjem, koliko je zadnjih 20 let v raziskave in razvoj in utrjevanje strokovne in cenovne konkurenčnosti svoje gumarske veje vlagal gorenjsko tovarišijsko verižniški "holding" Sava? Si se vprašal, zakaj so nekdanju gumarji zdaj pa samo še sleparji in mešetarji svoje zakockane riti reševali s prodajo zadnjega kosa Savinih industrijskih korenin, gumarskega podjetja, ki je še edino z nekim tehničnim znanjem, razvojem in proizvodnjo - Čehom? Preostala Sava so samo pufi, prazne mreže, betonski zidovi nekakšnih hotelov z bazeni in neznanska akumulacija znanja o umazanem mešetarjenju. Kljub temu, da so se igrali z neprimerno večjimi denarji od tistega podjetnika zgoraj in naredili neprimerno škodo družbi, najbrž glavnih mešetarjev ni na "lestvici najbogatejših". Ker so za debele apanaže (rente) vse pognali, ali pa so vse poskrili.

Zato ne ti meni po Koprivcu kar na pamet in počez, brez kakšnih konkretnih in verodostojnih očitkov. Če ga dobiš, da delavce in davke plačuje slabo in neredno, dolgov ne vrača, vmes ljubico z zasebnim letalom vozi po Evropi na šoping in kaviar večerjice ter v daljne kraje na eksotične počitnice, da serijsko kupuje silno drage avte od čudnih prekupčevalcev... se pa spet oglasi. Lahko pa tudi prej, če si zmožen z npr. 200.000 evri premoženja zagotoviti reden kruh približno 200 zaposlenim.

Mimogrede še slabo leto stara izjava Koprivca v Delu:
»Težava slovenske mentalitete je, da ljudje niso več pripravljeni delati v proizvodnji. Zelo preprosto je dobiti človeka za pisarno, ko pa potrebuješ enako izobrazbo v proizvodnji, kjer je višja plača, ni več takšne želje po delu,« razkriva Koprivec. V Siliku se na pomanjkanje izobraženih strojnikov odzivajo tudi s štipendiranjem, a od lanskih deset razpisanih štipendij so v Sevnici uspeli podeliti le štiri.
www.delo.si/gospodar...iliko.html
Pezo sporočil: 608
[#2054857] 20.03.13 14:21 · odgovor na: pobalin (#2054388)
Odgovori   +    0
Za možakarja sicer prvič slišim, zato samo povzemam po članku. Če je res tak biser bom citiral Katanca:"Kapo dol!" Mi ni težko tudi pohvaliti kaj dobrega. Opozoriti sem hotel samo na meni zaznano neskladje v izjavi, da so delavci pri nas predragi, če je kljub predragim delavcem očitno zmožen vse to plačati in še ustvarirti dobiček. Mogoče res nečesa ne vidim, ampak meni se to bere kot da je premalo ostanka....za moje vrednostne pojme se mi sliši dovolj in v bistvu dokaz, da se da dobro plačat delavce in še dobiček ustvarit, kar pa ne diktira država ampak znanje in spretnost. Tega možakarju očitno ne manjka, 90% menedžerjem v slo pa.
pobalin sporočil: 14.456
[#2054991] 20.03.13 15:37 · odgovor na: Pezo (#2054857)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: pobalin 20.03.2013 15:49
[Pezo]
Za možakarja sicer prvič slišim, zato samo povzemam po članku. Če je res tak biser bom citiral Katanca:"Kapo dol!" Mi ni težko tudi pohvaliti kaj dobrega. Opozoriti sem hotel samo na meni zaznano neskladje v izjavi, da so delavci pri nas predragi, če je kljub predragim delavcem očitno zmožen vse to plačati in še ustvarirti dobiček. Mogoče res nečesa ne vidim, ampak meni se to bere kot da je premalo ostanka....za moje vrednostne pojme se mi sliši dovolj in v bistvu dokaz, da se da dobro plačat delavce in še dobiček ustvarit, kar pa ne diktira država ampak znanje in spretnost. Tega možakarju očitno ne manjka, 90% menedžerjem v slo pa.
Ne vem, kakšen biser je, videti pa, da gre za podjetje, ki je pod istim lastnikom raslo organsko, kar je velik dosežek. Vsakogar velja preveriti, ker slovenski pisuni tega praviloma ne delajo. Zato sem pred svojim besnim pisanjem vsaj pogledal osnovne podatke na minifipo, ki se mi niso zdeli slabi - za te čase. Supervizor sicer pravi, da je 20-letni Siliko v zadnjih desetih letih počrpal za 2,2 milijona državnega denarja in očitno gre za razne subvencije. Po drugi strani je v času 2007-2011 imel povprečno po okrog 20 milijonov prihodkov od prodaje, ki vztrajno raste in dober milijon čistega dobička, ki tudi raste. Torej je državi najbrž kar nekaj tudi vrnil skozi davke in prispevke. Če je Siliko predlani za plače in prispevke cca 191 zaposlenih odštel 4,2 milijona, bi rekel, da ni ravno sužnjelastniški delodajalec, ampak čez palec nekje na plačnem povprečju Gorenja. Skupnih obveznosti je imel konec leta 2011 za manj kot petino letnih prihodkov oziroma za 2,5 letnega čistega dobička. To je treba primerjati s podjetji, katerih lastniki in direktorji kakšnih 20 let nastopajo naokrog kot najvišji svetilniki našega gospodarstva.

Podjetje, ki se želi razvijati, mora ustvarjati dobiček. Brez tega ni denarja za razvoj, je samo življenje, životarjenje, morebitna državna paliativa in na koncu smrt. Ker Siliko izdeluje gumene izdelke, med drugim repromaterial za Gorenje in LIV, verjamem, da ob normalnem poslovanju ne more imeti bistveno boljših zmožnosti plačevanja delavcev. Fakultativna razprava o delitvi dobička med zaposlene se mi v tem primeru zdi neproduktivna, ker menim, da mora Siliko za dolgoročen obstoj in razvoj denar vlagati v znanje in tehnologijo za izdelke z več dodane vrednosti, in v širjenje baze svojih kupcev.

Hočem reči, da samo na podlagi teh podatkov lastniku od srca privoščim premoženje v vrednosti 15,4 milijona, in upam, da ga bo še več, ker očitno zna iz premoženja ustvariti zaslužek in tega akumulirati v produktivnem premoženju. Da bi le imeli več takih!

Aja, Siliko očitno tudi zdaj zaposluje: www.siliko.si/index....7&lang=SLO

Strani: 1